رفتن به مطلب

مشاوره خرید قطعه برای رندرینگ های سنگین بودجه 3.5 تا 4 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
من نظرم این بود که ایشون فعلاً 3820 بخرن، بعداً پردازنده ی نسل جدید رو با آپدیت بایوس خریداری کنند!

شاید فعلاً 4770 از 3820 بهتر باشه! اما در صورت ارتقا، وضعیت کاملاً متفاوت خواهد بود! اون موقع دیگه 4770 هیچ حرفی در برابر 12 هسته ی پردازشی 3.60 گیگاهرتزی پردازنده ای مثل 4930K نخواهد داشت!

به قول یارو گفتنی؛ می گفت: شما مو رو می بینی! اما من پیچش مو رو! :)) :D

خلاصه آقا خود دانید! از من حقیر گفتن بود...

ضمناً آقا حامد، Broadwell فقط شامل انواع Xeon و پردازشگرهای موبایل خواهند بود.

نشد دیگه. حالا شما پیچش میبینی من نمیبینم؟ :lol:  بگذریم.

حسام جان عرض کردم خدمتت. 4960X بالاترین عضو اون خانواده معرفی شده و بنچمارکش هم هست.4930K دیگه خیلی باشه هم قدرت همین 4960X هست.

بفرما:

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4960x-ivy-bridge-e-benchmark,3557.html

6 هسته ای و 12 ترید هست. 4770 هم تو بنچ هست. حالا فرض کن 1-2 سال دیگه برادول هم بیاد. ( برام عجیبه میگی برادول فقط مخصوص موبایل و زئون هست :wacko: ) یک مدرکی نشون بده ما رو روشن کن. (مدرک ما رو که رد کردی بی دلیل) ;)

اینم خلاصه بنچمارکهای پرکاربرد:

photoshop.png

3ds-max.png

premiere-pro.png

after-effects.png

winrar.png

7-zip.png

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

زنون روی 1150 میاد ؟ Broadwell زنون نیست عزیز . این لینک رو ببین :

http://en.wikipedia.org/wiki/Broadwell_%28microarchitecture%29

ورژن های مختلف داره :

1. Desktop version (LGA1150 socket): Broadwell-D
  2. Mobile/laptop version (PGA socket): Broadwell-M
  3. BGA version:
    • 35 W and 55 W TDP classes: Broadwell-H (For "all-in-one" systems, Mini-ITX form factor motherboards, and other small footprint formats.)
    • Less than 15 W TDP class (SoC): Broadwell-U (For Intel's Ultrabook and NUC platforms.)
    • Less than 10 W TDP class (SoC): Broadwell-Y (For tablets and certain Ultrabook-class implementations.)
لینک به دیدگاه

حسام جان خودت حرف این بابا رو باور داری ؟ میگه برادول آب رفته هاسول هست . بعد میگه زنون هست . زنون ها به گفته خودت پردازنده های ورک استیشن هستن . چطور میتونن آب رفته باشن ؟ این مقاله به نظر من معتبر نیست . سایت های خارجی اعتبار بیشتری دارن .

بگذریم . این تاپیک به بیراهه داره میره . اگر میخواهید در مورد پردازنده های اینتل بحث و گفتگو کنید ، تاپیک مربوط به اونها هست . اگر قراره این بحث ادامه داشته باشه تو این تاپیک نباشه . چون کسی اینجا کمک خواسته و ما داریم مطالبی رو میگیم که کمکی به ایشون نمیکنه . من از ایشون به خاطر به بیراهه بردن تاپیک عذر میخوام .

لینک به دیدگاه

خب شما هم بنچمارک از 4960 گذاشتید. منم دارم همین رو میگم که 2011 خریداری کنند و بعد 3930 یا 4930 یا 4960 یا 4820 خریداری کنند.

شما می فرمایید همین الان 4770 بهتره! اما سال دیگه میخوام بدونم باز هم روی این نظر معتقدید یا خیر...؟!

نسبت قیمت به کارایی 4770 هم موافقم و بر منکرش لعنت. اما ایشون که فرمودن بودجه مهم نیست و ... 

در مورد بردول هم درسته. احتمالاً لینک بالا در پست قبل خبر رو اشتباه درج کرده!!

ok آقا حامد. اما بحث علمی بود و مطمئنم جناب استارتر هم از مطالب مفید شما استفاده کردن.

این تجربیات باید مطرح بشه تا از اشتباهات ما جلوگیری بشه. اگر امثال شما نگین، کی بگه؟! ;)

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

دوست عزیز. بعضی از مواردی که اشاره کردی کاملا درست هست. از طرفی بعضی از موارد هم کاملا قدیمی هست و مشخص هست که خودتون اون رو تا حالا امحتحان نکردین.

کارت گرافیک مورد مهمی هست.

یکی از کاربردهای دوستمون CAD 3D بود.

01-AutoCAD-2013-3D-04-Rotate-Realistic.p

01-AutoCAD-2013-3D-01-Rotate-Wireframe.p

همانطور که میبینید نرم افزار 2013 هست و کارتها هم پر قدرت و جدید. جایگاه کارت ها کوادرو قدیمی تر مثل 2000 رو ببینید، حالا تصور کنید یک کارت مثل 8800GTX رو بیایم فلش کنیم و تبدیل به کوادرو کنیم. اولا اینکه کارایی اون به نصف قدرت کارت هدف نمی رسه. ثانیا انویدیا جلوی امثال این کارها رو گرفت و این مورد به تاریخ پیوست. ثالثا اگه همه چی درست پیش می رفت، مطمئنا این کارت در ته جدول قرار میگرفت.

اینم مربوط میشه به نرم افزار مکس، که البته سی پی یو  و رم توش خیلی مهم تر از گرافیک هستن. اما قابلیت iray انحصاری انودیا هست و کارایی کارتها رو ببینید.

07-CUDA-01-3ds-Max-iRay.png

اینم تست های مایا:

البته خودم هم در عجبم که GTX580 چرا تو یک قسمت اول و تو یک قسمت آخر هست. من مایا کار نمیکنم و نمی دونم فرق این بنچ ها چیه ولی شاید بدرد استارتر بخوره.

02-Maya-2013-02-Hand.png

02-Maya-2013-03-Insect.png

02-Maya-2013-01-Werewolf-Duett.png

02-Maya-2013-04-ToyStore.png

در انتها در مورد سی پی یو مهمترین بخش سیستم این لینک ها رو ببنینید تا تفاوت 3770 و 4770 و ... رو در کاربردهای مختلف بهتر متوجه بشید.

فتوشاپ

3DSMAX

در انتها میخوام بگم که مادربرد مناسب برای این سیستم باید مدار تغذیه مناسب و هیتسینک مناسب داشته باشه تا بتونه توان تحمل فشار 24 ساعته رو داشته باشه و گرنه 1 هفته ای مرخصه. ;)

درود

دقیقاً متوجه منظورتون نشدم که کدوم قسمت رو استباه عرض کردم ...

موردی عنوان یکنم :

1. اگه منظورتون برداشت این موضع که همه بودجه رو هزینه کنن رو پردازنده و گرافیک مهم نیست ، خیر منظورم این نبود ! مثال زدم که پروژه ایی که انجام میدن ، خودشون باید تشخیص بدن که به چه قدرتی تو کجا احتیاج دارن ...

2. بنده هم فکر کنم عنوان کردم یا شاید یادم رفته ، من 3d کار نیستم ، بیشتر رو افکت و ادیت کار میکنم ، که البته فرق خیلی زیادی با مدلینگ داره ولی بحث اصلی یکی هست و اگر مصرف کننده قوانین و بحث های پایه ایی رو مثل اینکه نرم افزارشون از dx استفاده میکنه یا opengl ،از شتاب دهنده گرافیکی استفاده میکنه ، از کودا استفاده میکنه یا خیر ... موضوع برای خودشون کاملاً مشخص میشه ...

3. صحبتم راجب فلش سوالی بود ! خودمم اطلاعی از *فلش شدن کارت های حاظر و **نتیجه و بازدهی نهایی ندارم ! البته با یه سرچ ساده مشخصه که انویدیا خیلی وقته جلوی همچین چیزی رو گرفته ولی ...

http://www.eevblog.com/forum/chat/hacking-nvidia-cards-into-their-professional-counterparts/?PHPSESSID=9aea0c1a5442f7667a41b871c1c05c42

البته دقیق نخوندمش هنوز

ولی در کل خودم سوال کردم و کلاً هم اینجور روش ها فقط به درد کسایی میخوره که خودشون کاملاً از زوند کار با اطلاع باشن ، مثل اورکلاک ، بهتره خوده فرد اوسر باشه تا اگه مشکلی پیش اومد ، بتونه حل کنه قضیه رو ...

4. راجب بهتر بودن کوادرو یا جیفورس هم که حرف قطعی نزدم ، چون تو هر نرم افزار فرق میکنه ، تو اتوکد که خودتون لینک دادید سری دسکتاپ بهتر عمل میکنه ، ولی نکته خیلی مهم که تو پست اولمم گفتم ، کوادرو بحث سرعت/قیمت نیست ، بحث کیفیت کار هست . وگرنه تو کارت های هم رده ، مثلاً gtx680 و کوادرو 2000 که تو یه رنج قیمتی هستن ، بدون شک 680 تو خیلی زمینه ها بهتر از 2000 فرمی عمل میکنه ...

البته از اونجایی که ایشون قصد بازی هم درن پس کلاً دور کوادرو خط کشیده میشه .

باز هم میگم ، استفاده از کارت های ورک استیشن کیفیت خروجی رو بالا میبره نه سرعت ! تو رندرینگ ممکنه کیفیت خیلی بالاتر از سرعت خروجی باشه و از اونجایی هم که انویدیا انحصاری کار میکنه ، کارت های موادرو و تسلاش رو به وحشتناک ترین قیمت میفروشه ! مثلاً کوادرو 600 که همون  GT430 هست رو 150 دلار میفروشه ! که البته باز خودش جای بحث داره .

تقریباً تو تمام نرم افزار های مربوطه کارتی مثل 670، 20 30 درصد سریعتر از 600 عمل میکنه ولی قیمت 600 ، 150 دلاره و 670 دلار ! حالا مصرف 670 نسبت به کوادرو600 ، فضای اشغال شده 670 رو هم حساب کنید . البته چون کوادرو 600 از رم ecc استفاده نمیکنه فکر نمیکنم خیلی تفاوتی تو خروجی از نظر کیفیت با 670 داشته باشه .

فقط دو موضوع میمونه ، اول، کوادرو600 صدو پنجاه دلاری تو ایران 900 تومن فروخته میشه و دست دوش هم تقریباً مثل پیدا کردن سوزن تو انباره کاهه ، و در مقابل دست دو های در حد آک 670 حدود 1200 1300 تو همین فروم پیدا میشن ! و موضوع دوم کوادرو600 تو گیمینگ تو زمینه گیمینگ در مقابل 670 ، اصلاً بحث خنده داری میشه !

پ.ن : در ضمن داستان adobe به کلی جدای از مدلینگ هست . پریمیر ، فتوشاپ و افترافکت ، دقیقاً نیاز به کودا و جیفورس دارن و تقریباً هیچ جایی ندیدم کوادرو رو برای این محصولات پیشنهاد بدن مگر بحث کیفیت خیلی بالای خروجی ، و نبود هیچگونه بحث مالیی باشه ...

این دسته معمولاٍ به حجم زیاد رم ، سرعت رید بالا ، و پردازنده مالتی ترد خوب نیاز دارن و تو بعضی نقاط ، مثلاً پلی افکت های تصویری تو افتر ، یا پری رندرینگ ، مستقیماً GPU وارد کار میشه که پشتیبانی از مودا هم ، دقیقاً یه نکته حیاتی و کلیدی میشه چون تو تست هایی که دیدم ، نسبت p/p بین کارت های 560 و تیتان فوق العاده جالب میشه ، حتی تو خیلی موارد دیدم که تو مواردی که بحث پول هست ، خیلی ها همون 260 های قدیم رو پیشنهاد میدن .

بحث کارت های ati هم تا حدودی منتفیه چون از مودا پشتیبانی نمیکنه ، ولی در مورد شتابدهنده گرافیکی اطلاعای ازش ندارم .

5. اما راجب پردازنده بحث به نظرم خیلی مفثله به چند دلیل که با مثال میگم .

طبق چارت هایی که خودتون دادید :

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/compare,3161.html?prod[6234]=on∏[5754]=on∏[5758]=on∏[5755]=on

سه سیستم 2700K و 3770k و 4770K میتونن اختلاف زیادی تو قیمت داشته باشن .

2700 الان دست دوش 700 گیر میاد ، بعلاوه یه بورد biostar TP67-xe که 260 تومن هست (از موجودیش مطمئن نیستم ، آقای حسینی موجود داشتن ولی به تاریخ روز نمیدونم هنوز هست یا نه) با گارانتی 3 ساله در میاد 960 هزار تومن !

بر فرض اینکه 3770 هم روی همین بورد در نظر بگیرید (که پیشنهاد نمیکنم چون بوردش یکی دوتا باگ واسه ib داره از جمله آنلاک نشدن مالتیپلیر پردازنده و عدم افزایش از 38 به بالا) ، 200 تومن بالاتر درمیاد .

4770 هم که به نسبت بورد حساب کنیم کاملاً نسبت p/p ش بهم میخوره .

تو همین چارت ها هم مشخصه ، برای شخص خودم ترجیح میدم این همه هزینه روی 4770 نکنم فقط برای این مقار افزایش کارایی ، حال ممکنه هر فردی نسبت به استفاده همین مقدار افزایش کارایی هم براش ارزشمند باشه ...

نسبت به سوکت 1150 هم ، یه بورد معمولیه این پلتفرم حداقل 500 تومن قیمتشه در حالی که یه برای 1155 بورد های معمولی از 250 60 تومن شروع میشن و 500 تومن یه بورد خیلی خوب میشه برای این سوکت تهیه کرد ! حتی بر فرض اینکه اون بورد بایوستار که گفتم زیر فشار بعد یه سال بسوزه (که فکر نمیکنم چون رو بورد پایینترش استفاده سنگین تر گرفتم مشکلی پیش نیومده  ) ، گارانتی 3 ساله شاید بوردو تعمیر نکنه و موجود نداشته باشه برای تعویض ، ولی بورد جایگزین هم یعنی در نظر نمیگیره ؟ حتی بر فرض سوخت این بورد هم بعد دو سه سال ، وقتی الان بعد این همه سال هنوز بورد های حرفه ایی 775 گیر میان ، یعنی 2 سال دیگه بورد z77 با قیمت مناسب گیر نمیاد ؟

در رابطه با بورد و زمان کارکرد !

عزیز من دارم از بورد از رده خارج ep31-ds3l ، m4a78lt رندر 24/7 میگیرم ، بورد ep31 که fsbش رو 400 هست ، فنش هم بوفالووئه و پردازنده 9550 ، آخ نگفته تو این همه مدت تازه دمای محیط هم حداقل 30 درجه هست با یه کیس 30 هزار تومنی ! رو چه حسابی میگید که مین G43 با یه کولر مثل ماچو یک هفته ایی مرخص میشه ؟

در ضمن ، همونطور که گفتم بنده مدلینگ کار نیستم ، ولی دقیقاً متوجه نشدم منظورتون کدوم گفته هست که قدیمی یا اشتباه هست .

و از طرفی به نظر من که کلی وقت برای افکت و ادیت ویدئو گذاشتم ، تمام چارت های موجود نت ، از تامز تا آناند ، همه تحت شرایط خاص هست و ممکن که چه عرض کنم ، در خیلی موارد خلاف موردی هست که خودمون تست میکنیم ...

پس صرفاً چندتا چارت نمیتونه نمیتونه نتیجه رو نشون بده و اینکه 6 7 تا چارت کلی رو میذارید بیشتر گمراه کنندست ، مثلاً کارت های موادرو با جیفورس رو تو کد مقایسه کردید که خب ، اصلاً صحبتی از پرژکتی که انجام شده نشده ، و از طرفی کد فقط یکی از استفاده های ایشون هست و اگه نسبتی حساب کنیم ، در نظر گرفتن ماها و 3ds و کتیا بیسار مهمتر هست چون اصولاً این نرم افزار ها سنگین تر هستن ...

نسبت قیمتی هم عنوان نکردید و صرفاً روی بهتر بودن یک کار بحث کردید ، این نکته رو در نظر گرفتید که دوستمون حدود 3 4 تومن بودجه اعلام کردن ؟ و اینکه بر فرض مثال نسبت به پیشنهاد هایی که میگید ، این افزایش 2 3 میلیونی بودجه، به همون نسبت افزایش کارایی هم داره  ؟

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشالله....

قضایا قاطی شد. یک بار دیگه بخونید. از حوصله من و دوستان خارج هست دوباره توضیح بدم.

شاید من بد اشاره کردم. درکل همانطور که گفتم، قسمت های زیادی از مطالب شما رو تایید کردم.

موارد مورد نظر من هم تو اون پست شما رو های لایت کرده بودم.

بنچمارکهای ادامه پست ربطی به صحبت شما نداره. برای استارتر گذاشتم تا بدونه واسه چی این موارد رو پیشنهاد دادم.

در مورد کارایی، قطعا موارد مورد نظر من، تاثیر مستقیم روی کارشون داره.

در مورد بودجه هم خودشون گفتن که اگه مدرک قانع کننده ای ببین میتونن تو بودجه مقداری افزایش داشته باشن.

من اصراری ندارم. تصمیم با خودشون.

لینک به دیدگاه

آقا آقا ... 

چه عذری ... بابا کیف کردم... اینهمه اطلاعات ... این همه روشنفکری ....از صبح سر کار نرفتم فقط دارم پست های شما رو می خونم ...  دم همتون گرم ... باور کنین کیف کردم ... همتون یه شب شام مهمونه منین ...

خدا وکیلی عالیه .. من جایی بحث به این جذابی ندیدم که بابت انتخاب سخت افزار اینهمه اطلاعات و بنچ مارک بریزن بیرون ...

اگر بشه این تاپیک رو ستاره دار و مهم کنید تا دوستان امثال بنده که میان تو این چند ماه واسه انتخاب سیستم رندرینگ با این نرم افزارهای مشابه من از اینهمه اطلاعات خوب بهره ببرن و زحمات شما سروران گرانقدر هم به نحوی ارج نهاده بشه و دور ریز نشه ...

بالاخره این اطلاعات کم کم تا  6 - 8 ماهی بدرد می خوره ...

اما فقط اطلاعات رو دارم جمع بندی می کنم تا تو یه  پست شفاف سازی شه ...

ضمنا یه قاعده ای هست که میگه :  کارایی بیشتر ، قیمت کمتر 

اما من هر جور جمع بندی می کنم به این موضوع می رسم واسه همین فکر کنم یه 2 روزم باید این مطالب رو مرور کنم ...  :blink:

لینک به دیدگاه

دوست من اگه بخوایم وارد جزئیات بشیم بحث طولانی میشه و با ادغام شدن اسنــاد و سلایق شخصی مسلما به هدف نمیشه رسید...

شما میتونین اینجا هم یه بررسی بکنین,شاید زودتر به نتیجه رسیدید...

http://www.anandtech.com/bench/CPU/2

لینک به دیدگاه

دوستان یک نکته ی آخر فقط درباره ی آینده نگری پلتفرم 2011 بگم و تمام...! بخاطر همین اکیداً پیشنهادم این بود:

سری Broadwell-D ها از DDR4 پشتیبانی نمی کنند! این سری از سی پی یو های اینتل رو می تونید با آپدیت بایوس مادربردهای فعلی سوکت 1150، استفاده کنید. (یعنی نیازی به ارتقا مادربرد ندارید. بلکه با آپدیت بایوس، می تونید از مادربردهای فعلی بازار نیز استفاده کنید.)

سری Haswell-E با فناوری ساخت 14 نانومتری + DDR4 انقلاب بزرگی در صنعت پلتفرم ها خواهد بود که سوکت بورد مورد نظر هم همان LGA 2011 بوده که با نام LGA 2011-3 شناخته می شود! یعنی شما ببنید حتی این پلتفرم هم بر روی سوکت 2011 خواهد بود!!!!!!!!! (هر چند بخاطر وجود رم های دی دی آر 4 و احتمالاً اسلات پی سی آی اکسپرس ورژن 4، ناچار به ارتقا مادبرد نیز خواهید بود!)

زمان عرضه ی Haswell-E دقیقاً زمانی خواهد بود که دوران سوکت های 1150 و 1155 (Ivy Bridge ، Haswell و Broadwell) برای همیشه تمام خواهد شد! 

اون موقع می دونین به نقش پردازنده های Broadwell چی میگن؟! میگن آخرین بازمانده! :D ;)

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان یک نکته ی آخر فقط درباره ی آینده نگری پلتفرم 2011 بگم و تمام...! بخاطر همین اکیداً پیشنهادم این بود:

سری Broadwell-D ها از DDR4 پشتیبانی نمی کنند! این سری از سی پی یو های اینتل رو می تونید با آپدیت بایوس مادربردهای فعلی سوکت 1150، استفاده کنید. (یعنی نیازی به ارتقا مادربرد ندارید. بلکه با آپدیت بایوس، می تونید از مادربردهای فعلی بازار نیز استفاده کنید.)

سری Haswell-E با فناوری ساخت 14 نانومتری + DDR4 انقلاب بزرگی در صنعت پلتفرم ها خواهد بود که سوکت بورد مورد نظر هم همان LGA 2011 بوده که با نام LGA 2011-3 شناخته می شود! یعنی شما ببنید حتی این پلتفرم هم بر روی سوکت 2011 خواهد بود!!!!!!!!! (هر چند بخاطر وجود رم های دی دی آر 4 و احتمالاً اسلات پی سی آی اکسپرس ورژن 4، ناچار به ارتقا مادبرد نیز خواهید بود!)

زمان عرضه ی Haswell-E دقیقاً زمانی خواهد بود که دوران سوکت های 1150 و 1155 (Ivy Bridge ، Haswell و Broadwell) برای همیشه تمام خواهد شد! 

اون موقع می دونین به نقش پردازنده های Broadwell چی میگن؟! میگن آخرین بازمانده! :D ;)

چون بنظر میاد که به سوالات استارتر پاسخ گفته شده. من لازم میدونم این بحث رو یکم روشن کنم. تا خدای نکرده برداشت اشتباه از این مطالب نشه.

در مورد Haswell_E باید بگم، مدتها قبل تو تاپیک اخبار مادربرد ، اخبار مربوط به این سری و چیپست مورد نیازش درج شده بود. من دوباره میگم:

این سری در واقع ادامه اصلاحات اینتل برای تولید یک نسل قدرتمند هست. در واقع اینتل سری sandy Bridge -E رو در اولین اقدام عرضه کرد. این سری مصرف بالایی داشتن و در قبال این مصرف و قیمت سر سام آور توجیه خرید مناسبی نسبت به سندی بریج - آیوی بریج نداشتن. در مرحله بعد اینتل اومد Ivy bridge -E رو عرضه کرد.(که هنوز به دست ما نرسیده) ، این سری حاصل اعمال اصلاحات جزئی روی نسل قبل بود و حاصل آن پردازنده های کم مصرف تر و در عین حال خنک تر بودن و کارایی بطور جزئی افزایش یافت. این 2 سری روی سوکت 2011 قابل نصب هستن و چیپست X79 هم برای این ها ساخته شده.

اما HasWell-E که شما روش تاکید دارین، داستان دیگری داره. این نسل جدید که قرار هست چند وقت دیگه کم کم مشخصات و...معرفی بشه، حاصل بازنگری 2 نسل قبل هست. سوکت مورد نیاز برای اون LGA2011-3 هست. که از نظر انداره تفاوت هایی با LGA2011 داره و پردازنده های (سندی- آیوی) بریج E روی این سوکت قابل نصب نیستن. مموری کنترلر این سری هم همانطور که گفتن DDR4 هست. چیپست مورد نیازش هم X99 هست.

Haswell_E-LGA-2011-3-Socket-635x423.jpg

Haswell-E-Platform-Overview-635x427.jpg

Haswell-E-Processors-635x368.jpg

پس با این اوصاف اینتل بصورت نامحسوس اومده پلتفرم عوض کرده. جوری که خیلی ها فکر کردن، هاسولE روی LGA2011 نصب میشه. اینتل اخیرا ثابت کرده که روی یک پلتفرم 2 سری پردازنده تولید میکنه، نه کمتر ونه بیشتر.

حالا نظر شما دوستان گلم، که دارید این متن رو میخونید چیه؟

لینک به دیدگاه

ای ول آقا مجید از اطلاع رسانیتون...

دقیقا همینجاست که انقلاب اینتل رقم میخوره...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...