رفتن به مطلب

عکس قطعات مود شده با فیبر کربن

Recommended Posts

• کاربر ویژه

واگذاری خط اجرای فیبر کربن لامبورگینی به ابران خودرو

fiber2.jpg

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

کوره کجا بوده اونا هم با اتو میچسبونن

نه عزیزیم به این راحتی که شما فکر میکنید نیست

1- اگه قرار باشه بدنه ماشین رو فقط روکش فیبر کربنی بندازن روش بعدش با اتو(!) چسپش و بعد رنگش کنن خاصیتش چیه؟

دومین نکته اینه که فیبر کربنی که تو ماشین 400 هزار دلاری با این فیبر کربنی که شما باهاش سروکار دارین خیلی فرق میکنه

اینم عکس کوره کارخونه لامبورگینی:

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ed97be238eb0ab991.png

روش ساخت بنده لامبورگینی تقریبا به این صورته:

اول روی قالب یه مواد اسپری می کنند که به قالب نچسپه بعد فیبر کربن رو با حرارت دادن و دقت زیاد میزارنش تو قالب بعدش از طریق پوینتر لیزر و تیغ قسمت های اضافیش رو جدا میکنند

بعد میزارن تو یک نایلون مخصوص و با پمپ وکیوم هوای داخلش رو تخلیه و از یک طرف چسپ مخصوص و بسیار محکم به فیبر تزریق میشه و در آخر میزارنش تو کوره تا محکم بشه

برای چسپوندن قطعات مخطلف بنده فیبر کربنی فقط از چسپ استفاده می کنند

راستی امیر نگفتی متری چند میخری؟

لینک به دیدگاه

البته این نکته رو هم بدونید که این روکش طرح فیبر کربنه و در واقع همون شبرنگه ولی با خط هایی که روش انداخته شده این طور به نظر میاد که فیبر کربنه

لینک به دیدگاه

1- اگه قرار باشه بدنه ماشین رو فقط روکش فیبر کربنی بندازن روش بعدش با اتو(!) چسپش و بعد رنگش کنن خاصیتش چیه؟

دومین نکته اینه که فیبر کربنی که تو ماشین 400 هزار دلاری با این فیبر کربنی که شما باهاش سروکار دارین خیلی فرق میکنه

اول روی قالب یه مواد اسپری می کنند که به قالب نچسپه بعد فیبر کربن رو با حرارت دادن و دقت زیاد میزارنش تو قالب بعدش از طریق پوینتر لیزر و تیغ قسمت های اضافیش رو جدا میکنند

بعد میزارن تو یک نایلون مخصوص و با پمپ وکیوم هوای داخلش رو تخلیه و از یک طرف چسپ مخصوص و بسیار محکم به فیبر تزریق میشه و در آخر میزارنش تو کوره تا محکم بشه

بسیار عالی.. :clapping:

ممنون @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا پیمان اون عکس پست 27 رو که دیدین :D

اون 2 تا پست قبلیش هم شوخی بود.

به هر حال ممنون

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته این نکته رو هم بدونید که این روکش طرح فیبر کربنه و در واقع همون شبرنگه ولی با خط هایی که روش انداخته شده این طور به نظر میاد که فیبر کربنه

+ جنسش کشندگی بالایی داره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به دوستان و کاربران عزیز

این عکس یک ماشین که با فیبر کربن واقعی چند میلیون دلاری پوشیده شده:

90573925398831260973.jpg

اینم از کیس COOLER MASTER Centurion 5 قدیمی من که با روکش چند هزار تومانیه طرح فیبر کربن پوشوندمش:

76543027882144578620.jpg

عکس ها به ترتیب قبل و بعد از عملیات:

03967850734068681522_thumb.jpg71573929294222860804_thumb.jpg25678615607836251500_thumb.jpg
39096043384733875307_thumb.jpg54014037397594097350_thumb.jpg59823001773950233819_thumb.jpg

از اونجایی که کیس بدون LED برای من موجب مرض است، حتی به این بدبخت هم رحم نکردم و یه 6 تا دونه ای چسبودنم:

70618156259366969906_thumb.jpg
92800106196906111776_thumb.jpg39782288561140935958_thumb.jpg60203070504958946044_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

البته عرض شود که همونطور که دوستان در مورد لامبورگینی گفتن ، کلا در مورد فیبر کربن همیشه همینطوره

یعنی اصلا سنتز فیبر کربن کار ساده ای نیست ، از ساخت اون مایعی که بعد ها به شکل فیبر کربن در میاد ، تا شکل گیری نهاییش

فیبر کربن های واقعی رو به صورت ورقه های بسیار گرون میفروشند که در کارخانه های ماشین سازی آن ها را خریداری نموده و روی سطح مورد نظر می کشن که در این مرحله کاملا انعطاف پذیره

بعد هم تو کوره میزارن تا شکل بگیره ، بعد هم با یه لایه محافظ که دوستان بهش گفتن چسب مخصوص پوشیده میشه

یه نوع دیگه هم داره که کلا سفت درست میشه از روز اول!

اینم که اینجا فروش میره اصلا کربن نداره!

دستگاه ساخت فیبر کربن هم یدونه آوردن اونم دست سپاه محترم هست ! و دست هیچ کس نمیدن!

لینک به دیدگاه

حالا شما دوستان اينارو زدين چسبوندين به كيسهاتون در دما و ورود گردو خاك يا هر چيز ديگه اى تأثيرى داره يا فقط ظاهر رو تغيير ميده؟!

لینک به دیدگاه

حالا شما دوستان اينارو زدين چسبوندين به كيسهاتون در دما و ورود گردو خاك يا هر چيز ديگه اى تأثيرى داره يا فقط ظاهر رو تغيير ميده؟!

در كل در دما من تغييرى نديدم اما روى قطعات گرما پذير نچسبوندم. مثلا" دور پاور رو نپوشوندم چون بالاخره زيرش چسب داره و اون چسب ممكنه گرما رو به خودش نگه داره.

از نظر گرد و خاك كه اصن راحت شدم چون با يه دو تا فوت ميشه روى اين روكش رو پاك كرد يا اگر خيلى روش خاك نشسته راحت با دستمال تر پاك ميشه.

در كل اگر از قيافه كيست خسته شدى، يا از قيافه هرچيزى، ميتونه يك Option خوبى باشه روى ميز براى تغييرات.

لینک به دیدگاه

در كل در دما من تغييرى نديدم اما روى قطعات گرما پذير نچسبوندم. مثلا" دور پاور رو نپوشوندم چون بالاخره زيرش چسب داره و اون چسب ممكنه گرما رو به خودش نگه داره.

از نظر گرد و خاك كه اصن راحت شدم چون با يه دو تا فوت ميشه روى اين روكش رو پاك كرد يا اگر خيلى روش خاك نشسته راحت با دستمال تر پاك ميشه.

در كل اگر از قيافه كيست خسته شدى، يا از قيافه هرچيزى، ميتونه يك Option خوبى باشه روى ميز براى تغييرات.

آرمین جان بریم بگیم روکش فیبر کربنی میخوایم؟

کجا داشت؟

اگه قیمتش رو هم بگین ممنون میشم و اینکه سفت هست یا اینکه به راحتی تغییر شکل میده؟

لینک به دیدگاه

آرمین جان بریم بگیم روکش فیبر کربنی میخوایم؟

کجا داشت؟

اگه قیمتش رو هم بگین ممنون میشم و اینکه سفت هست یا اینکه به راحتی تغییر شکل میده؟

والا تو تهران بازار داره، اسمش روکش فیبر کربن هست. 

قیمتش از 15 تومن داره به بالا. من متری 25 تومن خریدم.

خیلی نرمه و اگر بخواهید با سشوار میتونید بهش شکل هم بدید.

لینک به دیدگاه

والا تو تهران بازار داره، اسمش روکش فیبر کربن هست. 

قیمتش از 15 تومن داره به بالا. من متری 25 تومن خریدم.

خیلی نرمه و اگر بخواهید با سشوار میتونید بهش شکل هم بدید.

بازار 15 خرداد؟

فرق قیمت واسه چیه؟؟

لینک به دیدگاه

بازار 15 خرداد؟

فرق قیمت واسه چیه؟؟

بله گمونم. آدرس دقیق ندارم چون خودم نرفتم و کسی رو فرستادم.

تفاوت قیمت هم در کیفیتشونه. همه شون که چینی هستند، حالا چینی خوب داریم. چینی کیفیت متوسط و چینی معمولی و غیرو.

عموما" هرچه گرونتر باشن کیفیت و میزان درخشندگی و حالت سه بعدی اونها هم بهتر و زیباتر به نظر میاد.

لینک به دیدگاه

بله گمونم. آدرس دقیق ندارم چون خودم نرفتم و کسی رو فرستادم.

تفاوت قیمت هم در کیفیتشونه. همه شون که چینی هستند، حالا چینی خوب داریم. چینی کیفیت متوسط و چینی معمولی و غیرو.

عموما" هرچه گرونتر باشن کیفیت و میزان درخشندگی و حالت سه بعدی اونها هم بهتر و زیباتر به نظر میاد.

بسیار ممنون!

شرمنده، این LED و وارنیش رو میشه از کجا گرفت؟

ببخشید هی سوال میکنما!

این سیستم رو میخوام مد کنم، کی از شما بهتر واسه جواب گرفتن؟! :wub:

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون!

شرمنده، این LED و وارنیش رو میشه از کجا گرفت؟

ببخشید هی سوال میکنما!

این سیستم رو میخوام مد کنم، کی از شما بهتر واسه جواب گرفتن؟! :wub:

خواهش میکنم. تو گوگل سرچ کنید پاساژ امجد، آدرس رو بگیرید اونجا معدن LED هستش.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوست من من یک کارخونه ساخت لوله کربن در ایرتمو می خوام اگه شماره ای دارید به من بدید 09119320778

لینک به دیدگاه

عاقا یه سوال

این روکش ها مگه ارتباطی به اون فیبر کربن اصلی داره؟

یعنی به جز برچسب پلاستیکی با طرح فیبر کربن خاصیت دیگه ای هم داره؟!

لینک به دیدگاه

واگذاری خط اجرای فیبر کربن لامبورگینی به ابران خودرو

fiber2.jpg

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

سلام دوست من من یک کارخونه ساخت لوله کربن در ایرتمو می خوام اگه شماره ای دارید به من بدید 09119320778

@-) @-) @-) @-) @-) :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...