رفتن به مطلب

سیستم ۲۰۱۱ یا ۱۱۵۰؟مشاوره دوستان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان لیون کامپیوتر

من یک سیستم برای کار   با نرم افزارهای مهندسی و ۳DMaxو ریندیر... ((game)) می خواستم

خودم تو سیستم مختلف انتخاب کردم بدون کارت گرافیک

. لطفا به رم و ssd  توجه شود

پول در نظر گرفته شده برای کیس فقط و اینکه بدون  کارت گرافیک بین ۵ تا 5/5  میلیون و (((یک ۱ میلیون برای کارت Asus GTX 680 به صورت قسط  جدا گانه در نظر دارم))

1150-vga.JPG

2011-%20vga.JPG

ممنون  از توجه شما

لینک به دیدگاه

این تاپیک رو بخون عزیز . خیلی در این مورد بحث شده . مطمئنا جواب خیلی از سوالاتت رو میگیری :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21168

لینک به دیدگاه

ممنون حا مد جان

دوستان دیگه در مورد قطعات نظری ندارند؟

لینک به دیدگاه

هزینه ای که میخوای بکنی برای سیستم 2011 کمه . چون اگر بخوای پردازنده و مادربورد خوب این سری رو بگیری باید در حدود 3200 بذاری براشون . از بودجه ای که گفتی حدود 2300 میمونه . حدود 500 تومان برای یک SSD نیاز داری ، حدود 500 تومان هم برای 16 گیگ رم . با توجه به کارتی که انتخاب کردی و پردازنده ای که میخوای بگیری پاور حداقل 1000 وات میخوای . حدود 600 تومان . تا اینجا شد 1600 . حالا برای این قطعات شما فقط 700 تومان داری :

هارد : اگر 1 ترا بگیری حدود 220 تومان .

درایو نوری : چیر خاصی نیست و حدود 80 تومان میشه .

کیس : برای همچین سیستمی باید یک کیس خیلی خوب و با تهویه عالی بگیری . حداقل X9 که حدود 500 تومانه.

تا اینجا رو خودت میدونستی و مشخص کردی. اما یک چیز یادت رفت ;)

کوار پردازنده : برای کار شما و این پردازنده شما به کولر خیلی خوبی نیاز داری . اگر اورکلاکش نخوای بکنی پردازنده رو با ایرکولینگ میتونی کار رو انجام بدی که بهترین مدلش حدود 250-260 تومانه . ولی اگر بخوای اورکلاک کنی باید حتما واترکولینگ بذاری که فکر میکنم مورد مناسبش حدود 800 در میاد . البته اگر قصد اورکلاک داشته باشی پاور قویتری هم باید بگیری .

حالا با این قطعات اگر بخوای ایرکولینگ بگیری حدود 400 بالاتر از سقف بودجه میشه و بخوای واتر بگیری حدود 900 بالاتر . البته شما هارد 3 ترا انتحاب کرده بودی که حدود 200 تومان گرونتر هم میشه .

سیستم 2011 تا چند ماه دیگه کنار میره . مادربوردش دیگه قابلیت ارتقاء نمیذاره . چون سوکت قراره عوض بشه برای پردازنده های سری اکستریم . اگر با این هزینه و این موضوع عدم ارتقاء مشکلی نداری ، خوب این سیستم برات خوبه . ولی اگر فکر میکنی که هزینه زیاده و نیاز داری که چند وقت دیگه ، مثلا 2 سال حداکثر ، ارتقاء بدی این سیستم مناسب نیست . سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه

آقا حامد دست گلت درد نکن واقعا سر ۲ را هی بودم. من این پنچمارک دیدم

http://www.anandtech.com/bench/product/552?vs=836

تفاوت فاحشی نداره البته یکی از دوستان گل همین انجمن گفتن ۱۵ ٪ و در 3D max کمی بیشتره  خودشه نشون می ده  ولی فکر نکنم ارزش داشته باشه هزینه ۹۰۰ تومان بیشتر داده باشم  در حالی که شما میگین این نسل داره کنار گذاشته میشه .

در مورد SSD فکر کنم گزینه خوبی انتخاب کردم؟

در اورکلاک  بله ابن کاره نیستم. چون سیستم کم کم باید ۴ یا ۵ سال نرمال کار کنه در این حرفی نیست سیستم قبلی هم همچنین عمری داشتن.و بله هزینه ۱۰۰ یا اضافه  دادن برای 4770k به نظر جالب نیست.پس نیاز به تعویض پاور نیست . حالا فن سی وی یو چی پیشنهاد می دهید؟

در مورد HDD. هم به ۳ ترا نیاز دارم واقعا همین الان اطلاعاتم پخشه اینور انور.اون دوستمون گفتن هارد ها توشیبا یا همون هیتاچی تو حجم بالا از سیگیت و وسترن بهتر عمل می کنند ؟ من در لیون  کامپیوترندیدم این هارد هستا ولی برای فروش نیست قیمت ندارم و اصلا بگیرم یا همون سیگیت خوبه با احتساب این که SSD دارم .

در مورد رم فکر کنم ۱۶ کافی باشه یا ۳۲ واقعا ۵۰ ٪ بهبود کارایی داره؟

رم که انتخاب کردم میگن تایمینگ خوب نداره .؟ راهنمایی شما چیه و اینکه فرکانس و تایمینگ و حجم رم هر کدام در کجا کاربرد دارن یا خودشونو نشون می دهند؟

بازم ممنونم از راهنمایی شما استاد عزیز

ویرایش شده توسط Ebess
لینک به دیدگاه

در مورد SSD اتفاقا خیلی گزینه مناسبی نیست . به نظر سرعت نوشتنش پایینه . طول عمرش هم متوسطه .حدود 1.5 میلیون ساعت. اما این مدلها :

AData XPG SX900 128GB قیمت 515 ، سرعت خواندن و نوشتن بالا ، طول عور 1 میلیون ساعت .

Corsair Force GS 128GB قیمت 420 ، سرعت خواندن و نوشتن بالا ، طول عمر 2 میلیون ساعت

من از نظر سرعت و طول عمر و قیمت ، دومی رو بهتر میبینم . کارکرد هیچ کدوم رو خودم ندیدم . ولی دوستانی که Corsair Force GS 128GB رو داشتن همه راضی بودن .

اگر شما اورکلاک نمیکنی فن ترمال رایت ماچو برات کفایت میکنه . قیمتش هم حدود 160 تومانه . اگر قویتر میخوای ، ترمال رایت آرکون هست که حدود 270 تومان باید باشه . به نظر من نیازی نیست . یک فن اضافه روی ماچو بذاری کارکردش خیلی عالی میشه .

اگر هارد برای آرشیو میخوای بگیری ، وسترن گرین بگیر . هم قیمتش مناسبه ، هم تو بازار هست و هم کیفیتش خوبه . سرعتش پایینه ولی چون SSD داری کاری بهت نداره .در مورد توشیبا ، هیتاچی و کارکردشون اطلاع زیادی ندارم . هر دو هاردهای خوبی هستن . ولی مقایسه نکردمشون . اگر گرین نمیخوای همون سیگیت خوبه به نظر من .

تو کار شما رم با حجم بیشتر کاربردی تره تا فرکانس بالاتر.  به نظر من شما Patriot Vaper3 Black Mamba 16GB 2x8GB 1600C9 رو بگیر . تایم 9 داره . فرکانس 1600 . تو رم هرچقدر فکانس بالاتر بره تایم هم بالا میره . اگر تایم رو کم کنن قیمت رم فوق العاده زیاد میشه . برای همین الان رم فرکانس 2400 و CL11تفاوت قیمتش با رم 1600 با CL9 خیلی زیاد نیست . ولی اگر 2400 با CL9 باشه تفاوت قیمتش خیلی زیاد میشه . اگر میتونی هزینه کنی 32 گیگ بگیر . ولی اگر نمیتونی ، فعلا 16 بگیر . البته 2 تا 8 که بعدا بتونی اضافه کنی .

لینک به دیدگاه

آقا شرمنده من زیاد سوال می کنم این رم هم تایمینگ خوب نداره Corsair Vengeance 32GB 8GBx4 2133MHz DDR3؟؟؟؟

Corsair Force GS 128GB یا Corsair Force GT 128GB؟ حدودا ۶۰ تومان فرق داره

CPU Cooler Tuniq Tower 120 Extreme خوبه همش ۱۹ گرونتر؟

ویرایش شده توسط Ebess
لینک به دیدگاه

این هم تایم 11 هست . قیمتش هم خیلی بالاست . 4 تا 8 گیگش حدود 1400 پولشه . 2 تاش رو خیلی خوب گیر بیاری نصف قیمتش باشه میشه 750 . اون اولی که خودت انتخاب کرده بودی از این خیلی بهتره .

لینک به دیدگاه

الان این سیستم فکر کنم ار قبلی بهتره و ۵۵۰۰ هم شده

End.JPG

ویرایش شده توسط Ebess
لینک به دیدگاه

الان این سیستم فکر کنم ار قبلی بهتره و ۵۵۰۰ هم شده

End.JPG

با 32 گیگ رم دیگه ؟ به نظر من خیلی خوبه . فقط اگر کولر رو تونیک 120 نگیری بهتره . ماچو خیلی بهتر از تونیکه . هم میتونی فن دوم بذاری روش و هم اینکه کیفیتش بهتره . قیمتش هم ارزونتره . در مورد مادربورد هم اگر فکر میکنی که نیازی به امکانات اضافیه مدل Deluxe نداری و فقط به دلیل کیفیت میخوای بگیریش ، مادربورد سابرتوث رو بگیر . امکانتش کمتره ، ولی برای سیستمی که 24 ساعته قراره کار کنه خیلی بهتره . یه نگاهی بهش بکن .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز. ولی لطفا قوانین رو رعایت کنید و فارسی تایپ کنید .ممنون.

لینک به دیدگاه

با 32 گیگ رم دیگه ؟ به نظر من خیلی خوبه . فقط اگر کولر رو تونیک 120 نگیری بهتره . ماچو خیلی بهتر از تونیکه . هم میتونی فن دوم بذاری روش و هم اینکه کیفیتش بهتره . قیمتش هم ارزونتره . در مورد مادربورد هم اگر فکر میکنی که نیازی به امکانات اضافیه مدل Deluxe نداری و فقط به دلیل کیفیت میخوای بگیریش ، مادربورد سابرتوث رو بگیر . امکانتش کمتره ، ولی برای سیستمی که 24 ساعته قراره کار کنه خیلی بهتره . یه نگاهی بهش بکن .

بله ۳۲ البته هنوز بین این فرکانس تایمینگ اینا موندم

اگهPatriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 1600C9موجود نبود  این رم هم خوبه همون کارایی داره؟ Kingstone HyperX LV XMP16GB 8GBx2 1600

بعد هارد سیگیت جا نمی زاره که سوخت نداره که سرعتش خیلی نسبت به بقیه پایین تره اگر ارزش ۱۰۰ تا ۳۰۰ خرج بیشتر داره عوضش کنم

بعد در مورد فن عشقی انتخاب کردم . خوشگل بود این طوری که شما میگین همون شما گفتین می گیرم.

مین نمی دونم ولی امکانات  کوچبک خیلی تفاوت داره اگه اره همین برمی دارم اصلا تفاوت امکاناتییشون همین وافای و بلوتوث فقط؟

آقا خیلی امروز وقت شما گرفتیم

ویرایش شده توسط Ebess
لینک به دیدگاه

Kingstone HyperX LV XMP16GB 8GBx2 1600 هم رم خوبیه . ولی CL10 هست . البته ولتاژ پایینه و برای اورکلاک خوبه . با ولتاژ کمتری اورکلاک میشه و حرارت کمتری ایجاد میکنه . مصرفش هم کمتره . ولی رم پاتریوت به نظر من بهتر از اینه .

اگر رم بالای فرکانس 1600 بگیری ، بهتره همون مادربورد Deluxe رو برداری . چون با اورکلاک رم میتونی راحت به فرکانس خود رم برسی .

من الان بیشتر از یک ساله سیگیت دارم . مشکلی ندیدم . هر کس هم داشته راضی بوده . ضمن اینکه شما کار اصلیت با SSD هست . هاردت فقط برای آرشیو استفاده میشه . اگر راضی نیستی به خریدش نخر . چون اگر راضی نباشی مشکل درست میشه ;)

فقط بلوتوث و وای فای نیست . مشخصاتشون رو ببین . تو سایت اصلی . تفاوتهای دیگه ای هم دارن . مثل ساپورت فرکانس رم و اسلات های PCIe . همون Deluxe رو بردار . ارزش داره خریدش .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...