رفتن به مطلب

سوال در مورد آپدیت سخت افزار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید

یه سوال داشتم 

من 3 تا pc دارم

می خوام از این 3 تا یه pc خوب در بیارم

چه طوری باید بفهمم کدوم اجزا به هم میخوره؟

و اینکه کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

سلام.لطفا شما مشخصات هر سه رو بدین.تا بشه اظهار نظر کرد عزیز..

لینک به دیدگاه

منظورم به طور کلی بود

اینکه خودم چطور می تونم تشخیص بدم

لینک به دیدگاه

چند مورد را باید بررسی کنید:

1  - مادر برد و سی پی یو  از پلت فرم اینتل هست یا amd .  در قدم دوم  باید ببینید که به فرض اگر همگی از یک مدل هستند( مثلا اینتل)، ایا نوع سوکت انها با هم یکی است یا نه.

2-  رم که باید بیبینید از نوع DDR2 هستند  یا DDR3

3 -  هارد دیسک ها و اپتیکال ها که از نوع IDE هستند یا SATA.  بعضی مادر یرد ها هر دو را ساپورت میکنند و بعضی ها فقط مدل ساتا ( مدل های جدید اینجوری هستند)

4- کارت گرافیک . اگر انبرد نباشه باید ببینید کدام یک قویتره.

5 پاور که هرچی قویتر و کم کارکرد تر باشه ، بهتره

لینک به دیدگاه

چند مورد را باید بررسی کنید:

1  - مادر برد و سی پی یو  از پلت فرم اینتل هست یا amd .  در قدم دوم  باید ببینید که به فرض اگر همگی از یک مدل هستند( مثلا اینتل)، ایا نوع سوکت انها با هم یکی است یا نه.

2-  رم که باید بیبینید از نوع DDR2 هستند  یا DDR3

3 -  هارد دیسک ها و اپتیکال ها که از نوع IDE هستند یا SATA.  بعضی مادر یرد ها هر دو را ساپورت میکنند و بعضی ها فقط مدل ساتا ( مدل های جدید اینجوری هستند)

4- کارت گرافیک . اگر انبرد نباشه باید ببینید کدام یک قویتره.

5 پاور که هرچی قویتر و کم کارکرد تر باشه ، بهتره

1.اگه یکی بود چطور باید ببینم سوکت ها می خوره؟ یعنی درارم بزارم روی اون ؟

2.یعنی مادربوردی نیست که هم DDR2 ساپورت کنه هم DDR3؟

4.کارت گرافیک اگه انبرد نباشه همش به همدیگه میخوره؟چطور باید بفهمم ماردبورد اون رو ساپورت میکنه؟

5.پاور ها چطوری مقایسه میشن؟

همه ی این کار ها باید به صورت فیزیکی انجام بشه؟

سایتی یا راهی نست که مدل ها رو بزنیم بفهمیم می خوره یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما باید مدل قطعات رو بنویسید 

اینکه ماله چند سال پیشن و مشخصات 

تو مادربورد ها ما اینتل و amd  داریم که هر کدوم به چندین سوکت تبدیل میشن 

اینتل = 478 - 775 - 1156 - 1366 - 1155 - 2011 و جدید ترین سوکت که 1150 هست 

amd  = am2 - am2+ - am3 - am3+-fm1 - fm2 - و سوکته جدیدش fm2+  

حالا رم ها فقط 

sd تا قبل از باس 400- ddr1  باس 400 - ddr2  از 400 - 533 - 667 - 800 

اگه بخام بنویسم باید یه 5 6 ساعتی تایپ کنم تا بشه این قطعات رو توصیف کرد 

درود 

پس شما بگو چی داری تا ببینیم میشه کاری کرد یا نه 

به هیچ وجه هم قطعات رو بدون اطلاع تغییر ندین 

لینک به دیدگاه

از نظر من شما ببرید پیش یک شخصی که وارد هست و خودتون اینکار رو انجام ندید چون امکان داره به قطعاتتون آسیب وارد کنید. 

لینک به دیدگاه

با تشکر

انگار دوستان منظور من رو متوجه نشدن

من می خوام این کار رو خودم انجام بدم و خبره شم توش

مثل یه شغل

اینکه 5 6 ساعت قطعا بیش تر طول میکشه برا همین باید حتما سایتی باشه که بگه آقا این مدل به این مدل می خوره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

با توجه به اینکه تنوع قطعات خیلی زیاده، نمیشه همه چیز را یک جا توضیح داد.

برای اینکه مطلب جدید یاد بگیرید توصیه میکنیم یک تاپیک های فروم را مطالعه کنید. خیلی کمکتون میکنه.

اما برای شروع ، شما مدل قطعات و سخت افزار رو بگید ، بعد بر اساس این قطعات ، کاربر ها شما را قدم به قدم راهنمایی میکنند.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

عزیز انواع مختلف قطعات وجود داره که امکان داره بهم بخورن یا نخورن.نمیشه که از راه دور قطعات شما رو ندید بگیم بهم میخورن.

شما به توصیه استاد عل کنین و تاپیک ها رو مطالعه کنین.

اگر هم خیلی عجله دارین در درجه اول سعی کنین مدل قطعات پیدا کنین و به ما بگین هر کدوم هم نتونستین عکس بگیرین البته طوری که مشخص باشه همه چیزش بزارین تا مشخص شه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

با توجه به اینکه تنوع قطعات خیلی زیاده، نمیشه همه چیز را یک جا توضیح داد.

برای اینکه مطلب جدید یاد بگیرید توصیه میکنیم یک تاپیک های فروم را مطالعه کنید. خیلی کمکتون میکنه.

اما برای شروع ، شما مدل قطعات و سخت افزار رو بگید ، بعد بر اساس این قطعات ، کاربر ها شما را قدم به قدم راهنمایی میکنند.

عزیز انواع مختلف قطعات وجود داره که امکان داره بهم بخورن یا نخورن.نمیشه که از راه دور قطعات شما رو ندید بگیم بهم میخورن.

شما به توصیه استاد عل کنین و تاپیک ها رو مطالعه کنین.

اگر هم خیلی عجله دارین در درجه اول سعی کنین مدل قطعات پیدا کنین و به ما بگین هر کدوم هم نتونستین عکس بگیرین البته طوری که مشخص باشه همه چیزش بزارین تا مشخص شه.

من از شما دوستان عزیز یک سوال دارم

من میرم به عنوان تعمیر کار pc جایی

اونا می خوان فلان قطعه رو بزنم به فلان pc 

من بهشون بگم وایسین من برم سوال کنم بیام؟

من دارم از شما چیزه دیگه ای می خوام

میگم آیا سایتی ههههسسست؟ که بزنیم فلان قطعه به فلان قطعه می خوره یا همچین سایتی نیست؟

سوال بسیار ساده هست

ممنون از دوستانی که راهنمایی می کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من از شما دوستان عزیز یک سوال دارم

من میرم به عنوان تعمیر کار pc جایی

اونا می خوان فلان قطعه رو بزنم به فلان pc 

من بهشون بگم وایسین من برم سوال کنم بیام؟

من دارم از شما چیزه دیگه ای می خوام

میگم آیا سایتی ههههسسست؟ که بزنیم فلان قطعه به فلان قطعه می خوره یا همچین سایتی نیست؟

سوال بسیار ساده هست

ممنون از دوستانی که راهنمایی می کنن

سلام

عزيز دل برادر

ببينيد برا مثال عرض ميكنم حضور باسعادتتون :

شما يه رم 4 گيگ DDR3 با باس 1600 دارين كه 2 كاناله هستش و مي خوايين بدونين كه آيا اين رم روي بورد مثلاً گيگابايت مدل فلاني مي شينه يا نه ؟؟؟

خوب تشريف ميبرين به وب سايت گيگابايت و مدلش رو پيدا ميكنين و در قسمت مشخصات پشتيباني از نوع رم ( البته برند زياد مهم نيست مونده چي از آب در بياد اكثراً برندهاي مختلف رو پشتيباني مي كنن بوردها ) رو مطالعه مي كنين تا به جواب برسين

يا برا پردازنده ، اگه Intel بودش ميرين به وب سايت Intel و اگه هم AMD ميرين به وب سايت اون و پردازنده مورد نظر رو پيدا مي كنين و در قسمت نوع پشتيباني از رم عمل زيباي مطالعه رو انجام ميدين .

به همين ترتيب برا ساير قطعات و اگه هم نبود مي تونين اين راه ها رو انتخاب كنين :

1- زنگيدن به شركت گارانتي يا وارد كننده كالاي مورد نظر و راهنمايي از پشتيباني اونجا ( زياد چنگي به دل نميزنن به جز چند تا مثل آوا‍‍‍‍‍زنگ - گرين كيس و ...  )

2- زنگيدن به كمپاني سازنده اون كالا ( انگليسي خوب مي خواد )

3- ايميل يا چت با پشتيباني كمپاني سازنده كالا.

بازم جايي مبهم هست بپرسين ‍‍‍‍

( البته من سايت بخصوصي نديدم كه همچين كارايي كه شما ميگيد رو داشته باشه مگر اينكه توي اينترنت جستجو كنين و چيزايي گيرتون بياد )

موفق باشين انشاالله

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. چنین سایتی که خیلی خلاصه باشه و راهنمایی کنه وجود نداره. :D

راهنمایی : تمام افرادی که در این انجمن فعالیت میکنند، همگی برای شروع کار و آشنایی با قطعات ، از مطالعه این انجمن یا انجمن های مشابه شروع کرده اند و خبره شدند. واقعیتش اینه که نمی شه با یک نسخه ساده و راحت مشکل شما را حل کرد. اما چون شاید برای شما ، زمان پارامتر مهمی باشه . بهتره که بار اول با کمک کاربران انجمن و با گفتن نام قطعات و مدلشان ، شروع به بستن و سر هم کردن سیستم ها بکنید. ئ به تدریج اطلاعاتتون را تکمیل کنید. B)

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بنده حقیر چیزی در بین اساتید نمیدونم ولی یه سوال از شما دارم:

آیا این 3 سیستمی که فرمودین همه بسته شده هستن یا باز؟ منظورم اینه که هرکدومشون داخل کیس بسته شده و آماده به کار هست ویا قطعات همه پخش و پلا و کف زمین  :)

شما در هر صورتی که باشه خودتون تا جایی که بخواید یاد می گیرین.

اگر سیستم هاتون بسته شده هست و هرکدوم داخل کیس و آماده به کار هست روی هر سیستم یه نرم افزار کوچولو به نام CPU-Z نصب می کنید و این نرم افزار کوچولو به شما مهمترین اطلاعات سیستمتون رو نشون میده و بعدش هم داخل همین سایت یا هر سایت دیگری می تونید اطلاعات حاصل رو به اشتراک بگذارین تا دوستان کمکتون کنند که اطلاعاتتون از سیستمتون بیشتر شه.

اگر هم که سیستم ها همه پخش و پلا هستند 1راهی که الان به ذهن بنده حقیر میرسه اینه که هر قطعه رو نگاهی بیندازید تا اطلاعاتی ازش دستگیرتون بشه . برای مثال مدل مادربورد رو معمولا روی خود مادربورد می نویسند و شما می تونید متوجه بشید که مادربردتون از چه خانوادهای هست و چه کارهایی ازش بر میاد و هزار چیز دیگه.

امیدوارم  منظورتون رو درست متوجه شده باشم و اطلاعاتو بدردتون بخوره.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بنده حقیر چیزی در بین اساتید نمیدونم ولی یه سوال از شما دارم:

آیا این 3 سیستمی که فرمودین همه بسته شده هستن یا باز؟ منظورم اینه که هرکدومشون داخل کیس بسته شده و آماده به کار هست ویا قطعات همه پخش و پلا و کف زمین  :)

شما در هر صورتی که باشه خودتون تا جایی که بخواید یاد می گیرین.

اگر سیستم هاتون بسته شده هست و هرکدوم داخل کیس و آماده به کار هست روی هر سیستم یه نرم افزار کوچولو به نام CPU-Z نصب می کنید و این نرم افزار کوچولو به شما مهمترین اطلاعات سیستمتون رو نشون میده و بعدش هم داخل همین سایت یا هر سایت دیگری می تونید اطلاعات حاصل رو به اشتراک بگذارین تا دوستان کمکتون کنند که اطلاعاتتون از سیستمتون بیشتر شه.

اگر هم که سیستم ها همه پخش و پلا هستند 1راهی که الان به ذهن بنده حقیر میرسه اینه که هر قطعه رو نگاهی بیندازید تا اطلاعاتی ازش دستگیرتون بشه . برای مثال مدل مادربورد رو معمولا روی خود مادربورد می نویسند و شما می تونید متوجه بشید که مادربردتون از چه خانوادهای هست و چه کارهایی ازش بر میاد و هزار چیز دیگه.

امیدوارم  منظورتون رو درست متوجه شده باشم و اطلاعاتو بدردتون بخوره.

بله دوست عزیز هر 3 سیستم آماده به کار هستند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...