رفتن به مطلب

راهنمایی : خرید کولر مناسب برای 3570k برای اورکلاک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ارتفاع فن ونجنس درسته از این مدل کوتاه تره ولی مثلا d14 رو نمیتونی کنار ونجنس نصب کنی!

مثلا ارتفاع ونجنس 4سانت باشه hyperx حدود6سانتی متره!

این دوسانت تفاوتی نداره چون بالاخره فن کولر فقط روی اسلات اول رو میگیره اسلات دوم آزاده حالا هراندازه ارتفاع رم باشه بازم فرقی نمیکنه!

خلاصه برای استفاده از 2 ماژول  رم هراندازه که باشه با کولر فریو مشکلی ندارید!

باز هم اختیار باشماست!

موفق باشید

والا من میخواستم بگیرم ولی فروشنده نپذیرفت اگه به کارم نیومد برگردونم واسه همین یه جورایی منصرف شدم (ولی با توجه به سایزش حدسم اینه که 2 تا اسلات نزدیک به سی پی یو اشغال بشه و نتونم dualchanell استفاده کنم) . قیمتشم 165 بود، یعنی با توجه به قدرتش به نسبت Macho به صرفه تر بود . مگه اینکه حوصلش باشه دفعه بعد مادربرد رو ببرم همونجا چک کنم و اگه شد بگیرم . بازم ممنون از فرصتی که گذاشتید بازم عکسا رو تو اینترنت ببینم یه تصمیمی میگیرم بالاخره ...  ;)

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

والا من میخواستم بگیرم ولی فروشنده نپذیرفت اگه به کارم نیومد برگردونم واسه همین یه جورایی منصرف شدم (ولی با توجه به سایزش حدسم اینه که 2 تا اسلات نزدیک به سی پی یو اشغال بشه و نتونم dualchanell استفاده کنم) . قیمتشم 165 بود، یعنی با توجه به قدرتش به نسبت Macho به صرفه تر بود . مگه اینکه حوصلش باشه دفعه بعد مادربرد رو ببرم همونجا چک کنم و اگه شد بگیرم . بازم ممنون از فرصتی که گذاشتید بازم عکسا رو تو اینترنت ببینم یه تصمیمی میگیرم بالاخره ...  ;)

عزیز طبق تجربه ای که من دارم و عکساشم موجود هست روی مادربرد   z77 sabertooth هیچ مشکلی پیش نیومد.با دوتا رم ونجنس!دقیقا فن دوم کولرمماس رم  اسلات دوم (روی اسلات اول)بود!وبرای رم مشکلی پیش نیومد!

تصمیم با شماست!

لینک به دیدگاه

عزیز طبق تجربه ای که من دارم و عکساشم موجود هست روی مادربرد   z77 sabertooth هیچ مشکلی پیش نیومد.با دوتا رم ونجنس!دقیقا فن دوم کولرمماس رم  اسلات دوم (روی اسلات اول)بود!وبرای رم مشکلی پیش نیومد!

تصمیم با شماست!

الان دفترچه مادربرد رو میخوندم نوشته بود اگه از دو ماژول استفاده می کنید روی اسلات اول و سوم از سمت سی پی یو باید نصب بشه که کارایی بالاتری داشته باشه . این مساله هم هست که اگر از اسلات 2 و 4 بتونم استفاده کنم آیا کارایی پایین نمیاد با توجه به توصیه ای که خود سازنده کرده ؟ بالاخره اگه فرقی نمی کرد که ذکر نمی کردن تو دفترچه ...

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من دنبال ماچو باشید ، حتی دست دو در حد گیر اوردید چه بهتر ! پیشنهاد میکنم فن 14 سانتی این کولر رو با دو عدد فن انرمکس یا مشابه 12 سانتی تعویض کنید ، اینجوری علاوه بر اینکه هیچ مشکلی در نصب نخواهید داشت ، خنک کنندگی بهتری هم داره .

از طرفی به نظرم حتماً یه خمیر خوب هم تهیه کنید . خمیر noktua NT-H1 یا TX4 اگه گیر بیارید حدود 40 تومنه و چیزی حدود 5 تا 10 بار برای مصرف کافیه .

و یا دیپکول z9 تو فروم همسایه الان هستش میدن 21 تومن که نسبت به قیمت خیلی به صرفست .

بالای 200 تومن هم اصلاً پیشنهاد نمیکنم خرج کولینگ کنید چون نسبت هزینه به بازدهی پایین میاد .

در ضمن تهویه کیستون هم خیلی مهمه و همچنین دمای اتاق ، حتی کیس های خیلی خوب هم میشه با یه سری ترفند ، خنک ترشون کرد ! مثلاً رو x3 اگه اشتباه نکنم رو فن هایی که هوا رو تخلیه میکنن فیلتر گذاشتن که خیلی جالبه ! مگه واسه تصفیه هوای اتاقه که از کیس خاک نیاد بیرون ؟ :دی

همین فیلتر های روی فنهای هوای خروجی رو برداری تو این کیس کلی تاثیر داره ...

کیستون فکر کنم x7 بود ؟ روش کارنکردم ولی دوستانی که دارن مطمئناً یه سری مود باید بلد باشن ...

مرسی . اگه قسمت بود و mucho اومد به بازار و گرفتم حتما به توصیه هاتون عمل میکنم . نماینده گرین تو پاساژ ایران که گفت 14-15 روز باید صبر کنی . برچسب شبنم ندارن و از این حرفا . راست و دروغش دیگه نمیدونم ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

الان دفترچه مادربرد رو میخوندم نوشته بود اگه از دو ماژول استفاده می کنید روی اسلات اول و سوم از سمت سی پی یو باید نصب بشه که کارایی بالاتری داشته باشه . این مساله هم هست که اگر از اسلات 2 و 4 بتونم استفاده کنم آیا کارایی پایین نمیاد با توجه به توصیه ای که خود سازنده کرده ؟ بالاخره اگه فرقی نمی کرد که ذکر نمی کردن تو دفترچه ...

دوست عزیزفکرنمیکنم این توضیحاتی که گفتین درست باشه!

من روی مادربرد maximus v gene و sabertooth z77  و maximus v extreme نگاه کردم در حالت تک ماژول روی ماژول دوم(A2)

در حالت دوماژول یا (A2-B2) یا (A1-B1)

با این توضیحات در حالت دوال چنل یا همون دوماژول فرقی نمیکنه توی کدوم دواسلات باشه!

کارایی هم هیچ تفاوتی نداره!

بازهم اگه مورد قبول نیست توضیحات بنده بی زحمت یه شات از اون صفحه دفترچه میتونین بذارین!

مادربرد  Z77 V ASUS  روی شکل براتون نحوه نام گذاری اسلات هارو نوشتم!

post-5456-0-73774400-1374438018_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اينو بگيرى ديگه مشكلى رمهاى شانه بلند رو ندارى بخاطر اينكه ميتونى به هر جهت كه بخواى قرارش بدى...

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20996

لینک به دیدگاه

من روی مادربرد maximus v gene و sabertooth z77  و maximus v extreme نگاه کردم در حالت تک ماژول روی ماژول دوم(A2)

با این توضیحات در حالت دوال چنل یا همون دوماژول فرقی نمیکنه توی کدوم دواسلات باشه!

بازهم اگه مورد قبول نیست توضیحات بنده بی زحمت یه شات از اون صفحه دفترچه میتونین بذارین!

من طبق تصویر زیر گفتم : 

حالا قسمت جالبش اینه که من موقع خوندن متوجه نشدم که نوشته روی A2 و B2 بزارید . چون پیش فرض تو ذهنم اینطوری بود که باید رو اسلات شماره 1 گذاشت . همین الانشم رم ها روی اسلات اشتباه سوار شدن چون ذهنیتم بر این بود که باید شماره 1 اول پر بشه . Thanks Asus!  :D 

مرسی تلنگر شما نبود تا ابد متوجه نمیشدم.  با این حساب مشکل اول حل شد ....  :) 

93705549617796678168.jpg

این تست اختلاف دمای هسته با محیطه برای کولر های مختلف : 

28889282943498331479.gif

تا الان داشتم تست ها رو میخوندم Frio تو شرایط برابر تقریبا 2-3 درجه از Macho خنک تره . در عوض Macho نیم کیلو! سبک تره و اسلات هم اشغال نمیکنه . تازه اگه 2 فنه بشه مثل frio شاید این گپ هم پر بشه . ماچو بیاد قیمتشو ببینم چند شده از بینشون انتخاب میکنم . مرسی که وقت گذاشتید ...  ^_^

لینک به دیدگاه

من طبق تصویر زیر گفتم : 

حالا قسمت جالبش اینه که من موقع خوندن متوجه نشدم که نوشته روی A2 و B2 بزارید . چون پیش فرض تو ذهنم اینطوری بود که باید رو اسلات شماره 1 گذاشت . همین الانشم رم ها روی اسلات اشتباه سوار شدن چون ذهنیتم بر این بود که باید شماره 1 اول پر بشه . Thanks Asus!  :D 

مرسی تلنگر شما نبود تا ابد متوجه نمیشدم.  با این حساب مشکل اول حل شد ....  :)

93705549617796678168.jpg

این تست اختلاف دمای هسته با محیطه برای کولر های مختلف : 

28889282943498331479.gif

تا الان داشتم تست ها رو میخوندم Frio تو شرایط برابر تقریبا 2-3 درجه از Macho خنک تره . در عوض Macho نیم کیلو! سبک تره و اسلات هم اشغال نمیکنه . تازه اگه 2 فنه بشه مثل frio شاید این گپ هم پر بشه . ماچو بیاد قیمتشو ببینم چند شده از بینشون انتخاب میکنم . مرسی که وقت گذاشتید ...  ^_^

مگه frio چقدره وزنش!!!!!!  :wacko:

لینک به دیدگاه

1024گرم ناجی جان!

البته ماچو هم با فن هاش حدود1کیلو میشه ها!

هرفنش 170گرم هست فکرمیکنم!

خب فریو  بخاطر جنس پره هاش و خنک تر بودنش سنگین تر هست!

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

من هم با راهنمایی آق حمید فریو گرفتم اون موقع من 140 خریدم واقعا راضیم مین من این هست 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3897#dl

منم با هزار ترس و لرز گرفتم(چون با هزار بدبختی تو مشهد پیدا کردم اونم فقط یه مغازه اونم فقط برای پشت ویتیرن آورده بود) ولی خوشبختانه جواب داد و فقط اسلات اول رو گرفت.

راستی رمهای منم شانه بلند هست و چون همردیف رمهام هست باعث خنکی رمهام میشه.رمهام هم اینه

http://xtreview.com/addcomment-id-14333-view-Apacer-giant-II-8-and-16-GB-DDR3-2000-MHz.html

سیپیو من 2700k هست تو بازی با فن استوکش تا 80 هم میرفت ولی با این کولر از 55 رد نمیشه با فر کانس دیفالت.

ویرایش شده توسط ali_men2004
لینک به دیدگاه

1230 گرم در مقابل 860 گرم ...

لینک به دیدگاه

مرسی از دوستانی که وقت گذاشتن و راهنمایی کردن . امروز بعد از 3 روز بررسی و در نظر گرفتن همه فاکتور ها آخر سر رسیدم به گزینه اولم . کولر Macho از آقای حسینی خریداری شد ...

به زودی نتایج تست Idl و زیر بار در 2 حالت دیفالت و اورکلاک شده رو تو همین تاپیک قرار خواهم داد . دوستان برای لود کامل سی پی یو و خوندن دما ها چه برنامه ای رو پیشنهاد میدن ؟ من فقط این 3 تا رو دارم : HW Monitor / Real Temp / Prime 95

اگه برنامه دقیق تری هست بگبد با اون تست ها رو انجام بدم ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

مرسی از دوستانی که وقت گذاشتن و راهنمایی کردن . امروز بعد از 3 روز بررسی و در نظر گرفتن همه فاکتور ها آخر سر رسیدم به گزینه اولم . کولر Macho از آقای حسینی خریداری شد ...

به زودی نتایج تست Idl و زیر بار در 2 حالت دیفالت و اورکلاک شده رو تو همین تاپیک قرار خواهم داد . دوستان برای لود کامل سی پی یو و خوندن دما ها چه برنامه ای رو پیشنهاد میدن ؟ من فقط این 3 تا رو دارم : HW Monitor / Real Temp / Prime 95

اگه برنامه دقیق تری هست بگبد با اون تست ها رو انجام بدم ...

برای مانیتورینگ دما می تونی از core temp استفاده کنی برنامه خوبیه امیر جان

لینک به دیدگاه

Intel Burn Test هم نرم افزار خوبی برای تست استرس هست.
برای مونیتورینگ دما هم همونطور که دوستمون گفتند می تونید از core temp استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

دوستان من امروز یه 3570 گرفتم با کولر Silver Arrow  و با کیس X7

در فرکانس 4.4 و با ولتاژ 1.28 دما نهایت به 70 درجه رسید

شما ببین چه قدر میخوای اور کنی و ... بعد یه کولر مناسب انتخاب کن

لینک به دیدگاه

ضمنا منتظر نتیجه و شات ها هستیم

امشب میزارم . . .  ;)

لینک به دیدگاه

دوستان من امروز یه 3570 گرفتم با کولر Silver Arrow  و با کیس X7

در فرکانس 4.4 و با ولتاژ 1.28 دما نهایت به 70 درجه رسید

شما ببین چه قدر میخوای اور کنی و ... بعد یه کولر مناسب انتخاب کن

با چه برنامه ای سی پی یو رو زیر بار بردید ؟ من با 1.22 ولت با Macho دما ها حدود 75-76 درجه هست . تا 81-82 درجه هم میرسه...

من با Prime95 , real temp کار میکنم ...

لینک به دیدگاه

دوستان 70-80 درجه ؟ شوخی میکنید دیگه ؟

این 3570K ما رو 4.5 دورو بر 50 میچرخه ! احیایناً دمای محیش 40 50 درجه نیست ؟

لینک به دیدگاه

با چه برنامه ای سی پی یو رو زیر بار بردید ؟ من با 1.22 ولت با Macho دما ها حدود 75-76 درجه هست . تا 81-82 درجه هم میرسه...

من با Prime95 , real temp کار میکنم ...

امیر جان در core temp ببین tj max (ماکزیمم دمای قابل تحمل cpu)    چنده؟

به نظر دما بالا هست 

لینک به دیدگاه

این هم از نتایج تست :

بالاخره سی پی یو تو ولتاژ 1.215 و Core Ratio 44 و LLC Auto  استیبل شد .

دما و ولتاژ ها قبل از اورکلاک :

-در حالت بیکاری :

88429048859080075144.png

-در حالت لود 100% با برنامه Prime95 در حالت Blend :

02022726724429886868.jpg

دما و ولتاژ ها بعد از اورکلاک :

-در حالت بیکاری :

46626231578271184025.jpg

73845181523878662238.jpg

-------------------------------------------------------------------------
فقط از دوستان و اساتید محترم چند تا سوال داشتم . من موقع بستن کولر چون بار اول بود قلقش رو نمیدونستم . بعد از زدن خمیر و جایگذاری کولر 1-2 بار مجبود شدم کولر رو بردارم و دوباره بزارم سر جاش (یعنی بعد از پخش شدن خمیر کولر رو چند بار مجبور شدم بردارم) . آیا نیازه که خمیر رو تعویض کنم و این بار بعد از جایگذاری، کولر رو برندارم ؟ تاثیری روی دماهای فوق داره ؟
این دماها برای این ولتاژ و فرکانس با این کولر بالا نیست به نظرتون ؟ اگه خمیر عوض شه بهتر میشه ؟
یه سوال دیگه . برنامه خود ایسوس حدود 20-25 درجه دمای سی پی یو رو پایین تر نشون میده و وقتی دما تو برنامه های دیگه به 90 اینا میرسه تازه Asus Suit پیغام میده که دمات رو 70 درجست !!  به نظرتون اشکال از برنامه هاست یا از برنامه ایسوس ؟ راستی بایوس آخرین ورژنه ...
در ضمن دور فن های کیس روی متوسط هست ولی 3 فن ورودی و 3 فن خروجی دارم. دمای خونه هم 28 درجه و دمای داخل کیس با توجه به تصاویر 33 درجه...
ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

دوستان 70-80 درجه ؟ شوخی میکنید دیگه ؟

این 3570K ما رو 4.5 دورو بر 50 میچرخه ! احیایناً دمای محیش 40 50 درجه نیست ؟

شوخی کجا بود داداش ؟ نتایج تست با Prime95 در حالت Blend گذاشتم . اگه خیلی زیاده بگو ...  :lol:  ;)

لینک به دیدگاه

امیر جان در core temp ببین tj max (ماکزیمم دمای قابل تحمل cpu)    چنده؟

به نظر دما بالا هست 

دادا Tjmax آیوی بریج و دمای کاریش نسبت به سندی بریج خیلی بالاتره . 105 درجست ...

لینک به دیدگاه

این هم از نتایج تست :

بالاخره سی پی یو تو ولتاژ 1.215 و Core Ratio 44 و LLC Auto  استیبل شد .

دما و ولتاژ ها قبل از اورکلاک :

-در حالت بیکاری :

88429048859080075144.png

02022726724429886868.jpg

دما و ولتاژ ها بعد از اورکلاک :

-در حالت بیکاری :

46626231578271184025.jpg

73845181523878662238.jpg

-------------------------------------------------------------------------
فقط از دوستان و اساتید محترم چند تا سوال داشتم . من موقع بستن کولر چون بار اول بود قلقش رو نمیدونستم . بعد از زدن خمیر و جایگذاری کولر 1-2 بار مجبود شدم کولر رو بردارم و دوباره بزارم سر جاش (یعنی بعد از پخش شدن خمیر کولر رو چند بار مجبور شدم بردارم) . آیا نیازه که خمیر رو تعویض کنم و این بار بعد از جایگذاری، کولر رو برندارم ؟ تاثیری روی دماهای فوق داره ؟
این دماها برای این ولتاژ و فرکانس با این کولر بالا نیست به نظرتون ؟ اگه خمیر عوض شه بهتر میشه ؟
یه سوال دیگه . برنامه خود ایسوس حدود 20-25 درجه دمای سی پی یو رو پایین تر نشون میده و وقتی دما تو برنامه های دیگه به 90 اینا میرسه تازه Asus Suit پیغام میده که دمات رو 70 درجست !!  به نظرتون اشکال از برنامه هاست یا از برنامه ایسوس ؟ راستی بایوس آخرین ورژنه ...
در ضمن دور فن های کیس روی متوسط هست ولی 3 فن ورودی و 3 فن خروجی دارم. دمای خونه هم 28 درجه و دمای داخل کیس با توجه به تصاویر 33 درجه...

این تست ها با ماچو هست ؟

یا یه جای کار حسابی میلنگه یا این 3570 ما خیلی خنکه !

از چه خمیری استفاده کردی ؟

بستگی به خمیر داره که با بلند کردن کولر ، مشکل ایجاد شه یا نه ، البته مشکل که نه ولی اصولاً بهتره که کولر رو بعد گذاشتن رو پردازنده ريا، دیگه بلند نکنی .

نحوه ی خمیر زدن صحیح هم خیلی مهمه ...

لینک به دیدگاه

به نظرم مشکلی وجود نداره بابت دما

ولی خودت بسنج ببین با جابجا کردن کولرت آیا خیلی خمیر نازک شده؟ اگه خواستی می تونی دوباره خمیر بزنی

ضمنا کولر نو مبارکه :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...