رفتن به مطلب

درخواست مشاوره برای خرید کارت گرافیک

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت اساتید محترم

بنده قصد خرید یک کارت گرافیک تا رنج قیمتی 900 تومن رو دارم ولی هنوز هیچ انتخاب قطعی ندارم . 

لطفا کارت گرافیک هایی که قیمت نسبت به سخت افزارشون مناسبه و توجیه خرید دارن رو معرفی بفرمایید . 

اولویت بنده برای خرید کارت های انویدیا هستش ولی AMD هم در صورتی که مناسب بود بفرمایید . 

فقط فقط هم این کارت رو برای بازی می خوام 

اینم مشخصات سیستم بنده :

CPU i3 2100

Main P8H61-USB3

PWR Green430

Ram Kingstone 4G 1333

لینک به دیدگاه

سلام داداش پاورتون مقداری برای گرافیک های قدرت مند ضعیف هست آیا تعویض پاور براتون مقدوره.

برای گرافیک های خیلی قوری این cpu گلوگاه ایجاد میکنه اما خیلی نه پس میشهباش کار کرد و بعد یه i5 بخرید.اما مشکل پاور جدیه.

پس اول پاور قویتر دوم آک مد نظرتون هست یا کار کرده؟پیشنهاد من خرید کار کرده تمیز با گارانتی هست.شما در مورد پاور و نو و دسته دو بودن کارت پاسخ بدید تا پیشنهاد بدیم.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

شما فقط می تونید GTX 650 Ti بخرید به قیمت 700 هزار تومن.

مورد های بهتر پاورتون نمی کشه!

لینک به دیدگاه

بنده هم 650 مد نظرم بود ولی دیگه چیزی نگفتم 

میگم فقط ی گرافیکی می خوام تا 2 سال بتون بازی هارو اچ دی بازی کنم و اینم بگم که تعوض پاور برام مقدور نیست 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

بعید میدونم حتی 650 ti boost  بتونه تا دو سال دیگه رو فول hd جواب بده مگر اینکه تظیمات کیفیت رو کم کنید قید aa رو هم بزنید.دیگه ti خالی که ضعیفتر هم هست.شما میتونسد پاورتون رو بفروشید یه پاور بالاتر بگیرید با یه 660 دست دوم.که تا دو سال دیگه رو فول hd بتونید با تنظیمات متوسط فریم خوب بگیرید.دقت کنید ps4 داره با 7870 میاد که هم رده 660 هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

650TI boost رو پیشنهاد میدم.

قیمت هم چند روز پیش یک مدلش رو 800 دیدم...

کلا کارت کم مصرفی هست.

پاورتون از کدوم سری هست ؟

اگر از خانواده SP یا EU باشه کافی کافی هست.

لینک به دیدگاه

البته 650 boost مینیموم 450 هست ولی به نوع پاورتون و مصرف سایر قطعاتتون بستگی دارد.http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-650-ti-boost-gk106-benchmark,3463-7.html

اینم یه سری بنچ مارک از چند تا بازی مختلف(صفحه های دیگر هم ببینید این که گذاشتم تامب رایدر هست)

ملاحظه میکنید که تفاوت 650 ti boost تفاوت قابل توجه ای داره با معمولی.

ولی نظر شخصی بنده 660 دست دو هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

البته 650 boost مینیموم 450 هست ولی به نوع پاورتون و مصرف سایر قطعاتتون بستگی دارد.http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-650-ti-boost-gk106-benchmark,3463-7.html

اینم یه سری بنچ مارک از چند تا بازی مختلف(صفحه های دیگر هم ببینید این که گذاشتم تامب رایدر هست)

ملاحظه میکنید که تفاوت 650 ti boost تفاوت قابل توجه ای داره با معمولی.

ولی نظر شخصی بنده 660 دست دو هست.

آخه من که گفتم عجله دارم 

الان باید ی ماه صبر کنم آیا ی 660 مناسب گیرم بیاد

لینک به دیدگاه

آقا یکی کامل به من توضیح بده کدوم رو بخرم

Sapphair 7850 2gb

or

Nvidia GTX 650

تفاوت قیمتشون کمه ، ولی مدل دیگه ای نیست که قیمتش با 7850 یکی باشه .

کلا تو کدوم یکی با i3 3220 فریم بالاتری و قدرت پردازش تصویری بیشتری دارم .

بعضیا خیلی بم می گن انویدیا بهتره ولی نمی دونم . هنوز مرددم .

آقا سعیید جواب منو بدن ، ممنون می شم یا هم خودتون جوابمو بدید .

لینک به دیدگاه

آقا یکی کامل به من توضیح بده کدوم رو بخرم

Sapphair 7850 2gb

or

Nvidia GTX 650

تفاوت قیمتشون کمه ، ولی مدل دیگه ای نیست که قیمتش با 7850 یکی باشه .

کلا تو کدوم یکی با i3 3220 فریم بالاتری و قدرت پردازش تصویری بیشتری دارم .

بعضیا خیلی بم می گن انویدیا بهتره ولی نمی دونم . هنوز مرددم .

آقا سعیید جواب منو بدن ، ممنون می شم یا هم خودتون جوابمو بدید .

سلام دوست عزیز

توی این لینک پایین مقایسه خوبی داره از گرافیک های مد نظرتون, که بیشترش به نفع 7850 میچربه!

http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-HD-7850-vs-ASUS-GeForce-GTX-650-Ti-Boost

ویرایش شده توسط omid.hoseynpour
لینک به دیدگاه

کدوم کارت مد نظر شماست برای مقایسه با 7850؟

gtx 650

gtx 650 ti

gtx 650 ti boost

تو اینا فقط مورد آخر یعنی gtx 650 ti boost که  قویترینشونم هست قابل قیاس با 7850 هست:

http://www.techspot.com/review/661-nvidia-geforce-gtx-650-ti-boost-sli/page2.html

تو بازی های مختلف وضعیت فرق میکنه.خودتون مقایسه کنین ببینید کدوم رو میخواین.

این دو کارت نزدیک به هم و هر کدوم درجایی بختر عمل میکنن.کارت انویدیا تکنولوژی فیزیک و کودا رو در اختیار شما میذاره.کارت amd هم واسه اور انعطاف پذیری خوبی داره .البته منظور این نیست که nvdia انعطافپدیر نیست.

لینک به دیدگاه

آخه من که گفتم عجله دارم 

الان باید ی ماه صبر کنم آیا ی 660 مناسب گیرم بیاد

عزیز من واسه این میگم دست دو که اول کارت بهتر میخرین با همون پول و دوم موقع فروشش ضرر کمتری میکنید.ولی دیرتر میشه دیگه مسلما.ای کاش واسه کارتای inno اقدام میکردید همون موقع.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

همین 650 هم کفایت میکنه.دوم تفاوت660 و 650 چشم گیر نیس.چشم انسان هم تفاوت 60 فریم و 40 فریم رو تشخیص نمیده.واسه یه کارت گرافیک که زیاد تو بازار هست که دیگه ای کارا فایده ای نداره بعد چون من اطلاعتم خیلی کمه تفاوت برند هارو خیلی چیزی در موردش نمیدونم 

لینک به دیدگاه

بله چشم انسان تفاوت 40 فریم و60 فریم رو نمیفهمه اما 1 سال دیگه گرافیکی که 40 فریم میده میشه 20 فریم و گررافیک 60 فریمی میشه 35 فریم اون موقع تفاوتش معلوم میشه.

یگزریم شما تصمیمتون رو واسه بوست گرفتید دیگه من برند خاصی رو مد نظر ندارم ولی چند تا نکته هست که کمکتون میکنه واسه انتخاب کارت»

1:خنک کننده مناسب:هر چه کارت شما خنک کننده مناسب تری داشته باشه کارت شما به علت خنکتر موندن بهتر اور میشه عمر مفیدش بیشتر میشه و....خنک کننده های رفرنس هم نویز (صدا) زیادی تولید میکنند هم قدرت خنک کنندگی پایین.پس خنک کننده یک عامل تعیین کننده هست.خنک کننده خوبم مثل:توین فروزر msi و وایند فورس giga و غیره.....

2.گارانتی معتبر:دیگه هر چی گارانتی ساپرت بهتر داشته باشه و زمانش بیشتر باشه بهتر.

3.قیمت:......

4:سابقه برند:برندی باشه که سابقه خوبی داشته باشه تو کیفیت و عدم خرابی.

الان این 4 تا تو ذهنم بود.

برندی رو بگیرین که 4 تا ویژگی بالا رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

بله خنک کننده چیز مهمیه و هر چه خنکتر بهتر.در مورد اور هم قصد انجام ندارم چون عمر قطعه رو کم میکنه و در قطعه های خوب و نسبتا قوی تاثیر و فایده انچنانی نداره مگر برای بنچ مارک که کار من نیست که یک اور هم انجام دادم و نتیجش موج انداختن کارت گرافیک بر روی صفحه شد اینم امتیازش http://8pic.ir/images/66083056609517040062.png

در مورد سابقه برند ها تقریبا برند هایی مثل ایسوس و ام اس آِی و گیگابایت نمیشه قطعا گفت کدوم بهتره. ولی فکر کنم ایسوس و یا ام اس آِی به مراتب بهتر باشن

لینک به دیدگاه

بله خنک کننده چیز مهمیه و هر چه خنکتر بهتر.در مورد اور هم قصد انجام ندارم چون عمر قطعه رو کم میکنه و در قطعه های خوب و نسبتا قوی تاثیر و فایده انچنانی نداره مگر برای بنچ مارک که کار من نیست که یک اور هم انجام دادم و نتیجش موج انداختن کارت گرافیک بر روی صفحه شد اینم امتیازش http://8pic.ir/images/66083056609517040062.png

در مورد سابقه برند ها تقریبا برند هایی مثل ایسوس و ام اس آِی و گیگابایت نمیشه قطعا گفت کدوم بهتره. ولی فکر کنم ایسوس و یا ام اس آِی به مراتب بهتر باشن

خوبن همشون واسه همین میگم نمیشه گفت.به سلیقه خود فردم وابسته هست.معمولا ایسوس سری dcu همه چیزش نویز و خنکی و..... مناسب اما اگه دیدید بیش از حد گرونه وخیلی با بقه تفاوت داره برین سراغ انتخاب بعدیتون.

لینک به دیدگاه

سلام 

قیمت این   AMD FirePro V4900 1GB GDDR5  چنده تو بازار؟؟؟ تو سایت ک نبود !!!

من ی گرافیک میخوام  برای کار با نرمافزار LUMION و Revit Architecture وAutoCAD و Autodesk 3ds Max

این ضیعف نیست AMD FirePro V4900 1GB GDDR5؟؟؟؟

اینم سیستمی ک میخوام جمع کنم  

Intel Core™ i7-4770=     1030

CPU Cooler  Thermalright HR-02 Macho=       160

ASUS H87-Pro 1150=       540

Kingstone HyperX LV XMP16GB 8GBx2 1600 DDR3 =       500

Seagate 1TB 7200rpm 64MB =       220

Green GP850B-OC            490       

Ssd=  Corsair Force GS 128GB SATA3=       440

CASE GREEN X-7 =       380

لینک به دیدگاه

به نظر من صبر کنن 40 یا 50 تومن دیگه روی روی پولت بزار و یک 7870 بخر.فکر کنم برند ساپفایر حدود 950 باشه

لینک به دیدگاه

سلام 

قیمت این   AMD FirePro V4900 1GB GDDR5  چنده تو بازار؟؟؟ تو سایت ک نبود !!!

من ی گرافیک میخوام  برای کار با نرمافزار LUMION و Revit Architecture وAutoCAD و Autodesk 3ds Max

این ضیعف نیست AMD FirePro V4900 1GB GDDR5؟؟؟؟

اینم سیستمی ک میخوام جمع کنم  

Intel Core™ i7-4770=     1030

CPU Cooler  Thermalright HR-02 Macho=       160

ASUS H87-Pro 1150=       540

Kingstone HyperX LV XMP16GB 8GBx2 1600 DDR3 =       500

Seagate 1TB 7200rpm 64MB =       220

Green GP850B-OC            490       

Ssd=  Corsair Force GS 128GB SATA3=       440

CASE GREEN X-7 =       380

عزیز رو روز پیش یک تاپیک تو فروم همسایه pt دیدم که کوادرو 4000 با قیمت مناسبی برای فروش گذاشته بودن تو تاپیک ها بگردین شاید هنوز فروش نرفته بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...