رفتن به مطلب

کمک در انتخابمادربورد حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.می خواستم از شمادر خواست کنم که کمکم کنید یکی از مادربورد های زیر رو انتخاب کنم

ASUS SABERTOOTH Z87

ASUS Z87 DELUXE

ASUS MAXIMUS V FORMULA

بغیر از اینها اگر مدل دیگری حتی از شرکت های دیگر سراغ دارید معرفی کنید

هم برای بازی کردن بصورت حرفه ای هم برای گشت و گذاردر اینترنت و کار های روز مره.لطفا دلایل خود را برتر بودن مادربوردی که معرفی میکنید بفرمایید

با تشکر

ویرایش شده توسط parsomash111
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز سقف هزینه شما چقدره؟

مورد اول بیشتر برای کارهای سنگین و رندر طراحی شده  البته برای اورکلاک و گیم و ...... هم عالی هست!

مورد دوم بیشتر برای کارهای مولتی مدیا و گیم و کاربردی طراحی شده و لی از پس همه کاری برمیاد!

مورد سوم هم که بیشتر برای گیم طراحی شده والبته از پس تمام کارهای دیگه هم به خوبی برمیاد!

برای کارهای روزمره و گیم اگه مشکل بودجه ندارید maxumis vi extreme عالی هست!

درصورت مشکل مالی z87 deluxe یشنهاد می شود!

البته انتخاب و مدل پیشنهادی بنده به عنوان نظر شخصی و تجربه خودم z87 sabertooth هست!

لینک به دیدگاه

تشکر-

مشکل اینجاست که هر کدوم از مادربورد ها یک ویژگی دارن.از طرفی هم دوست دارم وقتی پولی جای وسیلهای میدم حداقل از70 درصد قابلیتاش استفاده کنم.سر همین الان گیج شد

من با اینترنت خیلی کار میکنم ولی بازی های سنگین هم اجرا می کنم.به نظر شما با این شرایط کدومو بخرم؟؟

برای گرافیک همGTX 780 3GB انتخاب کردم.این رو همدر نظر داشته باشید که هدف من فقط گیم نیست بلکه 50 در صدش گیمه.

چکار کنم؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من از بین ثبرتاث و مکسیموس یکی رو انتخاب کنید 

مسلما مکسیموس یه سریه کامل و بی عیب و نقص و کاستی به حساب میاد 

Maximus_V_Extreme_1.jpg

05-SABERTOOTH%20Z87_0.jpg

20130531032655_Asus-Z87-Deluxe-8.jpg 

هر جند ثبرتاث و نمایه زیبایی داره واسه مودینگ کارها و کسانی که میخان سیس جالبی داشته باشن 

درود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماکسیموس خیلی بهتره ولی اگر نمیخواهید اورکلاک خیلی سنگین انجام بدید بهتره SABERTOOTH یا دلوکس ( که باز هم  SABERTOOTH بهتر از دلوکس هست) رو بخرید و پولی که اضافه میاد رو برای یک هدست یا موس یا گیم پد یا کیبرد یا کارت صدا یا کیس یا ...... خرج کنید اما خوتون مختارید فقط یک پیشنهاد بود.

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

اگه مشکل مالی ندارید مدل ماکسیموس واقعاً عالیه و آرزوی هر کسیه و بدرد هر کاری میخوره 

لینک به دیدگاه

برای این مادر بورد هایی که ذکر کردم پردازنده3570k گلوگاه به وجود نمیاره؟؟ کارت گرافیک GTX 780 3GB

لینک به دیدگاه

برای این مادر بورد هایی که ذکر کردم پردازنده3570k گلوگاه به وجود نمیاره؟؟ کارت گرافیک GTX 780 3GB

گلوگاه برای مادربرد ایجاد نمیشه!

3570k مشکلی رای گرافیک ایجاد نمیکنه (همون گلوگاه)

درصورت ایجاد کم شدن کارایی اندکی اورکلاک حل میشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو مادربرد اول سوکت 1150 و z87 هستند و مادربرد سوم سوکت 1155 و چیپستz77

جریان چیه؟

cpu مورد نظر هم که 1155 هست. اسم مادربرد ها یا cpu اشتباه نوشته نشده؟

اونم سِیبِرتوث یا سَبرتوث یا حتی سِیبُرتوث میشه خوندش ولی ثبرتاث؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم میگم اگر کاربر عادی ( گیمر یا طراح و یا ... ) هستید و قصذ اورکلاک بالای 6 گیگ هرتز رو زیر ندارید همون سابرتوث بسیار گزینه مناسبیس ، به جرات میگم 70 در صد از قالبیت های ماکسیموس وی ای اکستریم برای زیرLN2 است و حتی قالیت های معمولی رو هم ازش حذف کردن مثل Intel TB نسبت به سری "وی"

پول الکیه اگه واسه وی ای اکستریم بدین چون 70 از قابلیت هاشو نمی تونین استفاده کنین ( باز اگه hero یا Formula بود ) میشد باز بهتر بیشتر ازش استفاده کرد .

وی ای اکستریم فقط واسه اورکلاکینگ های حرفه ای طراحی شده و با OC پنلی که  توی بسته بندیشه این قضیه اثبات شده .

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان بسیار متشکرم.

خیلی ممنون

ضمن خوش آمدگویی به شما، امتیاز مثبت زبان تشکر بر و بچ لیونیه. جسارت من رو بپذیرید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز MM65 بنده قصد جمع کردن سیستم دارم همه قطعات انتخاب شده بجر مادربورد و CPU.

برام زیاد فرقی نمی کنه از پردازشگر های نسل 4xxxاستفاده کنم یا3xxx سرهمین مادر بورد هایی که ذکر کردم با دو سوکت متفاوت هست!!!

با تشکر از کله دوستان

لینک به دیدگاه

سوال اصلاح شد

خب اگر از مادربورد MAXIMUS V FORMULA استفاده کنم نیاز داره روی هیت سینک مادربورد سیستم واترکولینگ نصب بشه که دیگه پولم تموم میشه.راه دیگه ای برای این که واتر کولینگ نبندم هست؟؟

MAXIMUS V FORMULA در مقایسه با این دو مادر بوردب که ذکر کردم چطوره؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوال اصلاح شد

خب اگر از مادربورد MAXIMUS V FORMULA استفاده کنم نیاز داره روی هیت سینک مادربورد سیستم واترکولینگ نصب بشه که دیگه پولم تموم میشه.راه دیگه ای برای این که واتر کولینگ نبندم هست؟؟

MAXIMUS V FORMULA در مقایسه با این دو مادر بوردب که ذکر کردم چطوره؟؟؟ 

عزیزم برای استفاده از maximus v formula اصلا نیازی نیست از سیستم خنک کننده برای هیتسینگهایش استفاده کنید .

اون داستان یک آپشن هست که در مواقع خاص مورد استفاده قرار میگیرد و در شرایط عادی هیچ کاربردی ندارد .

لینک به دیدگاه

خب از نظر شما برای کار های روزمره(فیلم و اهنگ و اینترنت) و بازی بصورت حرفه ای مناسبه؟؟ نسبت استفاده پنجاه پنجاه.  یعنی کاربرد فقط من گیم یا فقط کار های روزمره نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیز هست دوسته عزیز هیچ وقت یه مینه غول بدونه قطعات غول زیاد تو کارایی تاسیر نداره 

امکاناتی از قبیله ثاپورت باس رم بالاتر و تعداد ساتا3 بیشتر امکان کراس یا sli  2 3 یا 4 تایی هست که باعث اختلاف بینه مادربورد ها میشه 

حالا شما باید ببینید چه یستمی مد نظر دارین 

اگه به فکر رم 2400 به بالا و کراس یا  sli  هستین خوب یه مین خوب باید باشه تا به حداکثر کارایی برسید ولی اگه همچین چیزهایی مد نطر ندارین یه مادربورد پایین تر انتخاب کنید و هزینه اون مادربورد غول رو بزراین واسه یه ssd  یا گرافیکه بهتر یا رم بهتر 

درود 

لینک به دیدگاه

دوست گرامی من به همه اینا توجه کردم-ولی بین این سه مدل از مادربورد موندم.از طرفی هم کاملا مطمئن نیستم که اگر من مادربوردmaximus v formula رو بگیرم برای خنک کردن ماسفتاش نیاز واتر کولینگ نداشته باشم.

لطفادوستان یه راهنمایی جامع کنند

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظر بنده شما دارین زیاد وسواس به خرج میدین;انتخاب بهــترین گزینه بین این سه برد کاری سختی نیست و همش به نیازتون از سیستم برمیگرده;بدین صورت که اگه اهل اورکلاک هستین خب معلومه ماکسیموس بهترین گزینه و اگر هم جوابتون منفیه در غیراینصورت بهترین گزینه همون SABERTOOTH هستش.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی من به همه اینا توجه کردم-ولی بین این سه مدل از مادربورد موندم.از طرفی هم کاملا مطمئن نیستم که اگر من مادربوردmaximus v formula رو بگیرم برای خنک کردن ماسفتاش نیاز واتر کولینگ نداشته باشم.

لطفادوستان یه راهنمایی جامع کنند

دوست عزیز یکبار پرسیدید من عرض کردم نیازی ندارد .

اگر اطلاعات شما بیشتر هست و گفته های بعضی دوستان برایتان مورد قبول نیست که دلیلی برای ایجاد این تاپیک نبود .

یا باید تجریبات دیگران رابپذیرید و یا خودتان تجربه کنید .

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیر من جسارت نکردم.شما استاد مایی.من فقط توی سایتی دیدم که یا دوربین حرارتی از مادربورد ماکسیموس در حالت بدون واترکولینگ و با واترکولینگ عکس گرفته بودند.بدوم واترکولینگ دماش نزدیک70 درجه بود.این موضوع منو یه شک انداخته بود.تمامی دوستاناین انجمن اساتید ما هستن و من هیچوتبه هیچ کدوم بی احترمی نکردم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...