رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

خیلی عالی بود و از خوندنش لذت بردم.

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بسیار زحمت کشیدی محمود جان

خسته نباشید حسابی!

فقط یه سوال ؟

پنلoc رو توضیح بده دقیق؟

قیمت ماردبرد رو هم اعلام کن (دوست داشتی پ خ کن)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بسیار زحمت کشیدی محمود جان

خسته نباشید حسابی!

فقط یه سوال ؟

پنلoc رو توضیح بده دقیق؟

قیمت ماردبرد رو هم اعلام کن (دوست داشتی پ خ کن)

توضیح دادم که !!

لینک به دیدگاه

مرسی

قیمت تمام شده مادربرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مرسی

قیمت تمام شده مادربرد؟

سکرته

ولی باید بگم که اگه تو ایران اومد و بالای 1700 با در نظر گرفتن همه چی : گمرک ، حمل و نقل و ...  بود نخرین تا رو دستشون باد کنه .

لینک به دیدگاه

درود محمود جان

اول به خاطر سایت جدیدتون بهتون تبریک میگم و دوم اینکه واقعا دست مریضاد به این هنرتون توی مقاله نویسی . افرین به شما

اگر تمایل داشتید میتونیم مقالتون رو با ذکر منبع توی سایت بگذاریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مجید جان قیمت این برد 2400 هست ؟ 

--------------------------------------------

با تشکر از استارتر عزیز برای وقتی که گذاشتند  @};- 

سلام بهزادجان

اینطور که شنیده بودم یکی از دوستان گفته بود قیمتش 2400 هست! بنده دقیقاً در جریان قیمت این بورد نیستم در بازار هم ندیدم.اگر در مورد قیمتش اشتباه میکنم تصحیح بفرمائید

لینک به دیدگاه

درود

بررسی خوب و پر محتوایی بود . از شما تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام بهزادجان

اینطور که شنیده بودم یکی از دوستان گفته بود قیمتش 2400 هست! بنده دقیقاً در جریان قیمت این بورد نیستم در بازار هم ندیدم.اگر در مورد قیمتش اشتباه میکنم تصحیح بفرمائید

مجید جان بردی که وارد نشده و در بازار وجود ندارد قطعا قیمت هم ندارد .

قطعا به همان دوست اگر بگید با همین قیمت خریدارم خواهد گفت که فقط یکی بود و فروخته شد  :lol: 

متاسفانه دوستان کم لطفی کرده و جو سازی میکنند.

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان گلم

این کالا اگر هم وارد بشه بین 1500 تا 1800 خواهد بود و قیمتی که اعلام شده غیر منطقیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مجید جان بردی که وارد نشده و در بازار وجود ندارد قطعا قیمت هم ندارد .

قطعا به همان دوست اگر بگید با همین قیمت خریدارم خواهد گفت که فقط یکی بود و فروخته شد  :lol: 

متاسفانه دوستان کم لطفی کرده و جو سازی میکنند.

راستش چون بنده دنبال خرید این بورد نیستم با ایشون صحبت قطعی نکردم.ولی به یاد دارم که گفتند گارانتی هم داره. ضمناً ایشون از دوستان خوب و معتمد بنده و فعال در این انجمن هستند,قطعاً یقین دارم قصد جوسازی یا خدای نکرده هدف دیگری نداشتند. اگر سوء تفاهمی پیش آمده از جانب من بوده و نباید در این تاپیک صحبتی از قیمت میکردم.از این بابت عذرخواهی میکنم

ضمناً با توجه به قیمت مثلاً بورد Z87X-UD5H که 230$ قیمت داره و در بازار بالای 1350 فروخته میشه,این بورد 400$ اگر بالای 2 تومن قیمت بخوره دور از ذهن نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود محمود جان

اول به خاطر سایت جدیدتون بهتون تبریک میگم و دوم اینکه واقعا دست مریضاد به این هنرتون توی مقاله نویسی . افرین به شما

اگر تمایل داشتید میتونیم مقالتون رو با ذکر منبع توی سایت بگذاریم

سلام

خیلی ممنون جناب حسینی

والا برای این اجازه ندادم چون هنوز سایتم بالا نیومده . به محض بالا اومدن اجازه کپی و .... داده میشه تا همه استفاده کنند و بسیار از لطفتون ممنون خوشحال میشم بعد از بالا اومدن سایت بزارین رو ساییتتون

لینک به دیدگاه

ضمناً با توجه به قیمت مثلاً بورد Z87X-UD5H که 230$ قیمت داره و در بازار بالای 1350 فروخته میشه,این بورد 400$ اگر بالای 2 تومن قیمت بخوره دور از ذهن نیست.

درسته هیچ چیزی غیر ممکن نیستش و اگر کالایی کم باشه همین اتفاق براش میفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
راستش چون بنده دنبال خرید این بورد نیستم با ایشون صحبت قطعی نکردم.ولی به یاد دارم که گفتند گارانتی هم داره. ضمناً ایشون از دوستان خوب و معتمد بنده و فعال در این انجمن هستند,قطعاً یقین دارم قصد جوسازی یا خدای نکرده هدف دیگری نداشتند. اگر سوء تفاهمی پیش آمده از جانب من بوده و نباید در این تاپیک صحبتی از قیمت میکردم.از این بابت عذرخواهی میکنم

اصولا بد نیست خوشبینانه به داستان نگاه کرد و برای مقایسه قیمت هم از یک محصول دیگر بنام Z87 Deluxe از همین برند ASUS استفاده کرد که با توجه به قیمت 280-290 دلاری آن به قیمت 1120 در کشورمون  با گارانتی 3 ساله موجود هست .

فکر کنم اگر این مقایسه انجام بشه شاید قیمت برد Maximus Vi Extreme رو بشه حدود 1600-1650 تخمین زد  :) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطلبی بود که خواستم به عرض همگی برسونم

سیاست قیمت گذاری محصولات آواژنگ با بقیه فرق داره اینو اول باید درک کنن بعضی دوستان!

قیمت این بورد رو نباید با یه بورد از برند دیگه مقایسه کنین!

مادربورد 400 دلاریه گیگابایت قیمت میخوره 2200 یعنی با ارز 5300 تومن!!!!!!! چرا؟ چون سیاستشون جوریه که یه قیمت تقریبا" ثابت بذارن تا خیلی دستخوش قیمت ارز نشه!

اما مادربورد 280 دلاری asus z87 delux قیمت میخوره 1150 یعنی با ارز 4 تومن!

آیا بهتر نیست قیمت این بوردی رو که روش بحث هست با قیمت رده های پایینترش  از همین برند در ایران مقایسه کنیم؟

بعضی افراد هستن در بازار و.... که دوست دارن هر جنسی رو از هر برندی که دارن با قیمت بوردهای گیگابایت مقایسه کنن تا بتونن سود بیشتری ببرن! (مصداق سو استفاده از کار اشتباه دیگران و خیانت به همه مصرف کننده ها)

برخی از افراد هم یه شایعه ای رو میشنون (از کسایی که توی خط بالا توضیح دادم) و مدام هرجا میرن شروع میکنن به پخش کردنش و بطور ناخواسته بازیچه میشن(و بعضا هم از دید بعضیا نوچه به حساب میان) برای هدفی که خراب کردن بازار به نفع یه سری افراد خاصه!

به عنوان مثال تا همین 5 شنبه قیمت کارت گرافیک 780 گیگابایت 2850 بود در بدترین حالت! اما میبینم یک عده در فرومهای مختلف میخوان جا بندازن که قیمت این کارت 3 تومن به بالاست و مدام تکرار میکنن این اعلام قیمت غیرواقعی رو ! (که متوجه شدم یک بنده خدایی هم از این کارت خریده 200 تومن گرونتر ار همون.... در حالی که قیمت بازار اون روز2850 بود)

خیلی خوبه که سعی کنیم بازیچه نشیم برای سود دیگران! چون فقط خودمون به عنوان آلت دست بعضیا شناخته میشیم

به خودتون هم نگیرید! گرفتید هم اصلا برام مهم نیست

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

درود،

من هم مثل بقیه دوستان خسته نباشید می گم بهت محمود جان، ببخشید دیر پست می دم چون نرسیدم متن رو کامل بخونم. البته الانش هم بخش overview رو نخوندم و از خود بدنه اصلی ریویو استفاده کردم.

چندتا نکته که دیدم :

"... همچنین وجود یک عدد اسلات PCI Express 2.0 1x  امکان نصب لوازم جانبی از جمله کارت صدا و یا Asus' ROG RAIDR و ... به شما می دهد . البته این میزان به دلیل وجود 5 اسلات PCIE 3.0  بسیار کم بوده و نیاز های افرادی که ..."

فکر کنم این اسلات x4 هستش .

----------------------------------

"...و در کنار ان کلید دو حالته SLOW MODE  برای اکستریم اورکلاکینگ و کلید های پاور و ریست که دیگر نیازی به پنل و یا پیچ گوشتی برای روشن کردن و یا ریست سیستم نباشد . در پایین هم جامپر SLOW MODE  و کلید MEM OK برای شناشایی رم نیز قرار گرفته است ..."

این هم فکر کنم جامپر LN2 Mode باشه.

در کل بررسی خوب و مفیدی بود و ممنون بابت وقتی که گذاشتی محمود جان. البته من بیشتر توی مقاله دنبال شات CPU-Z می گشتم تا توی حالت idle و load و توی فرکانس دیفالت و OC ببینم پردازنده چقدر افت ولتاژ داره که انشالله دفعه بعد برای من بگذاری ;)  یک تست کلی ساندرا هم می گرفتی با 2 برد می شد راجب عملکرد تک تک بخش های برد به صورت اسکور و امتیاز قضاوت کرد -_-

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود،

من هم مثل بقیه دوستان خسته نباشید می گم بهت محمود جان، ببخشید دیر پست می دم چون نرسیدم متن رو کامل بخونم. البته الانش هم بخش overview رو نخوندم و از خود بدنه اصلی ریویو استفاده کردم.

چندتا نکته که دیدم :

فکر کنم این اسلات x4 هستش .

این هم فکر کنم جامپر LN2 Mode باشه.

در کل بررسی خوب و مفیدی بود و ممنون بابت وقتی که گذاشتی محمود جان. البته من بیشتر توی مقاله دنبال شات CPU-Z می گشتم تا توی حالت idle و load و توی فرکانس دیفالت و OC ببینم پردازنده چقدر افت ولتاژ داره که انشالله دفعه بعد برای من بگذاری ;)  یک تست کلی ساندرا هم می گرفتی با 2 برد می شد راجب عملکرد تک تک بخش های برد به صورت اسکور و امتیاز قضاوت کرد -_-

@};-

سلام پوریا جان

از تذکراتت ممنون   و اصلاح شد . بخاطر حجم زیاد مطلب و تک نفره بودن این مشکلات پیش میاد دیگه :(

شات CPU-Z ها به دلیل اجازه ندادن سایت برای گذاشتنشون تو پست اخر ریویو دیگه بی خیالش شدم .

ولی بخاطر شما میزارم

1- دیقالت idle (balanced perfomance

kuktxlrw35k0cdx291h3.jpg

2- XMP idle

tjp25w8j03mi7rjrt1.jpg

1- درحال تست دیفالت

zhd9hoo459z5orggx0wf.jpg

2- در حال تست XMP

jzphcfwspst8t6hhrxr6.png

تست 4400

i9jjxd9run5fzb6cgm52.jpg

درباره تست اخری هم که گفتی  دیگه امکانش نیست

چون ماکسیموس وی اکستریم رفته تو جعبه برای فروش و بازگردانی هزینه ای که برای این مقاله شد

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

محمود جان لود لاین کالیبریشن توی عکس هایی که گذاشته بود Auto بوده دیگه؟

حالا که زحمت کشیدی می تونی Speed Step و Spread Spectrum رو هم off کنی و لود لاین رو هم اکستریم بگذاری بعد توی ویندوز (توی فرکانس دیفالت) یک لود و آیدل بگیری؟ @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوباره.

واقعاً حیف نیست تاپیکی که زحمت زیادی برای فراهم آوردن مطالبش کشیده شده با بحث بر سر قیمت به حاشیه ببریم؟ بابت آف تاپیک از همه دوستان و استارتر عذرخواهی میکنم ولی وقتی انگشت اتهام به سوی بنده نشانه میره مجبورم پاسخ بدهم.

اینکه من گفتم مثلاً 2400 هزینه کرده ولی بدون اغراق بررسی نوشته شده,منظورم این نبود که قیمت این بورد قطعاً 2400 هست و هر کس هم میخواد به من بگه براش با این قیمت گیر بیارم یا به اوسای خودم بگم براش پیدا کنه(آخه من جدیداً نوچه هم شدم!) منظورم این بود که هزینه ای X مقدار صرف شده ولی بررسی بدون تعصب بوده!

ولی چون خیلی دارید روی 2400 گیر میدید برای روشن تر شدن ماجرا پست 45 رو در تاپیک زیر ببینید:

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20656&page=5

خوشبختانه حمیدجان رو همه میشناسیم و میدونیم هدفش خراب کردن وضع بازار نیست.حالا این قیمت شایعه هست یا خیر؟ قضاوت با شما.اینکه بنده عرض کردم از معتمدین بنده هستند و از فعالان فروم منظورم حمید بود اما نمیخواستم نامی از کسی برده بشه. ولی چون ممکنه ما رو به قماشی بچسبونید که تازه وارد بازار شدن و بخاطر هر دلیلی که به من ربطی نداره ممکنه عده ای در اینجا نسبت به اونها آلرژی داشته باشند! (همونها که 780 رو اون قیمت میفروختند! ) گفتم نام ببرم که بدونید این حرف از جانب اونها نبوده و بنده هم مسئول بازاریابی و مارکتینگ کسی نیستم! یا بازیچه و نوچه! خوشبختانه شغل بنده هیچ ارتباطی به کامپیوتر نداره. دنبال شغل دوم هم نیستم

باز هم عذرخواهی از همه دوستان.موفق باشید

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود جان لود لاین کالیبریشن توی عکس هایی که گذاشته بود Auto بوده دیگه؟

حالا که زحمت کشیدی می تونی Speed Step و Spread Spectrum رو هم off کنی و لود لاین رو هم اکستریم بگذاری بعد توی ویندوز (توی فرکانس دیفالت) یک لود و آیدل بگیری؟ @};-

روی دیفالت ها بله و به صورت دیفالت هماون دوگزینه ای که اشاره کردی Off بوده(speed step ) وجود نداشت

اینم لود کالیبریش روی level 8

acxakckv91giybd971u7.jpg

4kwf4qu7e4kvmvix6n14.jpg

قسمت اورکلاک تنظیماتش این بوده :

vc4509gcec0jhlyi5ssu.jpg

* تا بحال هیچ سی پی یویی به اندازه این منو برای O.C اذیت نکرده .

1- Cpu Voltage Cash  خیلی اذیت می کنه

2- CPU input Voltage ها هم خلیی اذیت می کنه

لینک به دیدگاه

روی دیفالت ها بله و به صورت دیفالت هماون دوگزینه ای که اشاره کردی Off بوده(speed step ) وجود نداشت

اینم لود کالیبریش روی level 8

acxakckv91giybd971u7.jpg

4kwf4qu7e4kvmvix6n14.jpg

آهان حالا این شد یک چیزییییییی !!!

دوستان توجه کنید به این می گن مادربرد.  

Vcore توی فرکانس 3.9 فیکس 1.184 رو حالت بی کار = Vcore توی فرکانس 3.9 فیکس 1.184 رو حالت پرکار = VDrop 0 :D 

واقعاً لذت بخشه :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
آهان حالا این شد یک چیزییییییی !!!

دوستان توجه کنید به این می گن مادربرد.  

Vcore توی فرکانس 3.9 فیکس 1.184 رو حالت بی کار = Vcore توی فرکانس 3.9 فیکس 1.184 رو حالت پرکار = VDrop 0 :D

واقعاً لذت بخشه :x

بله واقعا ادم حض میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خوشبختانه حمیدجان رو همه میشناسیم و میدونیم هدفش خراب کردن وضع بازار نیست.حالا این قیمت شایعه هست یا خیر؟ قضاوت با شما.اینکه بنده عرض کردم از معتمدین بنده هستند و از فعالان فروم منظورم حمید بود اما نمیخواستم نامی از کسی برده بشه. ولی چون ممکنه ما رو به قماشی بچسبونید که تازه وارد بازار شدن و بخاطر هر دلیلی که به من ربطی نداره ممکنه عده ای در اینجا نسبت به اونها آلرژی داشته باشند! (همونها که 780 رو اون قیمت میفروختند! ) گفتم نام ببرم که بدونید این حرف از جانب اونها نبوده و بنده هم مسئول بازاریابی و مارکتینگ کسی نیستم! یا بازیچه و نوچه! خوشبختانه شغل بنده هیچ ارتباطی به کامپیوتر نداره. دنبال شغل دوم هم نیستم

باز هم عذرخواهی از همه دوستان.موفق باشید

مجید جان خوب کاملا مشخص هست که شایعه ای بیش نبوده و اصلا منظور من یکی این نبوده که ایشان از خودشان گفتند و یا ...

شاید ایشون هم از یکی دیگر شنیدند ولی چیزی که مشخص هست اینه که اصلا این برد توسط شرکت ویستا یا سازگار گارانتی نشده و همین میتونه داستان قیمتش را هم زیر سئوال ببرد .

البته بحث قیمت این برد هم بیربط به این تاپیک نیست و قطعا کسانی که این ریوو را میخوانند و تمایل به خرید پیدا میکنند بد نیست از داستانهای قیمتش و بودن یا نبودنش هم اطلاع پیدا کنند .

لینک به دیدگاه

بررسی حرفه ای و کامل بود

ممنون

فقط یک سوال

بورد + سی پی یو رو از کجا و چند خریدی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتش سکرته

ولی از سویس تهیه شده با کلی بدبختی . خیلی واسه شرکت ایسوس ایران زشته که ما برای ریویو محصولش ، باید جنسی که 1 ماه پیش معرفی کرده تو ایران  و گفته بود هفته دیگه واردبازار میشه رو خودمون و  از خارج کشور تهیه و .... کنیم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...