رفتن به مطلب

بایوس UFEI مادربرد ASUS P8Z77-V و اوورکلاک 3770K

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عه :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:  این تایپیک کجا بود ؟؟؟ آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم .... دهنم **** شد تا مطالبی رو در این مورد بخونم و حالا میبینم که هلو بپر تو گلو جلو رومه ... :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

آرمین جان درسته این تایپیک کمی زیر خاکی بوده ولی بسیار ممنون به خاطر این تایپیک جامع و پر ملاتت .... :-B :-B :-B :D :D :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

امشب رسیدم خونه رفتم سروقتش

سرتق بازی درمیاره

و رو 2400 بوت نمیشه ولتاژ هم 1.68 گذاشتم

هر چند فکر میکنم الان با 2200 و تایمینگ 10-11-11-30-1 عملکردش بهتر از اون باشه تا اینکه در عوض پهنای باند بیشتری گیرم بیاد. 

به نظرم XMP به همراه cpuهای ضریب باز استفاده بشه. تو سایت اینتل که اینطوری نوشته

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امشب رسیدم خونه رفتم سروقتش

سرتق بازی درمیاره

و رو 2400 بوت نمیشه ولتاژ هم 1.68 گذاشتم

هر چند فکر میکنم الان با 2200 و تایمینگ 10-11-11-30-1 عملکردش بهتر از اون باشه تا اینکه در عوض پهنای باند بیشتری گیرم بیاد. 

به نظرم XMP به همراه cpuهای ضریب باز استفاده بشه. تو سایت اینتل که اینطوری نوشته

بنده دقت نکردم پردازنده ی شما ضریب بسته هست ؛ پس با این اوصاف شما پردازنده مانع افزایش فرکانسی رم میشه و  اون رو نمیتونین روی 2400 ست کنین . 

ولی میتونین پروفایل XMP رو فعال کنین اما منوط به آنکه از 1600 بالاتر نره چون ممکنه پردازنده ی شما مانع افزایش فرکانس بشه . 

لینک به دیدگاه

الان XMP پروفایل 2133 فعاله

دستی هم 2200 گذاشتم

تایمینگ هم دستی

تو ویندوز هم همینو نشون میده

لینک به دیدگاه

5764b733742990e61.png

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان XMP پروفایل 2133 فعاله

دستی هم 2200 گذاشتم

تایمینگ هم دستی

تو ویندوز هم همینو نشون میده

لطفا برنامه ی Hyper PI 32M رو اجرا کنید روی 32M بزارید ببینیم تست اجنام میشه و هیچ ریستی انجام نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

تا 12 مرحله رفتم

بیشترشو ترسیدم فن ها از تو کیس درآن

دما تا 75 هم رسید در CORE اول

اسنپ شاتشو باید موقع تست میگرفتم ؟

چون بعدش همه چی غیب شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا 12 مرحله رفتم

بیشترشو ترسیدم فن ها از تو کیس درآن

دما تا 75 هم رسید در CORE اول

اسنپ شاتشو باید موقع تست میگرفتم ؟

چون بعدش همه چی غیب شد

اگر تا لوپ 24 نرفته و توی لوپ 12 ارور داده یعنی اینکه سیستم شما از لحاظ رم استیبل نیست و ان استیبله و تو بازی ها ، کارهای سنگین به مشکل خواهید خورد ؛

در هر حال برای استیبل کامل رمهای پیشنهاد میدم بزارید روی 1600 بزارید ، چون سی پی یوی شما ضریب بسته هست مانع میشه از پایداری رمها و تنظیم فرکانس رم روی فرکانس پایه .

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارور نداد نوشتم خودم قطع کردم

فعلا روی فرکانسی که تنظیم کردید کار کنین و بازی کنین یا هر کاری دیگه ای تا ببینید اگر تا چند روز دیگر با بلو اسکرذینی موجاه نشدین روی همین فرکانس کار کنید . 

لینک به دیدگاه

ِک هفته است رمهارو خریدم و تو همین شرایط کار کرده. قبلی هم 1866 بود ولی بیشتر از 1600 ست نمیشد و البته XMPرو هم ساپورت نمیکرد. ولی رو پک رم ها نوشته بود میتونه. من هم فکر میکردم چون CPU من NON-K تو پروفایل OC رمها نمیاد برای همین دو دل بود برای این رم های جدید و بالاخره خریدمشون و دیدم تو اون منوها دو تا پروفایل اضافه شده که نشون میداد رم های قبلی ساپورت نمیکردند که همچین گزینه هایی رو نمی آورده.

بعد از نصب هم تایمینگش رو دونه دونه پایین آوردم دیگه کمتر از این نمیشد مثلا CL رو 9 میکردم بوت میشد ولی داخل ویندوز نمیتونستم بشم و روی LOG IN هنگ میکرد.

ولی با این ترتیب کلی بازی و تست گرفتم ازش

فقط میخواستم بدونم چرا 2400 ست نمیشه و خودم به این نتیجه رسیدم که بدون Kها اینطوری میشن ولی چرا حالا تو باس پایین تر رو قبول میکنه رو دیگه فکر کنم اینتل باید جواب بده

تو یه جدولی که خودش ارائه کرده فقط یه مدل از سری اول I7 با XMP کار میکنه بقیه رو همراه با K ذکر کرده

به هر حال ممنون وقت گذاشتید

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

سلام.ممنون از توضيحاتتون

اگه امكان داره يه توضيح هم در مورد تنظيم كنترل ساتا روي AHCI و حالت Hot pluging ميدين كه ار كدون قسمت بايد انجام داد

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر

تو SATA CONFIGURATION لیست تمامی سیتاها هست برای گزینه مورد نظر زیرش این HOT PLUG رو داره که باید تیک بخوره

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

یه سوال پیش اومده برام

اونجا که CORE RATIO LIMIT رو تغییر میدیم این برای حالت توربوئه یا اون حالت معمولی 3400 برای 3770

اینو پرسیدم چون تو تمام این تستها و بنچمارک سرعت منو 4000 میزنه ولی مقایسه های رو که نگاه میکنی مثلا نوشته 4770 با سرعت 4 و نه 4.4 که توربوش میشه

لینک به دیدگاه

یه سوال پیش اومده برام

اونجا که CORE RATIO LIMIT رو تغییر میدیم این برای حالت توربوئه یا اون حالت معمولی 3400 برای 3770

اینو پرسیدم چون تو تمام این تستها و بنچمارک سرعت منو 4000 میزنه ولی مقایسه های رو که نگاه میکنی مثلا نوشته 4770 با سرعت 4 و نه 4.4 که توربوش میشه

اون براى حداكثر فركانسه، ميشه همون Turbo كه نهايت فركانسى هست كه شما اجازه ميدى پردازنده بره.

مثلا" براى اينكه 3770K بتونه تا 4.2 اوور بشه، بايد اونجا 42 بزنى. و اون 4.2 حداكثر فركانسيه كه به پردازنده اجازه ميدى در حالت Turbo‌فعاليت كنه.

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

دوستان این مورد تو بایوس چه کابردی داره ؟ تنظیم اتوماتیک سیستم روی حالت نرمال 

55753105465163395878.png

لینک به دیدگاه

دوستان این مورد تو بایوس چه کابردی داره ؟ تنظیم اتوماتیک سیستم روی حالت نرمال 

Balanced Mode سیستم رو به حالت پیش فرض قرار میده. سیستم کاملا" نرمال کار میکنه.

هیچ کاربر خاصی هم نداره.

اون دو حالت دیگه پرفورمنس و یا Eco کاربرد دارند. حالا پرفورمنس حداکثر توانایی سیستم رو در نظر میگیره، و Eco حداکثر میزان صرفه جویی در انرژی رو به همراه کاهش توانایی های سیستم تنظیم میکنه.

لینک به دیدگاه

Balanced Mode سیستم رو به حالت پیش فرض قرار میده. سیستم کاملا" نرمال کار میکنه.

هیچ کاربر خاصی هم نداره.

اون دو حالت دیگه پرفورمنس و یا Eco کاربرد دارند. حالا پرفورمنس حداکثر توانایی سیستم رو در نظر میگیره، و Eco حداکثر میزان صرفه جویی در انرژی رو به همراه کاهش توانایی های سیستم تنظیم میکنه.

حداکثر توانایی سیستم ؟! کامل متوجه نشدم ایا اور کلاک می کنه چطور باعث افزایش کارایی یا کاهش مصرف برق میشه؟

چه تاثیری روی اجرا گیم یا برنامه ها داره ؟

ویرایش شده توسط PCI
لینک به دیدگاه

حداکثر توانایی سیستم ؟! کامل متوجه نشدم ایا اور کلاک می کنه چطور باعث افزایش کارایی یا کاهش مصرف برق میشه؟

چه تاثیری روی اجرا گیم یا برنامه ها داره ؟

نه، اورکلاک نمیکنه، یکسری تنظیمات خاص هست برای صرفه جوییی در مصرف انرژی، اونها را Disable میکنه. چیزی رو اورکلاک نمیکنه، نگران نباشید.

من جای شما بودم روی همون حدکثر توانایی قرار میدادم.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

مادربورد من asus p8b75-v هست با cpu 3570K قاعدتا باید بشه فرکانس cpu رو بالا برد ولی توی تنظیمات بایوس ضریب cpu تا 34 بالاتر نمیره که همون فرکانس 3.4 GHZ رو میده کلی هم گشتم طبق آموزش شما نتونستم فرکانس رو تا 3.8 بالا ببرم

cpu raito در مادربورد من در حالت اتوماتیک هست تا 34 هم بالاتر نمیره حالت manual هم نداره

ممکنه این مادربورد قابلیت اورکلاک کردن نداشته باشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

مادربرد شما فقط میتونه پردازنده g3258 رو اورکلاک بکنه و برای سری i باید مادربرد دارای حرف z بخرید.

لینک به دیدگاه

سلام

مادربورد من asus p8b75-v هست با cpu 3570K قاعدتا باید بشه فرکانس cpu رو بالا برد ولی توی تنظیمات بایوس ضریب cpu تا 34 بالاتر نمیره که همون فرکانس 3.4 GHZ رو میده کلی هم گشتم طبق آموزش شما نتونستم فرکانس رو تا 3.8 بالا ببرم

cpu raito در مادربورد من در حالت اتوماتیک هست تا 34 هم بالاتر نمیره حالت manual هم نداره

ممکنه این مادربورد قابلیت اورکلاک کردن نداشته باشه ؟؟؟

باید مادربرد Z77 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...