رفتن به مطلب

مشکل با 8350

Recommended Posts

سلام.

خسته نباشید.

رفتم سی پی یومو بازش کنم که بهش خمیر سیلیکون بزنم بعد اینکه اهرم فن سی پی یومو بازش کردم فن با سی پی یو جدا شد بدون اینکه اهرم رو مادربوردشو آزاد کنم.

بعد به حرف یکی از رفیقام سعی کردم با گذاشتن هاویه روی هیت سینک(در قسمت مسیش) سی پی یو رو با گرما جدا کنم که به مدت یه رب هاویه روش بود ولی در نیومد بعد از 25 دقیقه صب کردم خنک شه بعدش با چاقو با دقت جداش کردم.

الآن سی پی یو بالا اومده و مشکلی هم نداره به نظرم(باهاش بازی هم کردم مث قبله.

به نظر شما الآن بلایی به سرش اومده حتی به مقداری ناچیز؟

ازش با نرم افزار Pcmark هم تست گرفتم نتیجه های خوبی داد که پیوست کردم.

post-12328-0-67728100-1376738948_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه مشکلی برای پردازنده پیش نیومده ولی مواظب باشید پایه های پردزانده رو کج نکنید.

لینک به دیدگاه

نه مشکلی برای پردازنده پیش نیومده ولی مواظب باشید پایه های پردزانده رو کج نکنید.

حواسم به پایه هاش بود!

یعنی الآن صد در صد سالمه؟

مث اولشه؟

میشه یه توضیحی هم بدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد چی توضیح میخواهید دقیقا !

پردازنده اگر سالم نبود و مشکلی داشت بالا نمیومد و یا ناپیادار بود .

نکته ای هم که هست فقط دقت کنید  وقتی با چاقو جدا می کنید احتمال خط افتادن روی سطح پردازنده و کف کولر هست که اگر زیاد بشه 2-3 درجه دمای پردازنده بالا میره !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در مورد چی توضیح میخواهید دقیقا !

پردازنده اگر سالم نبود و مشکلی داشت بالا نمیومد و یا ناپیادار بود .

نکته ای هم که هست فقط دقت کنید  وقتی با چاقو جدا می کنید احتمال خط افتادن روی سطح پردازنده و کف کولر هست که اگر زیاد بشه 2-3 درجه دمای پردازنده بالا میره !

اینکه الآن 100% مثل اولشه یا نه و اینکه خرابیشو چطور میشه فهمید؟

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

شما چرا با چاقو به جونش افتادی حیف این سی پیو نازنین نیست  شما باید فنو در نمی اوردید مادربردو از کیس خارج میکردید رو زمین قرار میدادید بعد پاورو بهش میزدید یه مقدار روشن میزاشتیدش تا خمیر زیر کولر چسبندگیش شل شه و اون موقع به آهستگی فنو جدا میکردید- تجربه ای که من رو فنوم داشتم مراقب باشید

لینک به دیدگاه

شما چرا با چاقو به جونش افتادی حیف این سی پیو نازنین نیست  شما باید فنو در نمی اوردید مادربردو از کیس خارج میکردید رو زمین قرار میدادید بعد پاورو بهش میزدید یه مقدار روشن میزاشتیدش تا خمیر زیر کولر چسبندگیش شل شه و اون موقع به آهستگی فنو جدا میکردید- تجربه ای که من رو فنوم داشتم مراقب باشید

آخه من نمیدونستم که سی پی یوم چسبیده که!

حالا الآن با این شرایط من سی پی یوم کاملا سالمه؟

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره عزیز کاملا سالمه.

خیالتون راحت....

لینک به دیدگاه

آره عزیز کاملا سالمه.

خیالتون راحت....

آقا خیلی ممنون!

فقط یه سوال هم درباره خنک کننده ها داشتم :

الآ دمای Idle سی پی یوم بین 38 تا 40 درجه هستش و وقتی بازی میکنم بین 65 تا 68 هستش بعضی مواقع به 70 هم میرسه(خیلی کم)!

1)احتیاجی بخ خنک کننده دارم اصن با این شرایط.

2)اگه آره: با خرید خنک کننده FROSTWIN چه تغییری توی دماها حاصل میشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیزی که کسی بهش اشاره نکرد اینه که شما که با هویه بهش گرما دادید نمیدونستید ممکنه cpuتونو از دست بدید؟؟

هویه ای که 15 دقیقه روی cpu بوده مطمئن باشید اون cpu قبلی نیست...

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیزی که کسی بهش اشاره نکرد اینه که شما که با هویه بهش گرما دادید نمیدونستید ممکنه cpuتونو از دست بدید؟؟

هویه ای که 15 دقیقه روی cpu بوده مطمئن باشید اون cpu قبلی نیست...

موفق باشید @};-

1)روی هیت سینکش بوده.

2)هاویه ضعیفی بوده حتی توان ذوب کردن لحیم مادربوردها رو هم نداشته.

3)الآ من هم تست گرفتم هم اینکه کاملا مانند قبل داره سالم و سرحال به کارام میرسه که عکس تستش هم در اول تاپیک موجوده!

با همه این شرایط به نظر شما لازم هست که بفرستمش گارانتی؟

وقتی فرستادمش با همه این تست ها و ... که خودم انجام دادم و سالم بوده بهشون بگم هاویه گذاشتم روش عوضش کنین؟

لینک به دیدگاه

1)روی هیت سینکش بوده.

2)هاویه ضعیفی بوده حتی توان ذوب کردن لحیم مادربوردها رو هم نداشته.

3)الآ من هم تست گرفتم هم اینکه کاملا مانند قبل داره سالم و سرحال به کارام میرسه که عکس تستش هم در اول تاپیک موجوده!

با همه این شرایط به نظر شما لازم هست که بفرستمش گارانتی؟

وقتی فرستادمش با همه این تست ها و ... که خودم انجام دادم و سالم بوده بهشون بگم هاویه گذاشتم روش عوضش کنین؟

اگه هویه اونطوری که شما میگید بوده خیر مشکلی نداره و نیازی به مراجعه به گارانتی نیست...

بله تست هارو دیدم..

cpuتون صحیح و سالم هست..

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

اگه هویه اونطوری که شما میگید بوده خیر مشکلی نداره و نیازی به مراجعه به گارانتی نیست...

بله تست هارو دیدم..

cpuتون صحیح و سالم هست..

موفق و پیروز باشید.

پس یعنی مشکل نداره جدا؟

واقعا ممنونم ازات داداشی!

خیالم دیگه کامل راحت شد! :)

سوال آخریمو که صفحه قبل بود رو میتونی جواب بدی داداشی؟

لینک به دیدگاه

پس یعنی مشکل نداره جدا؟

واقعا ممنونم ازات داداشی!

خیالم دیگه کامل راحت شد! :)

سوال آخریمو که صفحه قبل بود رو میتونی جواب بدی داداشی؟

خواهش میکنم,انجام وظیفه هست دوست گلم @};-

در مورد خنک کننده بنده بهتون Thermaltake Frio رو پیشنهاد میدم که کولر بسیار با کیفیت و خنکی هستش...

دماتون با فرکانس دیفالت فکر میکنم در فول لود حدود 50 درجه باشه با این کولر.

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم,انجام وظیفه هست دوست گلم @};-

در مورد خنک کننده بنده بهتون Thermaltake Frio رو پیشنهاد میدم که کولر بسیار با کیفیت و خنکی هستش...

دماتون با فرکانس دیفالت فکر میکنم در فول لود حدود 50 درجه باشه با این کولر.

داداشی یه خورده ارزون ترشو بگو ما که تا این حد بودجه نداریم که!

بین مدلای زیر 140 تومنی که تو سایت هست چیرو پیشنهاد میکنی؟

لینک به دیدگاه

داداشی یه خورده ارزون ترشو بگو ما که تا این حد بودجه نداریم که!

بین مدلای زیر 140 تومنی که تو سایت هست چیرو پیشنهاد میکنی؟

خنک کننده های زیادی هستند در همین سایت که به فروش میرسند ولی اکثرا مارک بی کیفیت دیپ کول هستند و من این مارک رو جزء پیشنهاداتم حساب نمیکنم!

خنک کننده ی ماچو از همون شرکن هست که قیمتش هم حدود 160 تومنه بسیار خنک و خوب البته گنده:دی

اتفاقا داخل همین انجمن یکی از دوستان خنک کننده ی فریو رو برای فروش گزاشتند و قیمتش هم مناسب میباشد.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20063

از برند کولر مستر هم مدلی که هم استفاده کردم و هم خوب بوده hyper 212 بوده که میتونم بگم حداکثر اختلاف دمایی که با فریو داره 8 درجه میباشد..

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

خنک کننده های زیادی هستند در همین سایت که به فروش میرسند ولی اکثرا مارک بی کیفیت دیپ کول هستند و من این مارک رو جزء پیشنهاداتم حساب نمیکنم!

خنک کننده ی ماچو از همون شرکن هست که قیمتش هم حدود 160 تومنه بسیار خنک و خوب البته گنده:دی

اتفاقا داخل همین انجمن یکی از دوستان خنک کننده ی فریو رو برای فروش گزاشتند و قیمتش هم مناسب میباشد.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20063

از برند کولر مستر هم مدلی که هم استفاده کردم و هم خوب بوده hyper 212 بوده که میتونم بگم حداکثر اختلاف دمایی که با فریو داره 8 درجه میباشد..

یعنی 8 درجه گرمتر بوده؟

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

حتی از روز اولش هم بهتره  :p

خیالتون راحت باشه

هیچ مشکلی براش بوجود نیومده با خیال راحت استفاده کنید

و از این پردازنده قدرتمند لذت کامل را ببرید. :wub:

لینک به دیدگاه

درود

کولر +coolermaster hyper 212 هم دست دوش تو فروم هست بین 80 تا 100 تومن که کولر بسیار خوبی هست ، ترجیحاً از یه خمیر خوب هم استفاده کنید نتیجه بهتری میگیرید . (مثلاً z5 حدود 13 تومن )

کولر های دیپ کول هم نسبت به قیمت بد نیستن ، یک عدد Ice blade pro روی 1090t دارم که دماش رو بود بدترین حالت 43 درجه رو رد نمیکنه ! idle هم 27 اینا میچرخه ، البته خمیر هم deepcool z5 استفاده شد .

http://forum.persiantools.com/t438671.html

این تاپیک رو هم میتونید ملاحظه کنید که 212 تهیه کردند ...

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21264

لینک به دیدگاه

کولر من ice blade pro هست cpu هم 8150 تا حالا دمام از 58 بالا تر نرفته.

البته با خمیر NTH1 و 2 تا فن که یکیش کوگار هست  یکیش هم معمولی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کولر فروستوین رو هم بنده تست کردم در با پردازنده 970 در فرکانس 3.9 و ولتاژ 1.4 و دمای اتاق 30 درجه دمای پردازنده 48 نهایت در لود با Prime 95 بود !کاملا بی صدا و فوق العاده جمع و جور هم هست !

البته پردازنده شما 8 هسته هست و تا 55-58 شاید بالا برده دما.

در مورد دمای پردازنده شما باید بگم خدمتتون زیاد هست !

چه خمیری استفاده کردید ؟

دمای مکس این پردازنده 63 درجه هست و دمای 70 درجه باعث آسیب دیدن این پردازنده خواهد شد...

در مورد کولرهای دیگه که دوستان پیشنهاد دادن .اینو بدونید اگر قرار هست هایپر 212 + رو دست دو با قیمت 100 تومان بخرید من ترو اسپرایت رو که 4-5 درجه بهتر عمل میکنه با قیمت آکبند حدود 115-120 به شما پیشنهاد میدم !

لینک به دیدگاه

کولر فروستوین رو هم بنده تست کردم در با پردازنده 970 در فرکانس 3.9 و ولتاژ 1.4 و دمای اتاق 30 درجه دمای پردازنده 48 نهایت در لود با Prime 95 بود !کاملا بی صدا و فوق العاده جمع و جور هم هست !

چه خمیری استفاده کردید ؟

دمای مکس این پردازنده 63 درجه هست و دمای 70 درجه باعث آسیب دیدن این پردازنده خواهد شد...

در مورد کولرهای دیگه که دوستان پیشنهاد دادن .اینو بدونید اگر قرار هست هایپر 212 + رو دست دو با قیمت 100 تومان بخرید من ترو اسپرایت رو که 4-5 درجه بهتر عمل میکنه با قیمت آکبند حدود 115-120 به شما پیشنهاد میدم !

سلام.

خسته نباشید.

یه خورده تهویه کیسم رو بهتر کردم و سه تا فن 8 سانتی متری که دوتا از بقل و یکی هم از روبرو به سمت مادربورد و CPU باد میزنن و یک فن 12 سانتی هم به زور زدم جای خروجی هوا که هوا رو راحت تر خارج کنه و تراکم هوا کمتر شه! :)

الآ دمای IDLE در صورتی که سیستم رو روشن کنم و یه رب باشه و خنک شه تا 34 درجه هم میرسه(هم سی پی یو و هم مین.

و دمای موقع بازیم هم تا حدود 57 یا 58 توی نیم ساعت اول بازیه بعد کم کم تا 66 هم دیدم که میاد!

با این شرایط بالا و شرایط بی پولی الآن من به خاطر خرید همین سی پی یو آیا احتیاج 100% لازم دارم که برم و فن سی پی یوم رو عوض کنم و یا میتونم با همین شرایط بسازم؟

اگه لازم دارم نظرتون درباره FrostWin چیه؟

پیشاپیش از بزرگواری شما کمال تشکر را دارم. @};-

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

سلام.

خسته نباشید.

یه خورده تهویه کیسم رو بهتر کردم و سه تا فن 8 سانتی متری که دوتا از بقل و یکی هم از روبرو به سمت مادربورد و CPU باد میزنن و یک فن 12 سانتی هم به زور زدم جای خروجی هوا که هوا رو راحت تر خارج کنه و تراکم هوا کمتر شه! :)

الآ دمای IDLE در صورتی که سیستم رو روشن کنم و یه رب باشه و خنک شه تا 34 درجه هم میرسه(هم سی پی یو و هم مین.

و دمای موقع بازیم هم تا حدود 57 یا 58 توی نیم ساعت اول بازیه بعد کم کم تا 66 هم دیدم که میاد!

با این شرایط بالا و شرایط بی پولی الآن من به خاطر خرید همین سی پی یو آیا احتیاج 100% لازم دارم که برم و فن سی پی یوم رو عوض کنم و یا میتونم با همین شرایط بسازم؟

اگه لازم دارم نظرتون درباره FrostWin چیه؟

پیشاپیش از بزرگواری شما کمال تشکر را دارم. @};-

این خوبه که cpu در دماهای کمتری فعالیت کنه پس اگه من به جای شما بودم خرید کولر رو انجام میدادم...

و این بستگی به شما و جیب شما داره..

موفق باشید

لینک به دیدگاه

چه خمیری استفاده کردید ؟

البته معین جان 212+ دست دوش 80 تومن بود بیشتر از اونم ارزش نداره ، آکش هم فکر کنم همونجا طرف میداد 110 تومن ....

این ترواسپرایت که یکی از بهترین کولر هاست نسبت به قیمت و مخصوصاً اندازه و موافقم ...

این Ice Wind pro هم بد نیست ، آکش 80 تومنه ، فکر نمیکنم بیشتر از 3 4 درجه تفاوت کنه و شاید با یه خمیر خوب و یه کولینگ خوب کیس ، دمای خوبی بده ...

----

راستی ظاهراً قضیه اون بورده اوکیه ، یه آپدیت بایوس داره که معلوم نیست چرا تو سایت نذاشتن تو دانلود ، ولی با ساپورت خودشون تماس بگیری فایل رو میدن بهت ولی باید با داس فلش کرد ، به گفته خودشون توصیه نمیشه این نسخه رو با ویندوز فلش کرد ، چراش رو نمیدونم ولی ظاهراً دلیل اینکه تو سایت نیست همینه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...