رفتن به مطلب

AMD: شرکت Nvidia دستش به گوشت نمی‌رسد می‌گوید پیف پیف!!!

SANAKA
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ps4_amd_apu_prin.jpg
درود.

بی‌شک شرکت AMD با قراردادی که با دو شرکت بزرگ سونی و ماکروسافت برای ساخت چیپ گرافیک و CPU ها بست، یک قدم از رقیب دیرینه خود یعنی Nvidia در مورد سود کلان دستگاهای بازی پیش افتاد. در همین راستا آقای Robert Hallock مدیر روابط عمومی شرکت AMD در بخش بازی و گرافیک در طی مصاحبه‌ای که داشت ادعای سرکت انودیا را مبنی بر سود پایین در کسب و کار کنسولی را مورد انتقاد قرار داد و اذعان کرد، در این موقعیت این حرف بیشتر شبیه همان انگور ترش است. ( یا به قول معروف، گربه دستش به گوشت نمی‌رسه می‌گه پیف پیف).

وی در ادامه افزود، "واقعیت این است اگر بخواهیم به سخنان مرد افسانه‌ای دنیای گیم یعنی آقای John Carmack استناد کنیم، ایشان یک کنسول استاندارد را این چنین توصیف می‌کنند: کنسولی را بساز که هم ساخت بازی‌های مولتی‌پلتفرم برایش آسان باشد و هم ارزان قیمت باشد." وی در ادامه می‌افزاید "این مسئله باعث می‌شود سازندگان به جای دستکاری خاص معماری، در زمان صرفه جویی نمایند و کیفیت بازی‌های خود را بهبود ببخشند. ما افتخار داریم که تونستیم یک همچین اکوسیستمی را برای سازندگان باز کنیم تا آن‌ها از آن بهره ببرند و بیش از آن از این مسئله هیجان زده هستیم که این سیستم فقط در سخت افزاری که ما خلق کرده‌ایم کار می‌کند. واقعا درک این مطلب که چرا برخی‌ها می‌خواهند از این وضعیت مطلوب صرفه نظر کنند برایم سخت است."

شایان ذکر است در ماه مارچ انودیا کار با سونی را به خاطر مسائل قیمتی کنسل و رد نمود.
سورس خبر:

gamingbolt
منبع:

BC

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون خسته نباشید.

ولی ای کاش..........

آقا کسرا ای کاش رو P.M کن اگه نقصی داره بر طرف کنم...

لینک به دیدگاه

آقا کسرا ای کاش رو P.M کن اگه نقصی داره بر طرف کنم...

نه نقص از نوشته شما نیست کاملا عالی و خبر جالبی هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چندجا جسته و گریخته خوندم که از حافظه های خاصی در ایکس باکس وان استفاده شده که سرعت رو برای اجرای گیم بهبود می بخشه.پشت پرده AMD داره چیکار می کنه واقعا نمیشه حدس زد !

قرار بود کاوری ها رو سه ماهه سوم 2013 ارائه کنه ،بعد گفت 3 ماهه چهارم و بعدش انداخته 3 ماهه اول 2014 و امروز در اخبار می بینیم مین بردهای این پلتفورم FM2+ دارن ارائه میشن !پس ارائه پردازنده ها هم نزدیک خواهد بود !

اینقدر دوست دارم AMD دوباره یک شگفتی بیافرینه ! ;)

لینک به دیدگاه

بله گویا واسه ps4 از کارتی با 1152 spu استفاده شده با حافظه ddr5 و واسه xbox one از کارتی با 768 spu با حافظه ddr3 واسه جبران این ضعف سخت افزاری نسبت به ps4 تو xbox از یه حافظه کمکی استفاده کردن که بتونه پرفورمنس بهتری ارائه بده که 32mb هست و esram نام داره.

http://www.trustedreviews.com/opinions/xbox-one-vs-sony-ps4

بخونید جالبه

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. مشکل پرفرومنس به نظرم خیلی وقت هستش حل شده . مشکل اینکه نمیتونه مثل انویدیا حرکات رو به واقعیت نزدیک کنه. پی اس چهار برج ده زده بودن ایران هستش. فکر نمیکنم بازی هارو به لطافت پی اس سه بتونه اجرا کنه

لینک به دیدگاه

البته باید دید......amd تو سری 7 عالی بود نمیشه ردش کرد.البته میکرو استارتر همچنان.......شاید هم نشد و به نرمی ps3 نشه!!!

اما نمیدونم این cpu هایی که واسه کنسول ها انتخاب شده جوابگو هستن 8 هسته ای جگوار 1.6!!!هر دوشون حیلی شبیه همن فقط تو گرافیک فرق  بیشتری دارن amd که این نسل کنسول را مال خودش کرد.هم ps و هم xbox

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

زنده باد AMD (البته بیشتر ATI سابق)

لینک به دیدگاه

به نظر من کارت برای بازی nvidia بهتره خودم امتحان کردم چون از لحاظ نرم افزاری خیلی بهتره و متنوع تره مثل physx , fxaa , txaa .gpu boot ,آپدیت بودن همیشگی و ساپورت عالی هم بازی ها ولی amd هیچکدام آینا رو نداره من تجربه دارم که amd فقط بازی هایی که خودش ساپورت میکنه رو به خوبی اجرا میکنه مثل battlefield , tomb raider ,crysis ولی در بازی های دیگر همیشه یه باگی یا گیری وجود داشته و سعی نمیکنند که آن را برطرف کنند

ویرایش شده توسط behnam74
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...