رفتن به مطلب

dante21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان چند وقتیه میخوام حیوان خانگی بگیرم و رفتم سراغ پرنده ها ... 

و طبق تعریف ها کاسکو بهترین گزینه هست.

هم حرف میزنه هم خوشگله هم عمر طولانی داره.

کلا هیچی درمورد نگه داری و اخلاقش نمیدونم کسی میتونه کمکم کنه؟عروس هلندی رو شنیدم خنگه دیر یاد میگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز. مینا و کاسکو سطح یادگیریشون تقریبا مثل هم هست اما مینا زودتر از کاسکو به حرف میوفته. خودتون میدونید که کاسکو قیمتش 3 برابر مینا هست چون باکلاس تره و عمر بیشتری داره اما ریسک خریدن داره!!!!!!!

یعنی شما میرید 700 تومن یک کاسکو 9 ماهه یا یک ساله میخرید اما معلوم نیست که کاسکو به حرف میاد یا نه در ضمن صدای و هنجره کاسکو ها باهم فرق داره من دو تا کاسکو داشتم که هردو هم حرف میزدند اما یکیشون هنجره بسیار خوبی داشت و یکیشون هنجره معمولی ( با توجه به طرز حرف زدن) . اونی هنجره خوبی داشت 9 کلمه حرف میزد اما اون یکی 15 کلمه اما قیمتشون یکی بود چرا؟؟؟؟ به خاطر صدا و هنجره من هم اون خوش هنجره رو فروختم چون خیلی اذیت میکرد و آدم دوست نمیشد.

البته این موردحرف زدن یا لال بودن در مینا هم صدق میکنه اما همشون یک هنجره و صدا رو دارند.

کاسکو تمیزتر از مینا هست چون فضله کمتر تولید میکنه. مینا به اصطلاح راست روده هست یعنی یک پرنده معمولی 2 دقیقه طول میکشه که مراحل هضم رو طی کنه در مینا 30 ثانیه طول میکشه؟!؟!؟!؟

کاسکو در خانه با تمام افراد خانواده صلح میکنه اما فقط یکی رو به عنوان صاحب اصلی خودش انتخاب میکنه!؟!؟ 

کاسکو جوان تر رنگ چشم هاش تیره هست و زیر دمش پر های مشکی داره.

دقت کن که کاسکو ها هم نژاد دارن که شما نژاد خاکستری رو بخرید چون ممکنه فروشنده یک نژادی از کاسکو که رنگ تیره هست و دیر حرف یاد میگیره رو به عنوان کاسکو خاکستری به شما بفروشه!!!!!

همه فکر میکنن غذای اصلی کاسکو تخمه هست اما اینطور نیست!! کاسکو باید همه نوع میوه ( بجز میوه هایی که طبع سرد دارن) رو بخوره و برای تامین آهن بدنش از حبوبات مثل نخود استفاده کنید. البته باید حبوبات رو به مدت یک روز در یک ظرف پر از آب خیس کنید تا بادش گرفته بشه. بعد از خوردن حبوبات اگر دیدی کاسکو شما کسل شده کمی چای نبات به او بدهید چون کاسکو دل درد گرفته. برای اینکه کاسکو منقاری براق و نرم داشته باشه تا به مرور زمان شکسته تا خط دار نشه باشه باید چیز هایی که حاوی روغن هستند مثلا پسته یا زیتون یا استخوان پخته شده خورش رو به کاسکو بدید که من پسته و زیتون استفاده میکنم اونم زیتون خام نه این زیتون هایی که توی بقالی ها توی شیشه بفروش میره.

از دادن شیرینی و قند به کاسکو اجتناب کنید چون به مرگ نزدیک میشه.

هر  یک  یا دو ماه یک بار کاسکو باید به حمام برده بشه و کاسکو را با آب ولرم یعنی نه سرد و نه گرم بشورید اگر هم تونستید زیر بال هاش هم بشورید واز زدن هر نوع شامپو به کاسکو خودداری کنید.

کاسکو در طی هفته به اندازه 4 یا 5 ساعت باید بیرون باشه بیشتر هم بشه اشکالی نداره اما کاسکو در قفس یادگیری خیلی خیلی بهتری داره و بیشتر حرف میزنه.

تا اونجا که ممکنه چیدن شاهپر های کاسکو را به افراد ماهر بسپاری چون در بعضی از شاهپر ها رگ خونی وجود داره!! در ناخن ها هم همینطور

سوال دیگه بود درخدمتم.

اگر براتون مقدور هست تاپیک من رو بخونید چون همه این ها در اونجا هست

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اون حبوبات رو زیاد ندید تا کاسکو بترکه:D هر دو ماه یک یا دو وعده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از دوستان خیلی ممنونم خجالت ندید :wub:

..............................................

دوست عزیز شما پست 25 و 27 و 28 رو بخونید اونجا یک سری مطالب تکمیلی هست که دانستنشون ضروری هست و من اون سه پست رو ویرایش کردم و عکس های جدید آپلود کردم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15703&&p=159101&page=3

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم حیف لایک نداره...شنیدم پرنده مثل طوطی رو تنها بزاری خونه پرهاشو میکنه کاسکو هم همینوریه؟یا مثلا جای قفسشو(طوطی) عوض کنی مریض میشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...