رفتن به مطلب

آموزش کار با مجموعه آفیس فقط با یک فایل کمکی در VB6

AtAgAmEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

همانطور که از اسم تاپیک پیداست دوستان قصد دارم نحوه فراخوانی و ویرایش فایل های مجموعه آفیس رو فقط با به کار گیری یک فایل کمکی به شما بگم ( به احتمال زیاد هم میدونین ) . دیشب داشتم توی هاردم قدم میزدم که این رو دیدم ؛ زمانی بودش که کد نویسی کار با آفیس رو بلد نبودم :wub: 

منظورم چیه :

اینکه الان در اکثر سیستمها مجموعه آفیس نصب هستش ، شما هم یه برنامه ای نوشتید و لازم هستش که کاربر مثلاً فایل اکسلی رو که داره و یا توسط شما ایجاد شده مشاهده کنه یا ویرایشی انجام بده ، خوب برا اینکار مجبور هستش که از محیط برنامه خارج بشه تا اون فایل رو باز کنه ( در شرایط بهترش اینکه فایل ایجاد شده رو برنامه نویس در پایان کار توسط خود برنامه فراخوانی کنه ، یعنی داخل فرم برنامه ای که نوشته شده نمیاد ، و بیرون از فرم برنامه باز میشه)

ولی با این فایل که در فرم ایجاد می کنین می تونین براحتی فایل رو مشاهده کنین

ولی به شرطیکه مجموعه آفیس رو سیستم باشه

این فایل :

باید بعد از اینکه فایل رو در ویژال بیسیک فراخوانی کردین شماره سریال و نام کاربری رو مطابق شکل زیر وارد کنین تا برنامه رجیستر بشه

توجه کنین که هرتعداد از آبجکت OfficeViewer ایجاد میکنین باید به روش بالا رجیستر کنین

در عکس بالا من برای هر 4 تای آنها ، 4 بار سریال و نام رجیستری رو همانند روش گفته شده در بالا وارد کردم

به همین راحتی

بدون نیاز به کدنویسی

سوالی باشه در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون (*)

انشاال... که مفید باشه براتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اینم بگم برادرم توی C# هم تست کرد جواب داد

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام 

میدونم این بحث برای خیلی وقت پیشه اما من لینک دانلودی پیدا نکردم 

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...