رفتن به مطلب

راهنمایی : خرید کولر مناسب برای 3570k برای اورکلاک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من قصد دارم سی پی یو خودم رو تا حدود 4.5 گیگاهرتز اور کلاک کنم . بنابراین به یک کولر مناسب نیاز دارم . بودجه هم حداکثر 200 تومن . خودم تنها چیزی که تو این رنج چشموگرفته Thermalright HR-02 Macho هست که حدود 160 تومن باید باشه .  البته نظرم رو Thermalright Archon بود که 270 تومن نمیتونم هزینه کنم . از دوستان و اساتید اورکلاک خواهش میکنم اگه مدل بهتری تو این رنج قیمت سراغ دارن حتما پینهاد بدن . من که انقدر review های ضد و نقیض خوندم مخم سوت کشید . مرسی از همگی ...

در ضمن ظاهرا دمای سی پی یو من مادزادی خیلی بالاست ! با کولر استوک تو بازیا به 87 درجه هم میرسه ! پس قضیه یه ذره اورژانسی هم هست ...  :I Do not Know:

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

فکر کنم بهترین گزینه با توجه به بودجه ای که دارید، همین ماچو باشه.البته براش یه فن اضافی هم تهیه کنید تا کارائیش بالاتر بره. :)

لینک به دیدگاه

یدونه V8 تر تمیز دارم 

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

یدونه V8 تر تمیز دارم  نمیزاره دمات تو حالت اورکلاک از تو لود 100% از 55 بالاتر بره تقدیمت میسه به 170

هیچ وقت درباره دما چنین ادعایی نکنید !!! نه شما کیس ایشون رو می دونید چیه ! نه شما دمای محیط ایشون رو می دونید چیه ! و نه اینکه می دونید CPU ایشون ذاتاً چی کارست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من ZALMAN CNPS14X رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

بنده thermaltake frio رو پیشنهاد میدم با دوفنی که داره واقعا عالی هست!3770 رو تو اورتا 4500 تو تست دمابالای 75 نیومد!دمای محیط هم 30درجه بود!

لینک به دیدگاه

فکر کنم بهترین گزینه با توجه به بودجه ای که دارید، همین ماچو باشه.البته براش یه فن اضافی هم تهیه کنید تا کارائیش بالاتر بره. :)

مرسی به خودم امیدوار شدم . . .  :)

لینک به دیدگاه

یدونه V8 تر تمیز دارم  نمیزاره دمات تو حالت اورکلاک از تو لود 100% از 55 بالاتر بره تقدیمت میسه به 170

دوست عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم 3570k اورکلاک شده با خنک کننده های آبی هم تو لود 100% بعیده زیر 70 بیاد . به نظرم اشتباه می کنید . 

به پیشنهادتون فکر می کنم ...  ;)

لینک به دیدگاه

هیچ وقت درباره دما چنین ادعایی نکنید !!! نه شما کیس ایشون رو می دونید چیه ! نه شما دمای محیط ایشون رو می دونید چیه ! و نه اینکه می دونید CPU ایشون ذاتاً چی کارست !

قربون دهنت .  ^_^

آقا پوریا شما نظری نداری ؟ از این گزینه ها که دوستان گفتن کدوم بهتره به نظرتون ؟ اصلا هستن تو بازار ؟

لینک به دیدگاه

بنده thermaltake frio رو پیشنهاد میدم با دوفنی که داره واقعا عالی هست!3770 رو تو اورتا 4500 تو تست دمابالای 75 نیومد!دمای محیط هم 30درجه بود!

یه چند تا رویو خوندم . قدیمی نیست یکم ؟ با Zalman CNPS 10X و Ultra 120 eXtreme مقایسه شده بیشتر . تو بازار هست ؟ اگه حدود قیمتشم میدونید بفرمایید ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

من ZALMAN CNPS14X رو پیشنهاد میدم.

مرسی . رفت تو گزینه هام ...  :)

لینک به دیدگاه

یه چند تا رویو خوندم . قدیمی نیست یکم ؟ با Zalman CNPS 10X و Ultra 120 eXtreme مقایسه شده بیشتر . تو بازار هست . اگه حدود قیمتشم میدونید بفرمایید ...

نه عزیز قدیمی نیست!فریو هنوز تو رده خودش خیلی قوی هست!

از d14 که 320 تومنه  تو اورکلاک3درجه گرم تر بود!

قیمت هم حدود160 تومنه!

با دوتا فن 2700 دور با قدرت هوادهیه 101CFM!

لینک به دیدگاه

یه نمونه میتونی اینجا قدرتش رو ببینی!

post-5456-0-75988700-1374357411_thumb.png

لینک به دیدگاه

یه نمونه میتونی اینجا قدرتش رو ببینی!

مرسی . فردا میرم پاساژ ایران اگه قیمتش تو این رنج باشه می ارزه ...

لینک به دیدگاه

مرسی . فردا میرم پاساژ ایران اگه قیمتش تو این رنج باشه می ارزه ...

خواهش عزیز

من ازاین کولر برای 3770K استفاده کردم و واقعا عالی بود نسبت به قیمت!میتونی یه تماس با فروشگاه بگیری آقای حسینی فکرکنم داشته باشن به قیمت خوب!

تمام سوکت هارو هم پشتیبانی میکنه!

درضمن سی پی یو موقع اورکلاک توان بالایی مصرف میکنه که این کولر تا توان220وات رو خنک میکنه و ازعهدش برمیاد!یعنی راحت میتونی تا4700هم درشرایط مناسب استفاده کنی!البته دما به 83در تست سنگین به این حد میرسه!در بازی و کار های روزمره روفرکانس 4700 میتونید استفاده کنید!بازهم این نکته فراموش نشه که بستگی به پردازنده و دمای منزل شما داره!همه با هم تاثیرگذار هست!

موفق باشی عزیز

لینک به دیدگاه

خواهش عزیز

من ازاین کولر برای 3770K استفاده کردم و واقعا عالی بود نسبت به قیمت!میتونی یه تماس با فروشگاه بگیری آقای حسینی فکرکنم داشته باشن به قیمت خوب!

تمام سوکت هارو هم پشتیبانی میکنه!

درضمن سی پی یو موقع اورکلاک توان بالایی مصرف میکنه که این کولر تا توان220وات رو خنک میکنه و ازعهدش برمیاد!یعنی راحت میتونی تا4700هم درشرایط مناسب استفاده کنی!البته دما به 83در تست سنگین به این حد میرسه!در بازی و کار های روزمره روفرکانس 4700 میتونید استفاده کنید!بازهم این نکته فراموش نشه که بستگی به پردازنده و دمای منزل شما داره!همه با هم تاثیرگذار هست!

موفق باشی عزیز

مرسی فردا سوال می کنم ازشون ...

لینک به دیدگاه

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermalright-Macho-CPU-Cooler-Review/1449/4

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermaltake-Frio-Extreme-CPU-Cooler-Review/1583/4
رم های من شونه بلند هستن . به احتمال زیاد نتونم از frio استفاده کنم . تو لینکای فوق تصاویر واضح هست . thermalRight با اوریب زدن heat pipe ها واقعا کار جالبی انجام داده . کولر بزرگ ولی هیچ مزاحمتی برای رم ها ایجاد نمی کنه .
دوستان اگه پیشنهاد بهتری دارن استقبال میشه . ایشالا فردا ظهر میرم برای خرید ...

لینک به دیدگاه

اقا من دنبال ریویو کولر دیپکول بودم یه پیچ روسی با مصیبت پیدا کرده بودم بررسی اختصاصی کولر gammax 400 دیپ کول روی ۳۵۷۰ ک

دما در حالت اور کلاک با فرکانس ۴ فن استوک در هسته با بالاترین دما ۹۰ بود این کولر ۶۲.

لینک به دیدگاه

توجهت رو به این ریویو هم جلب می کنم که دوست عزیزم nima marzouie زحمتش رو کشیدن

http://www.guru3d.co...x_review,7.html

کولر های زالمن هم ظاهرا خیلی خوبن

لینک به دیدگاه

اقا من دنبال ریویو کولر دیپکول بودم یه پیچ روسی با مصیبت پیدا کرده بودم بررسی اختصاصی کولر gammax 400 دیپ کول روی ۳۵۷۰ ک

دما در حالت اور کلاک با فرکانس ۴ فن استوک در هسته با بالاترین دما ۹۰ بود این کولر ۶۲.

مرسی دوست عزیز . رویوشو خوندم ظاهرا عملکردش در حد true spirite 120 هست نه Macho در هر صورت ممنون .  :)

لینک به دیدگاه

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermalright-Macho-CPU-Cooler-Review/1449/4

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermaltake-Frio-Extreme-CPU-Cooler-Review/1583/4

رم های من شونه بلند هستن . به احتمال زیاد نتونم از frio استفاده کنم . تو لینکای فوق تصاویر واضح هست . thermalRight با اوریب زدن heat pipe ها واقعا کار جالبی انجام داده . کولر بزرگ ولی هیچ مزاحمتی برای رم ها ایجاد نمی کنه .

دوستان اگه پیشنهاد بهتری دارن استقبال میشه . ایشالا فردا ظهر میرم برای خرید ...

درود

عزیز رم های مورد استفاده بنده هم اون موقع شانه بلند بود و مشکلی ایجاد نمیکرد!

من 2ماژول 4 گیگ کورسیر ونجنس داشتم!

دقیقا فن نزدیک به رم هست ولی مشکلی برای رم ایجاد نمیکنه!

ولی اسلات اول رم رو میگیره فن!نه خود کولر! میتونی برای 4 ماؤول رم یکی از فن هارو باز کنی باز هم تفاوت دمایی خیلی کم هست شاید 1تا2 درجه!

لینک به دیدگاه

توجهت رو به این ریویو هم جلب می کنم که دوست عزیزم nima marzouie زحمتش رو کشیدن 

http://www.guru3d.co...x_review,7.html

کولر های زالمن هم ظاهرا خیلی خوبن

مرسی دوست عزیز ولی من دنبال یه کولر با کارایی بالاتر هستم . تو رنج همون archon و CNPS14X . . .

لینک به دیدگاه

درود

عزیز رم های مورد استفاده بنده هم اون موقع شانه بلند بود و مشکلی ایجاد نمیکرد!

من 2ماژول 4 گیگ کورسیر ونجنس داشتم!

دقیقا فن نزدیک به رم هست ولی مشکلی برای رم ایجاد نمیکنه!

ولی اسلات اول رم رو میگیره فن!نه خود کولر! میتونی برای 4 ماؤول رم یکی از فن هارو باز کنی باز هم تفاوت دمایی خیلی کم هست شاید 1تا2 درجه!

رم های من اینها هستن . :D  خیلی از رم های شما بلند تره . امروزبازار بودم و همه رو از نزدیک دیدم فکر کنم تنها کولری که اسلات رم رو نپوشونه (چه خودش و چه فنش ) که مشکلی پیش نیاد برا رم ها همون Macho باشه بقیه اونطوری که چشمی اندازه زدم! 1-2 اسلات رو می پوشونن که برای رم های کوتاه تا حداکثر vengence مناسب باشه . دوستان مرسی از راهنمایی شما ...

ceU8L5bN8k5S2.jpgkingston_khx1866c9d3t1k2_4gx-400-400.jpg

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من دنبال ماچو باشید ، حتی دست دو در حد گیر اوردید چه بهتر ! پیشنهاد میکنم فن 14 سانتی این کولر رو با دو عدد فن انرمکس یا مشابه 12 سانتی تعویض کنید ، اینجوری علاوه بر اینکه هیچ مشکلی در نصب نخواهید داشت ، خنک کنندگی بهتری هم داره .

از طرفی به نظرم حتماً یه خمیر خوب هم تهیه کنید . خمیر noktua NT-H1 یا TX4 اگه گیر بیارید حدود 40 تومنه و چیزی حدود 5 تا 10 بار برای مصرف کافیه .

و یا دیپکول z9 تو فروم همسایه الان هستش میدن 21 تومن که نسبت به قیمت خیلی به صرفست .

بالای 200 تومن هم اصلاً پیشنهاد نمیکنم خرج کولینگ کنید چون نسبت هزینه به بازدهی پایین میاد .

در ضمن تهویه کیستون هم خیلی مهمه و همچنین دمای اتاق ، حتی کیس های خیلی خوب هم میشه با یه سری ترفند ، خنک ترشون کرد ! مثلاً رو x3 اگه اشتباه نکنم رو فن هایی که هوا رو تخلیه میکنن فیلتر گذاشتن که خیلی جالبه ! مگه واسه تصفیه هوای اتاقه که از کیس خاک نیاد بیرون ؟ :دی

همین فیلتر های روی فنهای هوای خروجی رو برداری تو این کیس کلی تاثیر داره ...

کیستون فکر کنم x7 بود ؟ روش کارنکردم ولی دوستانی که دارن مطمئناً یه سری مود باید بلد باشن ...

لینک به دیدگاه

رم های من اینها هستن . :D  خیلی از رم های شما بلند تره . امروزبازار بودم و همه رو از نزدیک دیدم فکر کنم تنها کولری که اسلات رم رو نپوشونه (چه خودش و چه فنش ) که مشکلی پیش نیاد برا رم ها همون Macho باشه بقیه اونطوری که چشمی اندازه زدم! 1-2 اسلات رو می پوشونن که برای رم های کوتاه تا حداکثر vengence مناسب باشه . دوستان مرسی از راهنمایی شما ...

ceU8L5bN8k5S2.jpgkingston_khx1866c9d3t1k2_4gx-400-400.jpg

ارتفاع فن ونجنس درسته از این مدل کوتاه تره ولی مثلا d14 رو نمیتونی کنار ونجنس نصب کنی!

مثلا ارتفاع ونجنس 4سانت باشه hyperx حدود6سانتی متره!

این دوسانت تفاوتی نداره چون بالاخره فن کولر فقط روی اسلات اول رو میگیره اسلات دوم آزاده حالا هراندازه ارتفاع رم باشه بازم فرقی نمیکنه!

خلاصه برای استفاده از 2 ماژول  رم هراندازه که باشه با کولر فریو مشکلی ندارید!

باز هم اختیار باشماست!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...