رفتن به مطلب

maximus 2 formula : سوالات/ مشکلات/ اطلاعات و تجربیات شما در مورد این مادربرد و اورکلاک ان !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام فرامرز جان

آقا من توی سایت ایسوس مشکلت بیان کردم

امیدوارم اونجا یکی به ما جواب کامل بده

اینم لینکش: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20090703034805140&SLanguage=en-us&board_id=1&model=Maximus%20II%20Formula

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درباره ی اون آیکون و six engine هم سوال کردم و اینکه در کل چی کنیم که دیگه کرش نکنه

بچه های لیون که معرفت ندارن به ما کمک کنن فکر می کنم اصلا سواد ندارن

ویرایش شده توسط ic3_drag0n
به خودم مربوطه اصلا دوست داشتم رو ویرایش زدم
لینک به دیدگاه

خوب فرامرز جان من دیشب با یکی از کاربرای فروم Tomshardware چت کردم.

فقط یک چیزی دقت کن اینه که:

در اول باید به هر قیمتی که شده بدون اورکلاک سیستم رو پایدار کنی!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

البته این مشکل رو من به یکی دیگه از دوستام که تو یک انجمن دیگه هم هست گفتم و خلیی راجبش بحث شده این مشکل به نظر میرسه از همون Raid که شما در اول تاپیک هم گفتید باشه!

حالا هم که میگید این هارد جدید رو متصل کردین و بدون رید کار میکنه احتمالش زیاده از Raid باشه.

من الان میرم توی اون فروم های تاپیک رو دوباره میارم بالا.

لینک به دیدگاه

Personally I don't use six engine, I overclock by bios ever, but could be a good option for a slight overclocking. Only pc is overclocked when is necessary.

من شخصا از six engine استفاده نکردم

من با بایوس اورکلاک می کنم

اما می تونه جزییاتی برای اورکلاک بیشتر داشته باشه

کامپیوتر زمانی اورکلاک کن که نیاز ضروری هست

اینا جواب یکی از دوستان در فروم ASUS بود اینم لینکش:http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20090703034805140&SLanguage=en-us&board_id=1&model=Maximus%20II%20Formula

نتیجه:

نرم افزار six engine یک نرم افزار برای اورکلاک هست و اگه نصب نباشه مشکلی پیش نمی یاد

لینک به دیدگاه

My advice is that you enter in bios and load setup defaults. Then start the pc and check it to see if is stable

نظر من اینه که به بایوس بری و به حالت پیش فرض لود کتی

سپس شروع به استفاده کن و ببین که پایدار هست

لینک این همون فروم ASUS هست که بالا نوشته شده

لینک به دیدگاه

سلام ! ارمان عزیز و اشکان خوبم ! اقا واقعا منو شرمنده کردید ، نمیدونم چطوری تشکر کنم !

اقا مشکل من ربطی به اورکلاک نداره و تازه بماند که با اورکلاک مشکلم کمتر میشه ! چون اورکلاک رو با تنظیمات خود مادربرد انجام میدادم و اینطوری مادربرد ولتاژ ها رو اتومات بالا میبرد ! به هر حال من بارها چه در حالت اورکلاک و چه در حالت معمولی با این مشکل بر خورد کردم و حداقل شخصا به این نتیجه رسیدم که ربطی به اورکلاک و یا غیر اورکلاک نداره ! سیستم من در حالت پیش فرض پایدار میشه و یا در حالت اور هم پایدار میشه و هیچ مشکلی وجود نداره و گاها چند روز هم به همین صورت و عالی کار میکنه و نمیدونم چی میشه که یه هو دوباره ...! و این مشکل در هر دو حالت پیش میاد !

در حال حاضر همه چی مرتبه و بعد از اینکه 2 تا هارد رید رو جدا کردم ، هنوز اتفاقی رخ نداده و با اینحالکه من مجدد اون 2 تا هارد رید رو متصل کردم ولی بازم همه چی مرتبه ! البته من ویندوز رو روی هارد سوم ، یعنی هاردی که رید نیست نصب کردم و اون 2 تا هارد رید بدون ویندوز هستند ! ولی نصبند !

حالا نمیدونم حل شدنه این مشکل ، ربطی به نصب نبودن ویندوز روی هاردهای رید داره یا به اون جریان که گفتم ر.وی رم ها اعدادی از یک تا چهار وجود داشت ! من الان اون رم ها روی با توجه به اعدادی که گفتم ! روی کانال های رم نصب کردم و حالا ربطی داره یا نه شو نمیدونم !

ارمان و اشکان عزیزم یکباره دیگه صمیمانه از راهنمایی و زحمات تون ممنونم !

این مشکل یکبار دیگه منو یاد یک نصیحت قدیمی با مفاهیمی همیشه جدید انداخت که :

رفیق رو باید در مشکلات و سختی ها شناخت !

و الا در حرف ! معرفت تیکه پاره کردن خیلی اسونه !

از اینکه رفقامو شناختم مسرورم ! همیشه ارادتمند شما ( ارمان / اشکان ) /

لینک به دیدگاه

سلام ! ارمان و اشکان عزیز ! بالاخره بعد از مدت ها درگیری فکر کنم یه چیزایی فهمیدم ! البته شاید تازه صورت مساله رو فهمیده باشم و جوابش دست شما رو میبوسه !

و اما چیزایی که دستگیرم شده :

1- اولین موردی که متوجه شدم اینه که هر گاه من رم ها رو از جای خودشون در میاوردم ! یعنی همگی شونو ! و مجدد جا میزدم همه چی حل میشد !

2 - مورد دوم اینه که تازه فهمیدم با استفاده از 2 ماژول هیچ مشکلی وجود نداره ! یعنی با 8 گیگ ! البته باید حتما تایمینگ رم ها رو در حالت auto بذارم و الا اگه در حالت فابریک رم یعنی 5.6.6. بذارم ، بازم به مشکل میخورم و کرش میکنه ! فکر کنم وقتی در حالت auto میذارم میشه 5.5.5.

3 - مورد سوم هم اینکه این مادربرد یک کلر سیموس ( اگه اشتباه تایپ نکرده باشم ) واسه رم داره ! یعنی درست مثل همونیکه واسه بایوس داره ! یکی هم واسه رم داره که فکر میکنم مربوط به تنظیمات مخصوص رم در بایوس باشه !

حالا از شما 2 تا عزیز خواهشمندم ! یکی تون قبول زحمت کنید و این متن منو به نحوی که صلاح میدونید به انگلیسی تبدیل کرده و در تاپیک مربوط به ماکسیموس در فروم اسوس بذارید ! یعنی در اینجا

احتمالا تنها اونا بتونن کمک کنند ! در ضمن لطف کنید و این لینک که مربوط به مدل و مشخصات رم هام ، که در سایت ocz هستش رو هم ضمیمه متن کنید تا مدل رم هم برای اونا کاملا مشخص باشه ! لینک رم هام در اینجا

ارمان و اشکان عزیز ! من اینقدر در موارد مختلف به شما 2 عزیز زحمت دادم که دیگه میدونم هرگز نمیتونم جبران کنم ! پس فقط میگم دمتون گرم ! قربون تون برم !

ارادتمند همیشگی تون / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ! دوستانی که ماکسیموس دارن در جریان باشن که بایوس جدیدی برای این مادربرد عرضه شده نسخه 2202 که فکر میکنم بایدخیلی خوب باشه ! من تازه نصبش کردم و فعلا که خیلی خیلی راضیم !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...