رفتن به مطلب

کار نکردن cpu

mdms
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام آقا دمتون گرم به من کمک کنید که بیچاره شدم من هم مثل یوزر رضا دمای cpu بالا بود به خاطر همین من ولتاژ cpu رو که روی 1.45 بود روی 1.4 گذاشتم حالا cpu اصلا کار نمی کنه و فقط داغ میشه

CPU AMD Athlon™ II X3 455 unlock to b55

آقا لطفا راهنمایی کنید بعد که بالا نیومد بایوس رو فرمت کردم اما باز بالا نیومد همه قطعات رو تست کردم سالم بودند نکنه سوخته باشه که من بدبخت میشم

لینک به دیدگاه

باتری مین رو در اووردی؟اگه نکردی در بیار +کابل برق رو از پاور بکش یه 5 دقیقه بعد دوباره تست کن.

cpu رو هم جدا تست کردی کار داد؟

لینک به دیدگاه

سلام آقا دمتون گرم به من کمک کنید که بیچاره شدم من هم مثل یوزر رضا دمای cpu بالا بود به خاطر همین من ولتاژ cpu رو که روی 1.45 بود روی 1.4 گذاشتم حالا cpu اصلا کار نمی کنه و فقط داغ میشه

CPU AMD Athlon™ II X3 455 unlock to b55

آقا لطفا راهنمایی کنید بعد که بالا نیومد بایوس رو فرمت کردم اما باز بالا نیومد همه قطعات رو تست کردم سالم بودند نکنه سوخته باشه که من بدبخت میشم

درود

عزیز بایوس رو چطوری فرمت(ریست)کردین؟

یه توضیح میدین؟

مدل مادربردتون روهم عنوان کنید!

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان چون کیس ندارم منزل دومادمون اومدم آقا cpuرو رو همین مین دومادمون تست کردم نمیاره بالا در صورتی که مین دامادمون که تنظیماتش درست هست cpu رو هم که مال من 455 هست مال ایشون 450 یعنی ساپورت هم می کنه اما اره باطری رو هم در اوردم تازه جای باطری خود cpu رو هم در آوردم کلا پاور رو هم جدا کردم بایوس رو هم با CLRCMOS فرمت کردم آقا جان مادرتان کمک کنید

لینک به دیدگاه

عزیز دل شما کاری که دوستان گفتن بکنبن.باتری مین رو دربیارین پاور رو هم از برق بکشین چند دقیقه بعد باتری مادر بوردتون رو بزارین سرجاش و روشن کنین همین.

لینک به دیدگاه

اقا نشد هم باطری رو در اورم هم پاور رو قطع کردم نکنه سوخته باشه اخه داغ هم میشه

لینک به دیدگاه

اقا ما فقیر فقرا مگه چه سیستمی داریم یه مین a870 بایوستار

لینک به دیدگاه

برای ریست کردن بایوس باید یک جامپر را جابجا کنی تا رست بشه . فقط در آوردن باتری کافی نیست.

یک جامپر پیدا کن که نوشته clr_cmos

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نگران نباش، احتمال صدمه دیدن سی پی یو ی شما با کاهش ولتاژ کمه ( البته طبق اطلاعات بنده، اگه اشتباه میکنم اساتید دیگه هم هستن که راهنمایی می کنند )

کما اینکه اون داغ شدن سی پی یو نشونه ی بهتریه نسبت به اینکه سیستم رو روشن کنی و سی پی یو هیچ عکس العملی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نگران نباش، احتمال صدمه دیدن سی پی یو ی شما با کاهش ولتاژ کمه ( البته طبق اطلاعات بنده، اگه اشتباه میکنم اساتید دیگه هم هستن که راهنمایی می کنند )

کما اینکه اون داغ شدن سی پی یو نشونه ی بهتریه نسبت به اینکه سیستم رو روشن کنی و سی پی یو هیچ عکس العملی نداشته باشه

کاملا دوست عزیزم

با کاهش فرکانس هیچ آسیبی به پردازنده نمیاد(در صورتی که ولتاژ بالا نباشه)

مثلا من بیام سی پی یو 3770k رو تا 5 گیگا هرتز افزایش بدم با ولتاژ 1.4 بعد فرکانس رو برگردونم رو حالت دیفالت و یادم بره ولتاژ رو دوباره برگردونم!!

ببخشید دوباره میپرسم سی پی یوتونو با مین دیگه تست کردید؟جواب داد؟

لینک به دیدگاه

نه جواب نداد رو مین دامادمون گذاشتم هیچ اتفاقی نیافتاد راستی اور هم نشده بود و رو همون فرکانس 3.3 بود فقط انلاک کرده بودمش راستی اون کار روهم انجام دادمclr_cmos همون اول که بالا نیومد هم باطری رو هم clr_cmos رو امجام دادم جالب اینکه روشن می کنم هیچ چیزی پیش نماد ولی بعد 5 دقیقه که خاموش می کنم به کولر دیت میزنم هیدسینکش داغ شده معلومه که cpu داغ کرده بوده ببخشید من دیر به دیر میام چون تو نمایشگاه پاییزه هستم نمیتونم زیاد بیام منزل دامادمون ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سیستمتون رو که روشن میکنید تا کجا پیش میره ؟ داخل بایوس مادربورد سی پی سو رو میشناسه ؟

لینک به دیدگاه

اصلا صفحه ای نمیاد انگار نه انگار که روشن کردی مثل اینکه کابل مانیتور رو قطع کنی که چیزی نیاد

لینک به دیدگاه

معلوم نیست چه کار کردی.یه کار دیگه انجام بده اون سی پی یو 450 دامادتونو بذار رو مین خودت تست کن.اخه زیادم کم نکردی نباید صدمه بزنه مشکل تو باید با یه دیفالت درست بشه ببین بلایی دیگه سرش نیاوردی یا اینکه مادربورد با کم کردن ولتاژ سی پی یو سوزونده اخه مادربوردت مادربورد نیست.

ویرایش شده توسط Mr surface
لینک به دیدگاه

معلوم نیست چه کار کردی.یه کار دیگه انجام بده اون سی پی یو 450 دامادتونو بذار رو مین خودت تست کن.اخه زیادم کم نکردی نباید صدمه بزنه مشکل تو باید با یه دیفالت درست بشه ببین بلایی دیگه سرش نیاوردی یا اینکه مادربورد با کم کردن ولتاژ سی پی یو سوزونده اخه مادربوردت مادربورد نیست.

آخه پول نداشتم :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما پردازنده رو سیستم دامادتون اگر تست کردین و جواب نداده 100 درصد سوخته 

فقط cpu  ایشون رو روی مادربرد خودتون تست بکنید ببینید که مادربرد شما تو چه وضعی هست 

لینک به دیدگاه

داداش تسلیت میگم سوخته غم اخرتون باشه :(

شما چی دارید میگید دوست خوبم...خیر نسوخته احتمالا دندونه های cpu کج شده و cpu کامل به سوکت نصب نمیشه...شما cpu هم از سوکت جدا کردید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه مگه میشه اینجوری بسوزه؟؟؟؟
شما پایه هارو ی تست بکنید از گوشه نگاه کنید ببینید همشون بصورت یکپپارچه پشت سر هم باید باشن بدون کجی
بعدش بعضی وقتا پایه یکم شل میشه ببین پایه شل نداری

لینک به دیدگاه

اقا من قم هستم یکی ادرس مغازه اش رو بده ببرم پیشش یه نگا بش بندازه دم همتون گرم انشا الله جبران کنم

لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام دوست عزیز

رم هاتو دربیار و دوباره جابده بعد باتری مادربورد رو در بیار و اون گاهشو با یه چیز تیز مثل چاقو بچسبون به کف

بعد باتری جا بده و سی پی یو رو بزار و روشن کن

سلام دوستان

من یه مادربورد دارم مدلش m5a78l leهستش تا cpu fx 8350 رو ساپورت میکنه

ولی روش یه cpu fx 6350 گذاشتم ولی تصویر نداد ولی cpu گرم میشد

کمک کنید لطفا🙏🙏🙏

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام من امروز داشتم بازی میکردم با سیستمم بعد خاموشش کردم بعد چند ساعت روشنش کردم دیدم هیچی از بازی هام باز نمیشه یا اگر هم باز میشه با لگ خیلی خیلی زیاد میاد اما قبلا اینطوری نبود موقعی که رفتم تو تنظیمات بازی قسمت cpu گفته بود ان ساپورتد الان مشکل چیه چطور برطرف کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...