رفتن به مطلب

انتخاب پاور مناسب برای اورکلاک 5970

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان محترم

امروز یک کارت گرافیک XFX 5970 Black Edition 2GB خریدم. حالا می خوام در مورد انتخاب پاور مناسب راهنماییم کنید.

درسته که پیک مصرف ذکر شده برای 5970 معمولا 297 هست ولی در بعضی از پست های این فروم و فروم پرشین تولز تا 450 هم گزارش شده.

اما بد تر از همه: یه نگاهی به لینک زیر بیاندازید

http://www.overclockersclub.com/reviews/xfx_hd5970_be_limited/17.htm

حالا،

اولا تا چه حد به اطلاعات بالا میشه اعتماد کرد؟

دوما با تمام این اوصاف پاور مناسب کدومه؟

ضمنا سایر قطعات کامپیوتر مورد استفاده ی من به شرح زیره:

1. ASUS P8H61 Mainboard
  2. 2x2GB DDR 3 Ram
  3. 3x1TB HDD
  4. DVD-RW
  5. Genius 110 Speaker
  6. A4tech keyboard
  7. Wireless mouse

و نهایتا این که تصمیم دارم کلاک 5970 رو تا جای ممکن بالا ببرم. کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

ویرایش شده توسط gpooseh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام بر دوستان محترم

امروز یک کارت گرافیک XFX 5970 Black Edition 2GB خریدم. حالا می خوام در مورد انتخاب پاور مناسب راهنماییم کنید.

درسته که پیک مصرف ذکر شده برای 5970 معمولا 297 هست ولی در بعضی از پست های این فروم و فروم پرشین تولز تا 450 هم گزارش شده.

اما بد تر از همه: یه نگاهی به لینک زیر بیاندازید

http://www.overclockersclub.com/reviews/xfx_hd5970_be_limited/17.htm

حالا،

اولا تا چه حد به اطلاعات بالا میشه اعتماد کرد؟

دوما با تمام این اوصاف پاور مناسب کدومه؟

ضمنا سایر قطعات کامپیوتر مورد استفاده ی من به شرح زیره:

1. ASUS P8H61 Mainboard
  2. 2x2GB DDR 3 Ram
  3. 3x1TB HDD
  4. DVD-RW
  5. Genius 110 Speaker
  6. A4tech keyboard
  7. Wireless mouse

و نهایتا این که تصمیم دارم کلاک 5970 رو تا جای ممکن بالا ببرم. کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

اونجا مصرف کل سیستم رو نوشته.

یه پاور 750 وات گلد گرین و یا 785 و 885 دست دوم گیر بیارید برای سیستم شما کافی هست.

سیستم شما +اورکلاک گرافیک نهایت پاور 700 وات میخواد که اینده نگرانه اش میشه اون مدلهایی که بهتون گفتم.

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون

برای من هم مصرف کل سیستم مهمه. با این که قطعات استفاده شده در تست لینک بالا با قطعات معمولی من یکی نیستند ولی تفاوت مصرف قطعات منهای گرافیک نباید خیلی زیاد باشه.

حسابگر گرین میگه حداکثر توان مصرفی سیستم 535 واته و یه 585 براش کافیه ولی گرین اورکلاک رو در نظر نمی گیره

ضمنا در حسابگر گرین نمیشه دو گرافیک متفاوت رو انتخاب کرد. من می خوام یه 6570 رو به همرام 5970 به کار بگیرم. 5970 برای محاسبات موازی و 6570 برای تصویر

لینک به دیدگاه

شما مدل GP1000w-OC  بگیرید و صد البته 1350w-oc که از 2 برد 750w استفاده میکنه و توان سیستمت رو خوب پشتیبانی میکنه با توان 110 آمپر راحت تا 3 تا گرافیک کراس یا sli کنید

لینک به دیدگاه

شما مدل GP1000w-OC  بگیرید و صد البته 1350w-oc که از 2 برد 750w استفاده میکنه و توان سیستمت رو خوب پشتیبانی میکنه با توان 110 آمپر راحت تا 3 تا گرافیک کراس یا sli کنید

ممنون از توجهتون

با توجه به بودجه خیلی بعیده که بتونم کارت گرافیکی بسیار قوی دیگری بخرم. اینه که نمی خوام هزینه ی اضافی کرده باشم. این مدل هایی که شما پیشنهاد دادین خیلی خوبن و جزو گزینه های ممکن. ولی به نظرم در بین گزینه های مناسب جا نمی گیرن

باز هم ممنونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از طرفی شما میخواهید اور کنید. از طرفی هم میخواهید که در آینده باز هم قطعه اضافه کنید همونطور که اون دوستمون در پست 4 گفتن 1000 وات گلد بهنرین گزینه هست. پاوری که توی امضای من هم هست خوبه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ,

اور ولتاژ بالا و بردن کارت زیر خنک کننده های قوی برای زدن رکورد کلاک هسته میتونه مصرف رو بسیار بالاتر از توان نامی ببره اما شما چون نمیخواهید دست به چنین اورکلاکی بزنید , اینطور حساب کنید که 20 تا 30 درصد افزایش مصرف رو خواهید داشت .

فکر میکنم 300 وات ماکس مصرفی هست که کارت شما میتونه داشته باشه .

اگه اینطور هست یک پاوری انتخاب کنید که توی شاخه 12 ولت مخصوص کارت گرافیکش حداقل بتونه 25 آمپر رو به طور مداوم تامین کنه .( در نظر داشته باشید که مصرف پردازنده رو حساب نکرده ام )

پاور 530 وات واسه سیستم شما اصلا مناسب نیست , یک پاور 650 وات کاملا ایده عال هست .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ,

اور ولتاژ بالا و بردن کارت زیر خنک کننده های قوی برای زدن رکورد کلاک هسته میتونه مصرف رو بسیار بالاتر از توان نامی ببره اما شما چون نمیخواهید دست به چنین اورکلاکی بزنید , اینطور حساب کنید که 20 تا 30 درصد افزایش مصرف رو خواهید داشت .

فکر میکنم 300 وات ماکس مصرفی هست که کارت شما میتونه داشته باشه .

اگه اینطور هست یک پاوری انتخاب کنید که توی شاخه 12 ولت مخصوص کارت گرافیکش حداقل بتونه 25 آمپر رو به طور مداوم تامین کنه .( در نظر داشته باشید که مصرف پردازنده رو حساب نکرده ام )

پاور 530 وات واسه سیستم شما اصلا مناسب نیست , یک پاور 650 وات کاملا ایده عال هست .

درود بر شما

اینجا مینیمم پاور رو نوشتن 650 تازه برای حالت دیفالت هست. اگه اورکلاک بشه حتما مصرف بالاتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

درود بر شما

اینجا مینیمم پاور رو نوشتن 650 تازه برای حالت دیفالت هست. اگه اورکلاک بشه حتما مصرف بالاتر خواهد بود.

داداش گلم شما همون 1000وات رو بگیر خیالت رو تخت کن  

از نگرانی هم در میایی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...