رفتن به مطلب

خرید سیستم تا سقف 10 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان عزیز، تاپیک داره منحرف میشه. با توجه به اینکه ایشون محدودیت زیادی بابت بودجه  کارت گرافیک ندارند و صد البته جدال دوستان و خوف SLI، انتخاب رو بین دو کارت گرافیک GTX 780 به عنوان نماینده کارتهای تک جی پی یو و GTX 690 به عنوان نماینده کارتهای دوال جی پی یو بگذارید. پلتفرم رو هم LGA1150 انتخاب کنید، با توجه به اینکه سیستم مورد بحث تنها یک کارت گرافیک خواهد داشت و مقرون به صرفه تر خواهد بود. نظر اساتید چیه؟

من با شما موافقم دوست عزیز...خلاصه ی همه ی مطالب رو یکجا گفتید ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت نظرات مفیدشون!

والا من خودم یه سیستم پیش فرض داده بودم:دی! اون چی شد الان؟:دی!

قبلا هم که تاپیک های مشاوره سیستم با قیمت های زیاد رو نگاه میکردم همیشه پای این تایتان وسط بود!

ولی به اعتقاد خودم خیلی به صرفه تره که یه 780 بردارم چون بقول دوستومون سعید که گفتن بهتره قطعات بروز باشه که بعدن هم یه چیزایی تنگش بذاریم!

یهو رفتید سر x79  و تایتان من گرخیدم!

خب به نظر اون دوستمون تایتان برای نمایشگر های فوق بزرگ و 4k استفاده میشه و درست هم میگن!

خب چرا من برم تایتان بگیرم که اختلاف کاراییش با GTX 780 رفرنس در حدود 10 درصد هست؟تازه بیشترین قیمت 780 هم اگه بیاد و نوع غیر رفرنس هاش مثل asus GTX 780 oc بیشتر از 3800 که نیست!

اینطور که شما میگید من فقط 5 تومن باید برای تایتان بذارم کنار!

بذارید یه چیزی بگم!

سیستم قبلی من تا 3 ماه پیش این بود که میخواستم تهیه کنم:

3770k

Maximus V extreme

Asus gtx 680 dcu 2 top

dominator GT 3000 Mhz 16 gig(4*4GB )

حالا اومدم یه سیستم چیدم کنار هم بر اساس این سری جدیدا مثل چیپ z87

چون گفتن سری جدید داره میاد..بروز بگیر بهتره!

والا!حالا نمیدونم تایتان از کجا در اومد این وسط:دی!

لینک به دیدگاه

حرفاتو قبول دارم دوست خوبم.

نمیدونم چرا تو بازیا تو این مشکلاتو داری چون من مینیمم مدت بازی کردنم 7 ساعته و این دو بازی رو هم تا آخر انجام دادمو هیچ گونه مشکلیم ندیدم(( روزم باطل شه اگه دوروق بگم :( ))

از نظر قدرت( قدرت مهم نیست مهم کارایی درسته) یه 690 از یه تایتان قویتره درست.ولی آیا میشه یه 690رو 2تا کرد که نه چون این دوستمون واسه بازی میخواد و2تا 690 نتیجش میشه این(جدا از باگهای بازی و ناهماهنگی فریم)

attachicon.gifmetro_2x 690.jpg

ولی یه تایتان نتیجش اینه:

attachicon.gifmetro_1xTITAN.jpg

در مورد حافظه هم چرا راه دور بریم اینجا دوستانی هستن که sli کردن میتونید از اونا بپرسید چون این مشکل برای تمام کارتها و توی sli یا CF هست و فرقی نمیکنه چه کارتی داشته باشید.

در مورد 2هستهای بعدی هم که مطمعن باش تایتان نیست یا 780ه یا 770 که بیشتریش 780 هست اونم واسه رو کم کنی 7990 (باید هزینه رو هم در نظر گرفت)

در مورد جدید بودن که هم تایتان هم 780 از یک خانواده و تکنولوجی ساختن.من کاملا رو آینده نگری به این دوستمون پیشنهاد دادم چون با 2تا 780 قدرتی بیشتر از یک تایتان داره ولی از 2تا تایتان که قدرت بیشتری نداره.

با در نظر گرفتن مشکلات sli تو بازی:میدونی که قیمت و قدرت کارتهای گرافیکیو CUDA Core تعیین میکنه که تو تایتان 2688تا هست ولی تو 780 2304تا رابط حافظه هر دو هم که یکین.دلیل قویتر بودن 690 هم داشتن 3072 تا از این هسته هاست.حالا اینارو 2برابر کنید.690 از همه قویتر میشه ولی به دلیل دردسرایی که داره اصلا به درد بازی نمیخوره.میمونه تایتان و 780 که تایتان با 768 تا بیشتر از این هسته ها برندست.که 780 برای غلبه بر تایتان باید 3تا بشه که با مشکلات شدید sli روبرو میشیم.((جدا از مشکل حافظه))

بازم من تحقیق زیاد رو پیشنهاد میدم((ولی هیچوقت رو بنچمارکها انتخابتونو نکنید چون اینا واقعیت نیستن واقعیت اونیه که خودت با چشمای خودت ببینی)) چیزی که من تجربشو کردم.من با این تستا رفتم طرف 2تا 690 ولی واقعیت چیز دیگه ای بود.

تو بعضی بازیا بالای 300 فریم میگرفتم ولی چه فایده که هیچ لذتی از بازی نبری.

بازم تصمیم گیرنده نهایی دوست خوب استارترمونه.

علی آقای گل!ببین اولاً شما میگی کارایی...منم دقیقاً منظورم همینه!کارایی و نسبت پرفورمنس به پول 780 خیلی بالاتره!واسه همین مخالف خریده شدن تایتان هستم...

من شایعاتی مبنی بر حضور Titan Ultra شنیدم اخیراً!حالا ابن بماند کنار...بله 780 و تایتان هردوشون عضو یک خانواده وجدیدترین نسل پردازنده های گرافیکی انویدیا هستن

شما در بازیه Metro پروسه ی  SSAA رو روی حالت Off قرار دادید!اگر دوباره بنچمارک بگیرید فریم شما میره زیر 60 فریم!در ضمن این بازی مثلاً برای تایتان هم بهینه شده!

در مورد SLI هم توضیح کافی به نظرم داده شد و ترجیح میدم روده درازی نکنم...

در مورد دوهسته ای بعدی نمیشه بطور قطع و یقین صحبت کرد...

مسئله این نیست که الان کدون فقط قویتره!مسئله بودجه ی دوستمون هم هست که باید در نظر بگیریم ( ناگفته نماند دلیل دیگه من برای خرید تایتان همین SLI کردنش بوده :D  )...کارت تایتان حدود 4 تومن قیمتشه!780 ولی 2میلیون و 900!اختلاف پرفورمنسشون 10-15 درصد!خوب واقعاً نمیارزه به خاطر این مقدار کم حدود 1-1/5 بیشتر بدن!

من کلاً نظرم اینه که دوستمون همه قطعاتشون بروز باشه...حالا هم توی گرافیک تصمیم باخودشونه من اگه قرار باشه مجدد کارت گرافیک بردارم 780 برمیدارم!چون هم 780 و هم تایتان جفتشون بروز هستن

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

کاملا با شما موافقم سعید جان

والا منم همینو میگم!میخوام هزینه اضافی نشه که بتونم به بقیشم برسم!:دی!

حالا نظر نهایی چیه؟(به اتفاق!:دی!)

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت نظرات مفیدشون!

والا من خودم یه سیستم پیش فرض داده بودم:دی! اون چی شد الان؟:دی!

قبلا هم که تاپیک های مشاوره سیستم با قیمت های زیاد رو نگاه میکردم همیشه پای این تایتان وسط بود!

ولی به اعتقاد خودم خیلی به صرفه تره که یه 780 بردارم چون بقول دوستومون سعید که گفتن بهتره قطعات بروز باشه که بعدن هم یه چیزایی تنگش بذاریم!

یهو رفتید سر x79  و تایتان من گرخیدم!

خب به نظر اون دوستمون تایتان برای نمایشگر های فوق بزرگ و 4k استفاده میشه و درست هم میگن!

خب چرا من برم تایتان بگیرم که اختلاف کاراییش با GTX 780 رفرنس در حدود 10 درصد هست؟تازه بیشترین قیمت 780 هم اگه بیاد و نوع غیر رفرنس هاش مثل asus GTX 780 oc بیشتر از 3800 که نیست!

اینطور که شما میگید من فقط 5 تومن باید برای تایتان بذارم کنار!

بذارید یه چیزی بگم!

سیستم قبلی من تا 3 ماه پیش این بود که میخواستم تهیه کنم:

3770k

Maximus V extreme

Asus gtx 680 dcu 2 top

dominator GT 3000 Mhz 16 gig(4*4GB )

حالا اومدم یه سیستم چیدم کنار هم بر اساس این سری جدیدا مثل چیپ z87

چون گفتن سری جدید داره میاد..بروز بگیر بهتره!

والا!حالا نمیدونم تایتان از کجا در اومد این وسط:دی!

3770 و 4770 شاید خیلی با هم تفاوت نداشته باشن . ولی چون سوکت 1150 اومده و حداقل یک نسل دیگه بعد از هاسول هم روی همین سوکت عرضه میشه ، بهتره که 4770 رو برداری که اگر خواستی تغییر بدی به نسل بعدی مشکلی با مادربورد نداشته باشی .

در مورد مادربورد که مشخصه چی میخوای .

در مورد رم ، میتونی با فرکانس پایینتر هم برداری . مثلا 2133 . ولی بهتره 2 تا 8 گیگ بگیری . نه 4 تا 4 گیگ .

در مورد گرافیک . اگر 780 رو میخوای ، رفرنس رو نگیر . یا بمون سری DCU ایسوس بیاد ، یا اینکه از اونور بگو برات بگیرن .

همونطور که همه دوستان گفتن SSD خیلی مهمه . پس حتما بگیر .

پاور رو 1200 کمتر نگیر . ممکنه در آینده نیاز بشه .

کیس رو به نظر من ارزونتر بردار . کاسموس 2 هم گرونه و هم اینکه تو ایران فکر نکنم گیر بیاری . سفارش هم بدی چون بزرگه آوردنش خیلی سخته .

سوالی داشتی در خدمتم .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت تمامی دوستان انجمن!

راستش من از قبل میخواستم یه سیستم گیمینگ و حرفه ای بخرم که با ورود نسل های جدید سی پی یو و کارت گرافیک و مادربورد ها مجبور شدم صبر کنم!

بیشتر استفاده من گیم هست و بازی های سنگین هست البته اورکلاک هم میکنم و خیلی دوست دارم

سیستمی که خودم بیشتر مد نظر دارم اینها هست!البته هنوز خیلی از قطعاتش نیست و وارد نشده و همونطور که گفتم مجبور شدم صبر کنم

خواستم یه سیستمی باشه که حداقل تا 3 سال کفایت منو بده

CPU: Intel Core i7 4770K

MB: ASUS Z87 Maximus VI Formula

RAM: G-SKILL Trident-X 3000 MHz CL9' 16 GB (4*4 GB)

VGA: ASUS GTX 780 DCU 2 OC

HDD: SEAGATE 1 TB 7200.12 64 MG Sata 6 GB/s

COOLER: CORSAIR H-100

POWER: COOLERMASTER Silent PRO Gold 1000W

ODD: PLEXTOR

CASE: COOLERMASTER Cosmos 2

بنظرتون خوب هست برای گیم؟

البته اورکلاک هم میکنم!

خواستم یه مشاوره بگیرم ازتون نظرتون چیه؟

فقط خواهشن هر کی یه چی نگه!خیلی ادم گیج میشه!!!

خیلی ممنون

به نظر من قطعاتت خوبن فقط رمو یکم دست بالا گرفتی.یه ssdهم کم داری که خیلی واجبته.کیسم فکر کنم این بهتر باشه تازه موجودو مناسبم هست خیلیم خنکه(Cooler Master HAF-X)

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون حامد جان واقعا ممنون

درمورد رم چشم یه ماژول 16 گیگی با تفاوت اینکه دوتا 8 گیگ باشه برمیدارم!

فقط اینکه از چه برندی بردارم بهتر؟میگن dominator GT خیلی خوبه ولی دیگه نیست منم به فکرم g-skill اومد

برای کارت گرافیک هم صبر میکنم تا همونطور که گفتین سری غیر رفرنس بیاد

در مورد کیس میتونم تجدید نظر کنم

مثلا cooler master Stryker یا storm !اینها چطورن؟(البته اگه بازم باشن:دی! چون یکی از دوستانم گرفته بود و راضی بود)

ویرایش شده توسط BLITZKRIEG
لینک به دیدگاه

انشاءالله که اتفاق آرا هم همین باشه.

CPU: i7 4770k

Main: همونی که خودت پسند کردی

RAM: همونطور که دوستمون آقا حامد هم اشاره کردند، بهتره 2 تا رم 8 گیگ بگیری، نه 4 تا 4 گیگ

Graphic: ASUS GTX 780 DCU2OC 

صبر کنی، این سری از گرافیکهای ایسوس هم بزودی وارد بازار میشه

PSU: اگر قصد SLI نداری، همون 1000 تا کافیه ولی میتونی برای آینده نگری تا 1200 هم افزایشش بدی. 200 تا اضافه تر برای پاور به جایی بر نمیخوره

Case: کیسی که شما مدنظرتونه اینجا خیلی بد گیر میاد، وقتی که خواستم سیستمم رو جمع کنم یادمه فقط یه مغازه توی صادقیه اون کیس رو داشت که دو سه برابر قیمت اصلی اش میفروخت. من که HAF 932 گرفتم و کاملا هم ازش راضی ام.

SSD: حتما بگیر، OCZ VERTEX4 بهترین اس اس دیه که سراغ دارم.

امیدوارم بقیه دوستان متفق القول حداقل روی سی پی یو و گرافیک نظر مثبت داشته باشند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر بنده در انتخاب مادربرد,اگر هدف اصلی سیستم شما گیم هستش بجای Maximus VI extreme که بیشتر برای اورکلاکهای بسیار سنگین از جمله زیر نیتروژن مناسب هست,مدلی انتخاب کنید که امکانات مناسبتری برای بازی در اختیارتون قرار بده.صدای مناسب و باکیفیت برای یک سیستم گیمینگ بسیار حیاتیه.پیشنهاد بنده GIGABYTE G1.Sniper 5 هست.صدای آنبورد بسیار مناسبی داره و قیمتش هم در ایران حدود 200 تومن از Maximus VI extreme کمتر هست.در نظر بگیرید که برای خرید کارت صدای مناسب حداقل 500 تومن باید هزینه کنید که انتخاب G1 Sniper 5 شما رو از این هزینه بی نیاز میکنه

لینک به دیدگاه

GSkill از بهترین برندهای رم توی بازاره. تو انتخابش شک نکن.

لینک به دیدگاه

الان Corsair Vengeance 2133 هست . 4 تا 8 گیگ حدود 1570 . 2 تا 8 گیگش رو بگیری فکر کنم حدود 800 در میاد . بهترین چیزی که تو بازار گیر میاد فکر کنم اینه . البته بگردی گیر میاد . ولی خیلی سخت . Gskill بتونی بگیری خیلی خوبه . سری اسنایپر  .

این کیسهایی که گفتی خوب هستن . ولی گیر آوردنشون خیلی سخته . به نظر من برو تو بازار و ببین چی هست . 2-3 مدل از کیسهایی رو که پیدا کردی لیست کن و اینجا بپرس .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از نظرتون جناب الن دستتون درد نکنه

فقط اینکه مادربورد رو من Maximus VI formula میخوام بردارم نه extreme

اکستریم زیاد به درد بنده نمیخوره چون در حد حرفه نمیخوام اور کنم و اون همه اسلات کارت گرافیک هم بکارم نمیاد

دیده بودم که مادر بورد maximus vi Hero برای بازی بازا طراحی شده منم گفتم بذار یه مدل بالاتر یعنی formula رو بردارم و همینطور هم یه ذره استایلش نسبت به هیرو قشنگتره:دی!

لینک به دیدگاه

الان Corsair Vengeance 2133 هست . 4 تا 8 گیگ حدود 1570 . 2 تا 8 گیگش رو بگیری فکر کنم حدود 800 در میاد . بهترین چیزی که تو بازار گیر میاد فکر کنم اینه . البته بگردی گیر میاد . ولی خیلی سخت . Gskill بتونی بگیری خیلی خوبه . سری اسنایپر  .

این کیسهایی که گفتی خوب هستن . ولی گیر آوردنشون خیلی سخته . به نظر من برو تو بازار و ببین چی هست . 2-3 مدل از کیسهایی رو که پیدا کردی لیست کن و اینجا بپرس .

ممنون از شما حامد جان

32 گیگ خیلی خوف میشه!:دی!

سعی میکنم بگردم ببینم از رم در این حدود چی پیدا میشه اینجا بپرسم

البته الان یکی از دوستانم رم dominator gt 3000Mhz cl9 2*8GB رو گفته اگه بخوام 600 تومن بهم میده!دست دو!نظر شما چیه؟

در مورد کیس هم باید یه رجوع کنم ببینم چی بدرد این سیستم میخوره

لینک به دیدگاه

Maximus VI formula که هنوز نیومده . خود ایسوس هنوز معرفی هم نکرده درست .

منظور من این بود که 16 گیگش رو بگیری .

فکر میکنم خوب داره میده 600 تومان . البته اگر گارانتی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم، فقط نکته مهم اینه که هنوز ایسوس این مادربرد رو وارد بازار جهانی نکرده و اندکی باید صبر کنید. رم قطعه سخت جونیه و اگر دسته دو کم کارکرد گیر بیاری میصرفه.

لینک به دیدگاه

میدونم که هنوز وارد بازار جهانی نشده و کاملا هم معرفی نشده از طرف ایسوس من برای اینده که باید صبر کنم گفتم!:دی!

والا ازش نپرسیدم که گارانتی داره یا نه ولی میدونم که تازگی ها گرفته بود و پیشنهاد خرید ازش رو بهم داد

ولی میدونم که زیاد باهاش کار نکرده ولی باید بازم بپرسم اگه همچیش کامل و درست حسابی باشه 600 تومن خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز من چند سالی بود که به لیون کامپوتر برای دیدن قیمت قطعات سر میزدم ولی هیچوقت نظر نمیدادم ولی لازم دیدم اینجا یه چند تا نکته در مورد سوال دوستمون بگم البته با اجازه از اساتید فن.

دوست عزیز نمیدونم شما چقدر از سخت افزار و عمل کرد سیستم اطلاع دارید و حتما پول برای شما ارزش دارد که سقف برای خرید خود انتخاب کردید وقت شمارو با اصطلاحات بیمورد نمیگیرم فقط راجب این موضوع یک مثال میزنم: خرید یک سیستم 6 میلیونی و بعد یک سالو نیم 4 میلیون آپگرید کردن همان سیستم نتیجه بهتر از خرید همان سیستم با بودجه 10 میلیون تومان است چون ما در عصری هستیم که تکنولوژی بعد دوسال زیر و رو میشود. همچنین با گسترش و ارتقا شتابان قدرت سخت افزارها دیگر نیازی به اورکلاک کردن سیستم حس نمیشود مگر در موارد رکورد زنی یا خودنمایی پیش دوستان که به عقیده من یکجور سرگرمی غیر منطقی با این اوضاع اقتصادی در مملکت ما است.

بین نظرات با نظرhamed موافقم ولی یه چندتا نکته رو اضافه میکنم کارت گرافیک titan به نسبت قیمت یک مقدار گران است مدل پیشنهادی شما بهتر است فکر sli کردن هم اصلا نکن. رم با باس بالای 2133

فقط پول دور ریختن است و همچنین کیس و کولینگ گران خریدن. هارد ssd حتما برای سیستم تهیه کن ترجیها  256

سیستم پیشنهادی من به شما:

MB: ASUS Z87 Maximus VI HERO

Ram: Kingstone HyperX Predator 2133MHz 16GB 4GBx4

SSD: OCZ Vector or Vertex4 256GB

CPU FAN: NOCTUA NH-D14

POWER: GREEN GP1000B-GOLD

Cooler Master CM 690 II Basic Case

این سیستم یا مشابه این برای گیم حرفه ای و اورکلاک نیمه حرفه ای کافیست و با مابقی پول را برای ارتقا سیستم در 2014 که نسل بعدی قطعات در راه هستند استفاده کنید

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

دیگر نیازی به اورکلاک کردن سیستم حس نمیشود مگر در موارد رکورد زنی یا خودنمایی پیش دوستان که به عقیده من یکجور سرگرمی غیر منطقی با این اوضاع اقتصادی در مملکت ما است.

بین نظرات با نظرhamed موافقم ولی یه چندتا نکته رو اضافه میکنم کارت گرافیک titan به نسبت قیمت یک مقدار گران است مدل پیشنهادی شما بهتر است فکر sli کردن هم اصلا نکن. رم با باس بالای 2133

فقط پول دور ریختن است و همچنین کیس و کولینگ گران خریدن. هارد ssd حتما برای سیستم تهیه کن ترجیها  256

:wacko:  :blink:  :wacko:  :blink:  :wacko:  :blink:

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز من چند سالی بود که به لیون کامپوتر برای دیدن قیمت قطعات سر میزدم ولی هیچوقت نظر نمیدادم ولی لازم دیدم اینجا یه چند تا نکته در مورد سوال دوستمون بگم البته با اجازه از اساتید فن.

دوست عزیز نمیدونم شما چقدر از سخت افزار و عمل کرد سیستم اطلاع دارید و حتما پول برای شما ارزش دارد که سقف برای خرید خود انتخاب کردید وقت شمارو با اصطلاحات بیمورد نمیگیرم فقط راجب این موضوع یک مثال میزنم: خرید یک سیستم 6 میلیونی و بعد یک سالو نیم 4 میلیون آپگرید کردن همان سیستم نتیجه بهتر از خرید همان سیستم با بودجه 10 میلیون تومان است چون ما در عصری هستیم که تکنولوژی بعد دوسال زیر و رو میشود. همچنین با گسترش و ارتقا شتابان قدرت سخت افزارها دیگر نیازی به اورکلاک کردن سیستم حس نمیشود مگر در موارد رکورد زنی یا خودنمایی پیش دوستان که به عقیده من یکجور سرگرمی غیر منطقی با این اوضاع اقتصادی در مملکت ما است.

سیستم پیشنهادی من به شما:

MB: ASUS Z87 Maximus VI HERO

Ram: Kingstone HyperX Predator 2133MHz 16GB 4GBx4

SSD: OCZ Vector or Vertex4 256GB

CPU FAN: NOCTUA NH-D14

POWER: GREEN GP1000B-GOLD

Cooler Master CM 690 II Basic Case

این سیستم یا مشابه این برای گیم حرفه ای و اورکلاک نیمه حرفه ای کافیست و با مابقی پول را برای ارتقا سیستم در 2014 که نسل بعدی قطعات در راه هستند استفاده کنید

موفق باشی.

خیلی ممنونم دوست عزیز

والا منم اصلا به فکر sli کردن و یا تایتان خریدم نیستم

فقط گزینه های خودمو پیشنهاد دادم

به هر حال خیلی ممنون از تمام عزیزان بابت پست های مفیدشون

لینک به دیدگاه

:wacko:  :blink:  :wacko:  :blink:  :wacko:  :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...