رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام به تمامه دوستان من داشتم کارت گرافیکمو اورکلاک میکردم برای اینکه تو فراکانس بالا پایدار باشه خواستم کمی ولتاژ برقشو بالا ببرم که اشتباهی حواسم نبود

46373945554962105639.jpg

به جایه اینکه اونی که دورشو خط کشیدم ببرم بالا اون یکی که فلش زدمو بردم بالا چشمتون روزه بد نبینه چنان بویه سوختگی اومد که خواستم یه سطل اب بریزم روش تا اتیش نگیره :D

الان به نظرم  رگولاتور برق های کارت گرافیک مرخص شده از دوستانی که تجربشو دارن یا این اتفاق براشون افتاده میخوام که بندرو راهنمایی کنن با تشکر

راستی بنظرم با تعویض  رگولاتور برقاش مشکل بر طرف میشه یعنی همونایی که دورشو خط کشیدم دوستانی که این  رگولاتور برقارو دارن و یا میدونن که از کجا میشه پیداشون کرد یا 580 معیوب دارند که دیگه لازمش ندارن ممنون میشم

56662438086558976797.jpg

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
اضافه شدن برچسب ها
لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خسته نباشید همون کارت AVGA بود که برای فروش گذاشته بودی :D  تجربه خوبی برات شد خدارو شکر برق نگرفتت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اون سیاهی که رو برده ، ماله سایه خودتت هستش یا نه ماله دسته گلی هست که به آب دادی ؟؟؟ :wub:

لینک به دیدگاه

سلام

خدا بد نده

این مشکل هم برای من پیش امده بود البته اون زمان 4830 بود که غول بود  :excl:

اون وقت هم با همون مقاومت های مه شما ازش عکس گرفتی  کار من حل شد یعنی عوض کردم اونم خودم 

یادش بخیر وقتی بلند شد ای یه کییفی کردم :party: نگو

شما هم ببین کارت با عوض کردن اونا حل یشه

البته اول خازنها رو تست کن چون بیشتر اونا ضربه میخورن

لینک به دیدگاه

سلام

اون سیاهی که رو برده ، ماله سایه خودتت هستش یا نه ماله دسته گلی هست که به آب دادی ؟؟؟ :wub:

نه سایه خودمه فقط رگلاتوراش  صدمه دیده :D

لینک به دیدگاه

فاز که نمی سوزه عزیز من !!!

اون فت های قبلش ممکن بسوزن و هر ردیف هم یک رگلاتور داره ...

الان تصویر دارید ؟ اگر ندارید و کارت گارانتی داره مراجعه کنید گارانتی. اگر گارانتی نداره، شانس بیارید از فت ها باشه وگرنه اگر رگلاتور باشه نمی شه کاریش کرد...

برای شادی همه از دست رفته ها و اموات اقرا فاتحة الصلوات !!!

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام

خدا بد نده

این مشکل هم برای من پیش امده بود البته اون زمان 4830 بود که غول بود  :excl:

اون وقت هم با همون مقاومت های مه شما ازش عکس گرفتی  کار من حل شد یعنی عوض کردم اونم خودم 

یادش بخیر وقتی بلند شد ای یه کییفی کردم :party: نگو

شما هم ببین کارت با عوض کردن اونا حل یشه

البته اول خازنها رو تست کن چون بیشتر اونا ضربه میخورن

نه دوست عزیز به خازن ها ربطی نداره من خودم تعمیرکار هستم متاسفانه رگولاتور هاشه که سخت گیر میاد یا به عیارتی اصلا گیر نمیاد

دوستان کسی رگولاتور نداره یا همچین مشکلی نداشته :(

لینک به دیدگاه

فاز که نمی سوزه عزیز من !!!

اون فت های قبلش ممکن بسوزن و هر ردیف هم یک رگلاتور داره ...

الان تصویر دارید ؟ اگر ندارید و کارت گارانتی داره مراجعه کنید گارانتی. اگر گارانتی نداره، شانس بیارید از فت ها باشه وگرنه اگر رگلاتور باشه نمی شه کاریش کرد...

برای شادی همه از دست رفته ها و اموات اقرا فاتحة الصلوات !!!

بازم میگم فکر نکنم از اونا باشه به احتماله 90 درصد از همون رگلاتور هاست  من تاحالا با همچین مشکلی رولرو نشدم شما جاییرو میشناسید کارت گرافیکو ببرم نشون بدم کلا تصویر نمیده دیگه داره یواش یواش گریم در میاد :D

لینک به دیدگاه

عزیز دل شما که خودت تعمیر کاری، بدون و اگاه باش که رگلاتور ها رو هم گیر بیاری که من می دونم گیر نمیاد !!! (حتی وندرهای مختلف توی کارت های رفرنس ممکن فرق کنه و نخوره و مشابه نباشه) نمی تونی اون رگلاتور رو عوض کنی چون چیپ بالدار هستش ...

لینک به دیدگاه

عزیز دل شما که خودت تعمیر کاری، بدون و اگاه باش که رگلاتور ها رو هم گیر بیاری که من می دونم گیر نمیاد !!! (حتی وندرهای مختلف توی کارت های رفرنس ممکن فرق کنه و نخوره و مشابه نباشه) نمی تونی اون رگلاتور رو عوض کنی چون چیپ بالدار هستش ...

یعنی قیده کارت گرافیکو بزنم :( بندازمش بره شما کسیرو سراغ نداری که این مشکلاتو بدونه و بلد باشه که رفعش کنه

لینک به دیدگاه

مولتی متر داری؟

اگر نداری ببرش پیش یکی که داره ، یا اگر داری بگذار روی بازر :

34718657727657447745.jpg

فت های ردیف سبز پایه هاش بایستی رفتار مشابه با هم رو داشته باشن و ردیف نارنجی هم همین طور اگر فت یا گروهی از فت ها رو پیدا کردی که رفتار مشابهی با بقیه نداشتند یعنی سوختند . اگر فتی سوخته باشه می شه عوضش کرد و کارت بر می گرده !!! اگر رگلاتور قبل فت ها سوخته باشن بایستی خدا حافظی کنی با کارت.

یک راه دیگه هم داره اگر رگلاتور های قبل از درایورها سوخته باشن می شه یک گروه رو کلاً از مدار خارج کرد. گروه های فاز بندی با رنگ آبی مشخص شدند. اینجوری 2 فاز از فاز بندی خارج می شه و کارت با یک کلیه به زندگیش ادامه می ده... :D

خدا امیدت رو نا امید نکنه جوون. فقط بعضی وقت ها دوستان یک سری کارا می کنند، بعد ما (البته من که کوچیک جمع هستم منظورم دوستان حرفه ای هست) بهشون می گیم نکنید خطرناکه!!! می بینند طوری نشده ادامه می دن !!! بالاخره یک روزی ممکن چنین اتفاقاتی هم بیوفته دیگه !!! پس هرچیزی رو توی بایوس دستکاری نکنید خواهشاً...

لینک به دیدگاه

مولتی متر داری؟

اگر نداری ببرش پیش یکی که داره ، یا اگر داری بگذار روی بازر :

34718657727657447745.jpg

فت های ردیف سبز پایه هاش بایستی رفتار مشابه با هم رو داشته باشن و ردیف نارنجی هم همین طور اگر فت یا گروهی از فت ها رو پیدا کردی که رفتار مشابهی با بقیه نداشتند یعنی سوختند . اگر فتی سوخته باشه می شه عوضش کرد و کارت بر می گرده !!! اگر رگلاتور قبل فت ها سوخته باشن بایستی خدا حافظی کنی با کارت.

یک راه دیگه هم داره اگر رگلاتور های قبل از درایورها سوخته باشن می شه یک گروه رو کلاً از مدار خارج کرد. گروه های فاز بندی با رنگ آبی مشخص شدند. اینجوری 2 فاز از فاز بندی خارج می شه و کارت با یک کلیه به زندگیش ادامه می ده... :D

خدا امیدت رو نا امید نکنه جوون. فقط بعضی وقت ها دوستان یک سری کارا می کنند، بعد ما (البته من که کوچیک جمع هستم منظورم دوستان حرفه ای هست) بهشون می گیم نکنید خطرناکه!!! می بینند طوری نشده ادامه می دن !!! بالاخره یک روزی ممکن چنین اتفاقاتی هم بیوفته دیگه !!! پس هرچیزی رو توی بایوس دستکاری نکنید خواهشاً...

این فت هارو با تسته بوق باید چه جوری تست کنم بیزحمت یه توضیح کوچیک میدی مرسی

لینک به دیدگاه

ببین هر کدوم از اون فت ها یک سر تخت و پهن دارن ، سر دیگشون 4 تا پایه هستش که سورس، دراین و گیت هستش !!!

50071279683158768042.jpg

مسائل تئوریک رو ول کن !!! یک سر مولتی متر رو بگذار اونطرف که پهنه !!! سر دیگه مولتی متر رو به تک تک 4 پایه بزن ...

اگر یک فتی اون قسمت پهنش توی گروه سبز رنگ که عکسش رو برات گذاشتم با پایه شماره 1 بوق بزنه همه فت های ردیف سبز هم باید بوق بزنند ... اگر بوق نزنه بقیه فت ها هم نباید اون پایشون با پایه پهن بوق بزنه !!! OK ؟؟؟ ردیف نارنجی بایستی رفتارشون شبیه هم باشه و ردیف سبز هم همین طور ...

بگیر بعد بگو کدوم چطور بوق زدند تا مشخص بشه داستان چیه ...

نکته: تحریک فت " ممکنه بعضی از پایه ها بعد از اتصال بازر بهشون یک تک بوق بزنند و بوق قطع بشن برای اون پایه " این یعنی تحریک فت که یعنی فت به احتمال زیاد سالمه !!! اگر دوباره این کار رو با اون پایه بکنی دیگه بوق نمی زنه !!! مگر اینکه پایه های 4 تایی یک طرف رو با هم شرت بدی ، بعد دوباره همون پایه فقط یک تک بوق می زنه ... شبیه تخلیه کردن خازن می مونه !!! شما این کار رو بکن ، بعد توی عکس خودت بگو کدوم پایه ها بوق زد کدوم نزد تا ببینیم چه می شه کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به احتمال بسیار بسیار زیاد برای یکی یا تعداد بیشتری از رگولاتورها مشکل پیش اومده. چون معمولا قبل از فت ها ، رگولاتور آسیب میبینه و منفجر میشه. ظاهرشون چیزی نشون نمیده؟ اونطوری که شما میگی بوی سوختگی شدید اومد احتمال داره ظاهرشون نشون بده. 

لینک به دیدگاه

حاجی، فقط 2 روز تعطیل بودها، که این بنده خدا رو فرستادی به دیار باقی. 

همیشه فکر میکردم برای اوورکلاک، دمای بالا قاتل قطعاته، اما الان فهمیدم این تعطیلات رسمیه که قاتل اصلی قطعاته.

خدا بهت صبر بده، ایشالا کارت گرافیک بعدی بهتر از این.

@};-  @};- @};-  @};-  @};- 

برای شادی PCB اون عزیز سفر کرده، یک دقیقه سیستم رو خاموش میکنم. 

لینک به دیدگاه

ببین هر کدوم از اون فت ها یک سر تخت و پهن دارن ، سر دیگشون 4 تا پایه هستش که سورس، دراین و گیت هستش !!!

50071279683158768042.jpg

مسائل تئوریک رو ول کن !!! یک سر مولتی متر رو بگذار اونطرف که پهنه !!! سر دیگه مولتی متر رو به تک تک 4 پایه بزن ...

اگر یک فتی اون قسمت پهنش توی گروه سبز رنگ که عکسش رو برات گذاشتم با پایه شماره 1 بوق بزنه همه فت های ردیف سبز هم باید بوق بزنند ... اگر بوق نزنه بقیه فت ها هم نباید اون پایشون با پایه پهن بوق بزنه !!! OK ؟؟؟ ردیف نارنجی بایستی رفتارشون شبیه هم باشه و ردیف سبز هم همین طور ...

بگیر بعد بگو کدوم چطور بوق زدند تا مشخص بشه داستان چیه ...

نکته: تحریک فت " ممکنه بعضی از پایه ها بعد از اتصال بازر بهشون یک تک بوق بزنند و بوق قطع بشن برای اون پایه " این یعنی تحریک فت که یعنی فت به احتمال زیاد سالمه !!! اگر دوباره این کار رو با اون پایه بکنی دیگه بوق نمی زنه !!! مگر اینکه پایه های 4 تایی یک طرف رو با هم شرت بدی ، بعد دوباره همون پایه فقط یک تک بوق می زنه ... شبیه تخلیه کردن خازن می مونه !!! شما این کار رو بکن ، بعد توی عکس خودت بگو کدوم پایه ها بوق زد کدوم نزد تا ببینیم چه می شه کرد.

من فت هارو تست کردم اونایی که روش علامت گذاشتم بوق میزدند به نظرم همونا مشکل دارند تو هر ردیف هم 2 تا خراب هستن چون من برقه 6 پینرو از بایوس زیاد کردم که باعث شده تمامه او فت ها که به 6 پین ربط دارند بسوزن حالا من این فت هارو از کجا گیر بیارم راستی خودتون میتونید تعویض کنید راستی بازم یه مشکله دیگه هینه کار پیش اومده اونم اینه که 3 تا قطعه پشته جی پی یو کنده شدند

53669147940838842803.jpg

07559866463879115070.jpg

ویرایش شده توسط mohsenmtm
لینک به دیدگاه

به احتمال بسیار بسیار زیاد برای یکی یا تعداد بیشتری از رگولاتورها مشکل پیش اومده. چون معمولا قبل از فت ها ، رگولاتور آسیب میبینه و منفجر میشه. ظاهرشون چیزی نشون نمیده؟ اونطوری که شما میگی بوی سوختگی شدید اومد احتمال داره ظاهرشون نشون بده. 

منم همین فکرو میکردم ولی بعد تست فهمیدم فت ها مشکل پیدا کردن راستی چه جوری رگلاتور رو میشه تست کرد راستی اونجوری هم بویه سوختگی نداد شوخی کرده بودم ولی یکم داد سریع هم بوش رفت الان اصلا بو سوختگی نمیده

ویرایش شده توسط mohsenmtm
لینک به دیدگاه

راستی بازم یه مشکله دیگه هینه کار پیش اومده اونم اینه که 3 تا قطعه پشته جی پی یو کنده شدند

دیگه داره میشه شبیه کشتی تایتانیک، یه کم دیگه باهاش وربری گمونم PCB از وسط 2 نصف بشه.

میدونم شما ماشالا خودت وارد هستی اما تجهیزات مشکل گیر بیاد. ببرش تعمییر گاه (بدون گارانتی)، شاید قطعاتش رو داشتن و تونستن درستش کنن. دیگه وضعش از این بدتر نشه. :unsure: اگر نداشتند و نشد بعد خودت با خیال راحت بیفت به جونش شاید تونستی درستش کنی.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

دیگه داره میشه شبیه کشتی تایتانیک، یه کم دیگه باهاش وربری گمونم PCB از وسط 2 نصف بشه.

میدونم شما ماشالا خودت وارد هستی اما تجهیزات مشکل گیر بیاد. ببرش تعمییر گاه (بدون گارانتی)، شاید قطعاتش رو داشتن و تونستن درستش کنن. دیگه وضعش از این بدتر نشه. :unsure:

:D واقعیش میزه کارم خیلی شلوغ بودش منم کلی مشتری داشتم اعصابمم بدجوری سره کارت گرافیک  بهم ریخته بود نکردم میزه کارو خلوت کنم لابد گیر کرده به چیزی کنده شده :D

لینک به دیدگاه

من یکی که عمرا دیگه اور کنم. تجریش هم سخته اونم با این قیمتها

لینک به دیدگاه

خدا بده برکت چقدر کاربر داره صفحرو میخونه دوستانی که میخونید عاقبته حواس پرتی و اورکلاک همینه نکنید اینکارو حیفه به خدا این mohsenmtm ببینید خدایی نکرده برایه شما هم اتفاق میوفته ها نکنید (الان اینارو با خودم بودم تا دیگه از این کارا نکنم :D )

لینک به دیدگاه

خدا بده برکت چقدر کاربر داره صفحرو میخونه دوستانی که میخونید عاقبته حواس پرتی و اورکلاک همینه نکنید اینکارو حیفه به خدا این mohsenmtm ببینید خدایی نکرده برایه شما هم اتفاق میوفته ها نکنید (الان اینارو با خودم بودم تا دیگه از این کارا نکنم :D )

عیبی نداره. غصه نخوره برادر.

قریب به اتفاق بچه های فروم کما بیش دستشون به خون قطعات کامپیوتر آلوده است، این احساس گناه برای همه ی ما آشناست. شما هم بهش عادت میکنی.

خلاصه غصه نخور. حواست رو بده به چیزهای دیگه تا امشب صبح بشه. اگر تو یخچال چیزهای خوشمزه داری برو سراغشون.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

فت ها سالمن و درستش به این شکل هستش ...

عکس زیر رو نگاه کن :

43401033008751924275.jpg

دو سر اونجاهایی که برات زرد کردم رو با بازر بگیر باید بوق بزنه !!!

کار بعدی که می کنی اینه که کارت رو به همین حالت (بدون فن) می ندازی روی سیستم. مادربرد باید باز باشه روبروت (توی کیس این کار رو نکن) مولتی متر رو می گذاری روی ولت متر و بازه رو هم روی 20  تا بتونی رنج 1 ولت رو بخونی (200 هم می شه)

بعد یک سر ولت متر رو (سیم مشکی) می کنی توی آهن های پشت کارت که GND یا اتصال بدنه رو بده یک سر دیگه مولتی متر رو می گذاری روی یکی از نقاط سبز رنگ که برات کشیدم... بعد شصت دستت رو می گذاری روی GPU ... بعد سیستم رو روشن می کنی. 5 ثانیه بیشتر سیستم رو روشن نگه ندار ...  توی این تست با شصتت می بینی که GPU داغ می شه (که یکی از نشونه های سلامت GPU هستش) و ولتاژی که بعد از فاز به GPU می ره رو اندازه می گیری. بایستی سریع عمل کنی ... و سعی کن تمامی نقاطی که سبز کردم رو ولتاژشون رو اندازه بگیری ... یک نفر رو بگذار پشت دکمه پاور و اگر GPU زیاد داغ شد و شصتت داشت می سوخت بگو برق رو قطع کنه.

اون 3 تا SMD که از پشت افتاده 2 تاش Cxxx هستند که یعنی خازن هستند و بدون اونها هم بایستی کارت تصویر بده. اون یکی وسطی احتمالاً مقاوت هستش که بدون اون نباید تصویر بگیری !!! تنها راهش هم که بفهمی اون مقاومت چقدر بوده اینه که از روی یک کارت سالم و مشابه اندازش بگیری ...

راه حل نهایی . اگر علائم حیاتی کارت روبه راه باشه، بایستی چیپ بایوس رو با هیتر مخصوص در بیاری ، بندازی روی ای پی رام و بایوس سالم بزنی روی چیپ بایوس و چیپ رو برگردونی سرجاش ...

پ.ن: با خودم می گفتم چرا ملت جمع می شن صحنه اعدام توی 6 صبح نگاه می کنن !!! صبح ها توی مترو هم 26 نفر توی واگن جا نمی شن ، الان 26 نفر تو تاپیکن =)) استاد صابر (OverExtreme) هم تشریف دارند و استاد من هستند، اگر سوالی هم داشتید ایشون بهتر از من بلدند... @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
:D واقعیش میزه کارم خیلی شلوغ بودش منم کلی مشتری داشتم اعصابمم بدجوری سره کارت گرافیک  بهم ریخته بود نکردم میزه کارو خلوت کنم لابد گیر کرده به چیزی کنده شده :D

محسن جان  نکاتی که آقا پوریا داند به شما میگن هیچ تعمیرکاری نمیاد حتی با پولش به کسی یاد بده ، 

با دقت و حوصله مرحله به مرحله جلو برو. من خودم پیش چندین تعمیرکار حرفه ای کارکردم و اکثریت غریب به اتفاق اول کارهایی که آقا پوریا گفتند رو انجام میدادند و در صورت رفع ایراد مبلغ آنچنانی میگرفتند. 

امیدوار باش ، 

دوستانی که پالس منفی میدن ، این مشکل با کمی دقت و حوصله امکان حلش هست .

من یکی که عمرا دیگه اور کنم. تجریش هم سخته اونم با این قیمتها

داداش  ایشون ادیت بایوس کردند ، نه اورکلاک !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب داستانی هست .

اون دفعه که میگفتید با ادیت بایوس 480 کاری کردید که از 580 هم قویتر شده !

فکر کنم این دفعه میخواستید بایوس این را هم ادیت کنید بلکه از 680 هم قویتر بشه  :lol:

به هر حال برای کسب تجربه باید تاوان داد  :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...