رفتن به مطلب

مشکل نمایش رنگ در فتوشاپ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه اساتید و دوستان عزیز

من یک کاربر حرفه ای فتوشاپ هستم و مدتی هست که بعد از اینکه نرم افزار بریج را باز می کنم رنگ عکس هام (چه آنهایی که ادیت کردم و چه آنهایی که خام هستند) بسیار مرده می شه در واقع می شه مثل عکسی که پرفایل رنگیش را از دست می ده

سیستم عاملم ویندوز 8 هست با ویندوز 8.1 هم تست کردم نتیجه همین بود مانیتورم dell u2711 هست و با گرافیک intel HD4000 کار می کنم   هرچی درایور بوده را آپگرید کردم. فیلم مشکلم را آپ می کنم توی نت سرچ کردم همین مشکل را کاربران مک با فتوشاپ cs6 هم داشتن در حال حاضر با cc کار می کنم. بعد از سرچ فراوان و تحقیقات بسیار خودم به این نتیجه رسیدم که فتوشاپ نمی تونه پروفایل رنگی خودش را به مانیتور بفهمونه  بنابراین مانیتور نمی تونه رنگ را درست نمایش بده به دلیل اینکه در نرم افزار دیگه ای مثل acdsee pro رنگها درست دیده می شوند.

ممنون می شم دوستان راهنمائیم کنند.

bandicam 2013-08-05 00-21-50-084.rar

لینک به دیدگاه

اساتید فتوشاپ نظری ندارند؟؟؟!!

لینک به دیدگاه

احتمال داره مشکل از تنظیمات فتو شاپ باشه . شما یه شات از صفحه تنظیمات جنرال تو قسمت پرفورمنس میذاری ؟

لینک به دیدگاه

البته بعید می دونم از تنظیمات جنرال باشه اما اینم شات از جنرال

post-8090-0-38267700-1375681905_thumb.png

لینک به دیدگاه

Color Picker رو روی ویندوز گذاشتی امتحان کنی ؟ ممکن این پروفایل با مانیتور سازگارتر باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من این مشکل رو با یک نرم افزار دیگه داشتم از طریق color management خود ویندوز قسمت Advanced گزینه device profile رو روی apple RGB قرار دادم و درست شد

(کلا به نظرم استاندارد Apple RGB رنگ های بهتری نسبت به Adobe RGB داره)

لینک به دیدگاه

من این مشکل رو با یک نرم افزار دیگه داشتم از طریق color management خود ویندوز قسمت Advanced گزینه device profile رو روی apple RGB قرار دادم و درست شد

(کلا به نظرم استاندارد Apple RGB رنگ های بهتری نسبت به Adobe RGB داره)

دوست عزیز مگه شما از سیستم عامل و سخت افزار اپل استفاده می کنید؟؟ اگر جوابتون نه هست این کارتون کاملا اشتباه بوده اگرچه که به طور ظاهری مشکلتون حل شده باشه. این پرفایلهای رنگی هرکدموش کارائی های خودش را دراه.

لینک به دیدگاه

Color Picker رو روی ویندوز گذاشتی امتحان کنی ؟ ممکن این پروفایل با مانیتور سازگارتر باشه .

منظورتون را درست متوجه نمی شم می شه یه کم بیشتر توضیح بدید که چه چیز کالر پیکر را بزارم روی ویندوز؟

لینک به دیدگاه

تو همون بخش جنرال . گزینه اول . کالر پیکر روی ادوب هست . اون رو روی ویندوز تنظیم کن . گزینه داره . انتخاب میشه . ببین تاثیر میذاره یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز مگه شما از سیستم عامل و سخت افزار اپل استفاده می کنید؟؟ اگر جوابتون نه هست این کارتون کاملا اشتباه بوده اگرچه که به طور ظاهری مشکلتون حل شده باشه. این پرفایلهای رنگی هرکدموش کارائی های خودش را دراه.

من از هر 2 سیستم عامل استفاده می کنم Apple RGB یک استاندارد نمایش رنگ هست نه اینکه فقط مخصوص محصولات اپل باشه

برای اینکه در هر 2 سیستم عامل رنگ ها دقیق داشته باشم ازش استفاده می کنم

http://deepikadutta.wordpress.com/2010/01/21/match-the-colors-of-mac-photoshop-with-windows

لینک به دیدگاه

تو همون بخش جنرال . گزینه اول . کالر پیکر روی ادوب هست . اون رو روی ویندوز تنظیم کن . گزینه داره . انتخاب میشه . ببین تاثیر میذاره یا نه .

انجام دادم مشکل حل نشد

لینک به دیدگاه

من از هر 2 سیستم عامل استفاده می کنم Apple RGB یک استاندارد نمایش رنگ هست نه اینکه فقط مخصوص محصولات اپل باشه

برای اینکه در هر 2 سیستم عامل رنگ ها دقیق داشته باشم ازش استفاده می کنم

http://deepikadutta.wordpress.com/2010/01/21/match-the-colors-of-mac-photoshop-with-windows

دوست من تا جائی که من خاطرم هست و اطلاع دارم apple RGB قابل مقایسه با sRGB هست (به لحاظ گاموت رنگی) و نه با Adobe RGB 1998 و در ضمن باز تا جائی که اطلاع دارم  Apple RGB هماهنگ با گامای اپل هست. اما واسه کسی که می خواهد بین دو سیستم عامل جابه جا کنه عکسها رو هم Apple RGB (به عنوان یک پروفایل رنگی استاندارد وهماهنگ تر با سخت افزارها به علت دامنه رنگ محدودتر) و هم پروفایل Adobe RGB 1998 به عنوان پروفایلی با دامنه رنگ وسیعتر مناسب هست.

البته تا جائی که من اطلاع دارم.

لینک به دیدگاه

کسی نبود راهنمائی کنه؟

لینک به دیدگاه

کسی نیسیت مرا یاری کند؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...