رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 5 میلیون تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

والا عزیز ما یه عمری گیمر هستیم :D

سیستم آقا حمید برای رویت و مکس و ... ها هم خوب کار میکنه !؟ الان در تنگا قرار گرفتم :D

3770 الان میشه گفت بهترین انتخاب هست نسبت به کارایی البته 4770 هم جلوروش هست!

بقیه قطعات یکی هستن!

شما مهم اینه که یه i7 میخای برای رندر

16گیگ رم برای رندر

یه گرافیک قوی برای بازی

پاورمناسب با گرافیک  برای هر دوکار!750oc عالی از همه نظر

میمونه نظر دوستان درمورد قطعات !

لینک به دیدگاه

سیستمی که آقای DJ_AghaMajid پیشنهاد دادن، بیشتر از نیاز کاری شماست. این تجربه شخصی منه که وقتی به دنبال SLI یا کراسفایر کارتهای گرافیک به هر دلیلی نیستید، از پلتفرم های HighEnd مثل LGA2011 یا LGA1366 استفاده نکنید. چون بیشتر بودجه تون صرف خرید قطعاتی میشه که در نهایت به دلیل ضعف کارت گرافیکتون ازش استفاده چندانی نمیشه. بهترین پیشنهاد من به شما استفاده از این پیکربندیه:

CPU: Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor

MotherBoard:  GIGABYTE Z87X-UD4H 1150 MB

Graphic: GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5

Ram: Patriot Vaper 3 Black Mamba 16GB 2x8GB 1600

HDD: WD Caviar Black 2 TB HDD

Power: Cooler Master GX-750W PSU

Case: Cooler Master HAF-932 Case

نیازی هم به خرید SSD ندارید. چون نسبت به قیمتش پرفورمنس سیستم شما رو بالا نمیبره

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این سیستم رو با ترکیب سیستم آقا حمید و آقا مجید درست کردم قیمتش هم مشکلی نداره ... 

کیفیتش خوبه !؟ آیا قطعه ها باهام هم خوانی دارد !؟

137363623430422_Untitled.png

لینک به دیدگاه

عزیز، همونطور که بهت پیشنهاد کردم، بهتره با این بودجه سراغ LGA2011 نری. چون برات خیلی هزینه بر میشه. ضمن اینکه مهم ترین قابلیت این پلتفرم که همون استفاده همزمان از چند کارت گرافیک هست، رو به دلیل محدودیت بودجه نمیتونی استفاده کنی. بهترین پیشنهاد من همونیه که در پست قبل برات نوشتم. نگران استفاده از SSD هم نباش. خودم اتوکد کار کردم. مهمترین فاکتور قدرت کارت گرافیکه و میزان حافظه ای که باید داشته باشه و حداقلش دو گیگه. 8 گیگ رم هم برای سیستمت کافیه. اگر از همون برندی که گفتم گیر آوردی که خیلی خوب میشه. مچ بودن قطعات هم خیلی مهمه که اون رو هم توی لیستم لحاظ کردم.

لینک به دیدگاه

به نظر من اینقدر نیاز نداری که 1میلیون برای سی پی یو اضافه هزینه کنی!

گرافیک رو یا 680 یا 770 که گفته بودم!

کولر سی پی یو میتونی thermaltake frio بگیری که واقعا عالی هست قیمت هم همین 160 تومن هست!

لینک به دیدگاه

مادر بودر intel dx79sr

cpu:i7 2011 3.60ghz

16gig ram adata

vga:7870 2gb

power:600w silent pro cooler max

بهترین انتخابه

لینک به دیدگاه

درود

عزیزپیشنهاد بنده :

3770k

p8z77vpro

ram 4*4g=16g 1600 kingston

h.d.d  1t seagate

ssd 120g

vga gtx660ti

power 650oc green

case magnum 2 green

جوابگوی تمام نیاز های شما چه بازی چه سنگین ترین نرم افزارهای محاسباتی!

رم بالا

سی پی یوی قدرتمند

گرافیک عالی برای بازی

ssd برای سرعت فوق العاده!

سلام

ببخشید من یه چیزی بگم 

حمید جان ۶۶۰ ۱۹۲ بیت هست...تفاوت قدرتیش با ۶۷۰ خیلی‌ هست...بهتر نیست به جای ۱۶ گیگ رم ۸ گیگ بگیره اما ۶۷۰ برداره؟

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت بودجه نداری و میتونی 1500 بیشتر خرج کنی، کیسی که گفتم از هر نظر مناسبه، ولی اگر محدودیت داری میتونی این قطعات رو جایگزین قطعات قبلی کنی. کیس رو هم میتونی یه چیز ارزونتر برداری. ولی وقتی که چنین قطعات تاپی برمیداری، حیفه که کیس معمولی براش بخری. خودم کولر مستر دارم، هر سری یکی میاد می بینه و تعریف میکنه، لذت میبرم.

MainBoard: GIGABYTE Z87X-D3H 1150 MB

RAM: Corsair Vengeance 8GB 2x4 B 1600 DDR3

که 500 تومان از هزینه هات رو کم میکنه. ولی سعی کن به گرافیک و پلتفرم LGA1150 دست نزنی. اگر میخوای گرافیک و مادربردت با هم مچ باشن، بهتره هر دو تا رو گیگا برداری. اگر به ایسوس علاقه داری هم بهتره هر دو تاش ایسوس باشه.

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید من یه چیزی بگم 

حمید جان ۶۶۰ ۱۹۲ بیت هست...تفاوت قدرتیش با ۶۷۰ خیلی‌ هست...بهتر نیست به جای ۱۶ گیگ رم ۸ گیگ بگیره اما ۶۷۰ برداره؟

سلام خواهش

یه نگاهی بنداز تفاوت رو با 670!

NVIDIA-GTX-660-Ti-Round-Up-8-367x500.jpg

لینک به دیدگاه

حمید تو گیم خیلی سرتره : http://www.anandtech.com/bench/Product/860?vs=830

دوست عزیز پیشنهاد من همون سیستم اقا حمید خست با این تفاوت ها 

MSI 670   بگیر جای 660

و کیس هم x3 بگیر 

اگه از بودجه بیشتره SSD رو حذف کنین به نظر من البته به نظر من سرعت SSD با توجه به حجمش و قیمتش به نظر من ارزش خرید نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان پلتفرم 2011 رو زیر سوال نبرین. [-X

درکل با توجه به نیاز های استارتر، بنظر من همون سیستم آقا حمید خوبه.

فقط بجای 4 ماژول رم 4گیگ. 2 ماژول 8 گیگ بگیر.

هاسوول رو هم فراموش کنید. @};-

لینک به دیدگاه

سوالی برای من پیش امده ، تفاوت اصلی کارت گرافیک های AMD با Nvidia چیه !؟ 7970 خوبه  !؟

لینک به دیدگاه

تفاوت اصليشون اينه که کارتهاي nvidia داراي physx و cuda داره که بازيرو واقعي تر ميکنه.

و همچنين کيفيت رنگش واقعي تر از Amd هست.

ولي Amd اينارو نداره در عوض يه مقدار قيمتش پايينتره.

لینک به دیدگاه

دوستان پلتفرم 2011 رو زیر سوال نبرین. [-X

درکل با توجه به نیاز های استارتر، بنظر من همون سیستم آقا حمید خوبه.

فقط بجای 4 ماژول رم 4گیگ. 2 ماژول 8 گیگ بگیر.

هاسوول رو هم فراموش کنید. @};-

پلتفرم LGA 2011 رو زیر سوال نبردم. بحث اینه که یک میلیون تومن اضافه تر پای این پلتفرم، میتونه جای بهتری خرج بشه. دلیلتون برای بیخیال شدن Haswell چیه؟ ایشون که قراره سیستم جدید بگیرن، بهتره جدیدترین پلتفرم موجود رو که به نوعی بهینه شده LGA1155 هست رو بگیرن. 2011 به جای خودش محترمه. ولی هزینه اضافه ای رو به دوش ایشون میندازه. وگرنه کیه که دلش نخواد یه پلتفرم کواد چنل با 40 تا PCI LAN و کلی قابلیت اورکلاک داشته باشه؟ ولی مشکل اینجاست که ایشون احتمالا هیچوقت دو یا سه تا اسلات گرافیک رو پر نمیکنن، بعلاوه چهار تا ماژول رم که برای استفاده از حداکثر پرفورمنس سیستم باید پر بشه. همه اینها یعنی هزینه اضافی. باید گرافیک و سی پی یو قدرتشون با هم مچ باشه، نه اینکه پلتفرم رو هیولا بگیری و گرافیک رو بچه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
پلتفرم LGA 2011 رو زیر سوال نبردم. بحث اینه که یک میلیون تومن اضافه تر پای این پلتفرم، میتونه جای بهتری خرج بشه. دلیلتون برای بیخیال شدن Haswell چیه؟ ایشون که قراره سیستم جدید بگیرن، بهتره جدیدترین پلتفرم موجود رو که به نوعی بهینه شده LGA1155 هست رو بگیرن. 2011 به جای خودش محترمه. ولی هزینه اضافه ای رو به دوش ایشون میندازه. وگرنه کیه که دلش نخواد یه پلتفرم کواد چنل با 40 تا PCI LAN و کلی قابلیت اورکلاک داشته باشه؟ ولی مشکل اینجاست که ایشون احتمالا هیچوقت دو یا سه تا اسلات گرافیک رو پر نمیکنن، بعلاوه چهار تا ماژول رم که برای استفاده از حداکثر پرفورمنس سیستم باید پر بشه. همه اینها یعنی هزینه اضافی. باید گرافیک و سی پی یو قدرتشون با هم مچ باشه، نه اینکه پلتفرم رو هیولا بگیری و گرافیک رو بچه.

تاپیک مشاوره قیمت هست و فکر میکنم جای مناسبی برای بحث های پایه ای نیست. اما در حد چند جمله اکتفا میکنم:

اگه دقت کنید متوجه می شوید که منم هیچ اصراری به پلتفرم 2011 ندارم.

ولی اگه هدف اصلی رندر و مکس باشه، حتما 2011 در اولویت خواهد بود. بخاطر پردازنده های قدرتمندتر و ساپورت تا 128 گیگا بایت رم بصورت کواد چنل و... والبته آینده پلتفرم.

از طرفی اون گرافیک به اصطلاح بچه هم اقتضای همون نیاز سیستم هست و نیازی به گرافیک 680 برای رندر و مکس نیست. ( این رو جهت اطلاع گفتم، بحث مشاوره قبلا انجام شده)

هاسول فعلا تو بازار ما نوپاست. تنوع مادربرد خوبی نداره و قیمت ها هم متعادل نشده هنوز.ساپورت رم هم به مانند سندی و آیوی نسبت به سندی بریج E محدود تر است.

ولی در آینده کم کم شرایط برای هاسول بهتر میشه.

درکل بقول ما و البته شما بحث بودجه و کارایی هست. باید دید که با چه چینشی میتوان بهترین نتایج رو در مقاصد مورد نظر بدست آورد.

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

بعد از مشاوره با تمامی دوستان و تشکر از آقا حمید ، آقا مجید و بقیه ی عزیزان ، و همینطور مشاوره با یکی زا دوستام و یکی از فروشنده ها .. سیستم زیر رو مد نظر گفتم تا فردا به کار هاش برسم ! 

به امیدخدا سیستم رو تهیه می کنم و درمورد کیفیت و قدرتش توی تاپیک برای افراد دیگه توضیح می دم .

کارت گرافیک 680 هم بالاخره انتخاب شد چون ساپورتش برای نسل بعدی بازی هم هست و قدرتش هم قابل ملاحضه ...

حالا اگه کم و کاستی داره من رو مطلع کنید .

137365701514703_Untitled.png

لینک به دیدگاه

فقط بهتون پیشنهاد می کنم پاور بهتری برای سیستمتون تهیه کنید. پیشنهاد من Cooler Master GX-750W PSU از سری GX کولر مستره. البته اگر در بازار موجود باشه. پاور Power Thermaltake Toughpower 1000w هم پاور خیلی مطمئنیه که البته بیشتر از حد نیاز سیستمتونه، ولی اگر به سلامت سیستمتون اهمیت میدید، خرج کردن 150 تومان بیشتر، تضمین کارایی سیستم 5 میلیونی شماست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...