رفتن به مطلب

پیشنهاد سیستم تا سقف 10 ملیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

آقا عحب بحثی شد این سیستما :|

دوستای گلم فقط بگم سطح خودم هویج نیست،بالا هم نیست

فقط میگم پیشنهاد AMD ندید اصلا

مدیر وب سایتی که توی امضامه هستم و مشکلاتی که یوزرام داشتن با AMD رو دیدم

چه گرافیک و چه پردازنده

واقعا با Intel و Gfoce حال میکنم و همین برند رو ادامه میدم

پس برای پیشنهاد هاتون روی همین 2 برند تمرکز کنید

بعدش دلیل اینکه میگید یه گرایک قوی نگیرم و به جای 2 تا ضعیف تر بگیرم و sli کنم چیه ؟

یعنی واقعا خیلی تاثیر داره یا آنچنان تاثیری نداره ؟

مرسی از همگی

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه
دلیل اینکه میگید یه گرایک قوی نگیرم و به جای 2 تا ضعیف تر بگیرم و sli کنم چیه ؟

یعنی واقعا خیلی تاثیر داره یا آنچنان تاثیری نداره ؟

دلیل این که بنده این پیشنهاد رو مطرح کردم این بود که درسته که کارتی مثل 760 از 780 ضعیفتره ولی در حالتی که 2 تا 760 به صورت SLI در کنار هم استفاده بشه قدرتشون از یک 780 بیشتر میشه و در عین حال قیمت 2 تا 760 حدود 1900 هستش ولی قیمت یک 780 بسته به برند و نوع کولرش از حدود 2350 تا 2750 هستش. بنابراین علاوه بر قدرت بیشتر 2 عدد 760 ، نسبت کارایی به قیمت 2 عدد 760 خیلی بهتر از یک عدد 780 خواهد بود. تنها مورد منفی استفاده از 2 کارت در حالت SLI اینه که ممکنه در کمتر از 10 درصد موارد به دلیل پشتیبانی نکردن برنامه یا بازی مورد نظر از SLI اون برنامه یا بازی نتونه از قدرت هر دو کارت استفاده بکنه. ولی اون طوری که خودم قبلا SLI رو در کارتهای 460 و 670 تجربه کردم موارد اینچنینی به ندرت در برنامه ها و بازی های جدید پیش میان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای مقایسه کارایی 2 عدد 760 با یک عدد 780 پیشنهاد میکنم این ریویو رو ببینید :

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,1.html

post-6808-0-61723300-1376330794_thumb.png

post-6808-0-58428200-1376330803_thumb.png

post-6808-0-73151100-1376330810_thumb.png

لینک به دیدگاه

sli یه مادربورد خوب میخواد که با توجه به بودجه شما مشکلی نیست. قبلا یه سری مشکل درایور و باگ داشت که به قول آقا بهمن 99 درصد حل شده

ویرایش شده توسط Sha-hab
لینک به دیدگاه

9596716994.png

سیستم 2

سیستم 3

سیستم 4 (سیستمی که انتظار میره بیشتر مد نظر شما خواهد بود!)

ضمناً فراموش نکنید که این شرکت ویستاپخش هست که واژه ی "بدترین گارانتی سال" رو به یدک می کشه! نه آواژنگ!

تک کارت رو حتی اگر خروجی فریم کم بده، ترجیح میدم.

با تهویه ی فوق العاده ای که کیس HAF X داره، مشکلی از بابت دفع حرارت وجود نداره.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز میشه دلیلتون برای انتخاب مین برد گیگابایت به قیمت 2150 رو بگید؟ دقیقا چه مزایایینسبت به مدل های Asus برای کار ایشون داره که اختلاف قیمت 1 میلیونی رو توجیه بکنه؟ در مورد اختلاف قیمت 600 تومنی کارتهای 760 گیگابایت با مدل Inno3D هم همین طور. هارد بلک هم همین طور. 450 تومن برای Blu-Ray Writer ؟  ایشون میتونه به جای اینها مین برد Asus p8z87-v Deluxe و سیگیت 2 ترا ساتا 3 بگیره و با بقیه پول هم به جای 2 تا 760 دو تا GTX 780 بگیره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز میشه دلیلتون برای انتخاب مین برد گیگابایت به قیمت 2150 رو بگید؟ دقیقا چه مزایایینسبت به مدل های Asus برای کار ایشون داره که اختلاف قیمت 1 میلیونی رو توجیه بکنه؟ در مورد اختلاف قیمت 600 تومنی کارتهای 760 گیگابایت با مدل Inno3D هم همین طور. هارد بلک هم همین طور. 450 تومن برای Blu-Ray Writer ؟  ایشون میتونه به جای اینها مین برد Asus p8z87-v Deluxe و سیگیت 2 ترا ساتا 3 بگیره و با بقیه پول هم به جای 2 تا 760 دو تا GTX 780 بگیره!

سلام . چون من هم همین بورد رو پیشنهاد داده بودم دلیل خودم رو میگم:

استفاده از چیپست PEX 8747 و قابلیت sli با پهنای باند بالا

پلتفرم نتورک Killer E2200 .کاربردش برای گیمرها بیشتر مشهوده

تعداد پورت های ساتای بیشتر

خنک کنندگی بهتر! برای هیتسینک ها هم دو فن وجود داره وهم امکان استفاده از واتر کولر برای خنک کردن هیت سینک ها

امکان 3sli و 4sli

پشتیبانی از رم با فرکانس بالا به صورت عملی نه فقط تبلیغاتی! واقعاً رم های باس 2933 و 3000 رو بوت کرده 

مقوله صدا بهترین موردی هست که تا بحال به صورت آنبورد ارائه شده:

استفاده از چیپست چهارهسته ای core3d به صورت کاستومایز شده بر مبنای کارت های Recon3D ولی درایور بهینه شده.تمام خروجی های صدا و پردازنده صدا و کواکسیال gold plated شده که نقش EMI Shield رو ایفا میکنه و استفاده از خازن های Nichicon در دو نوع ES و MW و امکان کاستومایز کردن خروجی صدا با استفاده از OP AMP که دو نوع داخل بسته بندی موجود هست و انواع دیگه رو هم کاربر میتونه خریداری و جایگزین AMP های اصلی کنه

قیمتش هم آخرین بار 1970 بود نه 2150  :)

البته نظرات برای انتخاب قطعات متفاوته و فرمایش شما هم درسته میشه با 1200 از ایسوس انتخاب کرد ولی به نظرم 770 تومن اختلاف قیمت قابل توجیهی برای کارت توصیه شده و Deluxe هست

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه اساتید دوست گلم پردازنده ای که شما پیشنهاد کردین 6 هسته ای است

پاینده باشید

میدونم عزیز،

وقتی نوبت 4770 و یا 3770 میرسه میگن 8 هسته ایه ولی وقتی به این بدبخت میرسن میگن 6 هسته بیشتر نداره

هدف ما تعداد هسته های فیزیکی نیست بلکه لوجیکال پروسسور هست که کار پردازش رو انجام میده

لینک به دیدگاه

از اونجایی که سیستم های مختلفی معرفی شده، لذا دوستان معترض و منتقد بهتره خودشون سیستم پیشنهاد بدن و بهترین سیستم رو از نظر خودشون ارائه بدن تا یاد بگیریم...!!

تعداد پیشنهادات زیاد بوده. بنابراین خریدار باید بیاد نظرش رو بین پیشنهادات اعلام کنه و اون باید بپسنده نه سایر کاربران!

سیستم ها از هر لحاظ متغیره! بستگی به شرایط و سلیقه ی خریدار داره که بیشتر کدوم قطعات مد نظر ایشون هست.

ضمناً هیچ گرونیی بی دلیل نیست! برید داخل گوگل سرچ کنید و کمی اطلاعاتتون رو ببرید بالا و متوجه ی اختلاف یک میلیون تومنی یک قطعه می شوید!

اگر قرار بر این بود که چنین مادربرد گران قیمتی وارد بازار بشه و همه مثل شما فکر کنن، شرکت گیگا خیلی وقت پیش باید در کمپانیشو گل می گرفت و می رفت پی کارش!!!

جناب حسینی هم بخاطر قیمت بالای این مادربرد نباید این قطعه رو به فروشگاهشون اضافه می کردن! چون ارزش خرید نداره!!

در مورد فرکانس رم هم زمانی که خریدار چنین سیستم قدرتمند گیمینگ و High End یی رو قصد خرید داره و راحت توسط پروفایل XMP این فرکانس روی حالت Real آماده به کار میشه، هیچوقت فرکانس 1600 نمی بندن!! ایشون که سیستم 2 میلیونی نمی بنده که بخواد از این فرکانس پایه استفاده کنه!

حالا اینکه تا 2 سال دیگه مبنا و فرکانس پایه ی رم ها به صورت استاندارد روی 2133 خواهد بود، بماند!

با این تفاسیر، چنین انتخاب هایی کاملاً قابل توجیحه. حالا اینکه بعضی از دوستان مخالف هستن، ما مشکلی با نظرات مخالف دوستان نداریم و نظر هر شخصی برای خودش محترم هست و باز هم میگم برای خریدار کسی نباید تصمیم بگیره. خوداستارتر باید انتخاب کنند.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

چند مورد رو من توضیح بدم در مورد سیستمهای پیشنهاد شده .

اول اینکه مادربورد اسنایپر گیگا خیلی مادربورد خوبیه . ولی 2150 قیمت و 1 میلیون تومان اختلاف با مادربورد ایسوس Deluxe اصلا ارزش نداره . چون کاربرد امکانات اضافه اون در این حد نیست .

دوم در مورد رم . تو پلتفرم های 1156 به بعد اینتل ، حجم رم مهمتر از فرکانس رم هست . شما اگر 16 گیگ رم 2400 داشته باشی و 32 گیگ رم 1600 ، هر دو قیمت مساوی هم دارن ولی کارایی 32 گیگ به مراتب بیشتره . ضمن اینکه رم 2400 باید روی مادربوردهایی که پشتیبانی میکنن با اورکلاک به این فرکانس برسه .

سوم اینکه وقتی SSD روی سیستم بسته میشه نیازی به هارد پرسرعت مثل بلک نیست . یک هارد متوسط کفایت میکنه . چون بیشتر برای آرشیو استفاده میشه .

چهارم اینکه من نظرم هنوز تک کارت گرافیک هست . SLI خوبه . ولی هم نیاز به پاور بیشتر داره ، هم حرارت بیشتری ایجاد میکنه ، هم مادربوردی میخواد که ساپورت کامل داشته باشه و هم باگهایی داره که قبلا گفته شد .

پنجم پاور مورد نیاز این سیستمه . این سیستم اگر 2 کارت بخواد کار کنه حداقل 1000 وات پاور میخواد . ولی تک کارت 780 با 850 وات پاور مشکلی نداره . ضمن اینکه برندهای خارجی قیمت بالایی دارن که ارزش زیادی در مقابل این قیمت ندارن . به نظر من پاورهای گرین سری OC هم کیفیت خوبی دارن و هم قیمت مناسب .

کیس هم بهتره که فول تاور با فضای مناسب باشه. کیس Haf932  نسبت به X9 کوچکتره . امکانات کمتری هم داره . ولی قیمتش مساویه  . من باشم X9 رو بر میدارم .

کولر پردازنده رو هم اگر اورکلاک نمیکنید میتونید ایر خوب بردارید . واتر هم هزینه زیادی داره و هم نگهداری مشکلتر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ضمناً هیچ گرونیی بی دلیل نیست! برید داخل گوگل سرچ کنید و کمی اطلاعاتتون رو ببرید بالا و متوجه ی اختلاف یک میلیون تومنی یک قطعه می شوید!

بنده هم میدونم چه تفاوتی دارند. شما مطلب من رو کامل نخوندید. من گفتم برای ایشون چه تفاوتی داره که 1 میلیون گرونتر بودن رو توجیه بکنه! نه برای اورکلاکر حرفه ای که با نیتروژن رکورد میزنه!

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

ایشون اگر درخواست کرد تا علت این اختلاف قیمت رو بدونه و ببینه آیا ارزش خرید داره یا خیر و قابل توجیه هست یا نه، اون موقع قضیه رو برای ایشون روشن خواهم کرد تا خودشون تصمیم بگیرن که آیا می تونه قابل توجیه باشه با توجه به کاربریشون از سیستم یا خیر.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

جناب حسینی هم بخاطر قیمت بالای این مادربرد نباید این قطعه رو به فروشگاهشون اضافه می کردن! چون ارزش خرید نداره!!

دوست عزیز ما هر قطعه ای رو صلاح بدونیم به فروشگاهمون اضافه می کنیم .

شما هم که با مسئولین رده بالای شرکت وارد کننده در ارتباطی  بهشون منتقل کنید توی قیمت گذاری روی محصولاتشون هوای مشتری ام داشته باشند.

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

آقا حسام گل ، شما که اینقدر واردی ، XMP زمانی کاربرد داره که مادربورد بتونه بدون اورکلاک به اون فرکانس رم برسه . مادربورد ها ، اکثرا ، بالای 1600 رو با اورکلاک باید برن . پس XMP بی معنی میشه . همین مادربورد گیگا که شما پیشنهاد دادی پشتیبانی رمش به این شکله :

Support for DDR3 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.) / 2200(O.C.) / 2133(O.C.) / 2000(O.C.) / 1866(O.C.) / 1800(O.C.) / 1600 / 1333 MHz memory modules

ایسوس به این شکله :

32GB, DDR3 3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2500(O.C.)/2400(O.C.) MHz Memory

حالا نمیدونم منظور ایسوس از اینکه فرکانس های پایینتر رو نزده اینه که زیر این فرکانس رو بدون اور پشتیبانی میکنه یا نه فقط مشخص نکرده .

مسئله اصلی بحث من نسبت قیمت به کاراییه . شما 16 گیگ رم 2400 پیشنهاد دادی 1 میلیون . من 32 گیگ رم 1600 رو این قیمت پیشنهاد دادم . همه هم میدونن که حجم رم تو اینتل تاثیرش از فرکانس بیشتره . حالا کدوم به صرفه تره ؟ شما میگی 2 سال دیگه پابه روی 2133 هست . من میگم 2 سال دیگه DDR3 وجود نداره که بخواد 2133 باشه . میشه DDR4 و فرکانسهای خودش . شاید از 1600 شروع کنه و شاید از 3200

لینک به دیدگاه

واقعاً از فرومی مثل اینجا و البته کاربرانش، این رفتارهای غیر حرفه ای بعیده!

من یه چیزی رو اینجا داخل پرانتز بگم و ربطی به این تاپیک نداره؛

(با یکی از مسئولین عالی رتبه ی یکی از شرکت های واردکننده ی سخت افزار مکاتبه می کردم، می فرمودن "فروم لیون در سطح بالایی نیست! با یه سرچ ساده در انجمن ها و رفتارها و مشاوره های غیر حرفه ای کاربرانشون، می تونید پی به این موضوع ببرید!!"

من در چند روز اخیر به این موضوع پی بردم و البته خیلی هم واسم مهم نیست!

حالا شاید برای شما کاربران و ... مهم نباشه و قبول نداشته باشین این اظهار نظر رو. اما اگر بدونید اون شخص چه کسی بوده که چنین اظهار نظری کرده، ...! هیچی! بگذریم!)

آقا حسام دوست عزیز

به نظر خودتون شما الان داریــن حرفه ای برخورد میکنین؟؟

حرفه ای بودن از نظر شما چیه؟؟

شما و اون دوستتون (مسئول عالی رتبه) باید شناختتون رو نسبت به بچه های این فروم بیشتر و عمیقتر کنید و با تحقیق کردن اظهار نظر بفرمائید...

ویرایش شده توسط gheysar1364
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا بحث خارج از موضوع تاپیک رو تموم کنید . ممنون میشم از همگی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در مورد فرکانس رم هم زمانی که خریدار چنین سیستم قدرتمند گیمینگ و High End یی رو قصد خرید داره و راحت توسط پروفایل XMP این فرکانس روی حالت Real آماده به کار میشه، هیچوقت فرکانس 1600 نمی بندن!! ایشون که سیستم 2 میلیونی نمی بنده که بخواد از این فرکانس پایه استفاده کنه!

حالا اینکه تا 2 سال دیگه مبنا و فرکانس پایه ی رم ها به صورت استاندارد روی 2133 خواهد بود، بماند!

.

سلام

خوبی حسام جان ؟؟

راستی در مورد مطلب بالا که فرمودین ، دمای پردازنده و پل شمالی رو هم با فرکانس بالا در نظر گرفتین دیگه !!!

سر همین فرکانس من خودم به شخصه یه دونه از همین بورد توی امضام از دست دادم و یدونه هم UD9 با همین پردازندم / توی همین فروم لیون هم هست و آواژنگ جناب زندیان اگه اشتباه نکنم و بحرینی هم در جریان بوردم بودن که فقط تونستم برا UD7 از گارانتی کاری کنم /

راستی توی hwbot هم یه زمانی فعالیت داشتم !!!!!  ((  آدم نباید که همه چی رو بگه !!!  گفنم شاید شما هم اونجا باشین ))

آهان یادم رفت بگم ، هر کسی بر اساس ظرفیت اطلاعاتی خودش میتونه از محیط اطرافش برداشت داشته باشه ؛ یعنی اینکه به عنوان مثال بهمن یا حامد یا اصلاً خود جناب شعبانی ، بیان به من در مورد افت ولتاژ در یک قطعه که مربوط به پل شمالی بوردم میشه توضیح بدن ؛ یا مثلاً  محمد عزیزم بیاد در مورد هم پوشانی یا تداخل امواج پردازنده با گرافیک و تاثیر اون بر کارکرد سیستم برام حرف بزنه ، 100% من حالیم نمیشه که چی میگن و باید به زبان اطلاعات خود من با من حرف بزنن و بعد یکی پیدا میشه که اطلاعات از من زیاد داره و چند تا پست میزنه  :: اینم شد راهنمایی !! ؟؟؟ بعید هستش که شماها اینجوری به ایشون کمک میکنین !!!

گرفتی چی میگم ؟؟؟؟ !!!!

یعنی مشکل از کمبود اطلاعات من هستش نه بهمن - حامد - حمید یا پوریا و امثال اون ....... و نه حتی خود شما

ولی یه حرفی زدین که خیلی بدم اومئد و اونم اینکه ::   تخریب فروم های همسایه نشان دهنده شخصیت خود تخریبچی هستش ، قرار نیست توی این فروم هر پست یا تاپیکی که هست درست باشه ، خود کمپانی انویدیا فکر میکنی کارش خیلی درسته !!!!!  ( خودم عشق انویدیا دارم همه هم می دونن ولی تعصبی کار نکردم )  سری 400 یکی از شکستهای انویدیا بودش و حالا هم به 690 خودش افتخار میکنه ( هست متن مکاتبه ای که داشتم با پشتبانی انودیا و توی همین فروم هست )

این یکی از اون متن هاست

؛ حالا به قول شما یکی اومده میگه که فروم لیون سطحش پایینه !!!  ؟؟؟؟   من از شما خواهش میکنم که ایشون به من ....

اصلاً بیخیال / جای بحث اینجا نبودش و از صاحب تاپیک هم عذرخواهی میکنم که تاپیکش رو زدیم به هم . مدیران هم اگه صلاح بدونن پست منو پاک کنن

لینک به دیدگاه

(با یکی از مسئولین عالی رتبه ی یکی از شرکت های واردکننده ی سخت افزار مکاتبه می کردم، می فرمودن "فروم لیون در سطح بالایی نیست! با یه سرچ ساده در انجمن ها و رفتارها و مشاوره های غیر حرفه ای کاربرانشون، می تونید پی به این موضوع ببرید!!"

درود حسام جان و سایر دوستان گلم

فروم یعنی تبادل اطلاعات بین شما و من و بقیه و هر کسی اعتقاد خودش رو داره اینجا همه نظراتشون با ارزشه ولی وقتی مطلبی سمت و سو میگیره فارغ از علمی و غیر علمی و فقط نفع شخصی به میون میاد باعث مشکلاتی برای کاربران میشه . ما نمیگیم گیگا بده و یا فلان کالا خوبه . شخصا خودم معتقدم در اکثر کالاها قیمت و کیفیت جهانی کالا حتما بررسی بشه .

در مورد مطلب بالا که فرمودید اول برای شما مهم بوده که عنوان کردید و هر شخص و ارگان و شرکت و سایتی منتقدهای خودش رو داره و اون دوستمون فکر میکنن اینجا کیفیت مناسب برای کسی نداره و از دیدگاه خودشون درسته و ما هم مشکلی با این اعتقاد نداریم و اگر شما هم چنین فکری میکنید خوب دیدگاه شماست و قابل احترام

در مورد گذاشتن کالاهای گیگا و هر چیز دیگه ای باید بگم که ما به همه مصرف کننده ها نگاه میکنیم و شرکت گیگا و خیلی از شرکتها در ایران فقط و فقط وارد کننده داره و تولید کنندش که این وارد کننده ها نیستن پس ما باید به مصرف کننده احترام بگذاریم و تمام کالاهای موجود رو با هر قیمتی که همین وارد کننده ها مشخص میکنند توی سایتمون بگذاریم که مصرف کننده تصمیم بگیره بخره با این قیمت یا نخره کالا رو و ما نمیتونیم برای مصرف کننده تصمیم بگیریم و فقط میتونیم راهنمایی کنیم و یا خط بدیم همین .

مرسی از اینکه مطلبتون رو اینجا نوشتید و ممنون میشم که لینک زیر و هم مطالعه کنید :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21316

در اخر از تمام کاربرانیکه مطلبشون رو عنوان میکنن و به هم احترام میگذارن تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوستان یکم آروم تر برخورد بکنید با همدیگه

من الان سیستمم اینه

mb : asus p8 z77 v deluxe

hdd : sata 2tb

cpu : corei7 2700k

ram:  2 * 8 1333

case : green falcon

power : green : 680

کلا گفتم که اگر چیزیش به درد اون سیستم میخوره بهم بگید که نگهش دارم

بعد واسه مادر بورد هم به دلیل دیدن چند تا چیز از گیگابایت کلا زده شدم و فقط الان Asus رو قبول دارم

هارد هم واقعا ssd رو قبول دارم

فقط بنظرتون پاور های گرین خوب هستن؟

کیس گنده هم بگید که بنظرم همون x9 خوب باشه چون خنک کننده آبی هم میشه بهش وصل کرد

این فالکون جاش رو نداره

البته جای 2 فنش رو نداره تک فن نصب میشه که نخریدم براش هنوز

میمونه پردازنده و رم که رم حالا هیچی ولی پردازنده رو بشه اورکلاک کرد اگر چند سال دیگه کم آورد بتونم اورش کنم،گرافیک هم همینطور میخوام این 2 تا امکان اور داشته باشن ولی نه واسه رکورد زدن واسه کارایی برای وقتی که کم آوردن

درباره رم هم میشه بگید تا باس چقدر هست و چه تفاوتی و به چه میزان با باس های پایین تفاوت دارن

و در آخر نظر خودم گرافیک 690 هست حالا اونایی که تایید را رد میکنن نظرشون رو بگن

مرسی از همه دوستان

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوستان یکم آروم تر برخورد بکنید با همدیگه

من الان سیستمم اینه

mb : asus p8 z77 v deluxe

hdd : sata 2tb

cpu : corei7 2700k

ram:  2 * 8 1333

case : green falcon

power : green : 680

کلا گفتم که اگر چیزیش به درد اون سیستم میخوره بهم بگید که نگهش دارم

بعد واسه مادر بورد هم به دلیل دیدن چند تا چیز از گیگابایت کلا زده شدم و فقط الان Asus رو قبول دارم

هارد هم واقعا ssd رو قبول دارم

فقط بنظرتون پاور های گرین خوب هستن؟

کیس گنده هم بگید که بنظرم همون x9 خوب باشه چون خنک کننده آبی هم میشه بهش وصل کرد

این فالکون جاش رو نداره

البته جای 2 فنش رو نداره تک فن نصب میشه که نخریدم براش هنوز

میمونه پردازنده و رم که رم حالا هیچی ولی پردازنده رو بشه اورکلاک کرد اگر چند سال دیگه کم آورد بتونم اورش کنم،گرافیک هم همینطور میخوام این 2 تا امکان اور داشته باشن ولی نه واسه رکورد زدن واسه کارایی برای وقتی که کم آوردن

درباره رم هم میشه بگید تا باس چقدر هست و چه تفاوتی و به چه میزان با باس های پایین تفاوت دارن

و در آخر نظر خودم گرافیک 690 هست حالا اونایی که تایید را رد میکنن نظرشون رو بگن

مرسی از همه دوستان

از این سیستم برای سیستم جدید فقط هارد به درد میخوره . بقیه رو نمیتونی استفاده کنی. 

پاورهای گیرین در واقع تولید شرکتهای معتبر خارجی هستن . برند گرین روشون خورده . کیفیت و کاراییشون خیلی خوبه . قیمتشون هم به نسبت برندهای وارداتی بهتره . کیس X9 هم تو این رنج قیمت خیلی خوبه . کیس های برندهای وارداتی با امکانات مشابه حدود 200 تا 300 تومان گرونتر هستن که تفاوت خاصی هم ندارن  .

رم فرکانس 1600 با مثلا فرکانس 2400 تو کار تفاوتشون خیلی کمه . تو بنچمارک ها بیشتر خودشون رو نشون میدن . ضمن اینکه شما اگر بخوای یک رم با فرکانس 2400 که CL خوبی داشته باشه بگیری باید هزینه خیلی زیادی انجام بدی که برای کار به صرفه نیست . مگر اینکه قصد رکوردگیری داشته باشی . همونطور که گفتم پیتفرم اینتل روی حجم بیشتر تاثیر میگیره تا روی فرکانس . ضمن اینکه با خرید یک رم فرکانس پایین و CL پایین و اور کردن اون میتونی به فرکانس بالاتر هم با همون کیفیت برسی . مخصوصا رم های ولتاژ پایین که برای اورکلاک مناسب تر هستن و با ولتاژ کمتر و حرارت کمتری به فرکانس بالاتری میرسن و میتونن استیبل تر باشن .

گرافیک 690 یکی از قویترین گرافیکهای موجوده . اما یک مشکل هست . در واقع 2 تا 680 هست این کارت . میشه گفت همون SLI . مشکلات SLI رو هم داره . فعلا قویترین کارت تک هسته ای Titan هست که البته به قیمتی که داره نمیارزه . 780 به نظر من گزینه مناسبتریه . قیمت بهتری داره .

اما یک پیشنهاد با توجه به سیستمی که الان داری . به نظر من میتونی در حال حاضر همه قطعات به جز پردازنده و مادربورد و رم رو عوض کنی و برای تعویض این 3 قطعه تا پایان سال منتظر بمونی تا نسل دوم سوکت 1150 بیاد . اون موقع میتونی سری جدید رو بگیری .چون احتمال داره نسل بعدی از رم DDR4 پشتیبانی کنه و با توجه به اینکه پردازنده 4770 حداکثر 15 درصد فقط قویتر از 2700 هست ، منتظر موندن برای نسل بعد میتونه خوب باشه .

لینک به دیدگاه

درود

دوستان  یه موضوع ...

سیستم ایشون از نظره من واسه بازی کافی هست و بهتره رو همین سیستم رو گرافیک هزینه کنن ، آقا حامد هم گفت ، واقعاً فکر میکنید رو رزولوشن فول اچ دی چقدر اختلاف بین 2700k رو فرکانس 4-4.5 و یه 4770 باشه ؟ حالا اختلاف قیمتشون چقدره ؟ از نظر من که رسماً  p/p نابود میشه میره پی کارش ...

رو همین سیستم میشه دوتا 780 بعلاوه یه پاور قوی + یه خنک کننده قوی برای پردازنده با همین بودجه داشت که این قطعات حالا حالا هم براشون میمونه و میتون منتظر بمونن تا پلتفرم جدیدی با اختلاف کارایی قابل قبولی عرضه شه . در واقع اصلاً به نظرم ارزش نداره "الان" پلتفرمشون رو عوض کنن و بهتره که صبر کنن برای نسل بعدی مثلاً ddr4 و ......

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
واقعاً از فرومی مثل اینجا و البته کاربرانش، این رفتارهای غیر حرفه ای بعیده!

من یه چیزی رو اینجا داخل پرانتز بگم و ربطی به این تاپیک نداره؛

حالا شاید برای شما کاربران و ... مهم نباشه و قبول نداشته باشین این اظهار نظر رو. اما اگر بدونید اون شخص چه کسی بوده که چنین اظهار نظری کرده، ...! هیچی! بگذریم!)

1 نمیدونم اون کسی که گفته فرومه فلان  فلان  است کی بوده و خودش چقدر بارش بوده

چون عموما کسانی که مغرور هستند در مورد دیگران اظهار نظر میکنن 

2 اکثر اعضایه این فروم که میشه گفت حدود 95 درصدشون تو فروم هایه دیگه عضو هستن و دارن به یوزر هایهع تازه وارد کمک میکنن 

3  تمامه پیشنهاد هایی که میشه با دلیل هست و این که بیشتر به درد اون یوزر بخوره تا اینکه آرزوهایه خودمون باشه و بخایم به اون یوزر تحمیل کنیم 

4 وقتی به یه آدم فنی پیشنهاد سیستم میدی با یه یوزر عادی تفاوت از زمین تا آسمون میشه 

چرا = چون وقتی یوزری که ما بهش پیشنهاد دادیم حتی نمیدونه xmp چیه و بلد نیست با نتظیمات بایوس مادربو.رد کار کنه مسلما دیگه بلوتوث 4 + کارت صدایه آنچنانی به کارش نمیاد و 

بله شاید شما بگید رید 0 خیلی خوبه و واقعا هم هست اما برایه کسی که تا حالا نشنیده رید چی هست میشه یه دردسر الکی یه طرف باید یه 1 2 ماهی بره کلاس آموزشی تا بفهمه که چطور میتونه از امکانات سیستمش بهره ببره 

پیشنهاد ها تو این فروم بیشتر بر پایه علم و اطلاعاتی هست که طرف مقابل داره

حالا شما میگی این پیشنهاد من بهتر اون رو با دلیل به ما هم ثابت کنید تا کاربرهایه فروم بیشتر رویه پیشنهاد هایه با دلیله شما فکر کنن و بیشتر ازتون کمک بخان تا این که بخاین به یه فروم یه همچین چیزی رو نسبت بدین 

تازه مگه این سایت یه آدمه که با اطلاع یا بی اطلاع باشه 

این فروم از افرادی مثله شا و من و بزرگانی مثله آقا پوریا و عزیزانه حرفه ایه دیگه که اگه ازشون راهنمایی بخایم ازمون دریغ نمیکنن تشکیل شده 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز خواهش کردم مسایل به جز موضوع اصلی تاپیک رو ادامه ندید . لطفا . ممنون میشم . بعد از این مجبورم پست های شما رو پاک کنم . الان هم که پاک نکردم دلیلش این بود که نگفته بودم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

دوستان  یه موضوع ...

سیستم ایشون از نظره من واسه بازی کافی هست و بهتره رو همین سیستم رو گرافیک هزینه کنن ، آقا حامد هم گفت ، واقعاً فکر میکنید رو رزولوشن فول اچ دی چقدر اختلاف بین 2700k رو فرکانس 4-4.5 و یه 4770 باشه ؟ حالا اختلاف قیمتشون چقدره ؟ از نظر من که رسماً  p/p نابود میشه میره پی کارش ...

رو همین سیستم میشه دوتا 780 بعلاوه یه پاور قوی + یه خنک کننده قوی برای پردازنده با همین بودجه داشت که این قطعات حالا حالا هم براشون میمونه و میتون منتظر بمونن تا پلتفرم جدیدی با اختلاف کارایی قابل قبولی عرضه شه . در واقع اصلاً به نظرم ارزش نداره "الان" پلتفرمشون رو عوض کنن و بهتره که صبر کنن برای نسل بعدی مثلاً ddr4 و ......

کاملا موافقم. بهترین کار همینه و هزینه خیلی کمتری هم داره. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...