رفتن به مطلب

نحوه جواب دادن در انجمنهای گفتگو چگونه است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

چند وقتی بود که ذهنم رو یه مسئله ای مشغول کرده بود و لازم دونستم که با شما تجربه ها و مطالبم رو شیرینگ کنم ...

دوستان عزیز جوابهای زیادی میشه توی یک تاپیک داد ولی روش درست و منطقیه پاسخگویی در یک انجمن میتونه راههای زیادی داشته باشه .

معمولا به سه روش زیر میشه در یک تاپیک پست داد :

مثلا یک نفر تاپیکی ایجاد کرده و توش گفته که GT 610 قویتر از GTX 680 هستش خوب این مسخره ترین چیزی هستش که میشه شنید :D دیگه ولی جوابهایی که میشه توی تاپیک مورد نظر داد :

جواب 1 - فلان فلان شده ....................... کجای دنیا گفتن که 610 قویتر از 680 اینو از کجا دراوردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب 2 - تو که بلد نیستی مجبوری تاپیک بزنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به دلیل زیر و لینکهایی که در زیر برات میگذارم و به هزار دلیل و مقاله و مطلبهای مختلف 680 قویتر از 610 هستش

http://www.bjorn3d.com/2012/10/nvidia-geforce-gtx-650-ti-reference-card-review/

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-GPU-Acceleration-161/

جواب 3 - دوست عزیزم به نظر و تحقیقهایی که کردم 680 قویتر از 610 هستش و در تستهایی که انجام شده کاملا این مسئله مشهوده . البته هیچ وقت هیچ چیزی نمیتونه مطلقا درست باشه و این نظر منه و شما میتونید بیشتر تحقیق کنید و این هم لینکهای مورد نظر

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-GPU-Acceleration-161/

http://www.bjorn3d.com/2012/10/nvidia-geforce-gtx-650-ti-reference-card-review/

جواب 1 کمتر در فرومها دیده میشه ولی بعضا چنین اتفاقاتی افتاده ولی جواب 2 بسیار زیاده و جواب 3 فکر میکنم منطقیترین جواب باشه که میشه داد چون اگر خدای نکرده ما تاکید به درست بودن جوابمون بکنیم و اگر خلافش ثابت بشه اینجا ما هستیم که اطلاعات غلط و اشتباه به دیگران دادیم .

پس به سادگی و فقط با گفتن " نظر من اینه " بدون کوچکترین توهین و تاکید بیجا میشه نظر خودمون رو محترمانه به دیگران بدیم .

خودم بارها شده که از جواب 2 استفاده کردم ولی نتیجه ای که داشته کاملا بر ضد خودم بوده . بعد از بررسی متوجه شدم که جواب بنده از جایگاه درستی نبوده و بنده دیدگاه طرف مقابلم رو هم ندیدم .

فقط با چند تا کلمه میشه اطلاعات رو به دیگران انتقال داد و در مقابل انتقال این اطلاعات نیز هم احترام و هم عزت و هم تشکر دریافت کرد

موفق باشید و امیدوارم که براتون مفید بوده باشه

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

کاملا" حق با شماست. اما مدل جواب 3 پاسخ دادن اعصاب ریلکس میخواد در حد قوه خوردن در کنار سواحل مدیترانه.

بخصوص اونجاهایی که فکر میکنیم حق با ماست، گاهی از روی بی حوصلگی یا احساسات و علاقه شدید به برند یا مدل خاصی، اینقدر به صورتی بد و نا محترمانه پاسخ میدیم که هم خودمون رو خراب میکنیم و هم طرف رو از پرسیدن چیزی که نمیدونه پشیمون می کنیم.

امیدوارم صبر و تحمل خودم و همه کاربرها بالا بره. (*) (*)  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

جالب بودن بررسیتون جناب حسینی /

من خودم از روش 3 +10% هم از روش 2 استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

درود

اول از همه ممنون از آقای حسینی که همیشه از روش 3 استفاده میکنن البته اگه روش شماره 4 هم بود یعنی دیگه تو اوج لطافت بازهم آقای حسینی از اون روش استفاده می کرد!

من نمیدونم از کدوم روش استفاده میکنم بهتره دوستان نظر بدن!

لینک به دیدگاه

بسیار عالی بود جناب حسینی...

خیلی خوبه بازم فرهنگ سازی میکنید در مورد این جور لحن برخورد...

خودم به شخصه در مواجهه با این جور موارد سعی میکنم از روش سوم استفاده بکنم. :)

با تشکر

لینک به دیدگاه

مرسی و افرین به شما دوستان گلم که توجه میکنید به این مسائل

ماها بشر هستیم و هر کدوم از ماها امکان داره اشتباه کنیم و هر کدوم از ماها امکان اینکه از روشهای 1 تا 3 استفاده بکنیم هستش حالا یکی روش 1 رو کمتر و یکی روش 2 رو بیشتر در کل باید از خودمون مراقبت کنیم که باعث دلخوری دیگران نشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مرسی و افرین به شما دوستان گلم که توجه میکنید به این مسائل

ماها بشر هستیم و هر کدوم از ماها امکان داره اشتباه کنیم و هر کدوم از ماها امکان اینکه از روشهای 1 تا 3 استفاده بکنیم هستش حالا یکی روش 1 رو کمتر و یکی روش 2 رو بیشتر در کل باید از خودمون مراقبت کنیم که باعث دلخوری دیگران نشیم

درود به دوستان و به شما جناب حسینی ,

به شخصه از اعتقادات شما لذت میبرم .

راستش دنیا همینه اگه بخواهیم از روش 1 استفاده کنیم باید منتظر باشیم یکی دیگه هم یه جای دیگه همون رو به سرمون بیاره . تازه بعضی مواقع شده که از همون روش یک استفاده کردیم و تهش فهمیدیم که جواب خودمان هم اشتباه هست و یکی دیگه آمده تو سرمون زده :D

یه تیکه آهنگ مشهور که میگه :

What you gonna do ?
What you gonna do when they come for you ?
ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر بابت ایجاد و مطرح کردن موضوعات اجتماعی و فرهنگی از این قبیل که داره به فراموشی سپرده می شود...

بشخصه سعی کردم اگه اعصاب درستی ندارم کلا اونموقع در جمع حاضر نشم و دخالتی نکنم تا موقعی که بخودم اطمینان داشته باشم که حتما از گزینه 3 برای صحبت با اطرافیان استفاده می کنم... و از دوجور ادم بیزارم، افرادی که خدای ناکرده لحن تندی دارند و افرادی که سیگار و امثالهم می کشند دوری می کنم و خط قرمزی هست که بسته به موقیعت خط زرد هست برای من و سعی من بر این هست از این جور افراد پرهیز کنم.

باتشکر از توجهات همیشگیتون در این زمینه های اخلاقی و انسانی جناب حسینی عزیز

لینک به دیدگاه

درود

اول از همه ممنون از آقای حسینی که همیشه از روش 3 استفاده میکنن البته اگه روش شماره 4 هم بود یعنی دیگه تو اوج لطافت بازهم آقای حسینی از اون روش استفاده می کرد!

من نمیدونم از کدوم روش استفاده میکنم بهتره دوستان نظر بدن!

دوست عزیز شما همیشه از روش 3 استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت جناب حسینی عزیز

به مطالب خوبی اشاره کردین

خدائیش من الان نزدیک به یک ساعته که دارم تو همین تاپیک با این قرقره موس بازی میکنم...هی میرم بالا,هی میام پائین...

راستش برا شخص بنده فضای مجازی و حقیقی زیاد فرق نمیکنه...

همه دوستان بیشتر بنابه خصوصیات فردیشون در فضای حقیقی در انجمن ها از هر 3 مورد مذکور استفاده میکنند...

خب اگه تاپیکها و پستها موضوعیت عمومی داشته باشه,خیلی راحت تر میشه از مورد 3 استفاده کرد...

اما در پاره ای از موارد به اصطلاح جریان با موضوع قاطی میشه...به این صورت که داستان میره جاده خاکی و از حالت عمومیت و بحث اصلی خارج شده و دقیقا شخص مورد خطاب قرار میگره...که این مورد که در تمامی انجمنها به کرار دیده شده...حـــال گذشت کردن و استفاده از مورد سوم بسیار ملال آوره و به خود شخص ضربه وارد میشه...

حتی اگه آدم بخواد از مورد سوم در این موارد استفاده کنه بازهم جور درنمیاد...یعنی اگه اینطوری هم شروع کنیم : "دوست عزیز شما ...... " خب دقیقا این دوست عزیز گفتن با دوست عزیز در مورد سوم کاملا فرق میکنه و مشخصه که خیلی تابلو داریم عنوان میکنم و قالبی از احساسات بر ما غلبه شده...

شاید هم خیلی دارم مبهم صحبت میکنم و از حوصله دوستان خارجه...

ولی خودم به شخصه در تمامی تاپیک ها و حتی در دنیای واقعی همیشه اول برخورد طرف مقابل خودمو نگاه میکنم و به همون اندازه باهاش رفتار میکنم...

چون کلا بنابه دلایلی آدم بسیار عصبی هستم,اگه هم جواب بی احترامی طرف مقابلمو ندم,حتما یه اتفاق بد پیش میاد...

بازهم ببخشید که سرتون رو درد آوردم...

"انشاا... خدا به هممون صبر و تحمل بده"

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

اون مورد اول : فلان فلان ...بووووووووووق... :D  در جای خالی بوق دار انواع کلمات ناهنجار آپدیت شده بکار میره وقتی اوضاع بیخ پیدا کرده =)) 

لینک به دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی تایپک خوبی زدی .آخه دلیلی نداره یکی بخواد واسه اینکه اطلاعاتش بهتره یا به هر دلیلی به یکی بی احترامی کنه ولی  خدا رو شکر بچه ها لیون 95درصدشون عا لین اینجا یه فضای مجازیه چه خوبه باهم خوب باشیم

لینک به دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی تایپک خوبی زدی .آخه دلیلی نداره یکی بخواد واسه اینکه اطلاعاتش بهتره یا به هر دلیلی به یکی بی احترامی کنه ولی  خدا رو شکر بچه ها لیون 95درصدشون عا لین اینجا یه فضای مجازیه چه خوبه باهم خوب باشیم

درود

اگه با هم خوب نبودیم حداقل بد نباشیم و فقط و فقط نظرمون رو بگیم

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود دوستان عزیزم

لطفا دوباره پست اول و سایر مطالب این انجمن رو بخونید .

متاسفانه دوباره یه سری از دوستان تحمل شنیدن حرفها و نظرات همو ندارن و این نشون دهنده ضعف شخصیتی هستش که دیده میشه . یعنی حتی طاقت شنیدن نظر دیگران رو نداریم بعد دم از دموکراسی و حل مسائل میکنیم .

از دید من کسانیکه به نظر دیگران توهین میکنن و جواب های تند میدون و از بالا نگاه میکنن در توهم به سر میبرن , چون هیچ کسی نمیتونه ادعا کنه که همه چیز رو میدونه و این اجازه رو به افکارش بده که رشد کنه

چه خوبه که ما خودمون رو لیوان پر نشون ندیم و اصرار به پر بودن و دانا بودن نکنیم و اجازه بدیم که دیگران نظرات خودشون رو بگن و ما هم یک شنونده خوب باشیم .

دوست باشیم @};- @};- @};- @};- @};- :x :x

لینک به دیدگاه

اقای حسینی عزیز این حرفهای شما را باید لایک میزدم که اینجا نمیشه ولی میشه با دو کلمه گفت که متشکرم @};- @};- @};-

در کل حرف زدن فرهنگ و ادب خاصی لازم نداره این مغز هست که در یک لحظه دستور میده که ما چطور رفتار کنیم و چطور حرف بزنیم و یا حرکت کنیم که نتیجه این فعالیتهای مغز میشه عمل و عکس العملی که در جامعه میبینیم

حالا باید ریشه یابی کرد که چرا اکثر مردم اینقدر بد جواب میدن و بدرفتاری میکنن....از نظر من تا ریشه یابی نشه نمیشه کاریش کرد چون در اکثر مواقع مشاهده میشه که حفظ ظاهر میکنن بجای عمل کردن

همین حالا قول میدم اگر قوانین این انجمن نباشه خیلیها با بکار بردن حرفهای زشت جواب همدیگر را میدن.... مردم به بی قانونی عادت کردن هر روز که از خونه خارج میشیم شاهد بی قانونی و رفتارهای بد جامعه هستیم

این رفتارها را مردم انجام میدن.......مردم میشن جامعه و ملت که در همین انجمن هم حضور دارن.....پس رفتارشون تغییری نمیکنه فقط مکان و زمان تغییر میکنه و انهایی که در خارج از انجمن خوب باشن و خوب رفتار کنن در همینجا هم خودشون را نشون میدن و برعکس انهایی که در خارج از انجمن ادب را رعایت نمیکنن اینجا هم نه قانون سرشون میشه و نه ادب را رعایت میکنن

لینک به دیدگاه

اقای حسینی عزیز این حرفهای شما را باید لایک میزدم که اینجا نمیشه ولی میشه با دو کلمه گفت که متشکرم @};- @};- @};-

در کل حرف زدن فرهنگ و ادب خاصی لازم نداره این مغز هست که در یک لحظه دستور میده که ما چطور رفتار کنیم و چطور حرف بزنیم و یا حرکت کنیم که نتیجه این فعالیتهای مغز میشه عمل و عکس العملی که در جامعه میبینیم

حالا باید ریشه یابی کرد که چرا اکثر مردم اینقدر بد جواب میدن و بدرفتاری میکنن....از نظر من تا ریشه یابی نشه نمیشه کاریش کرد چون در اکثر مواقع مشاهده میشه که حفظ ظاهر میکنن بجای عمل کردن

همین حالا قول میدم اگر قوانین این انجمن نباشه خیلیها با بکار بردن حرفهای زشت جواب همدیگر را میدن.... مردم به بی قانونی عادت کردن هر روز که از خونه خارج میشیم شاهد بی قانونی و رفتارهای بد جامعه هستیم

این رفتارها را مردم انجام میدن.......مردم میشن جامعه و ملت که در همین انجمن هم حضور دارن.....پس رفتارشون تغییری نمیکنه فقط مکان و زمان تغییر میکنه و انهایی که در خارج از انجمن خوب باشن و خوب رفتار کنن در همینجا هم خودشون را نشون میدن و برعکس انهایی که در خارج از انجمن ادب را رعایت نمیکنن اینجا هم نه قانون سرشون میشه و نه ادب را رعایت میکنن

ممنونم از شما

فقط این رو متذکر بشم که ما خودمون جزو این ملت و مردم هستیم و همه چیز از خودمون شروع میشه .

بیایم صادقانه حرف بزنیم , من خودم خیلی وقتها بی قانونی کردم خیلی وقتها طاقت شنیدن نظرات رو نداشتم پس من جدا از دیگران نیستم ولی بحث اینجاست تا کی باید این روش رو ادامه بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوبه که این سوال رو از خودم بپرسم .

بپرسم که این شخص چی داره میگه ؟ یک درد اگر درست گفت چی ؟ من چی میتونم ازش یاد بگیرم ؟ من چطور بهش اطلاعاتم رو انتقال بدم که به اون هم کمک بشه ؟ چطور تحملم رو در مقابل نظرات مخالف بالا ببرم ؟

و کی سوال دیگه ...........

پس از خودمون شروع کنیم و یک بازی برنده برنده راه بنداریم

لینک به دیدگاه

کاملا درست و منطقی هست حرفهای شما و باید بگم من هم خیلی جاها بی قانون بودن را ترجیه میدم ولی بعد که فکر میکنم میبینم قانونی بودن و منطقی فکر کردن و عمل کردن و حرف زدن خیلی بهتر هست

من مدتی را خارج از کشور زندگی کردم در محیطی که مردم حداقل 80% مردم قانون را رعایت میکردن و میدونید چه چیزی من را ازار میداد ؟ همین قانون یعنی تنها چیزی بود که به من فشار می اورد ......دلم برای بی قانون زندگی کردن تنگ شده بود

ما عادت کردیم و ترک این عادت در 1 روز 1 ماه یا 1 سال امکان نداره ریشش خیلی عمیق هست ولی باید از یه جایی شروع کنیم شما هم با درست کردن این سایت این امکان را برای کاربران بوجود اوردید که با خواندن و نوشتن و مطرح کردن عقاید و نظراتشون در این مسیر گامهایی را بردارند و به جلو حرکت کنن نتیجه این کار را نمیشه 1 روزه مشاهده کرد ولی در دراز مدت معلوم میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...