رفتن به مطلب

مشاوره خرید قطعه برای رندرینگ های سنگین بودجه 3.5 تا 4 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان  :D

2 سال و اندی پیش با راهنمایی خوبتون سیستمی بستیم و استفاده کردیم  - ممنون بابت همه چی ... :wub:

حالا مجبوریم یه سیستم جدید دیگه ببندیم  :(

متاسفانه در وضع بحران اقتصادی -  (  تف به این شانس ! ...)  :(

کاربرد سیستم :

نرم افزارها :

3D Max - VRay - Cinema 4D - Maya - Quest3D - GrassHoper - Photoshop - Revit - Rhino - AutoCad 3D

فعالیت ها :

رندرینگ و مدل سازی و انیمیشن سازی - به همراه استفاده روزمره عادی - سیستم به صورت 24*7 در مواقع زیادی یک سره باید روشن بمونه ... و ممکنه در حین رندرینگ 3دی مکس با نرم افزار های دیگه در حال مدلینگ دیگه ای باشم پس سیستم نباید کم بیاره ! ... :huh:

بودجه : 

با هزار و یک بدبختی و قرض و قوله ... تونستیم یه 3.5 میلیون و اندی پول جور کنیم تا کار کنیم و پس بدیم ! ... حالا اگه تا 4 میلیون لازم باشه مشکلی نیست یه نخ سیبیل هنوز واسه گرفتن وام بیشتر و گرو گذاشتن موجوده ! ...  :angry:

کاربرد بودجه :

فقط برای قطعات اصلی داخل کیس مثل مادر برد سیپی یو رم گرافیک و کولینگ  :excl:

کیس انتخابی :

x9 -v2 Green

SSD انتخابی :

Adata 120 GB فعلا یک عدد

* خواهش :

برند و مدل حتما ذکر شود با دلیل ! ( علت برتری نسبت به سایر مدل و برند هم رده )

حتی الامکان در صورت نوشتن ادعایی - لینک منبع  و یا جدول مقایسه و یا فیلم و ... ذکر شود 

آخرین خواهش این که اگه میشه واضح و با دلیل حرف بزنین و بدون تعصب روی برند خاص ... مچ بودن قطعات و بروز بودنشون حتی الامکان مهمه ... 

بهینه سازی برای مصرف برق و حرارت کم هم مهمه 

اورکلاک در صورت ضرورت انجام میشه معمولا 

راهنمایی برای محل خرید با قیمت کم تر هم اگه باشه که مثل قبل ممنونم ... باور کنین وضعیت اقتصادیه بحرانیه ( خاک بر سر ... ) ...!

پس کارایی بیشتر - قیمت کمتر  B)

پیشاپیش  بابت حضور گرمتون و راهنمایی خوبتون هزار هزار بار ممنونم ...  :wub:

ارادتمند همتون - پرهام -  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی بودجه شما (3.5) به نظرم برای کاری که میخواهید انجام بدید یخورده کم هستش البته شاید بشه یه کارایی کرد

برای رندرینگ قطعاً نیاز به کارت های فایر پرو و کوادرو دارید  که مجبور هستید هزینه جدایی براش تعیین کنید و بعد روی ما بقی قطعات

دوستان لطفاً این دوست رو راهنمایی کنند تا بحث رو ادامه بدیم

خواهشاً از موضوع خارج خارج نشید

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

پردازنده : Intel 4770 قیمت حدودی 1155 . چون شما نرم افزارهایی دارید که از چند هسته میتونن استفاده کنن و توان پردازش بالا میخوای ، این پردازنده بهتره . نسل جدید هم هست و در صورت نیاز قابلیت ارتقای بیشتری داره . ضمنا تو نسل 4 قابلیت پردازش چند هسته ای بهینه شده و بهتر عمل میکنه . اورکلاک هم نمیکگنید سیستم رو . پس سری K نیازی ندارید .

کولر پردازنده : Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 160  . چون سیستم اورکلاک نمیشه کاملا مناسبه .

مادربورد : ASUS H87-Pro با قیمت حدودی 560 . مادربورد مناسبی برای سیستم و پردازنده شماست . چون اورکلاک نمیشه سیستم به راحتی جواب میده . مدار تغذیه 6 فاز هم برای سیستمی که اورکلاک نمیشه خوبه .

رم : Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 1600C9 قیمت حدودی 455 . حجم بالای رم برای کار شما حیاتیه . این رم هم جزو رمهای خیلی خوبه . فرکانس 1600 و CL9 .

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff با قیمت حدود 220 . هارد خوب و با سرعت و کیفیت مناسب . قیمت خوبی هم داره . 1 ترا بایت حداقل چیزیه که نیاز داری . ولی فعلا کافیه .

SSD : من Corsair Force GS 128GB SATA3 رو پیشنهاد میدم . با قیمت حدود 470 تومان . Adata هم خوبه . ولی مدلهای خوبش گرونتر هستن . زیر 500 تومان کمی کند و با طول عمر کمتر هستن .

گرافیک :

پاور : Power Green GP650B-OC با قیمت حدود 430 . با توجه به کار سیستم به صورت 24 ساعته وجود یک پاور خوب برای شما لازمه . این پاور هم با توجه به مشخصات پیشنهادی از قدرت کافی برای سیستم شما برخورداره .

کیس : با توجه به انتخاب خودتون GREEN X-9 با قیمت حدود 535 رو مینویسم . البته اگر کیس X7 گیر میومد اون رو پیشنهاد میدادم . هم ارزونتر بود و هم برای شما مناسبتر .

این سیستم بدون کارت گرافیک حدود 4 میلیون تومان در میاد . کارت گرافیک لازم هست برای سیستم شما . حالا اگر میخوای بودجه بیشتری بذاری و کارت گرافیک هم تا 1 میلیون بگیری ، بودجه مورد نیازت میشه حدود 5 میلیون . ولی اگر نمیخوای بیشتر هزینه کنی باید از قطعات سیستم بزنی که تو کارت تاثیر میذاره . چون تمام این قطعات برای کارت نیاز هستن .

اگر کارت گرافیک بخوای برای همین سیستم تا زیر 1 میلیون بگیری 2 تا گزینه رو میتونم بهت پیشنهاد بدم . یکی Gainwarad GTX 660 Golden Sample 2GB GDDR5 با قیمت حدود 900 تومان و دیگری PNY NVIDIA® Quadro® 600 LP با قیمت حدود 950 تومان . دومی کارت مخصوص سیستم های ورک استیشن هست و برای کار شماست . ولی جزو کارتهای رده پایینه این سری محسوب میشه . بهتره از کسی که حرفه ای هست در این زمینه ، در مورد کارایی اون بپرسی اول .

اگر هزینه سیستم رو میخوای پایین بیاری باید از خیلی از چیزها بزنی :

پردازنده : Intel Core™ i5-4430 با قیمت حدود 645

کولر پردازنده : Evercool Transformer 3 با قیمت حدود 95

پاور : TOPOWER EZ-Smart 700W PSU با قیمت حدود 285

کیس : GREEN FALCON با قیمت حدود 285

این قطعات رو بذاری جای قطعات بالا حدود 3015 میشه که با کارت گرافیک زیر 4 میلیون در میاد .

لینک به دیدگاه

به نظر بنده، با اینکه اینتل در رندرینگ خیلی بهتر از AMD هست؛ اما سیستم بر پایه ی پلتفرم AMD با توجه به کاربری و بودجه ی شما، مناسب تر از اینتل هست و خروجی بهتری خواهید داشت:

SSD با حجم 120 گیگ، کیس X9 گرین و همچنین اورکلاک رو هم باید فراموش کنید با بودجه که دارید، هیچکدوم از این موارد شدنی نیست!

اهل بازی که نیستید؟ چون کارت موجود در لیست حتی از پس بازی های ضعیف هم بر نمیاد و صرفاً جهت کاربری های صنعتی مثل رندرینگ ساخته شده!

0265846232.png

اگر بتونید افزایش بودجه بدید، سیستم زیر دارای پتانسیل بالای اورکلاک می باشد و می تونی اورکلاکش کنید جهت کارایی بالاتر:

3685877282.png

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه مشخصات سیستم قبلیت رو هم بگی دوستان بهتر میتونن راهنماییت کنن، مثلا شاید 2 سال قبل cpu 2500k گرفته باشی و خیلی حیاتی نباشه عوضش کنی...

اورکلاک در صورت ضرورت انجام میشه معمولا

تا جایی که من فهمیدم ایشون ممکنه سیستمو اورکلاک هم بکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه مشخصات سیستم قبلیت رو هم بگی دوستان بهتر میتونن راهنماییت کنن، مثلا شاید 2 سال قبل cpu 2500k گرفته باشی و خیلی حیاتی نباشه عوضش کنی...

تا جایی که من فهمیدم ایشون ممکنه سیستمو اورکلاک هم بکنه

این جمله رو دقت نکردم . ممنون .

اگر سیستمی با قابلیت اورکلاک بخوان ، یا باید اون سیستم AMD رو تهیه کنن ، یا اینکه بیشتر هزینه کنن . البته تو اینتل اگر سری i7 رو بخوان بگیرن با حدود400 هزینه بیشتر سیستم خوبی با قابلیت اورکلاک میشه . ولی هزینه میره حدود 5500 که فکر نکنم بتونن .

لینک به دیدگاه

دوستان خوب ممنون 

با توجه به نظرات چند نکته اضافه میشه 

1- سیستم قبلی رو دست نمی زنیم و بیخیال - یک سیستم کاملا جدید قراره سر هم بشه ...

2- شما با توجه به مشخصات فنی و پرفورمنس سیستم پیشنهادی رو با قیمت مطرح کنید - بودجه در صورت لزوم افزایش می یابد ...( نگران بودجه نباشید - حرف معقول باشه بودجه جوره ... )

3- سیستم گاها برای بازی هم استفاده میشه ... کیه که بازی های خوب و جدید رو نخواد امتحان کنه وقتی اینهمه هزینه واسه سیستم میده ...

4- به شخصه با توجه به استفاده از 8 سیستم تا بحال از سال 2006 از پردازنده AMD برای کارهای مدلینگ و رندرینگ به شدت بی زارم و حتما باید اینتل باشه ... چون تجربه کردم قبلا AMD فقط زاییده برام بی چارم کرده ...

5- دوستان عزیز کوادکور ها برای کارهای مدلینگ جدیدا خیلی گرون در میاد و اصلا برام به صرفه نیست و به درد کسایی می خوره که فقط تو کار انیمیشن ساختن های طولانی برای سینما و یا بازی هستن ... برای من یه چیزایی مثل gtx 780 -3gb or gtx 770-2gb or gtx 690-4gb  کفایت می کنه ...

6- HDD , ODD هم نمی خوام - عزیزان فقط قطعات اصلی لازمه ...

بازم ممنون

ویرایش شده توسط go faster
لینک به دیدگاه

سیستم زیر علاوه بر پتانسیل خوب اورکلاکینگ، به خوبی با آپدیت بایوس مادربرد، قابل ارتقا به نسل جدید پردازنده های اینتل (Ivy Bridge-E) خواهد بود که تا چند وقت دیگه وارد بازار خواهند شد. از این جهت خرید سیستم زیر با توجه به داشتن سوکت 2011، بسیار آینده نگر خواهد بود و از تمامی پلتفرم های موجود در بازار آینده نگری به مراتب بالاتری خواهد داشت.

از آنجایی که سوکت 2011 کاربردهای صنعتی رو تحت پوشش قرار داده همیشه، لذا برای شما به نظرم بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

1458940616.png

موفق باشید./

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

دوستان خوب ممنون 

با توجه به نظرات چند نکته اضافه میشه 

1- سیستم قبلی رو دست نمی زنیم و بیخیال - یک سیستم کاملا جدید قراره سر هم بشه ...

2- شما با توجه به مشخصات فنی و پرفورمنس سیستم پیشنهادی رو با قیمت مطرح کنید - بودجه در صورت لزوم افزایش می یابد ...( نگران بودجه نباشید - حرف معقول باشه بودجه جوره ... )

3- سیستم گاها برای بازی هم استفاده میشه ... کیه که بازی های خوب و جدید رو نخواد امتحان کنه وقتی اینهمه هزینه واسه سیستم میده ...

4- به شخصه با توجه به استفاده از 8 سیستم تا بحال از سال 2006 از پردازنده AMD برای کارهای مدلینگ و رندرینگ به شدت بی زارم و حتما باید اینتل باشه ... چون تجربه کردم قبلا AMD فقط زاییده برام بی چارم کرده ...

5- دوستان عزیز کوادکور ها برای کارهای مدلینگ جدیدا خیلی گرون در میاد و اصلا برام به صرفه نیست و به درد کسایی می خوره که فقط تو کار انیمیشن ساختن های طولانی برای سینما و یا بازی هستن ... برای من یه چیزایی مثل gtx 780 -3gb or gtx 770-2gb or gtx 690-4gb  کفایت می کنه ...

6- HDD , ODD هم نمی خوام - عزیزان فقط قطعات اصلی لازمه ...

بازم ممنون

اگر میتونی بودجه رو زیاد کنی و سیستم رو هم میخوای اورکلاک کنی ، پیشنهاد قبلی رو کمی تغییر میدم :

پردازنده : Intel 4770K قیمت حدودی 1200 . چون شما نرم افزارهایی دارید که از چند هسته میتونن استفاده کنن و توان پردازش بالا میخوای ، این پردازنده بهتره . نسل جدید هم هست و در صورت نیاز قابلیت ارتقای بیشتری داره . ضمنا تو نسل 4 قابلیت پردازش چند هسته ای بهینه شده و بهتر عمل میکنه . اورکلاک هم نمیکگنید سیستم رو . پس سری K نیازی ندارید .

کولر پردازنده : THERMALRIGHT ARCHON با قیمت حدود 270  . چون سیستم اورکلاک خیلی شدید نمیشه کاملا مناسبه .

مادربورد : ASUS Z87-PLUS با قیمت حدودی 850 . مادربورد با قابلیت خیلی خوب و مناسب برای اورکلاک /

رم : Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 1600C9 قیمت حدودی 455 . حجم بالای رم برای کار شما حیاتیه . این رم هم جزو رمهای خیلی خوبه . فرکانس 1600 و CL9 .

SSD : من Corsair Force GS 128GB SATA3 رو پیشنهاد میدم . با قیمت حدود 470 تومان . Adata هم خوبه . ولی مدلهای خوبش گرونتر هستن . زیر 500 تومان کمی کند و با طول عمر کمتر هستن .

گرافیک : شما گفتی 770 یا 780 و یا 690 . این کارتها خیلی گرون هستن . پس نتیجه میگیریم که بودجه رو بالا بردید . من MSI GTX 680 Twin Frozr OC 2GB GDDR5 با قیمت حدود 1990 پیشنهاد میدم .

پاور : Power Green GP850B-OC با قیمت حدود 530 . با توجه به کار سیستم به صورت 24 ساعته وجود یک پاور خوب برای شما لازمه . این پاور هم با توجه به مشخصات پیشنهادی از قدرت کافی برای سیستم شما برخورداره .

کیس : با توجه به انتخاب خودتون GREEN X-9 با قیمت حدود 535 رو مینویسم . البته اگر کیس X7 گیر میومد اون رو پیشنهاد میدادم . هم ارزونتر بود و هم برای شما مناسبتر .

این سیستم حدود 6300 در میاد . این افزایش قیمت هم به دلیل اضافه شدن قابلیت اورکلاک و کارت گرافیک پرقدرت به سیستم هست . ولی این سیستم بسیار عالیه .

لینک به دیدگاه

درود

چند تا مورد که به صورت سوال مطرح میکنم تا برای ایشون هم مفید باشه .

1. واقعاً دلیل استفاده از مادروبرد های 500 تومنی به بالا چیه ؟ پلتفرم جدید 1150 که خب به خاطر جدید بودن قیمت کاذب داره و به نظره من الان وقت مناسبی برای خریدش نیست ! و همجنین بورد های گرون قیمت هم صرفاً در مواردی مثل داشتنت اسلات های pciex ، اسلات های مختلف ساتا  usb و .... ، ویژگی های جانبی از oc panel و ... و یا در بیشتر مواقع قابلیت اور بسیرا بالا !

طبق تجربه هم به نظره من برای سیستم رندرینگ و 3d ، بهتره خیلی سیستم اور نشه چون باعث ایجاد artifict و اینجور مسائل میشه ...

پس به نظر من یه بورد z77 معمولی مثل G43 برند msi حدود قیمت 380 تومن کاملاً نیازهای این نوع استفاده رو رفع میکنه !

و نسبت به بودجه ، اگه تصمیم بر بورد زیر 500 تومنی بشه ، استفاده از پردازنده قوی تر ارزون تر در میاد ..

2. برنامه هایی که ذکر کردید دقیقاً مشخص شه که از چه سورس هایی استفاده میکنه ، مثلاً از GPU acc پشتیبانی میکنه یا نه .

در ضمن راجب کارت های ورک استیشن ، استفاده از این گرافیک ها دقیقاً کم استفاده از رم های ECC تو سرور رو دارن و اصلاً ربطی به افزایش سرعت ندارن ! درسته تو کانفیگ های خاط افزایش کارایی فوق العاده ایی نسبت به نمونه های دسکتاپ دارن ولی نسبت به قمیت ، تقریباً میشه گفت قیمت یک کارت ورک استیشن که از نظر سرعت خروجی برابر یک کارت جیفروس باشه ، 2 برابر همون جیفورس قیمت داره ! البته بیشتر تو این رنج قیمتی وگرنه کارت های ورکاستیشن 3 4 هزار دلاری بحثش جداست .

3. در رابطه با هارد ، ببینید باید دقیق تحلیل کنید (دقیقاً شخص خودتون یا کسی که با سیستم کار میکنه) که به چه سورسی از سیستم احتیاج دارید، ممکنه رنرد بر روی چند فایل سنگین باشه که در این صورت یه ssd رو سیستم معجزه میکنه !

یه مثال راجب پریمیر میزنم شما نسبت به کاره خودتون نتیجه گیری کنید .

فرض کنید با پریمیر مشغول میکس چند فایل تصویری با بیت ریت 10m هستید . مثلاً 5 فایل ، همزمان با افترافکت در حال لینک یک افکت 3 بعدی بر روی پروژتون رو پریمیر هستید . حالا سیستم شما مثلاً 2تا پردازنده قدرمتمند زئون ، تو بخش رندر آبجکت ها سه بعدی ، از نور پردازی و تکسجر خود آبجکت ها هیچ مشکلی برای این 16 ترد پردازنده وجود نداره ، ولی فکر pre rendering اون 5 تا فایل 10m رو بکنید که باید همزمان از هارد رید بشن ! درجا میشه یه باتلنک درست حسابی !

ولی در مقابل ممکنه کاره شما فقط رو تکسچر ها باشه و سورس سنگینی رو از هارد لود نکنید . این هم باز خودش بستگی به این داره که برنامه شما از GPU accelerator پشتیبانی میکنه باز باید بررسی شه جیفورس های مختلف چه عملکردی رو سیستم شما دارن (با این بودجه ورک استیشن رو فراموش کنید، در ضمن کوادرو ها بیشتر برای پریمیر هستن ...) و اینکه برنامه شما multi-GPU پشتیبانی میکنه یا نه ...

یه سری مقاله و چارت که قبلاً دیده بودم ، فرق یه 560Ti که الان نمونه های خوب دست دوش 600 اینا قیمت داره ، فرق خیلی زیادی با یه 680 که نزدیک دو برابر قیمت داره نداره ...

باز هم میگم ، دقیقاً باید استفاده این نرم افزار ها تحلیل شه و تاثیر هم GPU هم نسبه به قیمت یا همون نسبت پرفورمنس به قیمت هم مشخص شه ....

لینک به دیدگاه

دوست خوب Hessam 2  یه آینده نگری رو خوب اومدن که جالب بود برام 

واقعا من خودم تو این موضوع موندم به قول دوستمون vandelin که ایا واقعا نیاز هست قطعات با معماری جدید 1150 تهیه بشه یا همون 1155 کفایت می کنه و اینکه واقعا چرا نمیشه یه برد با چیپست 1150 گرفت و یه سیپی یو 3770k تا بعدا قیمت ها پایین اومد پردازنده رو اگر لازم بود 4770k  گرفت ...

دوستی یه همچین سیستمی پیشنهاد کرد که واقعا برام فقط این سواله که نهایت با سیستم هایی که دوستان پیشنهاد کردن چقدر برتری و پرفورمنس بیشتری حاصل میشه ؟!

cpu:Intel Core i7-3770K
main:ASRock Z77 PRO4
ram:CORSAIR XMS3 8GB 2x4GB 2000MHz
psu:Green GP600A-EU

SSD:ADATA SX900 128 GB

ضمن اینکه برنامه هایی که دوست خوبمون vandelin مثال زدن دقیقا در مکس هم برای رندر وجود SSD حیاتیه و اگر نباشه کار سنگین میشه !- چون ممکنه یک فایل بیس در CAD3D باشه و وقتی در مایا یا VRAy مکس Pre.Render میگیریم و خوب در نیاد باید همزمان در فایل بیس اصلاح و دوباره رندر گرفته بشه ... در واقع موقع کار برای ادیت های مکرر ممکنه سه- چهار نرم افزار MAX- maya - CAD- Revit باز باشه و مدام فایل مدلینگ در حال باز و بسته شدن و ادیت فرمت و متریال دهی و رندر مجدد گرفته بشه ... 

در آخر اینکه این تکنولوژی جدید و نیاز امروز من واقعا داره مغزم رو اذیت می کنه که رو پلتفرم 1155 بمونم و سیستم رو جمع کنم و خدای نکرده بعد 6 ماه یا 8 ماه پشیمون بشم یا بهای گزاف قیمت های کاذب تکنولوژی جدید 1150 رو بدم ...؟؟!! ....

یعنی هیچ منبع معتبری نیست که یه قیاس بین این دو انجام بده و بگه آخر دلمون رو به چی خوش کنیم !؟...

لینک به دیدگاه

واقعا من خودم تو این موضوع موندم به قول دوستمون vandelin که ایا واقعا نیاز هست قطعات با معماری جدید 1150 تهیه بشه یا همون 1155 کفایت می کنه و اینکه واقعا چرا نمیشه یه برد با چیپست 1150 گرفت و یه سیپی یو 3770k تا بعدا قیمت ها پایین اومد پردازنده رو اگر لازم بود 4770k  گرفت ...

دوستی یه همچین سیستمی پیشنهاد کرد که واقعا برام فقط این سواله که نهایت با سیستم هایی که دوستان پیشنهاد کردن چقدر برتری و پرفورمنس بیشتری حاصل میشه ؟!

ضمن اینکه برنامه هایی که دوست خوبمون vandelin مثال زدن دقیقا در مکس هم برای رندر وجود SSD حیاتیه و اگر نباشه کار سنگین میشه !- چون ممکنه یک فایل بیس در CAD3D باشه و وقتی در مایا یا VRAy مکس Pre.Render میگیریم و خوب در نیاد باید همزمان در فایل بیس اصلاح و دوباره رندر گرفته بشه ... در واقع موقع کار برای ادیت های مکرر ممکنه سه- چهار نرم افزار MAX- maya - CAD- Revit باز باشه و مدام فایل مدلینگ در حال باز و بسته شدن و ادیت فرمت و متریال دهی و رندر مجدد گرفته بشه ... 

در آخر اینکه این تکنولوژی جدید و نیاز امروز من واقعا داره مغزم رو اذیت می کنه که رو پلتفرم 1155 بمونم و سیستم رو جمع کنم و خدای نکرده بعد 6 ماه یا 8 ماه پشیمون بشم یا بهای گزاف قیمت های کاذب تکنولوژی جدید 1150 رو بدم ...؟؟!! ....

یعنی هیچ منبع معتبری نیست که یه قیاس بین این دو انجام بده و بگه آخر دلمون رو به چی خوش کنیم !؟...

سلام دوست عزیز

برد سوکت 1150 با  پردازنده 3770k ؟؟؟!!!

پاوری که به عنوان پیشنهاد در بالا (Green GP600A-EU)به شما داده شده,واقعا میتونه نیازتونو برطرف بکنه؟؟...اونهم در شرایطی که به گفته خودتون 24 ساعته سیستم روشنه؟؟

.........................

من فقط چندتا نکته خدمتتون عرض کنم و بس...

به نظر بنده بهترین پیشنهادات در پستهای 3 و 8 همین تاپیک ارائه شده که از نظر بودجه هم دیگـــه به خودتون بستگی داره...

اگه هم محدودیت مالی وجود داره,شما میتونین به تاپیک های خرید و فروش کالا (کارکرده و تمیز) در همین فروم یا فروم های دیـــگه که دوستان برا فروش میزارن,مراجعه کنین و پس از بررسی کالای مورد نظرتون رو فراهم کنین...مزیتش هم اینه که شما هم به کالای مورد نظرتون میرسین و هم از نظر بودجه نیز کلی صرفه جوئی کرده اید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

استارتر عزیرم

ختم کلام : ( بدون در نظر گرفتن بودجه ) :  ماشین ، ماشینه ، چرا نمیری پی کی بگیری برا سوار شدن و مسافرت رفتن !!!  میری حداقل پراید میگیری !!!  چرا پرایدت رو می فروشی میری تندر 90 میگیری ؟؟ !!!  یا تندر 90 رو میدی میره و میری 206 فول اوتومات سوار میشی !!!  خوب همه اینا ماشین هستش دیگه که اگه گازش رو بدی میرن حتی یه تیکه آجر هم رو پدال گاز قرار بدی میره ؟؟؟؟

هرموقع جواب قانع کننده ای برا این سوالات پیدا کردی از میوم پست های بالا برو سیستمی که لازم داری رو بخر /

انشاالله که موفق و پیروز باشی - اینجوری گفتم تا سردرگم نشی که علت انتخاب 1155 یا 1150 چیه و چرا ؟؟ چون علت هاشون در پستهای بالا گفته شده - علتش شبیه علت پراید با تندر 90 هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مشخصات پست 3 خوبه. منتها کیس X9 گرونه. بگرد یکX7 کار کرده گیر بیار و بخر.

کارت گرافیک هم GTX 580 3GB نیازت رو تا حد زیادی بر طرف میکنه. این هم شاید کمیاب باشه ولی بگردی پیدا میشه.

SSD هم حتما بگیر.

بعدا که بودجه بیشتری دستت اومد. 2 ماژول 8 گیگ دیگه(با همون باس و مشخصات) به سیستم اضافه کن.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

عزیز یه چندتا مورد رو مشخص کنید .

ورژن دقیق نرم افزار هایی که استفاده میکنید .

حداکثر بودجه ایی که میتونید در نظر بگیرید .

مدت زمانی که توقع دارید این سیستم براتون کار کنه ، مثلاً 2 سال ، 5 سال یا ...

حتماً قطعه نو میخواید یا دست دو هم راه داره ؟

بدون در نظر گرفتن این موارد .

ببینید آینده نگری به چه قیمتی ؟

سیستمی که حامد عزیز پیشنهاد دادند (پلتفورم اصلی منظورمه) از نظ آینده نگری خوبه ولی دقیقاً منظور از آینده چیه ؟ چون به نظره من که هیچ انتخاب به صرفه ایی که در آینده برای این پلتفرم وجود داشته باشه نیست ...

یا سیستم 2011 که کلاً به نظرم منتفیه چون قیمت خیلی بالایی داره و صرفاً که کالای لوکس محسوب میشه تا کاربردی و از طرفی اصولاً ظاهراً دوستان هیچ توجهی به استفاده سیستم ندارن و فقط نسبت بهیه سری چارت تصمیم میگیرن .

به طور مثال پروژه ایی رو تصور کنید که نیاز به بار پردازشی زیاد و چند گانه ایی رو احتیاج داره و اصولاً هم نرم افزار از مثلاً کودا پشتیبانی نمیکنه . تو این مورد شما یه بورد سرور ببندی با 2تا پردازنده 4c/8t معماری روز ، و کلاً بیخیال گرافیک شی خیلی کارایی بهتری داری تا یه پردازنده 1.200 تومانی + یه گرافیک 1.500 تومانی ...

در مقابل جیفورس هم ، اگر قرار استفاده از جیفورس باشه نهایت کارتی که به نظر من مناسبه 660TI هست حدود 1 تومن فکر میکنم زوتاکش موجود باشه ، تازه  اگه بودجه کافی باشه وگرنه یه 480 هم به نظرم کافیه .

یه آلترنیتیو هم هست ، کوادرو های دست دو همیشه گیر میان و الان هم یکی دوتا سراغ دارم ، قیمت های مناسبی هم دارن و اگه یه مقدار راجب استفادتون بیشتر توضیح بدید میتونیم روش بحث کنیم ...

برای پلتفرم به نظره من :

I7-3770K آکبند حدود 1 و خورده ایی و دست دو حدود 900

MSI z77-G43 آکبند حدود 380

patriot 4x8gb patriot 1600 نزدیک 900 تومان

برای گرافیک 3 4 تا مورد پیدا کردم ، راجبش بحث میکنیم ....

یه موردی هم بود قبلاً ، میشد جیفورس ها رو فلش کرد و تبدیل کرد به کوادرو !  چون کوادرو فرقش با جیفورس تو درایور های بهینه شده هست فقط و با دستکاری بایوس و فلش بایوس کارت جیفورس ، میشه یه کوادرو داشت ! مثلاً جیفورس 280 تقریباً همون FX4800 هست . حالا قیمت 4800 کجا و 280 کجا و کارایی 10 برابری 4800 نسبت به 280 تو نرم افزار های ورکاستیشن کجا ....

لینک به دیدگاه

از توضیحات ممنون 

vandeline عزیز آخرین ورژن نرم افزار ها اکثرا و بعضی هم ورژن 2012 مورد استفاده است ... با توجه به درآمد و کار و قیمت باید یه 4-5 سالی استفاده کنم ...

سیستمی که خود مثال زدم از سیستم دوستان ارزون تر درمیاد اما فرقش اینه که از تکنولوژی روز یه پله عقب می مونم و جای ارتقاهای بعدی ندارم ... اما اگرم تکنولوژی جدید بخوام تو این کشور رسما باید باج هنگفتی بابتش پرداخت کنم ... 

فقط نمی دونم یعنی نمی تونم بفهمم امروز این باج هنگفت دادن بابت یه همچین سیستمی ارزش داره یا نه ! ....

با این حساب اگر بودجه رو بشه برد بالا می رم سراغ 1150 و core i 7 4770k یا همون به قول دوستان 206 فول اتومات - چون می خوام  یه 4-5 سالی با خیال راحت سوارش بشم ...

اگر نشه ، مجبورم رو همون 1155 و core i7 3770k بگیرم ...

با توجه به افزایش قیمت ها و دوباره بد قولی های کاهش قیمت الان افتادم تو سرچ تهیه قطعه با قیمت مناسب ...  اگر این مورد آخرم یاری رسانید ممنونم ...

از لطف همتون ممنون ...

لینک به دیدگاه

دوستان؛ علتی که حرف از آینده نگری بودن سوکت 1150 می زنید چیست؟! از چه لحاظ این سوکت آینده نگره؟!

آیا غیر از اینه که سرنوشت این سوکت همانند 1155 خواهد شد؟!

قطعاً منظور شما قابلیت ارتقا پردازنده نبوده! چرا که آخرین پردازنده ی سوکت 1150، همین 4770 خواهد بود!

در نتیجه سوکت 1150 و 1155 از نظر ارتقا پردازنده، هرگز آینده نگر نخواهند بود!

من آینده نگر بودن رو در قابلیت ارتقا پردازنده می دونم!

خوشحال میشم دوستان تعریف آینده نگر بودن یک پلتفرم رو شرح بدن تا یاد بگیریم...

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز یه چندتا مورد رو مشخص کنید .

ورژن دقیق نرم افزار هایی که استفاده میکنید .

حداکثر بودجه ایی که میتونید در نظر بگیرید .

مدت زمانی که توقع دارید این سیستم براتون کار کنه ، مثلاً 2 سال ، 5 سال یا ...

حتماً قطعه نو میخواید یا دست دو هم راه داره ؟

بدون در نظر گرفتن این موارد .

ببینید آینده نگری به چه قیمتی ؟

سیستمی که حامد عزیز پیشنهاد دادند (پلتفورم اصلی منظورمه) از نظ آینده نگری خوبه ولی دقیقاً منظور از آینده چیه ؟ چون به نظره من که هیچ انتخاب به صرفه ایی که در آینده برای این پلتفرم وجود داشته باشه نیست ...

یا سیستم 2011 که کلاً به نظرم منتفیه چون قیمت خیلی بالایی داره و صرفاً که کالای لوکس محسوب میشه تا کاربردی و از طرفی اصولاً ظاهراً دوستان هیچ توجهی به استفاده سیستم ندارن و فقط نسبت بهیه سری چارت تصمیم میگیرن .

به طور مثال پروژه ایی رو تصور کنید که نیاز به بار پردازشی زیاد و چند گانه ایی رو احتیاج داره و اصولاً هم نرم افزار از مثلاً کودا پشتیبانی نمیکنه . تو این مورد شما یه بورد سرور ببندی با 2تا پردازنده 4c/8t معماری روز ، و کلاً بیخیال گرافیک شی خیلی کارایی بهتری داری تا یه پردازنده 1.200 تومانی + یه گرافیک 1.500 تومانی ...

در مقابل جیفورس هم ، اگر قرار استفاده از جیفورس باشه نهایت کارتی که به نظر من مناسبه 660TI هست حدود 1 تومن فکر میکنم زوتاکش موجود باشه ، تازه  اگه بودجه کافی باشه وگرنه یه 480 هم به نظرم کافیه .

یه آلترنیتیو هم هست ، کوادرو های دست دو همیشه گیر میان و الان هم یکی دوتا سراغ دارم ، قیمت های مناسبی هم دارن و اگه یه مقدار راجب استفادتون بیشتر توضیح بدید میتونیم روش بحث کنیم ...

برای پلتفرم به نظره من :

I7-3770K آکبند حدود 1 و خورده ایی و دست دو حدود 900

MSI z77-G43 آکبند حدود 380

patriot 4x8gb patriot 1600 نزدیک 900 تومان

برای گرافیک 3 4 تا مورد پیدا کردم ، راجبش بحث میکنیم ....

یه موردی هم بود قبلاً ، میشد جیفورس ها رو فلش کرد و تبدیل کرد به کوادرو !  چون کوادرو فرقش با جیفورس تو درایور های بهینه شده هست فقط و با دستکاری بایوس و فلش بایوس کارت جیفورس ، میشه یه کوادرو داشت ! مثلاً جیفورس 280 تقریباً همون FX4800 هست . حالا قیمت 4800 کجا و 280 کجا و کارایی 10 برابری 4800 نسبت به 280 تو نرم افزار های ورکاستیشن کجا ....

دوست عزیز. بعضی از مواردی که اشاره کردی کاملا درست هست. از طرفی بعضی از موارد هم کاملا قدیمی هست و مشخص هست که خودتون اون رو تا حالا امحتحان نکردین.

کارت گرافیک مورد مهمی هست.

یکی از کاربردهای دوستمون CAD 3D بود.

01-AutoCAD-2013-3D-04-Rotate-Realistic.p

01-AutoCAD-2013-3D-01-Rotate-Wireframe.p

همانطور که میبینید نرم افزار 2013 هست و کارتها هم پر قدرت و جدید. جایگاه کارت ها کوادرو قدیمی تر مثل 2000 رو ببینید، حالا تصور کنید یک کارت مثل 8800GTX رو بیایم فلش کنیم و تبدیل به کوادرو کنیم. اولا اینکه کارایی اون به نصف قدرت کارت هدف نمی رسه. ثانیا انویدیا جلوی امثال این کارها رو گرفت و این مورد به تاریخ پیوست. ثالثا اگه همه چی درست پیش می رفت، مطمئنا این کارت در ته جدول قرار میگرفت.

اینم مربوط میشه به نرم افزار مکس، که البته سی پی یو  و رم توش خیلی مهم تر از گرافیک هستن. اما قابلیت iray انحصاری انودیا هست و کارایی کارتها رو ببینید.

07-CUDA-01-3ds-Max-iRay.png

اینم تست های مایا:

البته خودم هم در عجبم که GTX580 چرا تو یک قسمت اول و تو یک قسمت آخر هست. من مایا کار نمیکنم و نمی دونم فرق این بنچ ها چیه ولی شاید بدرد استارتر بخوره.

02-Maya-2013-02-Hand.png

02-Maya-2013-03-Insect.png

02-Maya-2013-01-Werewolf-Duett.png

02-Maya-2013-04-ToyStore.png

در انتها در مورد سی پی یو مهمترین بخش سیستم این لینک ها رو ببنینید تا تفاوت 3770 و 4770 و ... رو در کاربردهای مختلف بهتر متوجه بشید.

فتوشاپ

3DSMAX

در انتها میخوام بگم که مادربرد مناسب برای این سیستم باید مدار تغذیه مناسب و هیتسینک مناسب داشته باشه تا بتونه توان تحمل فشار 24 ساعته رو داشته باشه و گرنه 1 هفته ای مرخصه. ;)

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

دوستان؛ علتی که حرف از آینده نگری بودن سوکت 1150 می زنید چیست؟! از چه لحاظ این سوکت آینده نگره؟!

قطعاً منظور شما قابلیت ارتقا پردازنده نبوده! چرا که آخرین پردازنده ی سوکت 1150، همین 4770 خواهد بود!

سلام

میتونم نظر شمارو در مورد یه آینده خوب و ایده آل برای یک پلتفرم رو بپرسم...

و یا اینکه به نظر شما یک پلتفرم باید چه ویژگیهائی داشته باشه که ما بهش برچسب "آینـده نگر" بزنیــم؟؟ 

لینک به دیدگاه

بهترین راهنمایی قانع کننده ای بود ... ممنون از Dj-aqhamajid   --- فقط اینکه اشاره کردی به نکته خوب motherboard لطف می کردی یه مارک و مدل خوب مطابق چیزی که گفتی معرفی می کردی ، عالی می شد ... 

و از مطرح شدن سوال خوب هم ممنون از gheysar1364 و hessam 2

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده های Broadwell  تکلیفشون چی میشه؟

این پردازندها قرار هست برای همین سوکت بیان. به این نمیگن آینده نگری؟

اصلا فرض بگیرین مادربرد Z77 بگیریم و مثلا 3سال دیگه بسوزه. اون موقع Z87 رو راحتتر میشه پیدا کرد یا z77?

................................

متاسفانه تو ایران تنوع مادربرد برای این پلتفرم فعلا نداریم. ایسوس هم همانطور که میدونید جنس با کیفیت و البته قیمت بالایی داره.

از طرفی شما هم که مشکل بودجه دارین.

با توجه که فشاری که شما به سیستم میارید، ظاهرا باید گرونترین ها رو بخرید. مثل sabertooth- z87-delux

اما یک پله پایینتر این مورد هست ASUS Z87-PLUS

و در انتها ASUS H87-Pro

البته همه این موارد خوب هستن و بنظر نمیاد که مشکلی برای شما ایجاد کنن ولی من به شخصه حداقل ASUS Z87-PLUS رو انتخاب میکنم.

اگه یکم دیگه صبر کنین ممکنه مادربردهای ارزونتر از برند های دیگه وارد بشن و حق انتخاب بیشتری خواهی داشت.

تصمیم با شما.

........................

ظاهرا این مورد هم وارد بازار ایران شده:

http://www.asus.com/sg/Motherboards/GRYPHON_Z87/

این مورد هم موردبسیار مناسبی هست . قیمت هم در حد 850.

اینم اومده:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128591

قیمت 850.

در کل قیمت ها طبیعی نیست. چون کمبود عرضه هست و تقاضا بالاس. قیمت این مادربرد گیگا باید حدود 550-620 داشته باشه.

مادربرد ایسوس گرایفن هم باید حدود 650-720 باشه. در کل فعلا همین گرایفن بهتر از همه هست.(نسبت به قیمت و کارای مورد نیاز شما)

لینک به دیدگاه

دوستان موارد زیر نظر شخصیم هست. اگر احیاناً مخالف این نظر هست، امیدوارم بی احترامیی صورت نگیره. چون نظر هر شخصی برای خودش محترمه و مشکلی با نظر دیگران نداریم:

سیستم بر پایه ی سوکت 2011 بسیار آینده نگره! تا 5 سال دیگه هم می توان پردازنده ی قدرتمندتر خرید. (بدون اینکه سیستم جدید بخرن.)

اون موقع دیگه نیازی به هزینه ی اضافی نیست، پرفورمنس سیستم رو می توان با خرید پردازنده ی قدرتمند نسل جدید (Ivy Bridge-E) + تعداد رم های بیشتر جهت کارایی بالا و حافظه ی بیشتر ارتقا بدید! حالا این یعنی چی؟! یعنی سیستمی خرید که تا 10 سال آینده برای کاربر تضمینه!!

سوکت 2011 سال 2011 ساخته شد! راحت تا سال 2020 می تونن ازش استفاده کنند.

چون بسیار آینده نگر و قابل ارتقا با نسل جدید پردازنده هاست!

اما سوکت 1150 یا 1155 تا حداکثر سال 2016 دیگه رسماً منسوخ میشه و از رده خارج!

دقیقاً مثل اتفاقی که برای سوکت 775 اینتل افتاد!

لذا اکیداً به دوستمون توصیه کردم خرید سیستم بر پایه ی سوکت 2011 رو در دستور خرید قرار بدن! اصلاً این سوکت برای کارهای صنعتی و رندرینگ ساخته شده!!!

سوکت 1150 و 1155 برای سیستم های اورکلاک، گیمینگ و بعضاً مولتی مدیا توصیه میشه! نه برای سیستم های ورک استیشن!!

برای سیستم هایی با کاربری ایشون باید از پردازنده های ورک استیشن زئون استفاده کرد! حالا ما به ایشون لطف کردیم که 2011 صنعتی رو پیشنهاد دادیم! :) دیگه 1150 دور از کاربری ایشونه!

چون سوکت 2011 با اینکه برای کاربری های صنعتیه، اما بر پایه ی پلتفرم های دسکتاپی اسمبل میشه! یعنی حتی افراد فوق حرفه ای، این سوکت 2011 رو نمی پسندن و پردازنده های ورک اسیتیشن زئون رو که منحصراً جهت رندرینگ ساخته شده، پیشنهاد می کنند و ترجیح میدن!

از اونجایی که این پردازنده های ورک استیشن بسیار گران قیمت هستن و دست کم 10 میلیونی باید جناب استارتر هزینه کنه، لذا به سراغ راه حل دوم یعنی سوکت 2011 می رن! به نظر من اصلاً سوکت 1150 و 1155 برای استارتر مناسب نیست!!

نه اینکه نتونن استفاده کنن. میشه خرید و استفاده کرد! یه وقت اجهاف در حق سوکتی نباشه! اما به نظر من منطقی نیست. وقتی راه بهتری وجود داره، هیچ آدم عاقلی سراغ راه خوب نمی ره!

بین خوب و خوبتر همه خوبتر رو انتخاب می کنن! نه راه خوب رو!

ایشون فعلاً 3820 بخرن، بعداً می تونن به مدل 3970X یا 4960X ارتقا بدن!!! پردازنده ای مثل 4960X از قدرتمندترین پردازنده های آینده دار دنیا خواهد بود که از بسیاری از پردازنده های زئون هم قدرتمند تره!

در هر صورت من دیدگاهم رو در این تاپیک اعلام کردم. هر کسی نظری داره. 

امیدوارم جناب استارتر بتونن بهترین تصمیم ممکن رو بگیرن.

تنها معزلی که وجود داره، اینه که سال آینده حافظه های DDR4 وارد بازار خواهند شد و نسل فعلی پلتفرم ها، این نوع حافظه رو پشتیبانی نمی کنند که خب برای تمام سوکت های فعلی این عدم پشتیبانی طبیعیه.

ضمناً بهتر بود بوجه شون رو مشخص می کردن تا مشاورین بتونن جهت ارائه ی پیشنهاد قطعه، بهره وری رو در ارائه ی سیستمشون به کاربر اعمال کنن.

ضمناً پردازنده های Broadwell که فقط شامل انواع Xeon و پردازشگرهای موبایل خواهند بود!!! نه سیستم های دسکتاپی!

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حسام جان ببخش یکم ظنز و شوخی تو متن هست. بیشتر جنبه شوخی داره و جسارت نباشه نسبت به شما.

............

بازم شد جریان ماشین.

شورلت کامارو خوبه یا بوگلاتی ویرون؟ :D

......

پلتفرم مناسب هست... پلتفرم مناسب نیست.... مسئله این است. :p

عزیز، این موارد فراموش شد:

1-بودجه

2- کارایی

2011 خیلی خوبه. شما یک ماشین حساب بزن، ببنین با این بودجه میشه فقط سی پی یوش رو خرید؟ :lol:

دوستمون الان میخوان با سیستم کار کنن. 3820 کجا 4770 کجا.

3970X هم 4970X رو هم بنچ هاش هست. اصلا توجیه خرید نداره. فعلا بهترین پردازنده این سری 3930K هست. اگه این پلتفرم آینده داره. 1150 هم داره.

اینم در مورد برادول:

http://en.wikipedia.org/wiki/Broadwell_%28microarchitecture%29

مطمئن باشید اینتل دیگه روی یک سوکت، حتما دو نسل پردازنده می سازه و بعید هست این نسل با 4770 تموم بشه..

در کل اگه قرار باشه همچین هزینه کنن. میتونن 2 تا سیستم بگیرین و شبکه کنن و رندر فارم درست کنن. خیلی بهتره تا این کار. :)

لینک به دیدگاه

دوستان موارد زیر نظر شخصیم هست. اگر احیاناً مخالف این نظر هست، امیدوارم بی احترامیی صورت نگیره. چون نظر هر شخصی برای خودش محترمه و مشکلی با نظر دیگران نداریم:

سیستم بر پایه ی سوکت 2011 بسیار آینده نگره! تا 5 سال دیگه هم می توان پردازنده ی قدرتمندتر خرید. (بدون اینکه سیستم جدید بخرن.)

اون موقع دیگه نیازی به هزینه ی اضافی نیست، پرفورمنس سیستم رو می توان با خرید پردازنده ی قدرتمند نسل جدید + تعداد رم های بیشتر جهت کارایی بالا و حافظه ی بیشتر ارتقا بدید! حالا این یعنی چی؟! یعنی سیستمی خرید که تا 10 سال آینده برای کاربر تضمینه!!

سوکت 2011 سال 2011 ساخته شد! راحت تا سال 2020 می تونن ازش استفاده کنند.

چون بسیار آینده نگر و قابل ارتقا با نسل جدید پردازنده هاست!

اما سوکت 1150 یا 1155 تا حداکثر سال 2016 دیگه رسماً منسوخ میشه و از رده خارج!

دقیقاً مثل اتفاقی که برای سوکت 775 اینتل افتاد!

لذا اکیداً به دوستمون توصیه کردم خرید سیستم بر پایه ی سوکت 2011 رو در دستور خرید قرار بدن! اصلاً این سوکت برای کارهای صنعتی و رندرینگ ساخته شده!!!

سوکت 1150 و 1155 برای سیستم های اورکلاک، گیمینگ و بعضاً مولتی مدیا توصیه میشه! نه برای سیستم های ورک استیشن!!

برای سیستم هایی با کاربری ایشون باید از پردازنده های ورک استیشن زئون استفاده کرد! حالا ما به ایشون لطف کردیم که 2011 صنعتی رو پیشنهاد دادیم! :) دیگه 1150 دور از کاربری ایشونه!

چون سوکت 2011 با اینکه برای کاربری های صنعتیه، اما بر پایه ی پلتفرم های دسکتاپی اسمبل میشه! یعنی حتی افراد فوق حرفه ای، این سوکت 2011 رو نمی پسندن و پردازنده های ورک اسیتیشن زئون رو که منحصراً جهت رندرینگ ساخته شده، پیشنهاد می کنند و ترجیح میدن!

از اونجایی که این پردازنده های ورک استیشن بسیار گران قیمت هستن و دست کم 10 میلیونی باید جناب استارتر هزینه کنه، لذا به سراغ راه حل دوم یعنی سوکت 2011 می رن! به نظر من اصلاً سوکت 1150 و 1155 برای استارتر مناسب نیست!!

نه اینکه نتونن استفاده کنن. میشه خرید و استفاده کرد! یه وقت اجهاف در حق سوکتی نباشه! اما به نظر من منطقی نیست. وقتی راه بهتری وجود داره، هیچ آدم عاقلی سراغ راه خوب نمی ره!

بین خوب و خوبتر همه خوبتر رو انتخاب می کنن! نه راه خوب رو!

ایشون فعلاً 3820 بخرن، بعداً می تونن به مدل 3970X یا 4960X ارتقا بدن!!! پردازنده ای مثل 4960X از قدرتمندترین پردازنده های آینده دار دنیا خواهد بود که از بسیاری از پردازنده های زئون هم قدرتمند تره!

در هر صورت من دیدگاهم رو در این تاپیک اعلام کردم. هر کسی نظری داره. 

امیدوارم جناب استارتر بتونن بهترین تصمیم ممکن رو بگیرن.

تنها معزلی که وجود داره، اینه که سال آینده حافظه های DDR4 وارد بازار خواهند شد و نسل فعلی پلتفرم ها، این نوع حافظه رو پشتیبانی نمی کنند که خب برای تمام سوکت های فعلی این عدم پشتیبانی طبیعیه.

ضمناً بهتر بود بوجه شون رو مشخص می کردن تا مشاورین بتونن جهت ارائه ی پیشنهاد قطعه، بهره وری رو در ارائه ی سیستمشون به کاربر اعمال کنن.

ضمناً پردازنده های Broadwell که فقط شامل انواع Xeon و پردازشگرهای موبایل خواهند بود!!! نه سیستم های دسکتاپی!

حرف شما صحیح . ولی همه چیز در نسبت بوجه به کارایی و مقدار بودجه خلاصه میشه . همونطور که مجید عزیز گفت . 3820 کاراییش در مقابل قیمتش خوب نیست . ارزش خرید نداره . برای این پردازنده و بوردش باید به گفته خودتون 2 میلیون هزینه کرد . درحالیکه 4770 کارایی خیلی بهتری با همین هزینه و حتی کمتر از اون میده . Broadwell هم نسل بعدی اینتل هست که روی سوکت 1150 میاد . یعنی همین سوکتی که 4770 روش هست . پس حداقل یک نسل دیگه اینتل روی این سوکت میاد .

لینک به دیدگاه

من نظرم این بود که ایشون فعلاً 3820 بخرن، بعداً پردازنده ی نسل جدید رو با آپدیت بایوس خریداری کنند!

شاید فعلاً 4770 از 3820 بهتر باشه! اما در صورت ارتقا، وضعیت کاملاً متفاوت خواهد بود! اون موقع دیگه 4770 هیچ حرفی در برابر 12 هسته ی پردازشی 3.60 گیگاهرتزی پردازنده ای مثل 4930K نخواهد داشت!

به قول یارو گفتنی؛ می گفت: شما مو رو می بینی! اما من پیچش مو رو! :)) :D

خلاصه آقا خود دانید! از من حقیر گفتن بود...

ضمناً آقا حامد، Broadwell فقط شامل انواع Xeon و پردازشگرهای موبایل خواهند بود.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...