رفتن به مطلب

مشکل کارت گرافیک GTX 770

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و استادان بسیار عزیزم وقت همگی بخیر و شادی .

دوستان برادر من بتازگی یک کارت گرافیک مدل گیگابایت WINDFORCE 3X 770 جی تی ایکس خریده ولی یک مشکل عجیب داریم باهاش .

این کارت در بازی هایی مثل BF3 و Crysis 3 به شدت مشکل کمبود فرم داره حتی تا 25 فرم هم افت میکنه در صورتی که 580 جی تی ایکس قبلیش از این فرم بالاتر میگرفت ! اما نتایج بنچ مارک هایی مثل هون بنچمارک یا ولیی بنجمارک یا 3DMark 11 کاملا درسته و امتیاز مناسب این کارت رو میدن !

من سعی کردم تا اونجایی که بلدم تست ها و کار های لازم رو انجام بدم و نتیجه گرفتم کارت سالم هست چون اگر ایراد داشت در تست ها حتما خودش رو نشون میداد .

جستجو های زیادی هم در اینترنت انجام دادم که در آخر 3 نتیجه گرفتم .

1 - یک سری میگن سی پی یو داره محدودیت ایجاد میکنه ! اما اگر اینطور بود ایا نباید در تست ها هم این محدودیت رو میدیدیم ؟

2 - یک سری که منم باهاشون موافقم اعتقاد دارن که مشکل از درایور ها هست و چون این کارت جدیده مشکلات اینچنینی طبیعی هست و بزودی با درایور های جدید حل میشه ! حتی بعضی ها گزارش دادن که با درایور ویندوز 8.1 پیشنمایش اگر درست یادم باشه 326.01 فرمشون بسیار بهتر شده اما ننوشتن که سیستم عاملشون چی هست ! الان برادر من از ویندوز 7 استفاده میکنه .

3 - کارت خراب باشه ! که بنظرم ممکن نیست چون تست های رو بدرستی و خوبی پاس میکنه

مشخصات سیستمشون :

1090T

Biostart 890 FXE

8 GIG ram 1600

power 1000 green

من میخواستم خواهش کنم که شما عزیزان هم نظرتون رو بدین لطفا ، شاید من جایی رو اشتباه میکنم .

ممنون .

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

دوست عزیز crysis 3 رو رو چه تنظیماتی بازی میکنین؟

تو همه بازی پایین هست یا تو بعضی از صحنه های خاص بازی؟

از کدوم درایور استفاده میکنین؟(ازون جایی که این کارت یه جورایی همون 680 هست فک نکنم درایورها باش ناسازگار باشه)

فک نمیکنم cpu تون به این شدت گلوگاه ایجاد کنه خصوصا که 580 مشکل نداشته هرچند هم بتل 3 و هم کرایسیس 3 بازی هایی هستند که اصطلاحا بشون cpu hungry میگن.

تو این بنچ ارک نشون میده که 1100t واسه 680 گلوگاه درست کرده اما نه اونقدرا.

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده هم گیگابایت ۷۷۰ گرفتم...و هیچ مشکلی نداره...درایور گرافیک بنده هم ۳۲۶.۸۰ هست..سعی کن این رو بگیری

لینک به دیدگاه

دوست کارتت مشکلی نداره شما بازی های سنگین دیگر رو هم اجرا کن مثل tomb raider و metro last light ببین چی میشه ؟ ویندوزت چیه و version درایورت و msi afterburnure رو نصب کن ببین توی بازی های سنگین چقدر لو میشه

لینک به دیدگاه

دوست کارتت مشکلی نداره شما بازی های سنگین دیگر رو هم اجرا کن مثل tomb raider و metro last light ببین چی میشه ؟ ویندوزت چیه و version درایورت و msi afterburnure رو نصب کن ببین توی بازی های سنگین چقدر لو میشه

بله باید تست کنم خبرش رو میدم خدمتتون ویندوز 7 x64 هست دوست من و MSI Afterburner همیشه نصب هست برای مانیتورینگ شرایط . ببینید مصلا تا BF3 تا 90 هم میره بالا اما از اینور تا 25 هم میاد پایین ! در صورتی که نه 680 قبلی نه 580 قبلی اینطور نبودن !

دوست عزیز بنده هم گیگابایت ۷۷۰ گرفتم...و هیچ مشکلی نداره...درایور گرافیک بنده هم ۳۲۶.۸۰ هست..سعی کن این رو بگیری

دوست خوبم این درایور هم تست شده . ممنون

دوست عزیز crysis 3 رو رو چه تنظیماتی بازی میکنین؟

تو همه بازی پایین هست یا تو بعضی از صحنه های خاص بازی؟

از کدوم درایور استفاده میکنین؟(ازون جایی که این کارت یه جورایی همون 680 هست فک نکنم درایورها باش ناسازگار باشه)

فک نمیکنم cpu تون به این شدت گلوگاه ایجاد کنه خصوصا که 580 مشکل نداشته هرچند هم بتل 3 و هم کرایسیس 3 بازی هایی هستند که اصطلاحا بشون cpu hungry میگن.

تو این بنچ ارک نشون میده که 1100t واسه 680 گلوگاه درست کرده اما نه اونقدرا.

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

تقریبا Very High الیته Shading رو روی high قرار میدم و AA هم نمیدم .

دوست من اگر میخواست محدود کنه آیا نباید این محدودیت رو توی تست ها هم میدیدیم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درایور کارت قبلی رو درست Uninstall کردید؟ پیشنهاد میکنم یه بار دوباره درایور رو Uninstall بکینید و بعد با Driver Sweeper همه اثرات کارت و درایور قبلی رو پاک بکنید. به احتمال بسیار زیاد مشکل شما به این دلیل ایجاد شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم لینکش با توضیحات کامل :

http://www.guru3d.com/content_page/guru3d_driver_sweeper.html

لینک به دیدگاه

درایور کارت قبلی رو درست Uninstall کردید؟ پیشنهاد میکنم یه بار دوباره درایور رو Uninstall بکینید و بعد با Driver Sweeper همه اثرات کارت و درایور قبلی رو پاک بکنید. به احتمال بسیار زیاد مشکل شما به این دلیل ایجاد شده.

یهمن عزیز بعد از نصب ویندوز اولین درایوری که نصب کردم همین 326.80 بود دوست من . 

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

سلام

داداش مشکلت پاور 1000 هست

منم یه gtx760 دارم با 1000 گرین مشکل افت فریم داشتم

ولی یه پاور 685 گیمینگ گرفتم مشکلم رفع شد

شما با یه پاور دیگه تست کن

لینک به دیدگاه

سلام

سلام دوست من . ببینید اگر مشکل از پاور میبود باید در تست ها هم افت فرم پیدا میکرد اما اینطور نیست ! بعید میدونم مشکل از پاور باشه چون کارت های قبلی برادرم هم روی همین پاور بود و هیچ مشکلی نداشت ! حتی 580

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز چه ربطی داره ایشون میگه با 580 هیچ مشکلی نداشته تازه 580 که مصرف برقش خیلی بیشتر هست !

لینک به دیدگاه

سلام دوست من . ببینید اگر مشکل از پاور میبود باید در تست ها هم افت فرم پیدا میکرد اما اینطور نیست ! بعید میدونم مشکل از پاور باشه چون کارت های قبلی برادرم هم روی همین پاور بود و هیچ مشکلی نداشت ! حتی 580

منم سیستم قبلیم رو پاور 1000 بود

حتی با cpu i5 4570 این مشکل رو نداشتم وقتی i7 4770 گرفتم اینجوری شد!

گفتم شاید مشکل شما هم به پاور بستگی داشته باشه

لینک به دیدگاه

عزیز چه ربطی داره ایشون میگه با 580 هیچ مشکلی نداشته تازه 580 که مصرف برقش خیلی بیشتر هست !

دوست عزیز واسه من پیش اومده آخه گفتم شاید مشکل دوستمون هم همین باشه

لینک به دیدگاه

سلام احسان جان ، فرشاد هستم ، مشکل شما اینه که تا یه کارت جدید میاد سریع میری میخری : دی

عزیزم ، ویندوز 8 تست کن ، از بچه های فروم همسایه از همین کارت داره استفاده میکنه. در ضمن در نظر داشته باش ، PCIX ورژن 2 داری استفاده میکنی ، خودت هم میدونی توی تست ها و بنچمارک ها با تست گیم خیلی متفاوت هست . در ضمن 1090 گلوگاه تشریف داره برای 770 ...این و مطمئن باش عزیزم ....

لینک به دیدگاه

دوستان ی سوالی  من هفته پیش رفتم  بازار ASUS GTX770DCIIOCرا پیدا نکردم می خوام ببینم کسی می دونی الان تو بازار هست یا نه !

لینک به دیدگاه

دوستان ی سوالی  من هفته پیش رفتم  بازار ASUS GTX770DCIIOCرا پیدا نکردم می خوام ببینم کسی می دونی الان تو بازار هست یا نه !

با اینکه ربطی به تاپیک نداره ولی فکر میکنم الان جناب حسینی عزیز موجود داشته باشنش دوست من زنگ بزنید و ازشون سوال کنید .

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وضعیت تسک منیجر رو هم تست زدین 

واه اینکه ببینید چقدر سیپیو درگیر شده 

اگه کولر استوک نیست سیپیو رو اور کنید (دمایه سیپیو رو هم چک کنید من با 955 این مشکل رو داشتم که دماش که میرفت بالا انگار خودشو از زیر فشار میکشید بیرون و باید بازی رو میبستم و دوباره بالا میاوردمش ) 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله باید تست کنم خبرش رو میدم خدمتتون ویندوز 7 x64 هست دوست من و MSI Afterburner همیشه نصب هست برای مانیتورینگ شرایط . ببینید مصلا تا BF3 تا 90 هم میره بالا اما از اینور تا 25 هم میاد پایین ! در صورتی که نه 680 قبلی نه 580 قبلی اینطور نبودن !

90 واسه همچین کارتی خیلی بالاس !!!!!!!!!!!! باید زیر 70 باشه دما نه 90 (مینموم اصلا مهم نیست واسه دما ولی واقعا ماکسیمومت بالاس ، اینجا یه چیزی گیر و گوله داره (شاید به خاطر PCIE 2.0 بودن و سازگار نبودن بورد با این سری کارت هاست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

90 واسه همچین کارتی خیلی بالاس !!!!!!!!!!!! باید زیر 70 باشه دما نه 90 (مینموم اصلا مهم نیست واسه دما ولی واقعا ماکسیمومت بالاس ، اینجا یه چیزی گیر و گوله داره (شاید به خاطر PCIE 2.0 بودن و سازگار نبودن بورد با این سری کارت هاست)

محمود جان فکر کنم منظورشون فریم بود نه دما...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه برنامه دارم که تایمر CPU رو سریعتر میکنه و در واقع فاصله بین اجرای دستورالعمل ها رو کمتر میکنه. خودم که امتحانش کردم خوب جواب داد! باعث میشه GPU Usage بالا بمونه و افت فریم خیلی کمتر بشه. شما هم یه امتحانش بکن:

HyperMatrix.rar

وقتی اجراش کردید Timer Resolution رو بگذارید روی Maximum و بعد بدون خروج از برنامه ، بازی مورد نظر رو اجرا بکنید. خوشحال میشم اگر تست کردید نتیجه رو هم اعلام بکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمود جان فکر کنم منظورشون فریم بود نه دما...

ای ی ی ی راست میگی ( عجب سوتیی دادم فکر کنم دیگه باید برم عینکی شم ، نمی دونم چی شد که کلمه دما اون وسط دیدم )

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و استادان بسیار عزیزم وقت همگی بخیر و شادی .

دوستان برادر من بتازگی یک کارت گرافیک مدل گیگابایت WINDFORCE 3X 770 جی تی ایکس خریده ولی یک مشکل عجیب داریم باهاش .

این کارت در بازی هایی مثل BF3 و Crysis 3 به شدت مشکل کمبود فرم داره حتی تا 25 فرم هم افت میکنه در صورتی که 580 جی تی ایکس قبلیش از این فرم بالاتر میگرفت ! اما نتایج بنچ مارک هایی مثل هون بنچمارک یا ولیی بنجمارک یا 3DMark 11 کاملا درسته و امتیاز مناسب این کارت رو میدن !

من سعی کردم تا اونجایی که بلدم تست ها و کار های لازم رو انجام بدم و نتیجه گرفتم کارت سالم هست چون اگر ایراد داشت در تست ها حتما خودش رو نشون میداد .

جستجو های زیادی هم در اینترنت انجام دادم که در آخر 3 نتیجه گرفتم .

1 - یک سری میگن سی پی یو داره محدودیت ایجاد میکنه ! اما اگر اینطور بود ایا نباید در تست ها هم این محدودیت رو میدیدیم ؟

2 - یک سری که منم باهاشون موافقم اعتقاد دارن که مشکل از درایور ها هست و چون این کارت جدیده مشکلات اینچنینی طبیعی هست و بزودی با درایور های جدید حل میشه ! حتی بعضی ها گزارش دادن که با درایور ویندوز 8.1 پیشنمایش اگر درست یادم باشه 326.01 فرمشون بسیار بهتر شده اما ننوشتن که سیستم عاملشون چی هست ! الان برادر من از ویندوز 7 استفاده میکنه .

3 - کارت خراب باشه ! که بنظرم ممکن نیست چون تست های رو بدرستی و خوبی پاس میکنه

مشخصات سیستمشون :

1090T

Biostart 890 FXE

8 GIG ram 1600

power 1000 green

من میخواستم خواهش کنم که شما عزیزان هم نظرتون رو بدین لطفا ، شاید من جایی رو اشتباه میکنم .

ممنون .

سلام احسان جان

فکر نمیکنم مشکل از درایو باشه چون بنده هم این کارتو دارم و پرفورمنسش خیلی خوبیه  bF3 خیلی وابسته به CPU هست حالا اگه بخواهی میتونیم تو گیم های مختلف در شرایط یکسان کارت منو شما رو با هم مقایسه کنیم

فقط قبلش دمای کارت رو بررسی کنید چون کارت هارت های سری 770 temp target  دارند و درصورتی که دما از حد تعیین شده فرا تر بره کلاک کارت رو کاهش میده

ایدی یاهوم برات Pm کردم احسان جان

لینک به دیدگاه

اگه احساس میکنین خیلی کمتر فریم میگیرین شاید مشکلی که ما داشتیم رو دارین :ذی

کارت درست حسابی باست نمیشه

680 تاپ کارت ما بود که تو بعضی از بازیا بوست نمیشد و فرکانسش بین 400 تا 500 میشد !!

پیشنهاد میکنم این مورد هم چک کنین

لینک به دیدگاه

اگه احساس میکنین خیلی کمتر فریم میگیرین شاید مشکلی که ما داشتیم رو دارین :ذی

کارت درست حسابی باست نمیشه

680 تاپ کارت ما بود که تو بعضی از بازیا بوست نمیشد و فرکانسش بین 400 تا 500 میشد !!

پیشنهاد میکنم این مورد هم چک کنین

ممنون ولی قبلا تست کردم و به درستی بوست میشه کارت عزیز .

لینک به دیدگاه

سلام احسان جان

فکر نمیکنم مشکل از درایو باشه چون بنده هم این کارتو دارم و پرفورمنسش خیلی خوبیه  bF3 خیلی وابسته به CPU هست حالا اگه بخواهی میتونیم تو گیم های مختلف در شرایط یکسان کارت منو شما رو با هم مقایسه کنیم

فقط قبلش دمای کارت رو بررسی کنید چون کارت هارت های سری 770 temp target  دارند و درصورتی که دما از حد تعیین شده فرا تر بره کلاک کارت رو کاهش میده

ایدی یاهوم برات Pm کردم احسان جان

ممنونم از لطفتون استاد صابر حتما با هم هماهنگ میکنیم تا تست کنیم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...