رفتن به مطلب

مشکل شناخت 3 گیگ رم از 4 گیگ رم

ehsanvaniusha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من یک سیستم ما مادربورد( GA-945PL-S3P (http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=2541#ov
دارم ویک سی پی یو
Intel® Core™2 Duo Processor E8200
(6M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)

خریدم قبلا روش یه pentium 4 بوده
یه رم patriot psd22g8002h 2GB روش بود و من یکی دیگه از این رم ها خریدم و روش نصب کردم ولی الان به جای 4 گیگ سه گیگ از رم رو میشناسه لطفا اگه کسی راه حلی به نظر میرسه کمک کنه تا مشکلم حل باشه.27.gif28.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم عاملتون رو به 64bit ارتقاع دهید باید مشکلتون حل شه

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

مشکل هادی نیست دوست عزیزم.

همونطور که آقا محمود گفتند سیستم عامل 32 بیتی هست و کامل از تمام منابع سخت افزار نمیتوه استفاده بکنه برای همین رم شما در این سیستم عامل 3.89گیگ میباشد.

به ویندوز 64 تغییر بدید تا کامل رمتونو شناسایی کنه..

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سیستم عاملتون رو به 64bit ارتقاع دهید باید مشکلتون حل شه

مشکل هادی نیست دوست عزیزم.

همونطور که آقا محمود گفتند سیستم عامل 32 بیتی هست و کامل از تمام منابع سخت افزار نمیتوه استفاده بکنه برای همین رم شما در این سیستم عامل 3.89گیگ میباشد.

به ویندوز 64 تغییر بدید تا کامل رمتونو شناسایی کنه..

موفق باشید

خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی مقدار رم داخل بایوس هم 3 گیگ هست همچنین داخل ویندوز که 7 - 32 بیتی هست ویندوز رو دقیقاً 3 گیگ نشون میده بدون هیچ خورده ای.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی مقدار رم داخل بایوس هم 3 گیگ هست همچنین داخل ویندوز که 7 - 32 بیتی هست ویندوز رو دقیقاً 3 گیگ نشون میده بدون هیچ خورده ای.

میتونم بپرسم گرافیکتون چیه؟؟

اگه گزینه ای داخل بایوستون به این نام igpu بود غیر فعالش کنید..

احتمالا قسمتی از حافظه ی رم داره برای کارت گرافیک اشغال میشه...

لینک به دیدگاه

دقیقا من همین مشکل رو با چیپ 945G اینتل دارم

خوشبختانه من اولین مادربوردی که خریدن تا آلان رو نگه داشتم و تست های زیادی روش انجام میدم

برای تست یک بار دوتا رم دو گیگ انداختم روش که سه گیگش بیشتر شناسایی نمیشد و دقیقا با سی پی یو چهار هسته ای 45 نانومتری همین مشکل رو داشت,

وقتی چک کردم دیدم که دمای سی پی یو تو حالت لود 35 درجه هست فهمیدم مثل رم داره از نصف قدرت سی پی یو استفاده میکنه و مجبور شدم تا حد زیادی اورکلاک کنم و ولتاژ بدم بهش تا به حالت عادی برگرده.

شما با چند نرم افزار کلاک سی پی یو رو تست کن به احتمال زیاد همین مشکل رو داره

ویندوز 64 بیت + بایوس سیستم رو آپدیت کن شاید مشکلت حل بشه

در کل این مادربورد خیلی قدیمی شده پیشنهاد میکنم حداقل از یک نسل جدیدترش استفاده کنی (مثلا سری 4 اینتل p45 p43 p41 p31)

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

میتونم بپرسم گرافیکتون چیه؟؟

اگه گزینه ای داخل بایوستون به این نام igpu بود غیر فعالش کنید..

احتمالا قسمتی از حافظه ی رم داره برای کارت گرافیک اشغال میشه...

با تشکر تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم. ^_^

لینک به دیدگاه

با تشکر تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم. ^_^

خواهش میکنم انجام وظیفه هستش دوست عزیزم ولی اگه براون مقدوره چک کنید رها روی اسلات اول و سوم باشن ویا دوم و چهار وگر نه به صورت دوال کار نمیکنند و منجر به مشکلات اینچنینی میشن...

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

دقیقا من همین مشکل رو با چیپ 945G اینتل دارم

خوشبختانه من اولین مادربوردی که خریدن تا آلان رو نگه داشتم و تست های زیادی روش انجام میدم

برای تست یک بار دوتا رم دو گیگ انداختم روش که سه گیگش بیشتر شناسایی نمیشد و دقیقا با سی پی یو چهار هسته ای 45 نانومتری همین مشکل رو داشت,

وقتی چک کردم دیدم که دمای سی پی یو تو حالت لود 35 درجه هست فهمیدم مثل رم داره از نصف قدرت سی پی یو استفاده میکنه و مجبور شدم تا حد زیادی اورکلاک کنم و ولتاژ بدم بهش تا به حالت عادی برگرده.

شما با چند نرم افزار کلاک سی پی یو رو تست کن به احتمال زیاد همین مشکل رو داره

ویندوز 64 بیت + بایوس سیستم رو آپدیت کن شاید مشکلت حل بشه

در کل این مادربورد خیلی قدیمی شده پیشنهاد میکنم حداقل از یک نسل جدیدترش استفاده کنی (مثلا سری 4 اینتل p45 p43 p41 p31)

میشه تو آپدیت بایوس کمک کنید تو سایت گیگا (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2541#bios) چندین ورژن مختلف گذاشته ولی تو قسمت شرح نوع آپدیت رو بتا بیان کرده میخواستم ببینم به کدوم ورژن آپدیت کنم و به چه نحوی باتشکر.Not%20Worthy.gif

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم انجام وظیفه هستش دوست عزیزم ولی اگه براون مقدوره چک کنید رها روی اسلات اول و سوم باشن ویا دوم و چهار وگر نه به صورت دوال کار نمیکنند و منجر به مشکلات اینچنینی میشن...

موفق باشید @};-

اینکار انجام دادم روی مادربورو اسلات هایی که دوال میشه رو با رنگ های متفاوت زده دوتا زرد و دوتا آبی و  وقتی که رم هار و تو رنگ های مختلف می ذاری اصلاً بوت نمیشه. :clapping:

لینک به دیدگاه

میشه تو آپدیت بایوس کمک کنید تو سایت گیگا (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2541#bios) چندین ورژن مختلف گذاشته ولی تو قسمت شرح نوع آپدیت رو بتا بیان کرده میخواستم ببینم به کدوم ورژن آپدیت کنم و به چه نحوی باتشکر.Not%20Worthy.gif

جدید ترین نسخه ی بایوس F6a هست که لینک دانلودشم ضمیمش کردم.

دانلود کنید.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

اینکار انجام دادم روی مادربورو اسلات هایی که دوال میشه رو با رنگ های متفاوت زده دوتا زرد و دوتا آبی و  وقتی که رم هار و تو رنگ های مختلف می ذاری اصلاً بوت نمیشه. :clapping:

این مورد رو هم یادم رفت بگم.

آقا این بورد کلا با قطعات نسل بعدیش مشکل اساسی داره

به احتما 90% با سی پی یوت هم مشکل داره و زیر فرکانس 2 گیگاهرتز داره کار میکنه

یه تست هم از CPU بگیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...