رفتن به مطلب

مشکل هارد ساتا 320 گیگابایت مکستور

ICU
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان هارد ساتا 320 گیگابایت مکستور من

بعد از یه مدتی از کار افتاد ! یعنی کامپیوتر رو که روشن میکنم

هارد رو میشناسه

و تا میخواد بره ویندوز لودر رو بالا بیاره هیچی نمیاره ! بعداً که رستارت میکنم این بار هارد رو شناسایی نمی کنه !

باید خاموش کنم بعد روشن کنم تا دوباره بشناسه!

حالا هارد تو حالت ASUS EZ Flash شناسایی میشه و درایو های قدیمیم رو نشون میده :دی(یعنی میشه رفت توش)

فقظ اشکالش اینکه با بالا اومدن ویندوز مشکل داره ! :sigh:

نمیدونم چشه ؟ مشکلش نرم افزاری؟ بد سکتور افتاده ؟ چطور درستش کنم ؟

خیلی ممنون میشم بهم کمک کنید ! :Praying:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اگه برات مقدوره هارد رو ببر روی یه سیستم دیگه که ویندوز داره و از طریق اون سیستم با نرم  افزار hd tune یه تست بگیر ببین مشکل از کجاست!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اگه برات مقدوره هارد رو ببر روی یه سیستم دیگه که ویندوز داره و از طریق اون سیستم با نرم  افزار hd tune یه تست بگیر ببین مشکل از کجاست!

حمید جان عزیز

والا هاردم رو به سیستم رفیقم وصل کردم ! اونم ویندوزش از هارد خودش بالا نیومد...

من 2تا هارد 2ترا دارم ! یعنی ویندوز روش میاد خب ؟

ولی وقتی این هارو رو به سیستم وصل میکنم ! وقتی سیستم میخواد از یکی از هارد های 2ترام اجرا شه

بالا نمیاد ! میزنه please Select Boot Device... همچین چیزی !

یعنی این هارد 320 نمیزاره ویندوز از رو اون هارد اصلیه اجرا شه!

توی حالت روشن سیستم هم فکر نکنم درست باشه که وصل کنم ! میشه ؟؟؟ یعنی ویندوز که بالا اومده ! بعد این هارد رو وصل کنم ؟ یا اشتباهه ؟؟؟

کلاً احساس میکنم این برنامه ویندوز که اطلاعات هارد رو میخونه با هارد من مشکل داره !

ولی توی حالت ASUS EZ Flash بالا میاد ! و مشکلی نداره :(

یعنی در کل نمی تونم با نرم افزار های تحت ویندوز هارد رو بررسی کنم !

به نظر شما کجاش ایراد داره ؟ بد سکتور افتاده ؟ کدوم نرم افزار که حالته Bootable داشته باشه رو پیشنهاد میکنین ؟؟؟

توضیه شما چیه ؟ :دی

با تشکر از جناب پرنیان عزیز :Not Worthy:

لینک به دیدگاه

سلام این مشکل چندوقت پیش برای من هم بوجود اومد  یک فایل پی دی برات میذارم راهنمای خوبیه حتما مشکلت حل میشه البته جهت خرید مدارالکترونیکی مقداری خرج برمیداره 

ویرایش شده توسط gomnam13580104
لینک به دیدگاه

فایل pdfرو ازلینک زیر دانلودکن 

http://mihanbit.com/dl/1374057659.7971/solve_hard_detect___0_capacity_in_maxtor___seagate_persian_v7_by_mjhamed.pdf

برای خرید پستی مدار ساخته شده و تست شده میتوانید با ایمیلی که در پایین  قرار داده شده تماس بگیرید

emjeyech@gmail.com

لینک به دیدگاه

فایل pdfرو ازلینک زیر دانلودکن 

http://mihanbit.com/dl/1374057659.7971/solve_hard_detect___0_capacity_in_maxtor___seagate_persian_v7_by_mjhamed.pdf

برای خرید پستی مدار ساخته شده و تست شده میتوانید با ایمیلی که در پایین  قرار داده شده تماس بگیرید

emjeyech@gmail.com

فدات دوست عزیز

متاسفانه صفحه/فایل درخواستی شما یافت نشد

ولی نتونستم دانلودش کنم :(

لینک به دیدگاه

سلام از این لینک استفاده کن 

http://uploadtak.com/images/z4591_solve_hard_detect___.pdfhttp://uploadtak.com/images/z4591_solve_hard_detect___.pdf      لینک مستقیم

اگه لینکها جواب نداد به آدرس زیر برو برای دریافت فایل باید عضو بشی

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=301891

ویرایش شده توسط gomnam13580104
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل هاردشون از فیرم ور نیست چون تو حالت خاص دیتکت میشه. به هر نحوی که میتونی از اطلاعات مورد نیازت روی هارد کپی بردار EZ Flash یا ... هارد رو فرمت کامل کن با ابزار های مکستور یا dvd های بوتی که ابزار پارتیشن هست روشون . 90 درصد حدس من مشکل فیزیکالی هست هد یا .... اگر بعداز فرمت ( قبلش کلا آن پارتیشن کن) ( حذف کردن پارتیشن ها ) مشکل بود بفرست تعمیرگاه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول از همه از هر طریقی که می تونید مثل بوت کردن با یک سی دی مینی ویندوز یا Hiren از کل اطلاعاتتون backup بگیرید و بعد از اون با یه نرم افزار مثل MAXBLAST یا هر نرم افزاری دیگه مثل ACRONIS کل هارد رو بصورت فول LOW LEVEL FORMAT یا ZERO FILL کنید. زمان این کار کمی طولانی هست ولی اگر به هر دلیلی بدسکتور نرم افزاری روی هاردتون باشه برطرف میشه. اگر با این کار مشکل حل نشد صد در صد مشکل سخت افزاری هستش.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مشکل هاردشون از فیرم ور نیست چون تو حالت خاص دیتکت میشه. به هر نحوی که میتونی از اطلاعات مورد نیازت روی هارد کپی بردار EZ Flash یا ... هارد رو فرمت کامل کن با ابزار های مکستور یا dvd های بوتی که ابزار پارتیشن هست روشون . 90 درصد حدس من مشکل فیزیکالی هست هد یا .... اگر بعداز فرمت ( قبلش کلا آن پارتیشن کن) ( حذف کردن پارتیشن ها ) مشکل بود بفرست تعمیرگاه .

ممنون جناب UnforgiveN

والا منم حدس میزنم از فیرمور نباشه ! چون هارد توی حالب بوت شناسایی میشه ! اطلاعات هارد دیگه برام ارزشی نداره !

شما کدوم نرم افزار Bootable رو برای فرمت و پارتیشن توصیه میکنید ؟؟

خیلی ممنون از شما.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول از همه از هر طریقی که می تونید مثل بوت کردن با یک سی دی مینی ویندوز یا Hiren از کل اطلاعاتتون backup بگیرید و بعد از اون با یه نرم افزار مثل MAXBLAST یا هر نرم افزاری دیگه مثل ACRONIS کل هارد رو بصورت فول LOW LEVEL FORMAT یا ZERO FILL کنید. زمان این کار کمی طولانی هست ولی اگر به هر دلیلی بدسکتور نرم افزاری روی هاردتون باشه برطرف میشه. اگر با این کار مشکل حل نشد صد در صد مشکل سخت افزاری هستش.

موفق باشید

درود دوست عزیز

MAXBLAST تعریف این نرم افزار رو خیلی شنیدم ! حتماً امتحانش میکنم ! خیلی ممنون

دیگه به فکر این افتاده بودم هارد بد بختو تبدیل کنم به ساعت ... :))

خدا کنه درست شه !

با تشکر از همه دوستان که پیشنهاداتی دادن ! خیلی متشکرم

لینک به دیدگاه

بیشتر هاردهایی که به پستم خورده و مشکلاتی از قبیل بالا نیامدن ویندوز، خرابی ویندوز تازه نصب شده پس از مدتی کوتاه و عدم شناسایی هارد هنگام بوت داشته که اغلب این مشکلات با هم رخ میدهند، ناشی از آسیب دیدن فایلهای بوت در اثر مشکلاتی از قبیل بدسکتور درایو پرایمری-اکتیو هارد بوده. با بدسکتور گیری با برنامه هایی مثل HDD Regenerator مشکل موقتا رفع میشه ولی بعد از چند روز دوباره برمیگرده. چون بدسکتور یه مشکل فیزیکیه و اولین درایوی که دچارش میشه، درایو اصلی سیستمه.مشکل با تغییر درایو پرایمری و بعد اکتیو کردن اون به طور کامل حل میشه. این کار رو هم میشه با اتصال هارد به یک کامپیوتر سالم و رفتن به کامپیوتر منیجمنت و تغییر درایو پرایمری به یک درایو سالم، مثلا درایو آخر هارد و اکتیو کردن اون انجام داد. بعد از این تغییرات، ویندوز جدید رو روی درایو اکتیو جدید نصب کنید.

ویرایش شده توسط آلن تورینگ
لینک به دیدگاه

بیشتر هاردهایی که به پستم خورده و مشکلاتی از قبیل بالا نیامدن ویندوز، خرابی ویندوز تازه نصب شده پس از مدتی کوتاه و عدم شناسایی هارد هنگام بوت داشته که اغلب این مشکلات با هم رخ میدهند، ناشی از آسیب دیدن فایلهای بوت در اثر مشکلاتی از قبیل بدسکتور درایور پرایمری-اکتیو هارد بوده. با بدسکتور گیری با برنامه هایی مثل HDD Regenerator مشکل موقتا رفع میشه ولی بعد از چند روز دوباره برمیگرده. چون بدسکتور یه مشکل فیزیکیه و اولین درایوی که دچارش میشه، درایو اصلی سیستمه.مشکل با تغییر درایو پرایمری و بعد اکتیو کردن اون به طور کامل حل میشه. این کار رو هم میشه با اتصال هارد به یک کامپیوتر سالم و رفتن به کامپیوتر منیجمنت و تغییر درایو پرایمری به یک درایو سالم، مثلا درایو آخر هارد و اکتیو کردن اون انجام داد. بعد از این تغییرات، ویندوز جدید رو روی درایو اکتیو جدید نصب کنید.

سخنان شما کاملاً گویا و متین !

ولی مشکل اینکه هارد من رو که به سیستم سالم وصل میکنم ! باعث میشه اون یکی هارد اصلیه هم نیاد !

نمیدونم چجور توضیح بدم ! من هارد اون سیستم سالمه رو بوت میکنم ! ولی نمیاد !

دفعه بعد که رسیت میکنم کلاً هارد تو حالت بوت هم شناسایی نمیشه ! (همون هارد خرابه!) ولی هارد سالمه شناسایی میشه ها ... وقتی میخوام هارد سالمه رو

بوت کنم به مشکل بر می خورم :( یعنی مثل دفعه پیش هیچی نمیاره ! میزنه Please Select Boot Device...

مجبور کامپیوتر رو خاموش کنم ! هارد مشکل داره رو بردارم تا سیستم مثل قبلش اوکی شه !

اگه هارد تو حالت برنامه های ویندور شناسایی میشد و یا با ویندوز سیستم دیگه بالا میومد که مشکلی نداشتم :(

هارد من تنها مشکلش با اون Loader ویندوز هست ! چون تو EZ Flash کامل بالا میاد...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میتونی سیستم رو باهارد سالم بالابیاری بعد بااستفاده از یک عدد کابل تبدیل ساتا به یواس بی هارد مشکل دار رو به کامپیوتر وصل کنی اگه سیستم هارد رو شناخت وتونستی فایلهاشو باز کنی که مشکلی نیست ولی اگه هاردرو نشناخت ویا هاردرو شناخت و پیغام خطا داد مطمئن باش مشکل از فیرم ور هارده وهیچ مشکل دیگه ای نداره (من دققیقا همین مشکل شماروداشتم هارد تو قسمت بوت شناسایی میشد ولی ویندوز بالا نمیومد)

لینک به دیدگاه

سخنان شما کاملاً گویا و متین !

ولی مشکل اینکه هارد من رو که به سیستم سالم وصل میکنم ! باعث میشه اون یکی هارد اصلیه هم نیاد !

نمیدونم چجور توضیح بدم ! من هارد اون سیستم سالمه رو بوت میکنم ! ولی نمیاد !

دفعه بعد که رسیت میکنم کلاً هارد تو حالت بوت هم شناسایی نمیشه ! (همون هارد خرابه!) ولی هارد سالمه شناسایی میشه ها ... وقتی میخوام هارد سالمه رو

بوت کنم به مشکل بر می خورم :( یعنی مثل دفعه پیش هیچی نمیاره ! میزنه Please Select Boot Device...

مجبور کامپیوتر رو خاموش کنم ! هارد مشکل داره رو بردارم تا سیستم مثل قبلش اوکی شه !

اگه هارد تو حالت برنامه های ویندور شناسایی میشد و یا با ویندوز سیستم دیگه بالا میومد که مشکلی نداشتم :(

هارد من تنها مشکلش با اون Loader ویندوز هست ! چون تو EZ Flash کامل بالا میاد...

از برنامه های مدیریت هارد دیسک در حالت بوت مثل Acronis Disk Director و یا ابزار بوت Hiren's هم میتونی برای تغییر درایو اکتیو-پرایمری استفاده کنی. سیستم رو با دی وی دی بوتیبل بالا بیار و تغییراتی رو که گفتم اعمال کن. درایوی رو به عنوان درایو اکتیو-پرایمری انتخاب کن که بدسکتور نداشته باشه یا احتمال بدسکتور داشتنش کم باشه مثل درایو آخر.

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=896&Title=Acronis-Boot-Collection-2012-v2 

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=85&Title=Hiren's-BootCD-15.2-Restored-Edition-1.1- 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میتونی سیستم رو باهارد سالم بالابیاری بعد بااستفاده از یک عدد کابل تبدیل ساتا به یواس بی هارد مشکل دار رو به کامپیوتر وصل کنی اگه سیستم هارد رو شناخت وتونستی فایلهاشو باز کنی که مشکلی نیست ولی اگه هاردرو نشناخت ویا هاردرو شناخت و پیغام خطا داد مطمئن باش مشکل از فیرم ور هارده وهیچ مشکل دیگه ای نداره (من دققیقا همین مشکل شماروداشتم هارد تو قسمت بوت شناسایی میشد ولی ویندوز بالا نمیومد)

فکر نمیکنم مشکل هارد ایشون از فریم ویر باشه، چون ویندوزشون نصفه بالا میاد، یعنی موقع بالا اومدن ویندوز گیر میکنه.

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم مشکل هارد ایشون از فریم ویر باشه، چون ویندوزشون نصفه بالا میاد، یعنی موقع بالا اومدن ویندوز گیر میکنه.

منم حدس میزنم مشکل از فریمور نباشه ! ولی ویندوز کلاً بالا نمیاد ! نصفه که هیچی !

تا میخواد ویندوز هارد رو شناسایی کنه و قسمت Windows Loading رو بیاره ! میزنه Please Select Boot Device

ویندوز خودم رو از هارد 2ترا بالا نیماره !!!

حالا کابل تبدیل ساتا به USB داریم ؟؟؟ شدنی هست ؟ این چیزی که آقای گمنام گفتن !؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای تست http://origin-www.seagate.com/support/downloads/seatools/ اینجا ابزار هست و ویدئو هم هست آموزش و ... مشکل دیتکت نشدن در موارد خاص رو هم تو همون پیح لینک شده . اینکه از چه ابزاری استفاده کنی به نظر من فرقی نداره هر ابزاری که بوت بشه و هارد رو بشناسه و بتونی کار های مربوط به فرمت و پارتیشن رو باهاش انجام بدی . تو پکیج های DVD نرم افزاری شرکت ها هست تو نت هم میتونی دانلود کنی . تو فروم هم فکر میکنم باشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...