رفتن به مطلب

کمک ! انتخاب پاور برای گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان 
من یک پاور Green 530 گرفتم ولی فقط یک پورت 6 پین برای گرافیک داره و از اون جایی که گرافیک من 2 تا پورت 6 پین می خوره باید از تبدیلی که در جعبه گرافیک بوده استفاده کنم حالا به نظر شما استفاده از تبدیل مشکلی برای گرافیک بوجود می یاره ؟ یا ممکن هست گرافیک بسوزه ؟ لطفا کمک کنید دوستان ...wubsmiley.gif
راستی کسی که ازش قطعات رو گرفتم گفت باعث نویز میشه! لطفا توضیح بدید .

قطعات :

CPU fx6100 AMD

Mainboard 870s MSI

VGA gigabyte 5830 hd ddr5

RAM 2*4 

HDD 500GB 

ویرایش شده توسط armin47
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام خدمت دوستان 

من یک پاور Green 530 گرفتم ولی فقط یک پورت 6 پین برای گرافیک داره و از اون جایی که گرافیک من 2 تا پورت 6 پین می خوره باید از تبدیلی که در جعبه گرافیک بوده استفاده کنم حالا به نظر شما استفاده از تبدیل مشکلی برای گرافیک بوجود می یاره ؟ یا ممکن هست گرافیک بسوزه ؟ لطفا کمک کنید دوستان ...wubsmiley.gif

راستی کسی که ازش قطعات رو گرفتم گفت باعث نویز میشه! لطفا توضیح بدید .

سلام

البته مشاوره رو قبل از خرید باید بگیرید الان که دیگه...

مشخصات کامل سیستمتون رو بنویسید تا بتونیم راهنمایی کنیم

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن قبل از خرید باید سوال میکردید عزیز . شما مدل دقیق کارت گرافیک و پردازنده خودتون رو بنویسید . بقیه قطعات رو هم بگید . ببینیم اصلا این پاور کشش سیستم شما رو داره یا نه .

تبدیل به مرور زمان باعث ایجاد فشار روی کارت گرافیک میشه . چون برقی رو که کارت نیاز داره به طور غیر مستقیم و از مسیر دیگه ای به اون میرسونه . موقعی که کارت در حالت فول داره کار میکنه ، این مقدار برق که از طریق تبدیل میاد باعث میشه که هم کارت به خوبی تغذیه نشه و هم اینکه قطعات دیگه ای که از مسیر مشترک دارن تغذیه میشن با کمبود مواجه بشن . در نتیجه خطر آسیب دیدگی برای اونها هم هست . هرچقدر کارت قویتر باشه و مصرف بیشتری داشته باشه این خطر هم بیشتره . البته این توضیحات به معنی این نیست که حتما مشکل ایجاد میشه . ممکنه کارکرد شما تو حالت فول به ندرت اتفاق بیوفته . ولی در حالت کلی بهتره که اینکار انجام نگیره .

لینک به دیدگاه

پاور شما از لحاظ قدرت مشکلی نداره . تنها مشکل شما همین تبدیل هست . میتونید استفاده کنید . سیستم شما در حالت لود کامل حدود 480 وات مصرف داره . فقط بهتره موقعی که در حال استفاده از کارت گرافیک برای کارهای سنگین مثل بازی هستی ، سیستم کار دیگه ای انجام نده . مثلا رایت CD یا وصل بودن فلش مموری یا لوازم جانبی دیگه که برق رو از خود سیستم میگیرن . ولی بهترین کار اینه که در اولین فرصت پاور با حداقل همین قدرت و با 2 کابل 6 پین تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون مشکل دیگه من این هست که 3 تا فن برای کیس باید روشن باشن ولی کابل برق قدیمی (IDE) فقط 2 تا داره که با تبدیل روی خود کابل میشه 4 تا و 2تا کابل serial ATA که با تبدیل روی کابل میشه 4 تا ، خب با این حساب اگر 3 فن 12 سانتی رو وصل کنم به 1 IDE مشکلی داره؟

ویرایش شده توسط armin47
لینک به دیدگاه

530 فقط 2 تا IDE داره ؟  2 تا ساتا داره ؟ مطمئنی ؟ از هر کدوم 4 تا داره .

سعی کن بیشتر از 2 فن رو به یک سوکت وصل نکنی .

لینک به دیدگاه

اره منظورم از 4 تا IDE پورت روی کابل ها هم بود یعنی هر کابل 2 تا فیش روشه 

پس با این حساب 1 فن کم دارم تبدیل sata به IDE نیست چون ساتا فقط 2تا می خوام !

لینک به دیدگاه

شما 2 تا IDE رو برای تبدیل به 6 پین میخوای . میمونه 2 تا . میتونی از یک تبدیل استفاده کنی برای یکیشون . تبدیل 2 طرفه هست که وقتی به IDE وصل میکنی دوباره بهت یک خروجی دیگه میده . میتونی 2 تا فن رو به یک سوکت با این تبدیل وصل کنی. یک فن رو به سوکت دیگه .

لینک به دیدگاه

بله درسته ولی منظورم این بود که فشار زیادی نمی یاد وقتی از یک کابل 3 تا فن بگیرم  :unsure:

خیلی ممنون از پاسخ های سریع و صحیح شما خیلی کمک کردید . :wub:

ویرایش شده توسط armin47
لینک به دیدگاه

سلام،پاور خودتون رو بفروشید و یک پاور نو با وات بیشتر بگیرید تا نیاز به تبدیل نباشد و در آینده موقع ارتقاع به مشکل نخورید،،نترس به این فکر کن که موقع استفاده از تبدیل بعد یه مدت قطعات سیستم یکی یکی خراب بشن ! :crying:اون موقع باید چند برابر الان هزینه کنی،الان پاور شما اگه گارانتی داشته باشه و تمیز به قیمت خوبی میره بعدش میتونی با 50 الی 100 تومن اضافه اینو http://lioncomputer.ir/product/168/GREEN%20GP6000A-EU/بخری که با توجه به وضع بازار قیمت نسبتا مناسبی دارد.امیدوارم مفید بوده باشد. @};- 

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...