رفتن به مطلب

خرید سیستم تا سقف 10 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت تمامی دوستان انجمن!

راستش من از قبل میخواستم یه سیستم گیمینگ و حرفه ای بخرم که با ورود نسل های جدید سی پی یو و کارت گرافیک و مادربورد ها مجبور شدم صبر کنم!
بیشتر استفاده من گیم هست و بازی های سنگین هست البته اورکلاک هم میکنم و خیلی دوست دارم

سیستمی که خودم بیشتر مد نظر دارم اینها هست!البته هنوز خیلی از قطعاتش نیست و وارد نشده و همونطور که گفتم مجبور شدم صبر کنم

خواستم یه سیستمی باشه که حداقل تا 3 سال کفایت منو بده

CPU: Intel Core i7 4770K
MB: ASUS Z87 Maximus VI Formula
RAM: G-SKILL Trident-X 3000 MHz CL9' 16 GB (4*4 GB)
VGA: ASUS GTX 780 DCU 2 OC
HDD: SEAGATE 1 TB 7200.12 64 MG Sata 6 GB/s
COOLER: CORSAIR H-100
POWER: COOLERMASTER Silent PRO Gold 1000W
ODD: PLEXTOR
CASE: COOLERMASTER Cosmos 2

بنظرتون خوب هست برای گیم؟

البته اورکلاک هم میکنم!

خواستم یه مشاوره بگیرم ازتون نظرتون چیه؟

فقط خواهشن هر کی یه چی نگه!خیلی ادم گیج میشه!!!

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش من از قبل میخواستم یه سیستم گیمینگ و حرفه ای بخرم که با ورود نسل های جدید سی پی یو و کارت گرافیک و مادربورد ها مجبور شدم صبر کنم!

بیشتر استفاده من گیم هست و بازی های سنگین هست البته اورکلاک هم میکنم و خیلی دوست دارم

سیستمی که خودم بیشتر مد نظر دارم اینها هست!البته هنوز خیلی از قطعاتش نیست و وارد نشده و همونطور که گفتم مجبور شدم صبر کنم

البته اورکلاک هم میکنم!

خیلی ممنون

سیستم خیلی قوی میشه. میگم به جای اون واترکولینگی که انخاب کردی یک کیت XSPC بخری بهتره.

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز

ولی من زیاد سر از کولینگ در نمیارم!اینم که میبینی یکی از دوستام پیشنهاد داده

اگه لطف کنی بیشتر تو این زمینه راهنماییم کنی خیلی ممنون میشم!

راستی بطور تخمینی این سیستم چقدر اب میخوره؟

ویرایش شده توسط BLITZKRIEG
لینک به دیدگاه

درود این سیستم حدود 10500000تومن میشه !

پیشنهاد بنده تغییر در کارت gtx 780 که حدود3تومن میشه و به جای اون sli دوکارت gtx 770 هست که حدود4تومن میشه ولی قدرت فوق العاده ای داره

سی پی یوی 4770k بسیار سی پی یوی داغی هست وبرای خنک کردن ، واترمولینک xspc rs360 حداقل نیاز داری که حدود950 تومن درمیاد!

میتونی یه نگاهی هم به 3770k داشته باشی که درکارایی 1تا5 درصد کلا از 4770 ضعیف تر هست ولی خنک تر هست!

رم هایی که شما داری تهیه میکنی خیلی خیلی گرون هست و بالای 2 میلیون تومن برای شما آب میخوره در حالی که با 1تومن میتونی 16 گیگ trident x 2400 یا 2666 بگیری!با یکم اور  روی  همون فرکانس 3000 برات کار میکنن!

یه ssd حتما حتما تهیه کنید حداقل با ظرفیت 120 گیگ!

لینک به دیدگاه

با نظر آقا حمید کاملا موافقم.

جای حداقل یک SSD توی این سیستم خالیه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش قطعاتی که گفتی از کجا می خوای تهیه کنی ؟

لینک به دیدگاه

CPU: Intel® Core™ i7-3820 Sandy Bridge-E Processor

MB: ASUS SABERTOOTH X79 2011 MB

VGA: 2 x ASUS GTX 770 DCU 2 OC

SSD: OCZ Vertex 4 128 GB

پلتفرم رو LGA 2011 بگیر. حتی هاسول هم به کارایی و قدرت اون نمیرسه. ضمن اینکه میتونی با SLI دو تا کارت گرافیک GTX 770 از اونها در حالت 2x16 PCI LAN استفاده کنی، به خاطر داشتن 40xPCI LAN. در حالیکه هاسول فقط 24xPCI LAN داره. یعنی کارت گرافیک دوم فقط میتونه تو حالت 8x کار کنه. از خرید یک کارت تکی GTX 770 خیلی به صرفه تره، ضمن اینکه قدرت خیلی بیشتری هم به سیستمت میده. برای این سیستم همونطور که دوستان گفتن جای یک SSD خالیه. سری OCZ Vertex 4 واقعا محشره. پاورت هم برای SLI دو تا کارت گرافیک و البته اورکلاک، کاملا کافیه. رم و کولر هم سلیقه ایه و اگر بودجه ات کم اومد، میتونی ارزونترش رو جایگزین کنی، ولی باقی قطعاتی که بهت معرفی کردم، بهترین کارایی رو با توجه به بودجه تون به سیستمتون میده.

ویرایش شده توسط آلن تورینگ
لینک به دیدگاه

تفاوت اسلات x16 با x8 با x4 کارت گرافیک چقده ؟

خیلی مشهوده ؟

لینک به دیدگاه

البته اورکلاک هم میکنم!

خیلی ممنون

شما میخوای اینقدر هزینه کنی ، پس سعی کن بهترین چیزها رو برداری . البته بهترین چیزهایی که نیازت میشن .

پردازنده و مادربورد جدیدترین و به روزترین هستن . پس اگر میخوای براشون هزینه کنی خوب هستن .

رم برای این سیستم زیاده . حتی برای اورکلاک . این رم برای رکورد گیری استفاده میشه و خرید اون برای سیستم گیم و اورکلاک نیمه حرفه ای پول دور ریختنه . رم ارزونتر هم میتونی بگیری که به همین اندازه برات کار کنه .

گرافیک رو به جای 780 و یا 2 تا 770 ، به نظر من تایتان بگیر . از هر دوی اینها بهتره . SLI دردسر زیاد داره . هم حرارت و مصرف بیشتر و هم اینکه تو همه بازیها خوب عمل نمیکنه . ضمن اینکه در حالت 8-8 کار میکنه .

هارد رو ظرفیت بیشتر بگیر . چون بازی میکنی و به زودی کم میاد برای بازیها . SSD هم حتما بگیر . 120 یا 128 گیگ خوبه . برند معتبر مثل OCZ یا Adata . کورسیر هم خوبه . البته اگر گیر بیاد . سری GT .

اگر اورکلاک حرفه ای نمیخوای بکنی و سیستمت 24 ساعته تحت فشار نیست ، نیازی به کولر خیلی حرفه ای نداری . این کولر که گفتی خوبه . زیاد هم هست .

پاور 1000 وات خوبه . ولی این برند کم گیر میاد . گرون هم هست . گرین هم میتونی بگیری . کیفیت خیلی خوبی داره . قیمت خوبی هم داره . البته به نظر من بهتره برای اینکه در آینده در صورت تغییر قطعات به مشکل نخوری کمی قویتر بگیری . مثلا 1200 .

درایو نوری رو به جای دی وی دی رایتر ، بلو ری بردار . با این سیستم حیفه نداشته باشی .

کیس کاسموس 2 خیلی بزرگه . این سیستم توش گم میشه . گرون هم هست . هزینه زیادی باید بابتش بدی . اگر دوست داری برش دار . ولی میتونی گزینه های ارزونتر هم داشته باشی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوش بحالتون در مورد این کیس کاسموس 2 اینقدر راحت حرف میزنید

اگر پیدا شد یه ندا هم به من بدین ممنون

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از نظرات شما دوستن واقعا استفاده کردم!

فقط اینکه همونطور که گفتید رم هارو باید عوض کنم!گویا 2600 بردارم!

در مورد کارت گرافیک هم همنوطور که یکی از دوستان گفت بالاخره sli هم مشکلات خودشو داره

بعد هم اینکه اگه بخوام تایتان بگیرم هزینه الکی در میاد اخه گویا اختلاف کاراییش با gtx 780 رفرنس در حد 7 تا 10 درصد هست اونجور که شنیدم

اینکه گفتید دمای سری هسول بیشتر از ivy هست رو درست نمیدونم!یجا تو یکی از مجله ها خوندم که تنهایی در انجام بازی هردوتاشون شرایط یکسانی دارن فقط 3770k درحدود 1 تا 5 فرین ضعیفتر عمل میکنه

توی یکی از تست ها هم دید که در شرایط لود کامل 4770k دماش به 71 درجه میرسه و 3770k به 80 یا 81!!درست نمیدونم!

درمورد ssd هم گفتید کاملا درسته!منم واسه همین نگفتم ssd چون خواستم بیشتر بودجه صرف قطعات اصلی بشه وگرنه اگه درست دربیاد ssd هم بر میدارم

________

درمورد بعضی از قطعات هم که اگه پیدا نشد پدرم یه همکار تو دوبی داره شاید اون بتونه یکاری کنه

ویرایش شده توسط BLITZKRIEG
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من اصلاٌ توصیه نمیکنم تایتان بگیری ولی اگه خواستی واقعاً اینقدر واسه گرافیک هزینه کنی بهترین گزینه در حال حاضرGTX690 (بسیار قوی و استیبل) هست یا همون 780 خودتون(بالانس پرفورمنس نسبت به هزینه ی بالاتری داره نسبت به تایتان)....طرف SLI هم نرو....درایورهای انویدیا همینجوریش هم واسه کارت گرافیکهای معمولی پر از باگ و ایراده نمونش همین درایور آخرش!دیگه SLI که جای خودشو داره!در مورد SSD هم بگم که ازون محصولاتی هستش که هرچقدر بالاش هزینه کنید کاملاً نتیجشو توی پرفورمنس کلی سیستم میبینید!!!!اصلاً وقتی توی سه سوت ویندوزتون رو بوت میکنه همین خودش یه دنیاست!جالبه بدونی که با تایتان نمیتونی بعضی بازیها رو با حداکثر تنظیمات Run کنی!!!!این واقعاً توی ذوق میزنه وقتی 4میلیون و خورده ای خرج گرافیک کنی بازی کرایسیس 3 رو نتونی خوب اجرا کنی!!!یه مشکل دیگه که توی تایتان دیده میشه اینه که اگه بیشتر از 2 ساعت باهاش گیم اجرا کنی افت فریم میبینی!بازی کند میشه!!حتی بازی ای مثل Metro Last Light باهاش بعضی وقتا به مشکل افت فریم بر میخوری!این کارت مخصوص گیمرهایی طراحی شده که بخوان روی صفحه نمایش بزرگتر مثل 4K یا بیش از یدونه مانیتور بازی رو اجرا کنن واسه همین حافظه ی 6 گیگ رو بهش اختصاص دادن...بهتون قول میدم در حال حاضر هیچ بازی ای بیش از 1.5 تا 1.8 گیگ از حافظتون رو اشغال نمیکنه حتی در بالاترین تنظیمات
پاور هم باید بالاتر بگیری...اشتباه منو نکن یه 1200 یا 1300 بردار...کیس هم لازم نیست اینقدر گرون بخری...من به نظرم شما بروزترین پلتفرم رو بخری خیلی بهتره واسه CPU و Main ...

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

عزیز این پشینهاد منه بدون مین چون قیمت Maximus VI دستم نیست!:دی

قیمت تا 8.570 رفته...

Case: Cooler Master Haf-X

Cpu: core i7 3770k

Cpu Cooler: Thermalright Silver Arrow SB-E

Ram: Corsair Dual Channel 16gb-2133- 4X4Gb

HHD: 2* Seagate 1tb 7200rpm

SSD: Corsair force GS 128gb 

VGA: GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB Sli

Power: Thermalright 1500W

بعدش به نظر من یه ایر کولینگ تا یه واتر کولینگ بگیرید برای سی پی یو خیلی به صرفه تره. به اندازه ی خیلی خوبی هم میشه اور کنید هر چند فکر نکنم لازم هم باشه اور کنید...

همه چی به نظرم عالیه! چه سیستمی بشه!

لینک به دیدگاه

در پاسخ دوستمون، مدیر انجمن، بله... SLI در هاسول به صورت x8/x8 کار میکنه، ولی پیشنهاد من به دوست خوبمون در مورد SLI همونطور که گفتم LGA2011 هست که میتونه SLI رو به صورت x16/x16 پشتیبانی کنه. دوستانی که گرافیکشون SLI نیست، لطفا نظرات غیرکارشناسی ندن و اسم SLI رو بد نکنن. برعکس کراسفایر که پر از مشکلاته و واقعا به پای SLI نمیرسه، پرفورمنس کارتهای گرافیک انویدیا در حالت SLI x16/x16 واقعا دوبرابره، برعکس کراسفایر که تا حالا نتونسته از قدرت دو تا کارت نهایت استفاده رو ببره. اگر از SLI خوف دارین، پیشنهادم به شما همون GTX 780 هست که بهترین P/P رو فعلا نسبت به کارتهای دیگه داره. کارت GTX 690 هم به خاطر دوال جی پی یو بودنش، همه بازیها توانایی استفاده فول پرفورمنس ازش رو ندارن. تایتان رو هم بهتره بیخیال شی. 10-15 درصد کارایی بیشتر ارزش 1500 اوشلوق پول اضافه تر رو نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در PCI-E 3 و کارتهای گرافیک فعلی ، تفاوت 16x و 8x کمتر از 1 درصد هستش. پس ابدا ارزش نداره فقط به خاطر این مسئاله پلتفرم 2011 رو انتخاب بکنید. چون مصرف برق خیلی بیشتری هم داره. و بیشتر به درد کسانی میخوره که کارهای رندر انجام میدن و میخوان از  CPU شش هسته ای استفاده بکنن. برای گیم Z77 یا Z87 خیلی بهتره. در مورد SLI خم من چون تجربه استفاده ازش رو هم در کارتهای سری 4 و هم 6 داشتم باید بگم که در 90 درصد موارد خیلی خوب عمل میکنه و مشکلی نداره. توجه داشته باشید که 690 هم در واقع تفاوتی با SLI دو تا کارت نداره فقط هر دو GPU روی یک PCB هستند.  و اگر قرار باشه یک بازی از SLI پشتیبانی نکنه از هر 2 هسته 690 هم نمیتونه استفاده بکنه. SSD هم جزو اصلی ترین و مهمترین قطعات سیستمه و 110 درصد توصیه میکنم قبل از هر چیز SSD رو در نظر بگیرید. شما به جای 780 اگر حتی 2 تا 670 هم بگیرید قدرت خیلی بیشتری خواهند داشت

لینک به دیدگاه

دوستانی که گرافیکشون SLI نیست، لطفا نظرات غیرکارشناسی ندن و اسم SLI رو بد نکنن.

البته جناب من میخواستم مین MSI Big bang x-power x79 رو پیشنهاد کنم با سی پی یو پیشنهادی شما... دیدم یه خورده بودجه کم میاد.(میخواستم 8 تا اسلات رم پر باشه!:دی)

لینک به دیدگاه

در پاسخ دوستمون، مدیر انجمن، بله... SLI در هاسول به صورت x8/x8 کار میکنه، ولی پیشنهاد من به دوست خوبمون در مورد SLI همونطور که گفتم LGA2011 هست که میتونه SLI رو به صورت x16/x16 پشتیبانی کنه. دوستانی که گرافیکشون SLI نیست، لطفا نظرات غیرکارشناسی ندن و اسم SLI رو بد نکنن. برعکس کراسفایر که پر از مشکلاته و واقعا به پای SLI نمیرسه، پرفورمنس کارتهای گرافیک انویدیا در حالت SLI x16/x16 واقعا دوبرابره، برعکس کراسفایر که تا حالا نتونسته از قدرت دو تا کارت نهایت استفاده رو ببره. اگر از SLI خوف دارین، پیشنهادم به شما همون GTX 780 هست که بهترین P/P رو فعلا نسبت به کارتهای دیگه داره. کارت GTX 690 هم به خاطر دوال جی پی یو بودنش، همه بازیها توانایی استفاده ازش رو ندارن. تایتان رو هم بهتره بیخیال شی. 10-15 درصد کارایی بیشتر ارزش 1500 اوشلوق پول اضافه تر رو نداره.

آقای محترم یعنی فقط شما نظر کارشناسی داری؟این چه ادبیاتیه آخه؟من مشکل درایور و کلاً ساپورت نرم افزاری رو عرض کردم نه سخت افزاری!

شما خودت داری پلت فرم 2-3 میلیونی پیشنهاد میدید بدون اینکه بودجه ایشون رو درنظر بگیری...در ضمن SLI مسلماً پاور قوی تری نیاز داره واینکه تولید دمای بیشتری داره وحجم بیشتری هم اشغال میکنه توی کیس...این چجور نظر کارشناسانه ایه دیگه؟

لینک به دیدگاه

انگار این بحث داره خیلی داغ میشه!

استارتر تاپیک عنوان کردن بهتره نظرات تقریبا نزدیک به هم باشه که گیج کننده نباشه!

یکم به این نکته توجه داشته باشید!

لینک به دیدگاه

منظورم خاص شما نبودید. دیدم همه دارن به SLI بد و بیراه میگن، گفتم علاوه بر اینکه سیستم قویتری از لحاظ سخت افزاری به دست میارن، با گرفتن کارت گرافیک ارزونتر مثل دو تا GTX 670 به جای یه GTX 690 هزینه اضافه تر یه کارت گرونقیمت رو روی پلتفرم سرشکن کنند. GTX 690 گرون نیست؟ 3200 پای دو تا 670 که بصرفه تر از 4200 پای 690 هست. ضمن اینکه گرچه دو تا جی پی یو روی یک PCB باید دقیقا مثل SLI کار کنه، ولی سابقه انویدیا اینطور نشون نمیده. بعضی بازیها در سری قبلی کارتهای انویدیا مثل GTX 590 عملکردی مثل دو کارت GTX 580 نداشت و منظورم استفاده فول پرفورمنس از هر دو هسته گرافیک بود نه عدم پشتیبانی(در پاسخ دوست عزیز دیگه مون) و اینکه کارتهای گرافیکی فعلی در حد PCI-3 ظاهر نشدند، وگرنه تفاوتهای فاحشی بین اجرای x8/x8 و x16/x16 وجود داره که در SLI کارتهای دوال جی پی یو کاملا مشهوده. به هر حال اگر حرفهام باعث رنجش خاطر دوستان شده، عذر میخوام.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من اصلاٌ توصیه نمیکنم تایتان بگیری ولی اگه خواستی واقعاً اینقدر واسه گرافیک هزینه کنی بهترین گزینه در حال حاضرGTX690 (بسیار قوی و استیبل) هست یا همون 780 خودتون(بالانس پرفورمنس نسبت به هزینه ی بالاتری داره نسبت به تایتان)....طرف SLI هم نرو....درایورهای انویدیا همینجوریش هم واسه کارت گرافیکهای معمولی پر از باگ و ایراده نمونش همین درایور آخرش!دیگه SLI که جای خودشو داره!در مورد SSD هم بگم که ازون محصولاتی هستش که هرچقدر بالاش هزینه کنید کاملاً نتیجشو توی پرفورمنس کلی سیستم میبینید!!!!اصلاً وقتی توی سه سوت ویندوزتون رو بوت میکنه همین خودش یه دنیاست!جالبه بدونی که با تایتان نمیتونی بعضی بازیها رو با حداکثر تنظیمات Run کنی!!!!این واقعاً توی ذوق میزنه وقتی 4میلیون و خورده ای خرج گرافیک کنی بازی کرایسیس 3 رو نتونی خوب اجرا کنی!!!یه مشکل دیگه که توی تایتان دیده میشه اینه که اگه بیشتر از 2 ساعت باهاش گیم اجرا کنی افت فریم میبینی!بازی کند میشه!!حتی بازی ای مثل Metro Last Light باهاش بعضی وقتا به مشکل افت فریم بر میخوری!این کارت مخصوص گیمرهایی طراحی شده که بخوان روی صفحه نمایش بزرگتر مثل 4K یا بیش از یدونه مانیتور بازی رو اجرا کنن واسه همین حافظه ی 6 گیگ رو بهش اختصاص دادن...بهتون قول میدم در حال حاضر هیچ بازی ای بیش از 1.5 تا 1.8 گیگ از حافظتون رو اشغال نمیکنه حتی در بالاترین تنظیمات

پاور هم باید بالاتر بگیری...اشتباه منو نکن یه 1200 یا 1300 بردار...کیس هم لازم نیست اینقدر گرون بخری...من به نظرم شما بروزترین پلتفرم رو بخری خیلی بهتره واسه CPU و Main ...

اول اینو ببین تازه بازی قدیمی هم هست ببین GTI V که بیاد خدا میدونه چقدر میگیره:

post-12770-0-08211300-1374056720_thumb.jpg

من خودم یک گیمرم و رو بازیام خیلی حساسم.در مورد افت فریم تایتان کاملا من حرف این دوستمونو تکذیب میکنم.کاملا قبول دارم که تایتان و 780 زیاد با هم تفاوتی ندارن ولی نظر منو میخوای همیشه سوگولی و تاپ کارت یک شرکتو بگیر(( چون اون شرکت هر کاری واسه بالا بودن اون کارتش میکنه )) که الان قویتری کارت تک هسته ای دنیا تایتانه.تا ببینیم تاپ کارت بعدی چی میشه.

در مورد sli تا میتونی طرفش نرو چون تو بعضی بازیا بجز باگ تو تمام بازیا یک مشکلاتی(( Micro Stuttering==>ناهماهنگی در فریم)) واست پیش میاد که کلافت میکنه.تا 2تا gpu این مشکل زیاد دیده نمیشه ولی از 2تا بیشتر بیچارت میکنه تو بازی اگرم که 4تا شد تو ویندوزم اذیتت میکنه.من تایتانو پیشنهاد میدم و اگرم که خواستی sli کنی بدون خرج بیخودی میتونی با این مادربرد G1.Sniper 5 از از دو کارت با سرعت همون x16 استفاده کنی:

post-12770-0-55206000-1374058635_thumb.jpg

یه دلیل دیگه ای هم که تایتانو پیشنهاد میدم اینه که آینده نگریش در مورد حافظشه که اگه یموقه خواستی sli کنی میدونم که اینو نمیدونستید که تو حالت sli تنها حافظه ای که در اختیار دارید حافظه ایه که به یکی از gpuها داده شده یعنی اگه تو 2تا 780 داشته باشی تنها 3گیگ حافظه داری نه 6 گیگ یعنی با 2تا تایتا 6 گیگ حافظه واقعی و قابل استفاده داری.

من قبل از این تایتانم 2تا 690 داشتم.عکس پایینو ببین:

post-12770-0-95376000-1374059427_thumb.jpg

میبینی که 4تا درجه حرارت زده.ایین همین 4تا حافظه اشغالی هم زده بود(( چون عکسشو نداشتم اینو گذاشتم )) که وقتی توجه میکردی میدیدی که تمام این 4تا به یک میزان اشغال شدن که ظرفیتشونم 2 گیگ بود.یعنی من به جای 8گیگ تا 2گیگ بیشتر قابل استفاده نداشتم مثلا تو بازی GTI iv ظرفیت حافظمو 2گیگ زده بود که 1.5 گیگشو بازی اشغال کرده بود.

این یکی از دلایلی بود که من با ضرر هنگفتی 2تا 690و دادمو تنها یه تایتان گرفتم شاهد زندشم که آقا حسینیمونه چون از خودش خریدمو بعد یک ماه به خودش فروختم((دردم حلالش باشه))

دوست خوبم خیلی خیلی بیشتر تحقیق کن چون تحقیق مفتکیه ولی حتی 1000 تومن پولت اگر ضرر بشه دیگه بر نمیگرده. :)

لینک به دیدگاه

منظورم خاص شما نبودید. دیدم همه دارن به SLI بد و بیراه میگن، گفتم علاوه بر اینکه سیستم قویتری از لحاظ سخت افزاری به دست میارن، با گرفتن کارت گرافیک ارزونتر مثل دو تا GTX 670 به جای یه GTX 690 هزینه اضافه تر یه کارت گرونقیمت رو روی پلتفرم سرشکن کنند. GTX 690 گرون نیست؟ 3200 پای دو تا 670 که بصرفه تر از 4200 پای 690 هست. ضمن اینکه گرچه دو تا جی پی یو روی یک PCB باید دقیقا مثل SLI کار کنه، ولی سابقه انویدیا اینطور نشون نمیده. بعضی بازیها در سری قبلی کارتهای انویدیا مثل GTX 590 عملکردی مثل دو کارت GTX 580 نداشت و منظورم استفاده فول پرفورمنس از هر دو هسته گرافیک بود نه عدم پشتیبانی(در پاسخ دوست عزیز دیگه مون). به هر حال اگر موجب رنجش حرفهام باعث رنجش خاطر دوستان شده، عذر میخوام.

خواهش میکنم...منم یکم تند رفتم :D

چرا اتفاقاً 690 خیلی گرونه ولی بر طبق قیمتش بازده داره واینم قبول دارم که دوتا 680 کمی قویتر از 690 هست ولی دوتا 670 رو میدونم در حد همون 690 یا کمتر هستش...من نظرم این بود که ایشون همه تجهیزاتشون رو به روز تهیه کنن حتی گرافیکشون رو.چون به نظرم مثلاً اگر یدونه 780 بردارن بعداً هم میتونن وقتی قیمت 780 تعدیل شد یدونه دیگه بذارن کنارش...کسی منکر قدرت SLI نیست...فقط یک سری محدودیتهای نرم افزاری و بعضی مسائل سخت افزاری باعث میشه آدم به سمت یک کارت بی در سر تر همون اول بره...اینایی که گفتین ربطی به سابقه ی انویدیا نداره لابد محدودیتهای حرارتی و توانی باعث این شده که کمی جی پی یو های بکار رفته توی این کارتها آندرکلاک باشن البته بنده مهندس نیستم!نظر شخصی خودم این بود...قبول داشته باشید که یک کارت تک هسته ای هم مشکلاتش کمتره هم ارزشش بیشتره واسه همینه که الان قیمت جهانیه تایتان 1000 دلاره(هرچند به نظرم دیگه خیلی زیادی گرونه!!)الان شما دوتا 680 که الان دیگه قدیمی شده شده به نظرم تهیه کنید قیمتش میشه همون 690!تازه اگر مجبور نباشید پاورتون رو واسه SLI کردن ارتقا بدید...

لینک به دیدگاه

اول اینو ببین تازه بازی قدیمی هم هست ببین GTI V که بیاد خدا میدونه چقدر میگیره:

attachicon.gifMaxPayne3_2013_07_17_14_58_11_117.jpg

من خودم یک گیمرم و رو بازیام خیلی حساسم.در مورد افت فریم تایتان کاملا من حرف این دوستمونو تکذیب میکنم.کاملا قبول دارم که تایتان و 780 زیاد با هم تفاوتی ندارن ولی نظر منو میخوای همیشه سوگولی و تاپ کارت یک شرکتو بگیر(( چون اون شرکت هر کاری واسه بالا بودن اون کارتش میکنه )) که الان قویتری کارت تک هسته ای دنیا تایتانه.تا ببینیم تاپ کارت بعدی چی میشه.

در مورد sli تا میتونی طرفش نرو چون تو بعضی بازیا بجز باگ تو تمام بازیا یک مشکلاتی(( Micro Stuttering==>ناهماهنگی در فریم)) واست پیش میاد که کلافت میکنه.تا 2تا gpu این مشکل زیاد دیده نمیشه ولی از 2تا بیشتر بیچارت میکنه تو بازی اگرم که 4تا شد تو ویندوزم اذیتت میکنه.من تایتانو پیشنهاد میدم و اگرم که خواستی sli کنی بدون خرج بیخودی میتونی با این مادربرد G1.Sniper 5 از از دو کارت با سرعت همون x16 استفاده کنی:

attachicon.gifDesktop_2013_07_17_15_32_49_437.jpg

یه دلیل دیگه ای هم که تایتانو پیشنهاد میدم اینه که آینده نگریش در مورد حافظشه که اگه یموقه خواستی sli کنی میدونم که اینو نمیدونستید که تو حالت sli تنها حافظه ای که در اختیار دارید حافظه ایه که به یکی از gpuها داده شده یعنی اگه تو 2تا 780 داشته باشی تنها 3گیگ حافظه داری نه 6 گیگ یعنی با 2تا تایتا 6 گیگ حافظه واقعی و قابل استفاده داری.

من قبل از این تایتانم 2تا 690 داشتم.عکس پایینو ببین:

attachicon.gif3Dmark_2x 6901.jpg

میبینی که 4تا درجه حرارت زده.ایین همین 4تا حافظه اشغالی هم زده بود(( چون عکسشو نداشتم اینو گذاشتم )) که وقتی توجه میکردی میدیدی که تمام این 4تا به یک میزان اشغال شدن که ظرفیتشونم 2 گیگ بود.یعنی من به جای 8گیگ تا 2گیگ بیشتر قابل استفاده نداشتم مثلا تو بازی GTI iv ظرفیت حافظمو 2گیگ زده بود که 1.5 گیگشو بازی اشغال کرده بود.

این یکی از دلایلی بود که من با ضرر هنگفتی 2تا 690و دادمو تنها یه تایتان گرفتم شاهد زندشم که آقا حسینیمونه چون از خودش خریدمو بعد یک ماه به خودش فروختم((دردم حلالش باشه))

دوست خوبم خیلی خیلی بیشتر تحقیق کن چون تحقیق مفتکیه ولی حتی 1000 تومن پولت اگر ضرر بشه دیگه بر نمیگرده. :)

آقای علی من خودم تایتان دارم

خوب پس یکی یکی شروع میکنم به جواب دادن:

الان سوگولی انویدیا 690 هستش با پرفورمنس حدود 20 درصد قوی تر از تایتان که تا مدتها لقب قویترین کارت گرافیک دنیا رو یدک میکشید.مطمئن باشید محصول Flagship بعدی این کمپانی یک کارت گرافیک دوهسته ای خواهد بود!(احتمالاً یک ورژن دوهسته ای از تایتان)

در مورد  Micro Stuttering باهاتون موافقم

دلیل اینکه من خودم تایتان برداشتم این بود که بازی ها Smooth تر اجرا بشن(که متاسفانه تا حالا خلاف اینو دیدم!بخصوص در بازی کرایسیس 3)

در مورد Bottleneck شدن حافظه ی کارت 690 هم حرف و حدیث زیاده...تا اونجایی که من یادمه خیلی جاها تایید میکردن خیلی جاهای دیگه هم تکذیب..این مشکل میتونه از درایورهای مچ نشده هم باشه.ولی واقعیت اینه که مگه یک بازی مگه چقدر از حافظه ی کارت رو میتونه اشغال کنه در حال حاضر؟تازه 780 3 گیگ حافظه داره نه 2 گیگ!وقتی SLI بشه دیگه این مشکل هم( تازه اگرهم واقعیت داشته باشه )به هیچ وجه وجود نداره.این دلیل نمیشه فقط شما بدونید!هرکی توی نت و سایتهای مختلف سرچ کنه خیلی راحت میتونه به این مطالب دست پیدا کنه!به قول خودتون سرچ مفتیه!!در ضمن بازی GTA ای که شما نام بردید یک بازیه پورت شده روی پی سی هست که روی همه ی کارتهای گرافیک مشکل دار اجرا میشه!!

خیلی جاها گفته شده که اگه قرار نیست روی بیش از 1 مانیتور گیم کنید 690 ارزش بیشتری داره و اینکه تعداد مانیتورهایی که رزولوشن بیش از فول اچ دی ارائه میدن چنتا هستن توی بازار ایران؟در ضمن ببینید ما یه موضوعی داریم به نام نسبت پرفورمنس به پول!به نظر شما اینکه بیای واسه یک کارت گرافیکی که 20 درصد پرفورمنسش پایینتر هست اینقدر پول بدیم منطقیه؟من خودم همش میگم درسته تایتان سریعترین تک هسته ی دنیاست ولی ماکزیمم فریمی که مثلاً توی بازیه مترو Last Light میده 50-60 تاست!نه 80-90 تا!همین الانش هم بازی کرایسیس 3 رو حدود 40 فریم بیشتر نمیده!!اگه اینجوری باشه که تا سال دیگه همه ی بازیها رو زیر 40 فریم بازی کنیم اونوقته که که به خودت میگی ای وااااااای من!اون پولی که این گرافیک داره میگیره بابت مسائلی هست که شاید برای خیلی از افراد توی ایران هیچ وقت ملموس نباشه...بیشتر پولی که داده میشه واسه ی 6 گیگابایت حافظه ی سریع این کارت برای ران کردن بازها روی نمایشگرهای 4K یا چند مانیتوری هست

توی مورد آخر هم در مورد سرچ باهاتون هم عقیده ام

من در آخر اینو میخوام بگم به نظرم بهترین انتخاب برای دوستمون همون 780 یا 690 که هردو جدیدتر از 670 و 680 هم هستن،هستش!هرچند بضی دوستامونم میگن SLI کردن دوتا 670 یا 680 که اینم به نظرم ارزش بحث کردن داره!و میتونه انتخاب خوبی باشه

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

دوستان فراموش نکنید دوتا گیم پد وایرلس xbox هم در نظر بگیرید .

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز، تاپیک داره منحرف میشه. با توجه به اینکه ایشون محدودیت زیادی بابت بودجه  کارت گرافیک ندارند و صد البته جدال دوستان و خوف SLI، انتخاب رو بین دو کارت گرافیک GTX 780 به عنوان نماینده کارتهای تک جی پی یو و GTX 690 به عنوان نماینده کارتهای دوال جی پی یو بگذارید. پلتفرم رو هم LGA1150 انتخاب کنید، با توجه به اینکه سیستم مورد بحث تنها یک کارت گرافیک خواهد داشت و مقرون به صرفه تر خواهد بود. نظر اساتید چیه؟

لینک به دیدگاه

حرفاتو قبول دارم دوست خوبم.

نمیدونم چرا تو بازیا تو این مشکلاتو داری چون من مینیمم مدت بازی کردنم 7 ساعته و این دو بازی رو هم تا آخر انجام دادمو هیچ گونه مشکلیم ندیدم(( روزم باطل شه اگه دوروق بگم :( ))

از نظر قدرت( قدرت مهم نیست مهم کارایی درسته) یه 690 از یه تایتان قویتره درست.ولی آیا میشه یه 690رو 2تا کرد که نه چون این دوستمون واسه بازی میخواد و2تا 690 نتیجش میشه این(جدا از باگهای بازی و ناهماهنگی فریم)

post-12770-0-73201000-1374064069_thumb.jpg

ولی یه تایتان نتیجش اینه:

post-12770-0-06551400-1374064165_thumb.jpg

در مورد حافظه هم چرا راه دور بریم اینجا دوستانی هستن که sli کردن میتونید از اونا بپرسید چون این مشکل برای تمام کارتها و توی sli یا CF هست و فرقی نمیکنه چه کارتی داشته باشید.

در مورد 2هستهای بعدی هم که مطمعن باش تایتان نیست یا 780ه یا 770 که بیشتریش 780 هست اونم واسه رو کم کنی 7990 (باید هزینه رو هم در نظر گرفت)

در مورد جدید بودن که هم تایتان هم 780 از یک خانواده و تکنولوجی ساختن.من کاملا رو آینده نگری به این دوستمون پیشنهاد دادم چون با 2تا 780 قدرتی بیشتر از یک تایتان داره ولی از 2تا تایتان که قدرت بیشتری نداره.

با در نظر گرفتن مشکلات sli تو بازی:میدونی که قیمت و قدرت کارتهای گرافیکیو CUDA Core تعیین میکنه که تو تایتان 2688تا هست ولی تو 780 2304تا رابط حافظه هر دو هم که یکین.دلیل قویتر بودن 690 هم داشتن 3072 تا از این هسته هاست.حالا اینارو 2برابر کنید.690 از همه قویتر میشه ولی به دلیل دردسرایی که داره اصلا به درد بازی نمیخوره.میمونه تایتان و 780 که تایتان با 768 تا بیشتر از این هسته ها برندست.که 780 برای غلبه بر تایتان باید 3تا بشه که با مشکلات شدید sli روبرو میشیم.((جدا از مشکل حافظه))

بازم من تحقیق زیاد رو پیشنهاد میدم((ولی هیچوقت رو بنچمارکها انتخابتونو نکنید چون اینا واقعیت نیستن واقعیت اونیه که خودت با چشمای خودت ببینی)) چیزی که من تجربشو کردم.من با این تستا رفتم طرف 2تا 690 ولی واقعیت چیز دیگه ای بود.

تو بعضی بازیا بالای 300 فریم میگرفتم ولی چه فایده که هیچ لذتی از بازی نبری.

بازم تصمیم گیرنده نهایی دوست خوب استارترمونه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...