رفتن به مطلب

معرفی / تصاویر / تست و بنچ مارک های قطعات سیستم من ( فرامرز )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر برادر فرامرز

آقا من ناراحت نمیشوم شما روی سر من جای داری هر چی دوست داری بگو

خیلی عالیه که برای تست و صرفاً از روی عجله به 1900 رسیدی این نشون میده که پردازنده خیلی خوبی دستت آمده

گرافیکی که داری از گرافیک من ضعیف تره ولی میزان رم شما 4 برابر رمهای من هست ولی من حاضرم در یک فضای :) عادلانه و بطور سالم و با شادی باهات کل برای اورکلاک پردازنده یا تست یا هر چیزه دیگه ای دوست داری بندازم و این کار صرفاً برای ایجاد انگیزش در سایت و دوستان دیگرمون میتونه باشه و دوستی من و شما همیشگی میمونه;)

منتظر خبرت هستم و البته منتظر نتایجت راستی من نمیدونم کولینگ استفاده میکنی چیه نمیخواهم قویتر باشم پس در اینصورت باید واترکولینگ داشته باشی وگرنه بعید می دونم به من برسی o:-)

چاکریم

راستی یک چیزی یادم رفت بگویم بیشتری میزان اورکلاکهای پایداری که روی این پردازنده دیدم با مینهای P45 گیگابایت بوده و میشه گفت این بردها برای پردازنده های 4 هسته ای فوق العاده عمل میکنند ولی خوب نه شما گیگا داری و نه من پس عادلانه است :دی

ویرایش شده توسط vivid
لینک به دیدگاه

سلام وحید عزیز ! اقا مثل اینکه من منظورمو درست مطرح نکردم ! وحید جان ! من شما رو کاملا قبول دارم و هدف من از گفتن اون رکورد ، بهیچ وجه بحث برتری و این حرفا نیستش ! همونطور که قبلا هم خیلی چیزا از شما یاد گرفتم ، بازم هدف من یاد گیری بیشتر بود نه خدایناکرده چیز دیگه ای ! در ضمن من fsb 1900 رو با ضریب 8 بدست اوردم که مسلما اسونتره ! بعدشم من بصورت کاملا اماتور و فقط با تغییر ضریب ها اینکارو انجام دادم و حتی ولتاژ یا تغییر دیگه ای هم صورت ندادم ! در حقیقت یاد نداشتم که بخوام تغییری بدم !

من در مورد اورکلاک اطلاعاتم بسیار ناقصه و امیدم به اموزه های شما اساتیده ! مخصوصا خود شما ! ای کاش میتونستید تجربیات و اطلاعات تونو در مورد مادربرد ماکسیموس ! در اختیار من و سایرین قرار بدید ! چون مطلعم که چند تا از بچه های فروم هم این مادربرد رو دارن ! مثلا اگه قبلا از بایوس تون عکس گرفتید ، لطف کنید و در فروم قرار بدید یا اگه نکته یا نکاتی خاطرتون هست حالا چه با اهمیت و چه کم اهمیت ، بازم لطف کنید و برای ما بازگو کنید ! خلاصه من یکی برای یادگیری لحظه شماری میکنم و عطش یادگیریم هیچ وقت فروکش نمیکنه !

در مورد پردازنده من هم که ورژن e0 هستش و روی این موضوع هم کلی کلید کردم تا برام فرستادن ! ( البته چون قسطی بود )

در مورد کولر هم که میتونید در صفحه ابتدایی این تاپیک نام کولر و سایر قطعات سیستممو مشاهده بفرمایید !

و اما در مورد رقابت ! اولا از نظر من هیچ ایرادی نداره و من هیچ وقت در فکر کم اوردن و این حرفا نبودم ! ولی همونطور که قبلا هم اشاره کردم قراره با چند تا از بچه ها ( مثلا جناب استرس ) که پیشنهاد ایشونم بوده ! قراره تست هایی رو با برنامه های مشترکی بگیریم و نتایج شو در فروم قرار بدیم ! و همینجا از شما و سایر اساتید و دوستان هم خواهش میکنم تا در این تست و بنچ گیری جامع ! شرکت کنید ! فعلا در حال تدارک نرم افزار ها هستیم و بزودی در تاپیک مربوط به معرفی اینگونه برنامه ها که در انتها لینک شو قرار خواهم داد ، معرفی و لینک دانلودشون رو قرار داده و طریقه استفاده از این برنامه ها نیز ، اموزش داده خواهد شد !

اساتید و دوستان هم اگه نرم افزار هایی رو میشناسند که میتونه کمک کنه و لینک دانلود جدیدترین ورژن شونو هم دارن ، لطف کنن و در همون تاپیک قرار بدن ! همچنین از جناب استرس خواهشمندم لطف کنن و تاپیکی برای درج نتایج بسازن و حدالمقدور در همون قسمت تاپیکه مربوط به نرم افزارهای بنچگیری باشه ! ( یعنی در قسمت تست و بنچگیری )

اینم لینک تاپیکی برای درج نرم افزارهای تست و بنچ گیری ، که دوستان میتونند لینک دانلود جدیدترین ورژن برنامه ها رو بهمراه کرک شون و اموزش استفاده از برنامه ها رو در اینجا قرار بدن تا همگی از برنامه های واحدی برای این منظور استفاده کنیم !

لینک

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ! خب با اینکه فعلا درگیر مشکلی با سیستمم هستم ولی گفتم یه چند تا عکس بذارم تنوعی بشه ! امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیرن !

اینم تصاویری از اون بالشتک معروف razer / eXactRest که در قسمت معرفی موس پد ها ازش صحبت کرده بودم ! نا گفته نمونه این بالشتک در پک موس پد های RAZER eXactMat وجود داره و بصورت تکی عرضه نشده ! ولی من با همکاری یکی از دوستان خوبم به این صورت که ایشون موس پد RAZER eXactMat و برداشتن و این بالشتک eXactRest رو به من دادن ، تونستم تهیه ش کنم ! به هر ترتیب باید بگم که وجود این بالشتک حداقل برای من فوق العاده الزامی بود چون موس پد مورد استفادم یعنی destructor دارای بالشتک نیست ، واسه همین قسمت داخلی مچ دستم در اثر اصطکاک ، دچار ازردگی میشه !

همونطور که اشاره کردم با اینکه این بالشتک فابریک پد destructor نیست ولی خوشبختانه برای این پد کاملا فیکس بوده و خوراکشه ! و انگار برای هم ساخته شدن که مهمترین دلیلشم برش مشابهیه که در پد های eXactMat و destructor بکار رفته که حقیر با کمی دقت و تیزبینی این موضوع رو کشف کردم و اقدام به پیگیری و خرید بالشتک مذبور نمودم و خوشبختانه حدسم درست از کار در اومد !

RAZER / eXactRest + destructor

3fbbm7lpboo87x4spn10.jpg

i11qfdbh8jqbp3gw97sw.jpg

815rgkfg20uk0l6pxdo2.jpg

dnlv10t73lytds4dgbyj.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ! خب اینم تصاویری از موس لاجیتک جی 7 سیلور من ! همونطور که قبلا در مورد این موس توضیح داده بودم باید بگم که حداقل از نظر حقیر و بسیاری از صاحب نظران ، این موس تا به امروز بهترین موس گیمینگ محسوب میشه ! در مورد خوش دستی و ظاهر فوق العادش به اندازه کافی توضیح دادم ! البته عکس های جدیدتر و کامل تری هم تهیه کردم که متاسفانه بدلیل نداشتن کابل موبایل هنوز موفق به اپلودشون نشدم ولی بزودی ردیف شون میکنم ! بد نیست به چند مورد از ایراداتی که طی مدت طولانی استفاده ز این موس بدانها رسیدم هم اشاره ای داشته باشم !

یکی از ایرادات این موس ، البته منظور در نوع و رنگ سیلور ! اینه که بر اثر تماس و کارکرد زیاد ، قسمت کناری که انگشت شصت روی اون قرار میگیره ، باعث رنگ رفتگی اون قسمت میشه ! البته اضافه کنم که این ایراد فقط در رنگ سیلور وجود داره و در رنگ بلک به دلیل ساختار و جنس متفاوت و بهتر این قسمت ، بهیچ وجه با این مشکل مواجه نمیشیم ! ایراد دوم هم اینه که این موس در فواصل زمانی کوتاه مثلا در حد چند ساعت ، احتیاج به شارز مجدد پیدا میکنه ! البته وجود باطری اضافی و شارژر تا حد زیادی این مشکل رو کمرنگ کرده ولی به هر حال اینم یه ایراده !

ایراد اخر هم اینه که این موس در قسمت کناری خود فقط یک کلید داره ! که اگه 2 تا میشد خیلی بهتر بود ! بعنوان مثال در بحث نت میشه از این کلید یا برای جلو بردن و یا برای عقب بردن صفحات استفاده کرد یا برای دیدن تصاویر یا اهنگ ها ! در حالیکه اگه 2 تا کلید میداشت میشد هر دو عمل جلو و عقب بردن رو در کنار هم استفاده کرد ! و اخرین ایراد هم اینه که رول استفاده شده در این موی ، از انواع پلاستیکی بوده و با اینکه دارای کارای خوبیه ولی یه جورایی خیلی فیکس نیست و ادم احساس میکنه کمی لق میزنه ! البته اگه رول فلزی ( الومینیومی بکار میرفت بهتر بود ! اینی هم که میگم لق میزنه از این بابته که در تجربیاتی که از سایر موس ها دارم ، همچون موس اف وان تراست ، با رول هایی کار کردم که خیلی فیکس بودن ! از این 4 ایراد که بگذریم دیگه هیچی نمونه جز برتری و کیفیت ! در تصاویر اینده عکس هایی از باکس و بسته بندی این موس و همچنین متعلقات داخل پک اونو هم براتون میذارم ! امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیرن !

در ضمن در تصویر انتهایی ! این موس رو بهمراه و بر روی پد دستراکتور مشاهده میفرمایید ! همچنین اضافه کنم حقیر بر چسبی روی قسمت کناری و همونجاییکه شصت دست قرار میگیره چسبوندم تا حدالمقدور باعث عدم رنگ رفتگی بشه ! این بر چسب الومینیومی هم مربوط به بر چسب های داخل پک مادربردهای اسوس هستش که من قسمتیشو جدا کرده و بر روی این موس چسبوندم !

در انتها اشاره کنم که متاسفانه در عکس های تبلیغاتی این موس ( سیلور ) به نوعی قسمت سبز ( یشمی ) اونو برنگ سبز ابی یا فیروزه ای نشون میدن که همین امر باعث فریب من شد ! هر چند با تمام این حرف ها بازم از نظر ظاهری بسیار زیباست ! ولی رنگ بلک اون که در پسنت های اتی تصاویرشو خواهم گذاشت یه چیز دیگست !

mouse / logitech / LASER / CORDLESS / G7 - silver

jjgcza7ewu9gtc5uhr2e.jpg

pa7jdanbqckvm0zg1m6.jpg

114tl2ir82chjcy6gob.jpg

8fb40nfxcknunps3wrcw.jpg

اینم یک رویو از این موس در اینجا

.

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

ممنون وحید جان ولی بنظر من رکورد شمام چنگی بدل نمیزنه چون گفتم که یکی از بچه های فروم که فکر کنم در این زمینه حرفه ای هم نیستن با مادربرد ud3r گیگا براحتی fsb رو بالای 2200 یا 2300 رسونده بودن !

سلام

ببخشید اینکه می فرمایید اسم نداره ...:D:D

خوب سی پی یو من برای اون مورد e8400 بود

که فکر کنم باس 588 بود

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ! حق با شماست معذرت ! بله ایشون اقا سینا بودن ! رکورد داره لیون !:D:D

لینک به دیدگاه

.

سلام ! و اما میرسیم به موس محبوب من یعنی :

MOUSE / LOGITECH / LASER / CORDLESS / G7 - BLACK

که بنظر من حرفه ای ترین و بهترین و زیباترین موسیه که تا به امروز ساخته شده ، چه در کل موس ها و چه در میان موس های گیمینگ ! این موس از نظر زیبایی واقعا بی نظیره ! نوع جنس بکار رفته در ساخت این موس ( بلک ) بسیار عالی بوده و دقیقا برای کارکرد گیمینگ بهینه شده ! به این صورت که در قسمت های کلیک های راست و چپ و قسمتی که گودی کف دست روی اون قرار میگیره ، دارای پوشش فیبر کربن بوده که این موضوع عمر طولانی و عدم صدمه از هر نظر به این موس رو تضمین میکنه ! حتما مستحضر هستید که کربن و مخصوصا فیبر کربن ، یکی از سخت ترین و با دوام ترین موادیه که در عین زیبایی چشم نواز ، ضد خش و ضد رنگ رفتگی و خلاصه باعث عدم صدمات ظاهری میشه و بیشتر در نقاطی بکار میره که اصطکاک زیادی روشون وجود داره ، مثل جاهایی که دست انسان در تماس و اصطکاک مداوم با اوناس ! مثلا در ماشین های لوکس روی لور دنده از این روکش ها استفاده میشه و یا روی کاپوت خودرو ها نیر مورد استفاده قرار میگیره ! که شاید مهمترین دلیلش هم مقاومت در برابر نور خورشید / خش / و ضربات احتمالیه ! چون رنگ فیبر کربن ناشی از جنس اونه و نیازی به رنگ شدن نداره ! پس رنگ رفتگی یا رنگ پریدگی در اون تاثیری نداره !

خلاصه اینکه روی این موس از این ماده استفاده شده و برای زیبایی و عملکرد مناسبترش هم یک لایه پولی استر یا جلا زده شده و روی اونو براق و شیشه ای کرده ! در قسمت های کناری این موس ، بر خلاف نوع سیلورش ! از رنگ استفاده نشده و نوعی پلاستیک فشرده مقاوم بکار رفته که مات بوده و رنگه جنس این پلاستیک مشکیه ! توجه داشته باشید که گاهی روی یک جنس رو رنگ میزنن و گاهی اون جنس ذاتا دارای رنگه ! در مورد این موس هم ، قسمت های کناری ذاتا دارای رنک مشکی هستند ، پس امکان رنگ رفتگی بر اثر استفاده و تماس مکرر انگشتان ( مخصوصا شصت ) وجود نداره ! نتیجه اینکه هر چقدر از این موس استفاده بشه ، تغییری در ظاهر اون پدید نمیاد ، و شما پس از هر بار تمیز کردن ، با یک موس که مثل روز اولشه بر خورد میکنید ! ( البته جدای صدماتی که بر اثر ضربه و ... بوجود میاد )

یکی از نکات جالب و عجیب در مورد موس های G7 اینه که وقتی این دو موس بلک و سیلور رو در دستم میگیرم ، احساس کاملا متفاوتی بهم دست میده و حس میکنم 2 موس با 2 مدل مختلف رو در دست گرفتم ! ناگفته نمونوه که حداقل از نظر من احساسی که با رنگ بلک این موس دارم خیلی بهتر از سیلورشه ! البته این حس متفاوت ، احتمالا ناشی از همون نوع و جنس بکار رفته در پوسته ظاهری اوناس ! البته اگه از حق نگذریم موس G7 سیلور هم واقعا عالیه و مخصوصا قسمت کلیک های راست و چپ و قسمتی که گودی کف دست روی اون قرار میگیره و برنگ سیلوره ، از یک لایه شیشه ای جلا یا پولی استر استفاده شده که جدای جلوه بسیار زیبا ، و جنس مرغوب و ضد رنگ رفتگی و ... احساس بسیار مطلوبی رو بهمراه داره ! فقط حیف که قسمت های کناری اون بدلیل استفاده از رنگی جدای رنگه جنس شون ، بر اثر مرور و استفاده ، دچار رنگ پریدگی و از بین رفتن لایه رنگی که روی جنس اون خورده ، میشه !

به هر ترتیب موس G7 در هر دو رنگش واقعا یک استثناس ! ولی خب همونطور که قبلا هم اشاره کردم ، این موس هم دارای ایرادات و نقاط ضعفیه ! مثلا همون مورده ضعف باطری و احتیاج به شارژ مجدد در فواصل زمانی کوتاه که در هر دو رنگ این موس به همین صورته ! و نقطه ضعف مشترک دیگه ای که برای هر دو رنگ این موس میتونم اشاره کنم ، استفاده از رول پلاستیکی در اوناس ! البته متاسفانه در زمان ساخت این موس ها هنوز رول های فلزی عرضه نشده بود و دقیقادر موس های بعد از G7 بود که رول های فلزی مورد استفاده قرار گرفتن و تا جایی که من میدونم اولین بار در موس mx لاجیتک استفاده شدن ! خلاصه اگه رول این موس ها نیز فلزی میبود ، دیگه اخر موس میشدن !

همونطور که میدونید کلا موس G7 بیسیم و وایرلس هستش و باید بگم که از نظر مسافت قابل پشتیبانی بهیچ وجه مشکلی ندارن و تا جایی که بشه صفحه مانیتور رو دید ، میتونن دور باشن ! ( در حدود ده متر ) ! از نظر وجود مانع سر راه و غیره هم خیلی قوی هستند ! از نظر دقت و سرعت واکنش و انتقال هم بهیچ وجه تفاوتی با موس های سیم دار ندارن ! که همه اینا نشان از کیفیت ساخت و توان بالای این موس دارن ! در ضمن این موس بر روی خود یه نشانگر داره که میزان شارژ باطری و همچنین dpi مورد استفاده رو نشون میده و با 2 دکمه ای که در زیر رول این موس قرار دارن ، میتونید dpi موس رو کم و زیاد کنید ! البته اینکارو از طریق نرم افزاری که همراه سی دی این موس هستش هم میشه انجام داد و با استفاده از اون نرم افزار انتخاب های بیشتری برای dpi وجود داره ! موس G7 دارای حداکثر 2400 DPI هستش !

اضافه کنم که همراه این موس 2 عدد باطری قابل شارز و یه گیرنده ( که بشکل فلش مموریه ) و یک شارژر هم وجود داره که وظیفه شارژ هر یک از 2 باطری موجود و همراه این موس رو بعهده داره ! این شارژر بر روی خود یک درگاه USB 2.0 داره که میشه گیرنده بسیار کوچک موس رو که ظاهری دقیقا مشابه یک فلش مموری داره رو بر روی اون متصل کرد و از طریق این شارزر که با کابل USB به سیستم متصل میشه ، در کنار شارز باطری ها ، گیرندگی و فرامین این موس رو هم به سیستم انتقال داد ! البته این امکان وجود داره که اون گیرنده رو بصورت مجزا و مستقیم نیز به سیستم و درگاه USB وصل کرد !

در ضمن باطری های مورد استفاده در این موس از نوع لیتینیوم بوده و قابل شارز هستند ! و روال کار به این صورته که همیشه یکی از باطری ها داخل موس بوده و وظیفه تامین انرزی مورد نیاز موس رو ایفا میکنه و یکی هم در داخل شارژر و در حال شارژ ! نا گفته نمونه شارژر این موس در قسمت زیرین خود دارای کلیدی هستش که دو نوع حالت شارز رو فراهم میکنه ! یک حالت ان که بنام NORMAL MODE هستش ! به این صورته که شارژ باطری بصورت اهسته انجام میگیره ، بطوریکه زمان بندی شارژ باطری رو طوری تنظیم میکنه تا مصادف و نزدیک به اتمام باطریه در حال کار در موس باشه و اینطور باشه که به محض اتمام باطری نصب بر روی موس یا کمی زودتر ، شارز باطری داخل شارژر نیز به اتمام برسه !

و در حالت دوم که BOOST MODE نام داره نیز ، شارز باطری بصورت سریع صورت گرفته و در مدت زمان کوتاهی در حدود نیم تا یک ساعت ، باطری شارز کامل میشه ! و برای مواقعی مناسبه که بنا به هر دلیلی شارژ باطری ها خالی شده و یا نزدیک به اتمامه و احتیاج به شارژ سریع وجود داره !

گاها برای من پیش اومده که مثلا فراموش کردم باطری خالی رو در داخل شارزر بذارم و یا اینکه بدلیل از مدار برق خارج کردن سیستم و پاور ، شارزر هم خاموش شده و نتونسته وظیفشو انجام بده ! ( چون این شارژر انرزی و برق مورد نیازشئو از طریق کابل USB متصل به سیستم ، فراهم میکنه ! خلاصه باطری داخل شارژر شارژ نشده ! و از طرف دیگه هم باطری موجود در موس هم خالی شده ! در این زمان ها با قرار دادن حالت شارژر در حالت بوست ، در عرض مثلا 2 دقیقه به اندازه ای شارژ شده که میتونم باهاش نیم ساعتی کار کنم و از اون طرف هم در حین این نیم ساعت کار ، باطری خالی دوم رو در شارزر گذاشتم و اونم در این نیم ساعت باطری رو شارز کامل کرده ! اینو از این جهت گفتم تا دبدونید در مواقع اضطراری هم مشکلی پیش نمیاد !

البته نشانگر روی موس در هر لحظه میزان شارژ باقی مونده رو نشون میده و کار بر رو از مدت زمان باقی مونده اگاه کرده و شارژ باطری دوم رو گوشزد میکنه ! حتی میشه از طریق نرم افزار این موس طوری برنامه ریزی کرد تا مثلا 5 دقیقه یا هر مقدار زمانی که انتخاب کنید ، ممانده به اتمام باطری ، از طریق دسکتاپ و و نوار زیر اون ( تسک بار ) ، به شما اطلاع داده بشه !

در ضمن در مورد موس های G7 در تاپیکی با عنوان معفی موس و کیبردهای بیسیم ، تا حدی توضیح داده بودم و تصاویر بسیار زیبایی رو هم از این موس و ... در اونجا قرار دادم که اگه مایل بودید میتونید از طریق لینک زیر اونا رو هم مشاهده بفرمایید ! البته تفاوت تصاویری که در این تاپیک میذارم با سایر تصاویر مثل همین موس G7 که در جای دیگه ای که اشاره کردم ، گذاشتم اینه که تصاویر موجود در این تاپیک همگی توسط خود من و از قطعات شخصی خودم گرفته شدن ! در حالیکه در سایر تاپیک ها تصاویر موجود در سطح نت رو گلچین کرده و قرار دادم !

لینک تاپیک تصاویر G7 که از نت گلچین کردم ! در اینجا

در پایان از دوست خوبم جناب ارش خان بابت لطفی که در حق حقیر نمودند و این موس ( G7 BLACK ) رو از اون ور اب برام تهیه کردند هم ، صمیمانه تشکر میکنم ! راستش من با اینکه رنگ سیلور این موس رو با هزار بدبختی تونستم در ایران گیر بیارم ( که فکر کنم اخرین G7 موجود در ایران بود ) ولی مدت زمان بسیاری در حسرت رنگ بلک این موس بودم و در ایران هم به هیچ وجه گیر نمیومد و فقط رنگ سیلورش در ایران و در گذشته یافت میشد ! و الانم شرکت وارد کننده و نمایندگی لاجیتک ، دیگه این موس ( سیلور ) رو عرضه نمیکنن ! ولی به نقل از یکی از دوستان دیگه ! بگم که بعضی از فروشنده ها رو سراغ دارم که سفارش گرفته و این موس رو از دبی یا ... میارنش ! اگه مایل بودید با بنده تماس بگیرید ! فقط اشاره کنم که قیمت این موس در حدود صد تومنه ! ( در ایران هم که قبلا اواژنگ عرضه میکرد با همین قیمت بود تازه اونم رنگ سیلورش ، چون رنگ بلکش یکمی گرونتره ! ولی این فروشنده با همون قیمت 100 تومن ، رنگ بلکشو میاره ! شایدم بشه با چونه کمی تخفیف گرفت )

امیدوارم توضیحاتم مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشن ! در ادامه تصاویری از موس mouse / logitech / LASER / CORDLESS / G7 - BLACK رو براتون میذارم ! هر چند که مجدد اشاره میکنم ، تصاویر کامل تر و جدیدتری هم گرفتم که فعلا در حافظه موبایلم هستند و هنوز نتونستم کابل این گوشیمو ( SHINE / LG ) گیر بیارم ( اقا با هر قیمتی که باشه ، خریدارم ) و سعی میکنم در اسرع وقت اون عکسارو هم در همین تاپیک قرار بدم ! عکس های مورد نظر بسیار کاملتر هستند و از باکس و قطعات همراه این موس نیز تصاویری تهیه کردم که انشا ا... بزودی تقدیم تون خواهم کرد ! با تشکر /

MOUSE / LOGITECH / LASER / CORDLESS / G7 - BLACK

+

RAZER / DESTRUCTOR & eXactRest

1mic8wmgb11ai19mqs62.jpg

wil96bgehy86vz8ow0qq.jpg

n2k8jl67ljeu1f18yq.jpg

m0i6wakn2cyj4vr9ai8j.jpg

k85m3dpzt5hf8admbbq.jpg

bmhmc97c0mj46wh55rt.jpg

اینم یک رویو از این موس در اینجا

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

.

LOGITECH / G7 - BLACK & SILVER

+

RAZER / DESTRUCTOR & eXactRest

rzekou7vmobef16kk7.jpg

1m344712jyci7xqye7j4.jpg

gy44u8c2yxjal72wa2r.jpg

g41taxxz8jh2y2x1r8a.jpg

ga10c5uxavkmkb2o4bh5.jpg

.

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام ! خب خوشبختانه بالاخره تونستم عکس های سیو شده روی موبایلمو به هر بدبختی که بود روی سیستمم بریزم ! و از اونجاییکه چند تا از بچه های تصاویری از مانیتورمو میخواستن ببینن ، تصمیم گرفتم در این تاپیک عکسایی از ال سی دی مو بذارم !

در مورد این ال سی دی هم که قبلا و در تاپیک ویژه ای خلاصه ای از تجربیاتمو تقدیم دوستان کردم با نام معرفی یک مانیتور فوق العاده ....

اشکالات :

بنظر من تنها ایرادی که میشه به این مانیتور نسبت داد ، همانا عدم ساپورت FULL HD و باتبع رزلیشن اونه و جز این ! حداقل از نظر من و با توجه به قیمتش ، نه تنها هیچ ایرادی نداره ، بلکه بهترین گزینه و انتخاب ممکن از باب مانیتور و در ایرانه !

lcd : Hp / w2207

sa4ungpxmr1g4eelt59.jpg

mwxccpolxvelj0dxbu0q.jpg

xcbhtm58zq2ju86kx2rk.jpg

z68pwu6tsojxkle5j20t.jpg

اینم یک رویو از این مانیتور در اینجا

ممنون !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! خب اینم تصاویری از پاور سیستمم با نام COOLERMASTER / REAL POWER M1000 !

در مورد این پاور فقط همینو میگم که مطمئنم از لحاظ ظاهری ، تا بحال پاوری به زیبایی اون ساخته نشده !

اشکالات :

بنظر من تنها کاستی این پاور ، حالت دسته بندی کابل ها و جنس بکار رفته در روکش ( نایلونی / توری ) روی انها ست ! نا گفته نمونه این موارد رو بیشتر از حیث زیبایی مطرح کردم و الا در کیفیت شون نمیشه چندان شک کرد ! در ضمن نوع کابل ها و روکش مصرفی این پاور ، مشابه پاور های رده بالای گرین ( سون تیم ) هستش ! من شخصا با دسته بندی کابل ها بصورت گرد موافق نبوده و بیشتر حالت مسطح و صاف رو میپسندم که در عده معدودی از پاور های جدید بکار میره ! این نوع دسته بندی ( مسطح ) دارای انعطاف و قدرت مانور بیشتری بوده و فضای کمتری نیز اشغال میکند !

البته حقیر در بحث کارایی و عملکرد پاور ها ! طلاعات دقیقی نداشته و توانایی اظهار نظر نیز ندارم ! و قضاوت انرا بعهده اساتید حاضر میگذارم !

COOLERMASTER / REAL POWER M1000

42uqy7fzzfus16u2p1t9.jpg

rvctfxbel2qn2c5o2nx.jpg

a2sal9fcqgklbqg0s4j.jpg

2je6zy12wwilki77u9j.jpg

nii2cr6iirbf8vxovl.jpg

ox91y0cj577n858ht2iu.jpg

اینم یک رویو از این پاور در اینجا

با تشکر !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! اینم چند تا عکس از فرمونم ( WHEEL ) این فرمون بسیار عالیه و قیمتی در حدود 50 تومن داره ! کنترل و سرعت واکنش بسیار خوبی داشته و تجربه یک گیم پر هیجان رو به ارمغان میاره . از نظر ظاهری و جنس بکار رفته هم زیبا و مرغوبه و بعنوان یک محصول معمولی و خوش قیمت میتونید روش حساب کنید ! با نام :

GENIUS SPEED WHEEL 3 MT

rtg00grq63zhs4xnl63f.jpg

4jf1nw0ua7jplstea71z.jpg

9s1un1jkm7t9lctz16.jpg

اشکالات :

در مورد این فرمون و با توجه به قیمت و کاراییش ، راستش نکته منفی و قابل بازگو یی رو نیافتم و شاید تنها ایرادش بنظر من این باشه که میشد از این هم زیباتر ساختش ! و الا و با توجه به بحث هر چقدر پول بدی ، همونقدرم اش میخوری ! این فرمون مورد مناسبیه ! و حداقل از نظر سلیقه شخصی من ، با همین ظاهر هم ، فعلا زیباترین انتخاب در میان فرمون های موجود در ایرانه !

اینم یک رویو از این فرمون در اینجا

.

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! اینم تصاویری از مادربرد و سی پی یو کولرم ! همونطور که مشاهده میکنید یکی از مزایای کیسم اینه که قابلیت جدا شدن سینی خود رو داره ! این سینی بحالت کشویی از داخل کیس خارج شده و میشه براحتی مادربرد / کولر / و ... رو در خارج از کیس نصب کرد ، که این مساله کمک بسیاری به سهولت نصب قطعات میکنه !

در مورد کولر پردازنده هم باید بگم که با توجه به قیمتش ، مورد مناسبیه و نسبت به فن موجود در باکس پردازنده به مراتب خنک تره ! قیمت این کولر حدود 18 تا 22 تومنه ! این کولر از اندازه مناسب و ظاهر زیبایی برخورداره و تا جایی که من تحقیق کردم بیش از 10 درجه خنک تر از فن استک پردازنده هاست !

نام مادربرد و کولر پردازنده من :

MB : ASUS / MAXIMUS II FORMULA

&

CPU COOLER : OCZ / VANQUASHER

g0nijbuirbfh079ekam.jpg

7qgtrlxi7ue9ejtkjkz.jpg

il97pqeppyu93n48r1fh.jpg

اشکالات :

در مورد این مادربرد دو ایراد از نظر من وجود داره ! یکی اینکه این مادربرد مربوط به سری اول مادربرد هایی با چیپست P45 هستش و همین موضوع باعث شده تا در مقابل رقبایی همچون GIGABYTE EP45 UD3R که در سری دوم و جدیدتر با این چیپست عرضه شدن کمی در بحث اورکلاکینگ ضعیفتر عمل کنه و ایراد دوم هم مربوط به اشکال در ساپورت 16 گیگ رم هستش ! البته این مادربرد مزایای فراوانی داره که هیچ یک قابل مقایسه با محصولی همچون UD3R نیستن ! وجود کارت صدای مجزا چه از بابت کیفیت صدا و چه در بحث برداشتن بار صدا از دوش پردازنده یا استفاده از هت سینک های بسیار توپ و همچنین در بحث زیبایی که واقعا ظاهر مناسبی داره و در نهایت در باب قطعات جانبی همچون فن هت سینک یا ال سی دی پوستر و ... در هر صورت اگه مجبور بودم دوباره مادربرد P45 انتخاب کنم بازم بدون هیچ تردیدی همین مادربرد رو انتخاب میکردم !

اینم یک رویو از این مادربرد در اینجا

اینم یک رویو از این کولر در اینجا

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

.

سلام ! خب ابتدا سعی میکنم توضیحات خلاصه واری رو در مورد کیسم خدمت تون بگم و در انتها نیز تصاویری از این کیس رو براتون قرار بدم ! این کیس واقعا عالیه ولی خب چون خیلی کیس جدیدی نیست یک سری اشکلات هم داره ( حداقل از نظر من ) ، این کیس کلا از الومینیوم ساخته شده و شاید در تصاویر خیلی مشخص نباشه ولی شاید در کل این کیس قسمت های بسیار کوچیکی وجود داشته باشه که الومینیومی نباشن . این کیس خیلی خیلی خنکه و از قطعات و مواد اولیه بسیار مرغوب ساخته شده ! در جلوی این کیس یک عدد فن وجود داره که وظیفه مکش هوا رو بعهده داره ! البته یک هواکش برای استفاده از این کیس برای سیستم سرور در نظر گرفته شده که میشه اونو در جلوی کیس اضافه کرد و یک فن هم داخلش جاساز کرده و در حقیقت از 2 فن در جلوی ان و برای مکش هوا استفاده کرد !

در حالت عادی این کیس در جلوی خود میتونه 6 درایو نوری رو جای بده ، البته در صورتیکه قرار به استفاده از ابتکار حقیر باشه ، این تعداد به 3 عدد کاهش پیدا میکنه ! در پوش هایی که روی جایگاه درایو ها رو پوشندن ، قابلیت جدا شدن دارن و قسمت رویی شون هم از یک صفحه توری فلزی ساخته شده که در صورت ماندن در سرجای خود ، میتونن از لابلای اون توری ، هوا رو بداخل کیس انتقال بدن ! در ضمن به منظور استفاده از فلاپی هم یک سری زائده در نظر گرفته شده تا براحتی در جایگاه درایو های نوری فیکس شه و همچنین درپوش مخصوصی برای فلاپی در نظر گرفته شده است ! کلید استارت ( پاور ) این کیس با کیس های دیگه فرق داره و نیازی به فشردن زیاد نداره ! در جلوی این کیس 2 عدد پورت USB و یک جک هدفون و یک جک میکرفون هم بهمراه یک عدد پورت 1394 تعبیه شده ! البته در قسمت بالا و کنار کلید پاور هم 2 پورت USB دیگر هم وجود داره .

در بیشتر قسمت های درب های کناری این کیس از نوعی توری فلزی استفاده شده و همچنین یک درب داخلی هم وجود داره که بین درب بغلی و قسمت داخلی کیس واقع شده و میشه روی اون درب ، 4 عدد فن نصب کرد ! البته میشه این درب رو نیز ، از کیس جدا کرد . همچنین این کیس در سقف خود یک قسمت هوا کش داره که بصورت توری کار شده و زیر اون هم میشه یک عدد فن قرار داد یا اینکه از یک جایگاه مخصوص هاردهای اسکازی استفاده کرد ! یعنی کاربر باید یکی از اونها رو انتخاب کنه ! یا فن و یا جایگاه هارد اسکازی ! این هوا کش همچنین میتونه بعنوان خروجی گرمای پاور هم عمل کنه ، چون پاور در کنار این جایگاه هارد های اسکازی یا فن اشاره شده ، قرار میگیره !

فن فابریک جلویی کیس در حقیقت بر روی یک محفظه فلزی نصب میشه که داخل اون تا 6 عدد هارد ، جاسازی میشن و هوای مکیده شده از جلوی کیس ، بصورت مستقیم از لابلای هارد ها گذشته و باعث خنک کردن انها نیز میشه ! نصب درایو های نوری بسیار ساده بوده و نیازی به پیچ کردن نداره و از یک سیستم خاص استفاده شده که در هر طرف هر یک از جایگاه ها ، یک زائده کشویی وجود داره که هر کدام از انها دارای 2 عدد خار هستند که با حرکت کشویی بداخل جا پیچ های درایو ها رفت و امد میکنند و میشه با حرکت به هر سمت اونها قفل یا ازاد کرد . البته من با کیس های دیگه ای هم کار کردم که در هر یک از یک سیستم خاص برای این منظور استفاده شده بود که بنظر من میشد برای این کیس بهتر از این ها عمل کنن !

این کیس در جلوی خود یک درب الومینیومی داره که میتونه روی درایو ها رو بپوشونه ! البته برای اینکه از مکش هوا جلوگیری نشه ، در قسمت بالا و پایین این درب شکاف هایی ایجاد شده تا فن فابریک بتونه هوا رو بمکه و کلا هوا گردش داشته باشه ! بر روی این درب امیخته ای از رنگ سبز و مارک انویدیا حک شده که در کنار رنگ مشکی مات بکاررفته در ان ، زیبایی چشم نوازی رو به ارمغان اورده . در قسمت های توری درب های بغل نیز از همین رنگ سبز فسفری که متعلق به انویدیاس استفاده شده و بر روی انها نیز عبارت انویدیا به چشم میخوره ! قسمت پشتی کیس هم که کلا از الومینیوم و برنگ الومینیوم هم هست ، بسیار عالی کار شده ، این قسمت بدلیل طراحی و نوع ساختش ، قابلیت اینو داره که از کیس جدا شده و سینی مادربرده متصل به خود رو هم بصورت کشویی خارج کنه ! یکسری ضامن و قفل در قسمت پشتی جود دارند تا عمل جدا سازی یا قرار گیری مجدد ان ، براحتی انجام گرفته و فیکس بشه ! جایگاه پاور این کیس که در قسمت فوقانی اون قرار داره هم ، قابلیت خروج پاور بصورت کشویی رو مهیا کرده !

البته در ابتدا 2 قطعه به پاور پیچ میشن تا بشه از ان پس براحتی پاور رو خارج ساخت ! در قسمت داخلی این کیس یک سینی الومینیومی قرا گرفته و همچنین یک توری فلزی هم در قسمت زیری این کیس واقع شده تا به هر چه بیشتر و بهتر کردن گردش هوا ، کمک کنه ! البته این توری بصورت فابریک مشکی رنگه ولی همونطور که در تصاویر مشاهده خواهید کرد ، من سبز رنگش کردم تا بیشتر با رنگ بدنه اون ست باشه ! از اونجاییکه این کیس از سری فول هست به همین خاطر سازنده برخی پیش بینی های لازم رو به منظور استفاده از ان برای یک سیستم سرور رو هم کرده ! به همین منظور ، این کیس قابلیت نصب مادربرد در هر دو سمت خود رو داره و یک سری قطعات لازم رو برای این منظور در نظر گرفتن و در باکس کیس و همراه ان قرار داده اند . از جمله این قطعات میشه به یک محفظه پلاستیکی اشاره کرد که در جلوی کیس و بالای فن جلویی نصب میشه و در انتهای خود باریک شده و هوا رو بصورت فشرده تر به سمت مادربرد و پردازنده هدایت میکنه تا بیش از پیش در امر خنک کنددگی ان ها کمک کنه .

البته همونطور که پیش تر هم اشاره کردم من با این محفظه پلاستیکی ، یک ابتکار بخرج دادم و با کمی تامل دریافتم که اندازه و طول و عرض این هواکش ، امکان نصب یک فن در داخل خود رو داره و میشه براحتی فن دومی رو به جلوی این کیس اضافه کرد و مهمتر اون که ، بدلیل ساختمان این هوا کش ، مخصوصا در قسمت انتهایی ، هوای مکیده شده از قسمت جلویی ، بصورت فشرده تر از انتهای این محفظه و به سمت پردازنده یا حتی گرافیک ، دمیده میشه و باعث خنک تر شدن اونا میشه ! این محفظه دقیقا پشت درپوش های مربوط به درایو های نوری قرار میگره و این امکان وجود داره که برای عدم دیده شدنش ، اون درپوش ها رو روی اونا نصب کرد و یا اینکه برای گردش بهتر هوا ، کلا درپوش های اون قسمت رو برداشت ! البته من در حال حاضر این درپوش ها رو قرار دادم ، ولی در این تصاویر ، بدلیل نصب فن ترلمالتیک و دیدن دما و نویز بر روی این فن ، درپوش ها برداشته شده اند ! البته این تصاویر مربوط به قبل هستند و از اون زمان تا به امروز من بارها تغییراتی رو در نقاط نصب فن ها و ... داده ام و خب با هر بار تغییر تجربیاتی کسب کردم که باعث بهینه شدن گردش هوا و ... شده اند .

این کیس همراه خود فقط 2 عدد فن داره که یکی از اون ها دارای LED های سبز رنگ هستش و یکی هم سادس و بهمین دلیل من مجبور شدم فن هایی رو شخصا اضافه کنم ! همونطور که قبلا هم اشاره کرده بودم ، یک عدد فن ترلمالتیک دارم که دما و نویز ایجاد شده رو اندازه گیری کرده و نشون میده ! همچنین برای هر چه زیباتر شدن و ... مجبور شدم بارها نقاط نصب فن ها رو تغییر بدم ، مثلا بارها اون فن سبز رنگ رو یا فن ترلمالتیک رو در نقاط مختلف قرار دادم تا بالاخره بهترین نقطه رو پیدا کنم ! و بدلیل اینکه این عکس ها قبلا گرفته شدن ، ظاهر فعلی و حال کیس من با اون موقع تفاوت داره و بنظر من خیلی بهتر شده !

این کیس توانایی نصب عدد 10 فن بر روی خود رو داره که 2 عدد در جلوی ان ( البته با احتساب بکار گیری ابتکار حقیر ) و یکی پشت و یکی هم سقف و دو تا پایین قرار داشته و 4 تا هم روی درب قرار میگیرند که جمعا میشه 10 عدد ! رنگ بکار رفته در این کیس از انواع کوره ای بوده و مات هستش و همین ماتی ، زیبایی اونو صد چندان کرده ! در ضمن درب جلویی این کیس هم توانایی استفاده و باز شدن به هر دو سمت خودشو داره ، یعنی در دو طرف این درب لولا هایی وجود داره که میشه درب رو بر اساس سلیقه خود به هر سمت دلخواه قرار داد تا در سمت مورد نظر باز و بسته شه ! در کل بنظر من این کیس یکی از زیباترین کیس هایی ست که تا بحال ساخته شده ! البته این کیس دقیقا با همین طراحی و شکل ، مدل دیگه ای هم داره که تنها تفاوتشون در عدم استفاده از مارک انویدیا و رنگ سبزه و در این مدل یکدست از رنگ مشکی استفاده شده !

اشکالات :

بنظر من بزرگترین ایراد این کیس که در اکثر کیس های فول تاور هم دیده میشه ، قرار گیری پاور در قسمت فوقانی اونه ! اگه این کیس توانایی نصب پاور در قسمت پایینی خود رو میداشت خیلی عالی تر بود ! همچنین در این کیس بر عکس کیس هایی همچون NV 690 در قسمت پشت پردازنده ( پشت مادربرد ) جایگاهی برای فن در نظر گرفته نشده ! مورد بعدی اینکه در قسمت سقف این کیس فقط جایگاه نصب یک عدد فن وجود داره که میشد تعدادشو بیشتر بذارن ! همچنین در قسمت زیری ( قسمت توری ) برای نصب فن یا فن ها ، جایگاه خاصی در نظر گرفته نشده و در صورت لزوم کاربر باید شخصا ابتکار بخرج بده و مثلا جا پیچ واسه فن ها درست کنه ! مورد اخر هم تعداد اندک فن های همراه این کیسه که فقط دو عدد در داخل باکسش وجود داره و کاربر باید شخصا سایر فن ها رو تهیه کنه !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش :

خب کمی بعد از نوشتن مطالب فوق ، کیس هایی عرضه شدن که قابلیت مدیریت کابل هاشون خیلی بهتر شده و بر روی سینی خود حفره هایی تعبیه کرده اند که میتوان کابل ها رو برای انتقال به قطعه مورد نظر ، از پشت سینی عبور داد و این امر کمک بسیاری به عدم مشاهده انها و با تبع ، خلوتی / نظم و زیبایی بیشتر داخل کیس مینماید . ( البته در بحث کولینگ و گردش مناسب تر هوا هم ، عملکرد بهتری ایجاد میکنند) در هر صورت یکی دیگر از ایرادات این کیس ، همانا نداشتن چنین حفره هایی ست ! البته از اونجاییکه سینی این کیس قابلیت جدا شدن رو داره و همچنین از جنس الومینیومه ، پس ایجاد چنین حفره هایی بصورت دستی ، کار سختی نبوده و میتوان از خلاقیت شخصی استفاده کرد و این نقصان رو هم بر طرف نمود .

در ضمن تصاویری که در انتهای این پست مشاهده میفرمایید مربوط به حداقل یک سال قبل میباشند و از اون زمان تا به امروز ، تغییرات بسیاری در خود قطعات و حتی طرز چینش انها ، بوجود اوردم که در اینده نزدیک ، تصاویر جدیدتری رو قرار خواهم داد . مثلا در مورد همین کیس ، فن جلویی کیس و محل نصب ان و ... تغییر داده شده !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب دوستان من سعی کردم تا جایی که در توانم هست ، خلاصه ای در مورد این کیس رو تقدیم تون کنم که امیدوارم در کارم موف بوده باشم !

اینم تصاویری از کیس :

CASE : COOLERMASTER / STACKER / NV830 / NVIDIA EDITION

1lmog5tse15hra00j7qx.jpg

0uftpqancr98l5regvw8.jpg

hlrfye92tqgmq2wdlwjk.jpg

4czxmsp77szf3cbv32g.jpg

jbcl0idp5i4xfbhdd9n5.jpg

urb9a9ro9awuaglk2ff.jpg

otqb9gsxbwvjpb1afxhw.jpg

اینم یک رویو از این کیس در اینجا

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! اینم تصاویری از موس TRUST / SPYKER - F1 / WIRELESS LASER MOUSE / MI - 7750R

یک خاطره :

قبل از هر چیزی یه جریان در مورد این موس تعریف کنم ! اقا دقیقا حدود 2 یا 3 هفته بعد از اینکه این موس رو خریدم ، یکبار که داشتم اتاقمو تمیز میکردم متوجه شدم که گیرنده این موس ، که خیلیم شبیه فلش مموریه و خیلیم کوچیکه ، گم شده ! اقا خلاصه ما زمین و زمونو گشتیم ، ولی پیدا نشد که نشد ! از اون موقع من 2 بار دیگه کل اتاقمو ، حتی قالی و ... خلاصه اتاقمو لخت کردم بردم بیرون بلکن پیدا شه ، ولی نشد ! انگار اب شده بود رفته توی زمین ! در نهایت من 3 بار اتاقمو تمیز کردم و هر بارم دنبال این گیرنده گشتم ولی نبود ! تا اینکه چند روز پیش برای بار چهارم مجدد اتاقمو تمیز کاری کردم ،

البته از اونجایی که من یکمی وسواس دارم و هر ماه یکبار اتاقمو میریزم بیرون و قالی مالی رو میشورم و... ! دیگه مطمئن شده بودم که این گم شده ! از طرف دیگه اینو هم بگم که خونه ما و مخصوصا اتاق من خوراکش گم شدن وسایله ! مخصوصا پول ! البته در اینکه اتاق من شهره فرنگه شکی نیست ولی خب هر چی گم بشه ، اخرش توی اتاقه و بیرون که نمیره ، ولی چند سالی هستش که کشف کردم یک یا چند تا جن در منزل ما یا تشریف دارن و یا میان اینجا و وسایل منو کف میرن ! در مورد پول که اگه خیلی خیلی گنده باشه ، اخرش پیدا میشه و بر میگردونن ولی اگه مقدارش کمتر باشه و منم یادم نیاد ، میبرن که میبرن ! حالا اینکه واسه شخص خاصی میبرن یا واسه سرگرمی شو من نمیدونم !

خلاصه اقا چند روز پیش دوباره این جریان تکرار شد و این گیرنده موس ما کنار تختم پیدا شد ! یعنی جایی که هزاران بار در چشم بوده و از اون مهمتر 4 بارم کل اتاق خالی شده و حتی یک در ترلیون هم امکان نداره که بخواد دور از چشم مونده باشه چون من هر بار که خونه تکونی دارم ، حداقل 3 بار جارو میزنم اتاقمو ! بگذریم ! خلاصه اقا یا خانوم جن ها لطف کردن و این گیرنده رو بر گردوندن ! خدایی خیلی ناراحت بودم و این موس رو وقتی میدیم ، شده بود اینه دق واسم ! خوشبختانه حالا پیدا شده و .....!

و اما در مورد این موس :

برند تراست در حقیقت یک برند اروپایی هستش که اصل کارخونش ، در کشور هلند مستقره ! برند تراست دارای سابقه نسبتا خوبیه و بعنوان یک برند نسبتا مطرح در سطح اروپا ، شناخته شدس ! البته طی چند سال اخیر و مثل خیلی دیگر از برند ها ، تراست هم به جرگه برندهایی که در چین ساخته میشن پیوسته ! نکته حائذ اهمیت در مورد این برند و محصولاتش اینه که ! همونطور که میدونید اجناس چینی دارای درجه های مختلفی هستند ! در میان درجات بالای محصولات چینی ، یکسری هم هستند که مخصوص کشورهای اروپایی و ایالات متحده ساخته میشن و مسلما برای اینکه کالایی به بازار های این کشور ها راه پیدا کنه ، مجبوره استاندارد های اونارو هم رعایت کنه ! از همین روی محصولات برند تراست از کیفیت نسبتا مطلوبی برخوردارند و با توجه به قیمت شون ، بسیار مناسب هستند ! اینکه این برند در ایران شناخته شده نیست ، مهمترین دلیلش همین موضوعه که این برند اصلیتا اروپاییه !

این موس دارای طراحی خوبیه و از مواد بسیار خوبی ساخته شده ! با اولین نگاه میشه تشخیص داد که یک موس عمریه ! این موس دارای 8 کلیده ، البته دارای 6 کلید و یک رول و یک کلید هم برای تغییر dpi . این موس دارای 2 dpi 800 / 1600 هستش که بنظر من برای هر کاربردی کافی هستند ! نوع ارگونومی و طراحی این موس همچون اکثر موس های این برند دارای حالت ویژه ایه و بنظر من بهتره قبل از خرید حتما از نزدیک تست بشه ! این موس از لحاظ اندازه یک چیزی تو مایه های متوسطه و یا شایدم بین متوسط و کوچیکه ! به هر حال برای دست های متوسط و معمولی خوبه و شایدم برای دست های کمی بزرگتر هم جواب بده ! این موس در حقیقت یک موس مالتی مدیا ست و گیمینگ نیست ! در حالیکه بنظر من بیشتر بدرد گیم میخوره ! دلیل این دسته بندی هم به 2 کلید روی این موس بر میگرده که میشه از طریق اونا برنامه های مالتی مدیا رو مستقیما راه اندازی و کنترل کرد ! البته این موضوع هیچ دخلی به گیمینگ نبودن این موس نداره و میشه براحتی برای گیمینگ هم ازش استفاده کرد ! این دو کلید مالتی مدیا ، این قابلیت رو فراهم میارن که شما عمل پلی یا جلو و عقب زدن تراک ها رو باهاشون انجام بدید و یا از طریق اونا ولوم صدا رو کم و زیاد کنید و یا روی تصویر زوم کرده یا ..... !

2 کلید کناری این موس هم که میتونن نقش جلو و عقب زدن رو برای صفحات نت / تصاویر و ... رو ایفا کنن . یک کلید هم که مختص تغییر DPI هستش که با هر بار فشردنش ، DPI اون ، بین 800 و 1600 تغییر خواهد کرد و دقیقا در وسط و در زیر رول این موس تعبیه شده !

کناره های این موس از نوعی پلاستیک فشرده و مرغوب ساخته شده که مات بوده و خوراک گیم هستند ! از طرفی هم یه جورایی باعث تعریق کمتر و از همه مهتر قابلیت عدم رنگ رفتگی بر اثر استفاده مداوم رو دارند ! روی این موس در قسمت کلید های اصلی راست و چپ و همچنین در قسمتی که گودی کف دست روی اون قرار میگیره ، از یک لایه فیبر کربن استفاده شده ! فیبر کربن مصرفی در این موس برخلاف فیبر کربن موس G7 / BLACK بدون پرداخت و جلای اضافی هستش و فقط یک لایه نازک روشه که شاید در امر دوام بهتر ف موثر تر باشه .

رول این موس بسیار خوب و دارای کارایی عالیی هستش ، همچنین قابلیت کلیک به چپ و راستشو هم داره ! ( هر چند هنوز نفهمیدم چطور میشه این ها رو در موس های مختلف راه اندازی و استفاده کرد ) ! رول این موس در جای خود فیکس بوده و کار کردن با ان بسیار لذت بخش و دقیقه ! اما به همون دلیله موس های G7 ، رول این موس هم بدلیل قدیمی بودن طراحی و ساختش ، دارای گوی فلزی / الومینیومی نبوده و یکدست لاستیکی هستش ! در زیر این موس یک کلید روشن و خاموش وجود داره تا در صورت نیاز ، موس رو خاموش کرده و از اتلاف انرزی و مصرف بیهوده باتری ، جلوگیری بعمل اورد ! این موس برای تغذیه خود از 2 تا باطری قلمی استفاده میکنه و نکته جالبش اینه که به سبب مصرف پایین ، با هر باتری نو و یا با هر بار شارز یک باتری ، میشه هفته ها باهاش کار کرد . البته شایدم ماه ها !

ناگفته نمونه این موس بدون شارژر عرضه شده و فقط یک جفت باتری معمولی داخل باکسش وجود داره ! همچنین همراه این موس ، فقط یک گیرنده بسیار کوچیک که پیش تر در موردش صحبت کردم هم وجود داره ! این گیرنده دارای ابعداد بسیار کوچکیست و از نظر ظاهری هم دقیقا مشابه فلش مموری هاست ! در نهایت باید بگم این موس از ظاهر بسیار مناسب و جذابی برخورداره ! قیمت این موس در حدود 55 تومنه و در ضمن نمایندگی برند تراست در ایران با نام BORANCE GROUP بوده و فکر کنم یک یا دو سال هم گارانتی داره !

اشکالات :

بزرگترین کمبود این موس نبود شارژر هستش ! البته میشه بصورت مجزا شارژر تهیه کرد ! من خودم یک موس تراست دیگه هم دارم که اون دارای پایه شارزه و برای شارز باتری های این موس ، باتری های خالی شده رو در داخل اون موس دیگه قرار داده و روی پایه شارزش میذارم تا شارز شن و سپس درون این موس قرار میدم !

نکته و ایراد بعدی هم همون قضیه الومینومی نبودن رول این موسه و در نهایت شاید از نظر طراحی و ارگونومی با هر سلیقه ای سازگار نباشه ! البته چون من دارم با G7 مقایسه میکنم ، اینطوری بنظرم میاد !

TRUST / SPYKER - F1 / WIRELESS LASER MOUSE / MI - 7750R

317r5djlamkz8ofpwyg.jpg

fzxkd15f7ffy6z6jnnps.jpg

mopnfnjqpui9qyq8g3y.jpg

در مورد این موس در گوگل نه رویو ای گیر میاد و نه تصویر واقعی !

اینم لینک توضیحات و مشخصات این موس داخل سایت سازنده در اینجا

.

لینک به دیدگاه

اقا فرامرز خواستی سیستمو یا یکی از قطعاتو رد کنی یه ندا به من بده قربانت:|

لینک به دیدگاه

سلام ! چشم کوروش جان حتما !

و اما میرسیم به فلش مموری ! فلش مموری من با نام OCZ / ATV / 16GB هستش و تقریبا میشه گفت یکی از بهترین ها در رده خودشه ! این فلش مموری دارای حجم های مختلفیه و فلش من 16 گیگ هستش ! این فلش مموری دارای سرعت بسیار خوبیه ! البته همونطور که میدونید سرعت فلش ها به سایر قطعات هم ارتباط داره و کلا تا جایی که من میدونم حداکثر سرعت درگاه usb در حدود 35 مگابایت بر ثانیه است ! سرعت خوندن فلش من و روی سیستم من 32 mbs هستش ! من قبلا تست هایی رو از این فلش در تاپیک مربوط به تست با برنامه hd tune قرار دادم .

جنس بدنه این فلش مموری بسیار خوبه و در کنار مقاومت قابل نوجهی که داره ، احساس خوبی رو هم ضمن لمس کردنش به ادم دست میده ! این فلش مموری از لحاظ ظاهری و جذابیت واقعا عالیه و ظاهر بسیار مطلوبی داره ! در ضمن این فلش مموری قابلیت پشتیبانی از ready boost رو هم داره و سرعت مطلوبش برای این منظور هم کاربرد خوبی از خود به نمایش میذاره . همچنین این فلش مموری از تکنولوزی دوال چنل برای دستیابی به سرعت بالاتر بهره میبره !

نا گفته نمونه مدل مشابهی با این فلش وجود داره که بنام OCZ / ATV / TURBO شناخته میشه و از نظر سرعت بر این فلش برتری داره ! البته بیشتر در بحث سرعت نوشتن ! مدل TURBO دارای رنگ بندی زرد و مشکیه و از نظر قیمتی هم گرونتر از مدل فلش منه ! من این فلش رو به قیمت 55 تومن خریداری کردم ولی انگار در بازار کمی بیش از اینه ! این فلش مموری دارای گارانتی انفورماتیک گستره یک ساله هستش ! اضافه کنم انگار از نظر داخلی ، این فلش مشابه مدل RALLY 2 هستش و فقط پوسته و ظاهرشون با هم فرق داره !

اشکالات :

بنظر من استفاده از زنجیر برای نگهداری از درب ان ، خیلی جالب نیست و بهتر بود همچون برخی دیگر از فلش ها ، درب این فلش مموری هم روی خود بدنه اش قرار میگرفت ! مورد بعدی هم قیمت بالای این فلش هستش که نسبت به سایر محصولات بازار ، دارای قیمت بیشتریه ! البته خب مسلما عملکرد بسیار بهتری هم داره ! جز این دو مورد ایراد دیگه ای بچشم من نخورده و در باقی موارد عالی هستش !

FLASH MEMORY : OCZ / ATV / 16GB

whrpd24vzlvip0aj3yno.jpg

اینم یک رویو از این فلش مموری در اینجا

.

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! دوستان من یک تصویر از محیط داخلی و نحوه چینش فن ها در داخل کیسم رو در انتهای این پست قرار میدم و از اساتید خواهشمندم ، اگه انتقاد یا پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه دارند ، لطف کرده و عنوان بفرمایند ! در ضمن سوالاتی رو نیز مطرح خواهم کرد و امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنند !

من برای اینکه نقاط نصب فن ها رو دقیقتر مشخص کنم ، از چارت های رنگی استفاده کردم و در جلوی هریک از انها فلش هایی رو که گویای سمت وزش باد فن ها ست رو نیز رسم کردم تا درک جریان راحت تر باشه !!

در تصویر ذیل برخی از این چارت ها با رنگ ها متفاوتی رسم شدن ! که هر یک از رنگ ها گویای مورد خاصی هستند که در ادامه معنا و منظور از هر رنگ رو توضیح خواهم داد .

چارت های قرمز رنگ : این چارت ها شامل فن های 12 سانتی هستند که در جلوی هر یک، نوع قرار گیری و دمیدن یا مکیدن هوا توسط انها ، بوسیله فلش هایی مشخص شده است ! فقط توضیح بدم که یکی از این چارت ها که مربوط به فن زیری کیس هستش ، در پشت توری سبز رنگه کف کیس قرار گرفته و باد رو به سمت بالا میزنه !

چارت های زرد رنگ : دو تا از چارت ها زرد رنگ هستند که یکی مربوط به رم کولر کرس ایر هستش که روی خود 3 تا فن کوچیک داره و باد رو به سمت پایین یعنی روی رم ها میزنه ! یکی دیگه هم مربوط به فن کوچیکیه که همراه مادربرد عرضه شده و اونم باد رو به سمت پایین میزنه ! این فن مربوط به نصب بر روی هیت سینک مادربردهای اسوس هستش !

چارت سبز رنگ : این چارت مربوط به فن کولره پردازندس و همونطور که میبینید و فلش هام مشخص کردن ، این کولر باد رو به سمت فن پشتی کیس میزنه !

چارت ابی رنگ : این چارت هم مربوط به فن پاوره که فعلا رو به پایین قرار دادمش تا ببینیم نظر اساتید چیه !

خب حالا اساتید لطف کنن و با توجه به نحوه قرار گیری فن ها و همچنین نحوه دمش یا مکش شون ، نظرشونو اعلام بفرمایند !

و اما چند سوال !

1 - بنظر شما اون فن کوچیکه مادربرد که روی هت سینک ها نصب میشه ، و داخل چارت زرد رنگه ، ایا بدلیل قرار گرفتن میان کولر پردازنده و فن پشتی کیس ، باعث اخلال در عملکرد خروج هوای داغ نمیشه ؟ ایا برداشتنش بهتره ؟

2 - فن زیری کیس که زیر توری سبز رنگه کف کیس قرار داره ، ایا اگه بصورت بر عکس نصب بشه و هوا رو به خارج کیس یعنی به زیر کیس انتقال بده بهتر نیست ؟

3 - و مهمترین سوالم اینه که بنظر شما فن پاور بهتره ، رو به پایین باشه یا رو به بالا ؟ چون در حالت فابریک فن پاور رو به پایین قرار میگیره و اگه قرار باشه رو به بالا بذارم ، پاور در حالت معکوس قرار میگیره ! حالا بنظر شما اینکه فن پاور ، هوای داخل پاور رو به سمت پره های کولر پردازنده هدایت میکنه ایراد نداره ؟ از طرفی هم فن کناری پاور دقیقا بر عکس اون عمل کرده و هوا رو به خارج کیس هدایت میکنه ! ایا این اختلاف حرکت هوا ، باعث اختلال در گردش هوای داخل کیس نمیشن ؟ ( در ضمن پاور من فقط یک دونه فن روی خود داره ) نا گفته نمونه فن کنار پاور که هوا رو به بالا و بیرون کیس انتقال میده ، از یک نوع فن بسیار مرغوب و با دور بالا ست که خیلی قلدره و فکر کنم 3000 یا 5000 دور هستش !

در ضمن بدلیل بی دقتی در رسم چارت ها و فلش هام عذر میخوام ! و پیشاپیش از توجه همه شما دوستان و سروران متشکرم !

uov8pxp6iwn8r4nn18.jpg

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول اگه برداشته بشه بهتره چون عمل کرد زیادی نداره

واما دومی همینطوری که نصبش کردی بهتره چون هوای خنکو از پایین به داخل کیس هدایت میکنه و تاثیر بهتری روی دمای گرافیک میزاره

در مورد پاور اگه هوا رو داخل پاور مکش کنه و از توری پشت پاور خارج کنه بهتره چون به خنکی پردازنده هم کمک میکنه

به نظر من با این روش اختلال در جریان هوای داخل کیس به کمترین حد ممکن میرسه:|

4ve1w2brxtjltl7tucr_thumb.jpg

از من به این صورت عمل میکنه دو تا فن بغلی کیس هوارو به داخل میزنه وفن سی پی یو روی سیپیو وبقیه جهتشون مشخصه اون فلشهای بزرگتر جریان هوارو رو به بالا نشون میده که توسط فن بالایی وپاور خارج میشه من با چند بار امتحان دیدم رو این حالت سیستم خنک تر هست

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

سلام ! دوستان من یک تصویر از محیط داخلی و نحوه چینش فن ها در داخل کیسم رو در انتهای این پست قرار میدم و از اساتید خواهشمندم ، اگه انتقاد یا پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه دارند ، لطف کرده و عنوان بفرمایند ! در ضمن سوالاتی رو نیز مطرح خواهم کرد و امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنند !

من برای اینکه نقاط نصب فن ها رو دقیقتر مشخص کنم ، از چارت های رنگی استفاده کردم و در جلوی هریک از انها فلش هایی رو که گویای سمت وزش باد فن ها ست رو نیز رسم کردم تا درک جریان راحت تر باشه !!

در تصویر ذیل برخی از این چارت ها با رنگ ها متفاوتی رسم شدن ! که هر یک از رنگ ها گویای مورد خاصی هستند که در ادامه معنا و منظور از هر رنگ رو توضیح خواهم داد .

چارت های قرمز رنگ : این چارت ها شامل فن های 12 سانتی هستند که در جلوی هر یک، نوع قرار گیری و دمیدن یا مکیدن هوا توسط انها ، بوسیله فلش هایی مشخص شده است ! فقط توضیح بدم که یکی از این چارت ها که مربوط به فن زیری کیس هستش ، در پشت توری سبز رنگه کف کیس قرار گرفته و باد رو به سمت بالا میزنه !

چارت های زرد رنگ : دو تا از چارت ها زرد رنگ هستند که یکی مربوط به رم کولر کرس ایر هستش که روی خود 3 تا فن کوچیک داره و باد رو به سمت پایین یعنی روی رم ها میزنه ! یکی دیگه هم مربوط به فن کوچیکیه که همراه مادربرد عرضه شده و اونم باد رو به سمت پایین میزنه ! این فن مربوط به نصب بر روی هیت سینک مادربردهای اسوس هستش !

چارت سبز رنگ : این چارت مربوط به فن کولره پردازندس و همونطور که میبینید و فلش هام مشخص کردن ، این کولر باد رو به سمت فن پشتی کیس میزنه !

چارت ابی رنگ : این چارت هم مربوط به فن پاوره که فعلا رو به پایین قرار دادمش تا ببینیم نظر اساتید چیه !

خب حالا اساتید لطف کنن و با توجه به نحوه قرار گیری فن ها و همچنین نحوه دمش یا مکش شون ، نظرشونو اعلام بفرمایند !

و اما چند سوال !

1 - بنظر شما اون فن کوچیکه مادربرد که روی هت سینک ها نصب میشه ، و داخل چارت زرد رنگه ، ایا بدلیل قرار گرفتن میان کولر پردازنده و فن پشتی کیس ، باعث اخلال در عملکرد خروج هوای داغ نمیشه ؟ ایا برداشتنش بهتره ؟

2 - فن زیری کیس که زیر توری سبز رنگه کف کیس قرار داره ، ایا اگه بصورت بر عکس نصب بشه و هوا رو به خارج کیس یعنی به زیر کیس انتقال بده بهتر نیست ؟

3 - و مهمترین سوالم اینه که بنظر شما فن پاور بهتره ، رو به پایین باشه یا رو به بالا ؟ چون در حالت فابریک فن پاور رو به پایین قرار میگیره و اگه قرار باشه رو به بالا بذارم ، پاور در حالت معکوس قرار میگیره ! حالا بنظر شما اینکه فن پاور ، هوای داخل پاور رو به سمت پره های کولر پردازنده هدایت میکنه ایراد نداره ؟ از طرفی هم فن کناری پاور دقیقا بر عکس اون عمل کرده و هوا رو به خارج کیس هدایت میکنه ! ایا این اختلاف حرکت هوا ، باعث اختلال در گردش هوای داخل کیس نمیشن ؟ ( در ضمن پاور من فقط یک دونه فن روی خود داره ) نا گفته نمونه فن کنار پاور که هوا رو به بالا و بیرون کیس انتقال میده ، از یک نوع فن بسیار مرغوب و با دور بالا ست که خیلی قلدره و فکر کنم 3000 یا 5000 دور هستش !

در ضمن بدلیل بی دقتی در رسم چارت ها و فلش هام عذر میخوام ! و پیشاپیش از توجه همه شما دوستان و سروران متشکرم !

uov8pxp6iwn8r4nn18.jpg

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

فرامرزجان؛

سلام،

- همه موارد در عکس شما صحیح و مطابق با استاندارد است. (فقط جهت فن در پاور به سمت محیط داخل پاور است)

- هیچ پاور فن بزرگ استانداردی در دنیا وجود ندارد که جهت دمش فن آن به سمت بیرون پاو باشد. در اینگونه پاورهای استاندارد فن بزرگ، فن پاور به سمت داخل است و هوا از مجاری پشت پاور خارج می گردد.

با تقدیم احترام

لینک به دیدگاه

:|=)) فرامرز جان دوباره پستت طولانی شد که !!!!! اقا باختیا اخه بگذار یه روز از پست کوتاهت بگذره عزیز .

من اینو جدی میگم هر چقدر مفیدتر بنویسی به نفع خودتون هستش و دیگران هم میخونن و مطمئنم که خیلی از دوستان وقت اینو ندارن که مطالب طولانی رو بخونن . دنیا داره به سرعت پیش میره

سلام ! دوستان من در پاسخ سوالی که سعید اقا در انجمن گرین مطرح کردند ، مطلبی رو نوشتم ولی برای اینکه نظم اون انجمن بهم نخوره ، تصمیم گرفتم پاسخمو در این تاپیک مطرح کنم !

در ضمن همینجام از جناب مهندس عمرانی بابت توجه و پاسخ شون ممنون و متشکرم !

و اما پاسخ سعید اقا در رابطه با دلایل کامل نویسی حقیر !

البته همین ابتدا بابت طولانی بودن این پست هم معذرت منو بپذیرید چون مجبور بودم بصورت کامل و دقیق توضیح بدم تا ابهامات بر طرف شن ! یا بقولی یکبار برای همیشه !

سلام ! سعید اقا راستش شما فرمودید فقط پست قبلی رو خلاصه نویسی و در 4 خط بگنجونم که منم ادای وظیفه کردم ! دیگه قرار نبود که تمام پست هام خلاصه نویسی بشن ! چون اینطوری هزینه بالا میره ! از طرف دیگه برای جبران مافات پست خلاصه شده ، بلافاصله پست طولانی تری رو قرار دادم چرا که ترک عادت موجب مرض ست !

و اما از شوخی که بگذریم ! هدف من از کامل نوشتن چند چیزه ! یکی اینکه اگه نوشته من جنبه سوالی داره ، طرف پاسخگو بدونه دقیقا چه چیزی مورد نظر منه و از طرفی هم مجبور نباشیم بحث سوال های مجدد و در پی اون پاسخ های مجدد رو داشته باشیم ! یکی هم اینه که نوشته من جنبه پاسخ رو داشته باشه که بازم اولا سعی میکنم پاسخ کاملی بدم و بقولی طرف رو شیر فهم کنم و ثانیا بازم نیازی به سوال و جواب های مجدد نباشه .

ببینید شاید در ظاهر و در نگاه سطحی ، پست های من طولانی باشن و بگفته شما برای برخی خوندن شون سخت باشه ! ولی اصل ماجرا اینه که من بجای اینکه موردی رو ناقص بنویسم ، فرق نمیکنه سوال باشه یا جواب باشه یا خبر ، در هر حالتی که باشه ، میام و مورد رو کامل توضیح میدم ! خب همونطور که گفتم این کامل بودن باعث این میشه که سوالات و پاسخ هاشون طی یک یا دو پست جمع اوری و خلاصه بشه ! در حالیکه اگه کمی در این مورد تامل کنید ، خواهید دید ، کسانی که ناقص و سطحی مینویسن ، اجبارا باید در پست های اتی ، سوالات دیگه شون رو و یا پاسخ های تکمیلی رو ، دوباره نویسی کنند ! و در حقیقت خلاصه نویسی و جلوگیری از اتلاف وقت خواننده ، با کامل نویسی مهیا میشه نه با کم نویسی !

یعنی اینکه با کم نویسی ، در نهایت بجای اینکه مطلب مورد نظر در قالب یک پست یا ... سر جمع باشه ، در پست های بیشتر و باتبع در صفحات بیشتری گنجونده میشه ! بنظر من اگه خواننده واقعا به موضوع پست ها علاقمند باشه ، خیلی راحت تره که در یک مرحله و در یک پست یا پست هایی با تعداد کمتر ، موضوع رو دنبال کرده و بخونه تا اینکه همون موضوع و مطلب رو طی چندین پست و چندین صفحه بخونه ! مطمئنا پست ها و صفحات بیشتر ، وقت زیادتری رو تلف خواهند کرد ! مثلا جملات و عبارات بسیاری طی این سوال و جواب ها که در پست هایی با تعداد بیشتر ، نوشته و تکرار میشن که اضافی هستند و در صورت جمع ان مطلب در یک پست ، دیگه نیازی به تکرار شون نیست !

و در حقیقت خود همین جملات و عبارات اضافی باعث بیشتر شدن حجم مطالب غیر ضروری شده و وقت خواننده رو بی دلیل هدر میدن . از طرفی هم حداقل بنظر من فهمیدن و یادگیری مطلبی که جمع و مشخص باشه خیلی اسونتر از مطلبیه که در پست ها و تعداد صفحات بیشتر و بصورت پراکنده خونده بشه !

موضوع بعدی که من در رابطه با نوشتن پست هام در نظر میگیرم ، اینه که ! مسلما جز طرف مقابل ، کاربران دیگه ای هم وجود دارند که این مطلب منو ، حال با هر مضمونی ، خواهند خوند ! و ایشان ممکن از نظر اطلاعات در اون زمینه ، دارای مراتب گوناگونی باشن ! من سعی میکنم پست ها و مطالب شون رو طوری بنویسم که هر کاربری با هر اندازه اطلاعات ، در صورت نیاز بتونه از محتوای اون پست استفاده کنه ! متاسفانه گاهی میبینم که دوستان و مخصوصا اساتید مطالب شون رو طوری بیان میکنند که تنها قشر خاصی از کاربران میتونن اون مطالب رو درک کرده یا استفاده کنند و بسیاری از خوانندگان فقط با مطلبی مواجه میشن که از درک اون عاجز بوده و بدتر اینکه اکثر اوقات بیخیال تقاضای توضیح میشن ! پس در نتیجه اون مطلب نمیتونه برای همه مفید باشه ! حال در میان این دیگران ، قشره دیگری هم حضور دارند که مربوط به خوانندگان اینده میشن که در ادامه توضیح خواهم داد !

اما یکی دیگر از مهمترین دلایل کامل نویسی من ، توجه به موضوع مهمیه که بنوعی اینده نگری محسوب میشه ! از اونجایی که حقیر چه در بحث پرسش و چه پاسخ یا خبر رسانی ، هدف و نیتم یادگرفتن یا یاد دادنه صرفه ، پس برام خیلی فرق نداره که فقط افراد مورد نظر در اون لحظه ، به پاسخ شون برسن یا سوالات منو دقیقا درک کنن و ...، از نظر من هر کسی که این مطلب رو حال با هر مضمونی که داره ، و در هر زمانی ، میخونه ، باید تا جایی که میشه ، شرایطش درک شه ! فرضا ما مطلبی رو مینویسیم ، حال چه سوال و چه جواب ! از اونجایی که در فروم ها ، هر مطلبی که نوشته میشه تا مدت زمان بسیاری باقی مونده و مسلما خوانندگانی نیز خواهد داشت ، پس در حقیقت مطالب پست های ما به نوعی مربوط به دیگرانی در اینده نیز خواهد شد ،

و حالا اگه هدف و نیت ، یادگیری و یاد دادن به همه باشه ، باید این قشر خوانندگان اتی رو هم در نظر بگیریم و فرض رو بر این بذاریم که ، در اینده خوانندگانی خواهند اومد و این مطلب رو هم خواهند خوند ، پس اگه واقعا نیت مون همونه که گفتم ، باید طوری بنویسیم که اونام از این مطلب استفاده کنند ! من خودم شخصا بسیاری از اوقات با سرچ مطلبی ، سر از یک فروم در میارم و مجبور میشم پست های بسیاری رو در صفحات بسیار تری دنبال کنم تا شاید به پاسخم برسم یا نه ! به همین دلیل من سعی میکنم طوری بنویسم که هم طرف مقابل و مد نظرم ، کاملا توجیه باشن و هم خوانندگان دیگر و خوانندگان اینده ای که این مطلب رو میخونند ، بتونن ازش استفاده کنند !

البته توجه به خوانندگان اینده بی شک مهمتر از حال نیست ، و دلیل اصلی من از نوشتن کامل مطالب ، همین موضوع حاله نه اینده ! ولی چون هر دو راه ، در یک مسیر هستند ، پس مشکلی بوجود نمیاد ! یعنی وقتی با نوشتن کامل و دقیق یک موضوع ، میتونیم از پراکنده نویسی و ایجاد پست های مکرر و در نهایت ، ایجاد صفحات بیشتر ، و اتلاف در وقت خواننده ، جلوگیری کنیم و از طرف دیگه هم به خوانندگان اینده ، در حل مشکلات یا خواسته هاشون کمک کنیم ، چرا با کمی دقت ، از وقت و امکانات مون استفاده نکرده و این کار رو به نحو احسنت انجام ندیم ؟

سعید اقا من شرایط دوستانی مثل شما رو کاملا درک میکنم و میدونم از نظر زمانی همیشه در مضیقه هستید ! ولی بنظر من ، مدت زمانی که امثال شما بابت خوندن مثلا یک پست طولانی تر میذارید ، خیلی کمتر از وقتیه که مجبورید برای دنبال کردن پست ها و صفحات بیشتر ، بذارید ! اگه کمی عمقی به موضوع نگاه کنیم ، میبینیم که وقتگیر بودنه این کامل نویسی ، در ظاهر بیشتره و در باطن ، در وقت امثال شما نیز صرفه جویی میشه !

فرضا وقتی یک سوال بصورت کامل نوشته نمیشه ، مسلما پاسخ دهنده نمیدونه دقیقا چه موضوع یا موضوعاتی مد نظر طرفش هست و مجبور میشه یا انچه درک کرده رو جواب بده و یا مجدد از پزسشگر بخواد که موضوع رو روشن تر کنه ! خب حالا اگه طرف پرسشگر از همون اول بصورت کامل سوال شو مطرح میکرد ، طرف پاسخگو هم در یک مرحله جوابشو میداد و نیازی به زدن پست های بیشتر و اضافی برای درک دو طرف باقی نمیموند ! یا فرضا وقتی که پاسخگو جواب کاملی نمیده ، پرسشگر مجبوره سوالات و موارد مورد نظرشو تکرار کنه و مجدد تاقاضای پاسخ شون رو داشته باشه ، در حالیکه اگه پاسخ کامل میبود ، دیگه نیازی به سوالات مجدد و صرف وقت و ایجاد پست های اضافی نمی بود !

باور کنید مدت زمانی که برای این به ظاهر پست ها و مطالب کوتاه صرف میشه ، خیلی بیشتر از یک پست دقیق و کامله ! فقط موضوع اینه که در ظاهر بدلیل پراکندگی ان ها ، به چشم نمیان و الا در باطن و در اصل ، وقت بیشتری رو تلف خواهند کرد ! چرا که در نهایت قرار ها ونام خونده بشن ، حالا چه در یک مرحله و طی یک یا چند پست و چه در مراحل بیشتر و طی پست ها و صفحاتی بیشتر !

نکته اخری که میخوام مطرح کنم اینه که توجه داشته باشید که من به این دلیل که سعی میکنم حروف پست هامو پر رنگ کرده و همچنین برای مطالعه اسونتر ، بین خطوط شون فاصله ایجاد کنم ، واسه همین در ظاهر ، یکمی بیش از واقعیت ، دیده میشن ! موضوع اینه که از نظر شکل و اندازه ، کمی بزرگتر هستند ولی موقع خوندن هیچ فرقی از نظر صرف زمان ندارن !

امیدوارم تونسته باشم یکبار دیگه این موضوع کامل نویسی مو بصورت درست بیان کنم !

ویرایش :

دوستان تصاویری که در این تاپیک مشاهده نمودید ، مربوط به سال گذشته هستند و از اون موقع تا به امروز ، تغییرات بسیاری در قطعات و حتی ظاهر برخی از قطعات ، همچون کیس ( تغییرات در پنل جلویی کیس و تعویض جای فن ها و ... ) ، بوجود اورده ام که انشا ا... در اینده نزدیک ، تصاویر جدیدتری رو تقدیم خواهم کرد .

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...