رفتن به مطلب

سيستم برا 3d max

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

اين سيستم برا 3d max و بازي نظرتون راجع به اين سيستم چيه؟

I7 4770

Asus h87 pro

Gtx 670

2*4 gb kingstone hyperx blue

من قصد اوركلاك يا sli ندارم

ویرایش شده توسط Rezapatil
لینک به دیدگاه

سیستم خوبیه . اگر بتونی یک SSD هم بگیری خیلی بهتر میشه . در مورد پاور و کیس چیزی نگفتی  .اونها رو هم مناسب این سیستم بگیر حتما .

لینک به دیدگاه

كيس: green dragon pro

پاور:ن : GREEN GP6000A-EU

در مورد ssd هم بعدن قصد خريدشو دارم فعلا اجباري نيست

لینک به دیدگاه

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="Hamed" data-cid="223350" data-time="1374610184"><p>

سیستم خوبیه . اگر بتونی یک SSD هم بگیری خیلی بهتر میشه . در مورد پاور و کیس چیزی نگفتی .اونها رو هم مناسب این سیستم بگیر حتما .</p></blockquote>

كيس: green dragon pro

پاور:ن : GREEN GP6000A-EU

در مورد ssd هم بعدن قصد خريدشو دارم فعلا اجباري نيست

لینک به دیدگاه

عالیه ! فقط رمت رو 16 کن و SSD 120 هم بندازی برای کار با 3D Max ایده آل هست !!! حالا 120 هم نشد 60 هم بد نیست ! برای ذخیره سازی فریم های رندر شده...

برای رندرینگ و ذخیره سازی این چیز هایی رو که گفتم لازمه...

مخصوصاً رم 16گیگ ! سعی کن با Bus بالا بگیری ...

کولینگ هم خواستی بیشتر از 100 خرجش نکن ! کیس هم یه چیز معمولی که به مادربردت بخوره !

ویرایش شده توسط ic0der
لینک به دیدگاه

اگه پاور  685 گرین  بگیری بهتره

ویرایش شده توسط j.m
لینک به دیدگاه

پاور 600eu خیلی ضعیفه واسه این سیستم .

شما یا 685b یا 650b-oc تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عالیه ! فقط رمت رو 16 کن و SSD 120 هم بندازی برای کار با 3D Max ایده آل هست !!! حالا 120 هم نشد 60 هم بد نیست ! برای ذخیره سازی فریم های رندر شده...

برای رندرینگ و ذخیره سازی این چیز هایی رو که گفتم لازمه...

مخصوصاً رم 16گیگ ! سعی کن با Bus بالا بگیری ...

کولینگ هم خواستی بیشتر از 100 خرجش نکن ! کیس هم یه چیز معمولی که به مادربردت بخوره !

این مطلب برای 3Dmax تایید نمیشه. ;)  هر باسی که گیرت اومد بگیر. اما اگه واسه بازی میگیری 1600 تا 1866 کفایت میکنه.

کولینگ هم حتما در نظر بگیر. فعلا کولر ماچو مناسب هست.

در مورد SSD اگه لینکی، موجود هست. اینجا بزارید تا ببنییم چقدر تو تایم رندر تاثیر داره. :)

لینک به دیدگاه

این مطلب برای 3Dmax تایید نمیشه. ;)  هر باسی که گیرت اومد بگیر. اما اگه واسه بازی میگیری 1600 تا 1866 کفایت میکنه.

کولینگ هم حتما در نظر بگیر. فعلا کولر ماچو مناسب هست.

در مورد SSD اگه لینکی، موجود هست. اینجا بزارید تا ببنییم چقدر تو تایم رندر تاثیر داره. :)

خب ایشون با باس بالا بگیرن اشکالی داره ؟؟؟ داده ها سریعتر از سی پی یو به RAM منتقل میشه ! حتماً تاثیر داره

مخصوصاً که تو کار های 3 یعدی RAM و سرعت انتقال داده ها به حافظه خیلی مهمه !

شاید برای طراحی مدل زیاد تاثیر نداشته باشه... ولی برای ساخت انیمیشن های 3یعدی حتماً تاثیر داره ! کل فریم های رندر شده رو نمیشه تو حافظه رم نگه داشت !

پس برنامه توی دیسک سخت ذخیره میکنه ! حالا اگه SSD باشه با سرعت بیشتری این ذخیره سازی فریم ها انجام میشه ...

در طراحی های 3 بعدی Texture ها و Module ها از هارد لود میشه ... که قطعاً SSD سرعت لودش بیشتره ..

البته تا حدودی حق با شماست ! تو Rendering تاثیری نداره ! ولی در ذخیره سازی و مخصوصاً انیمیشن تاثیر داره ...

در کل کسی که کارش با 3D Max باشه بهتره که از SSD هم استفاده کنه !

مگر اینکه سرعت زیاد در حین ذخیره سازی مد نظرشون نباشه و استفادشون از 3D Max انمیشن نباشه !

به نظر من اونی که این همه می خواد برای سیستمش هزینه کنه یه 300 تومان هم برای SSD 60G بده بد نیست !

ولی اگه مشکل بودجه باشه میشه از SSD چشم پوشی کرد ! ولی از RAM با باس بالا خیر (بالاترین میزان باسی که مادربرد ساپورت میکنه!!!)

این هم لینک در مورد استفاده از SSD !

http://blog.grabcad.com/2011/07/how-to-build-a-faster-3d-cad-pc

این هم یه بحث تو فرومی:

http://techboard.vectorworks.net/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=44537

البته اینایی که گفتم نظر شخصی بنده هستند !

من باشم قطعاً SSD رو میگیرم :)

لینک به دیدگاه

حتی اگه توجه کنید تو لینک اولی:

در سیستم های پیشنهادی برای کارهای گرافیکی SSD پیشنهاد شده !

Budget Performance System (Workstation): Updated July 11, 2011
CPU: Intel Core i7-2600K Sandy Bridge 3.4GHz
Motherboard: GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 LGA 1155 Intel P67
Graphics Card: ATI 100-505682 FirePro V5800 1GB
SSD: OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G 2.5″ 120GB
HDD: Western Digital Caviar Green WD20EARS 2TB
RAM: Mushkin Enhanced Blackline 8GB
Cooling: CORSAIR H80 (CWCH80) High Performance Liquid CPU Cooler
Case: NZXT H2
PSU: CORSAIR Professional Series Gold AX850

Approximate Cost: $1,743.86

Dream System (Rendering) : Updated July 11, 2011
CPU: 2x Intel Xeon X5690 Westmere-EP 3.46GHz LGA 1366
Motherboard: EVGA Classified SR-2
Graphics Card: 4x PNY VCQ5000-PB Quadro 5000 2.5GB
SSD: OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-480G 2.5″ 480GB
HDD: 4x Western Digital Caviar Black WD2002FAEX 2TB
RAM: 2x CORSAIR DOMINATOR GT 12GB (6 x 2GB)
Cooling: Custom Liquid Cooling
Case: LIAN LI PC-P80NB
PSU: CORSAIR Professional Series Gold AX1200
Approximate Cost: $15,000-$17,000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خب ایشون با باس بالا بگیرن اشکالی داره ؟؟؟ داده ها سریعتر از سی پی یو به RAM منتقل میشه ! حتماً تاثیر داره

مخصوصاً که تو کار های 3 یعدی RAM و سرعت انتقال داده ها به حافظه خیلی مهمه !

شاید برای طراحی مدل زیاد تاثیر نداشته باشه... ولی برای ساخت انیمیشن های 3یعدی حتماً تاثیر داره ! کل فریم های رندر شده رو نمیشه تو حافظه رم نگه داشت !

پس برنامه توی دیسک سخت ذخیره میکنه ! حالا اگه SSD باشه با سرعت بیشتری این ذخیره سازی فریم ها انجام میشه ...

در طراحی های 3 بعدی Texture ها و Module ها از هارد لود میشه ... که قطعاً SSD سرعت لودش بیشتره ..

البته تا حدودی حق با شماست ! تو Rendering تاثیری نداره ! ولی در ذخیره سازی و مخصوصاً انیمیشن تاثیر داره ...

در کل کسی که کارش با 3D Max باشه بهتره که از SSD هم استفاده کنه !

مگر اینکه سرعت زیاد در حین ذخیره سازی مد نظرشون نباشه و استفادشون از 3D Max انمیشن نباشه !

به نظر من اونی که این همه می خواد برای سیستمش هزینه کنه یه 300 تومان هم برای SSD 60G بده بد نیست !

ولی اگه مشکل بودجه باشه میشه از SSD چشم پوشی کرد ! ولی از RAM با باس بالا خیر (بالاترین میزان باسی که مادربرد ساپورت میکنه!!!)

این هم لینک در مورد استفاده از SSD !

این هم یه بحث تو فرومی:

http://techboard.vectorworks.net/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=44537

البته اینایی که گفتم نظر شخصی بنده هستند !

من باشم قطعاً SSD رو میگیرم :)

درد مجدد.

باس بالاتر اشکالی نداره. اما بودجه چی؟ بالاترین باس چرا؟ شما میگید خیلی تاثیر داره. میتونید ثابت کنید؟ مثلا باس 1600 با 2800 چقدر تفاوت داره؟ :D

..............................................................

من خودم باس 800 رو با 1600 رو مقایسه کردم و شرایط تا حد امکان یکسان بود. رندر تک فریم برای باس 800 تایم 389 ثانیه و برای باس 1600 تایم رندر 382 ثانیه شد. ;)

اگه بخواین سایر مشخصات سیستم رو براتون بریز بنویسم.

اگه با برنامه های 3D آشنایی داشته باشید، میدونید که مکس در بین نرم افزاهای تولید انیمیشن پرکاربرد وخیلی محبوب نیست. مثلا مایا خیلی بیشتر کاربرد داره تو این زمینه.

پس 3Dmax رو بیشتر برای رندر های تک فریم و مدلسازی برای گیم و... بکار میگیرین تا انیمیشن.

در مورد SSD بنده کلا اعتقاد دارم که باید رو هر سیستمی بسته بشه. اما اینکه، بخاطر مکس بیایم این کار رو بکنیم(با توجه به توضیحات بالا) قبول ندارم. تو رندر تک فریم، فقط لود اولیه که در مکس با هارد معمولی شاید 10 ثانیه طول بکشه رو میتونیم به 2 ثانیه کم کنیم. البته بقول شما در رندر انییمشن بله کاملا حق باشماست.

دوست عزیز در این مورد بارها همینجا بحث شده و بنده هم اکثرا توش شرکت کردم و میکنم. چون نمیخوام  بخاطر راهنمایی بعضا نادرست، عده ای که قصد کمک دارن.هزینه اضافه  بر گردن خریدار گذاشته بشه.

متاسفانه تو همین تاپیک هم این مورد دیده میشه. درجایی که یاید هزینه بشه ، میگن هزینه نکنین و بر عکس.

مثلا این چه جور راهنمایی هست؟:

کیس هم یه چیز معمولی که به مادربردت بخوره !

دوست عزیز ، اولا اینکه مادربردهای موجود در بازار به کیس های استاندارد موجود در بازار میخورن. این مسئله بدیهی هست.

در مرحله بعد،  کیس بسیار بسیار مهم هست. کیس کوچیک و بدون تهویه مناسب باعث مشکل میشه. کیس باید بزرگ باشه و از فن های باکیفیت بهره ببره. تا بتونه گرمای حاصل از سی پی یو و.... رو به بیرون منتقل کنه.

تمام مطالب فوق برای روشن شدن بیتشر موضوع بود. با توجه به اینکه کاربرد گیم هم هست. میتونید باس بالاتر هم بردارید ولی باز هم نسبت به پولی که براش هزینه میکنید، جواب نخواهید گرفت. هزینه روی کارت گرافیک بازده بیشتری براتون خواهد داشت.SSD هم حتما بگیرید.

ماه رمضون هست و فرصت برای تایپ بیشتر نیست.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

درد مجدد.

باس بالاتر اشکالی نداره. اما بودجه چی؟ بالاترین باس چرا؟ شما میگید خیلی تاثیر داره. میتونید ثابت کنید؟ مثلا باس 1600 با 2800 چقدر تفاوت داره؟ :D

من خودم باس 800 رو با 1600 رو مقایسه کردم و شرایط تا حد امکان یکسان بود. رندر تک فریم برای باس 800 تایم 389 ثانیه و برای باس 1600 تایم رندر 382 ثانیه شد. ;)

اگه بخواین سایر مشخصات سیستم رو براتون بریز بنویسم.

اگه با برنامه های 3D آشنایی داشته باشید، میدونید که مکس در بین نرم افزاهای تولید انیمیشن پرکاربرد وخیلی محبوب نیست. مثلا مایا خیلی بیشتر کاربرد داره تو این زمینه.

پس 3Dmax رو بیشتر برای رندر های تک فریم و مدلسازی برای گیم و... بکار میگیرین تا انیمیشن.

در مورد SSD بنده کلا اعتقاد دارم که باید رو هر سیستمی بسته بشه. اما اینکه، بخاطر مکس بیایم این کار رو بکنیم(با توجه به توضیحات بالا) قبول ندارم. تو رندر تک فریم، فقط لود اولیه که در مکس با هارد معمولی شاید 10 ثانیه طول بکشه رو میتونیم به 2 ثانیه کم کنیم. البته بقول شما در رندر انییمشن بله کاملا حق باشماست.

دوست عزیز در این مورد بارها همینجا بحث شده و بنده هم اکثرا توش شرکت کردم و میکنم. چون نمیخوام دوستن بخاطر راهنمایی بعضا نادرست، هزینه اضافه رو متحمل بشن.

متاسفانه تو همین تاپیک هم این مورد دیده میشه.

مثلا این چه جور راهنمایی هست؟:

دوست عزیز ، اولا اینکه مادربردهای موجود در بازار به کیس های استاندارد موجود در بازار میخورن. این مسئله بدیهی هست.

در مرحله بعد،  کیس بسیار بسیار مهم هست. کیس کوچیک و بدون تهویه مناسب باعث مشکل میشه. کیس باید بزرگ باشه و از فن های باکیفیت بهره ببره. تا بتونه گرمای حاصل از سی پی یو و.... رو به بیرون منتقل کنه.

تمام مطالب فوق برای روشن شدن بیتشر موضوع بود. با توجه به اینکه کاربرد گیم هم هست. میتونید باس بالاتر هم بردارید ولی باز هم نسبت به پولی که براش هزینه میکنید، جواب نخواهید گرفت. هزینه روس کارت گرافیک بازده بیشتری براتون خواهد داشت.SSD هم حتما بگیرید.

ماه رمضون هست و فرصت برای تایپ بیتر نیست.

موفق باشید.

دی جی جان حتماً بین باس 800 و 1600 فرقی هست ! شاید نا محصوص...

منظور من از کیس معمولی کیس بدون امکانات خاص بود ! سایز مادربرد ها مختلف هست ... ممکنه به بعضی از کیس ها مادربرد جا بگیره و یا نگیره !

قطعاً مثلاً کیس X7 برای اینکار مناسب هست تا کیس های کولر مستر ! (نسبت به بودجه کاربر) یه کیس معمولی خوب هستش !

قطعاً کیس های زیر 150 200 رو نمیشه معمولی صدا زد !

ما اینجا فقط نظر خودمون رو میدیم ! هر کسی مختار خودشه ... و ما دوست نداریم کسی ضرر و زیانی ببینه !

البته شما از پیشکسوتهای سایت لیون هستین و حرف شما برای ما حکم قطعی داره ! :دی

ولی من باشم از نون شبم میزنم SSD رو میگیرم ! :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دی جی جان حتماً بین باس 800 و 1600 فرقی هست ! شاید نا محصوص...

منظور من از کیس معمولی کیس بدون امکانات خاص بود ! سایز مادربرد ها مختلف هست ... ممکنه به بعضی از کیس ها مادربرد جا بگیره و یا نگیره !

قطعاً مثلاً کیس X7 برای اینکار مناسب هست تا کیس های کولر مستر ! (نسبت به بودجه کاربر) یه کیس معمولی خوب هستش !

دقیقا منم منظورم همینه. فرقی هست. اما زیاد نیست. :lol:

والا ما هرچی برد تا حالا گرفتیم به کیس هامون خورده. ;)

بله X7 کاملا مناسب هست.

ما اینجا فقط نظر خودمون رو میدیم ! هر کسی مختار خودشه

در این مورد هم کاملا موافقم با شما. منتها راهنمایی ها رو تا حد امکان با ارائه مدرک و بنچمارک ارائه کنید تا خریدار با سنجش مدارک رسمی به نتیجه درستی برسه و این خیلی بهتره تا  طرف بیاد بر اساس نظرات شخصی ما چیزی انتخاب کنه.

البته شما از پیشکسوتهای سایت لیون هستین و حرف شما برای ما حکم قطعی داره ! :دی

شما لطف دارید. بنده عضو کوچکی از این انجمن هستم و هیچ ادعایی هم ندارم. همه برای من عزیز هستن ، از جمله شما.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...