رفتن به مطلب

خاموش شدن سیستم در حین بازی

PSP2000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یک مشکل عجیب در سیستم دارم دمای cpu به طور وحشتناکی بالا میری و سیستم خاموش میشه و در حالت عادی سستم نرمال است ولی بیشتر در زمان اجرای بازیها اتفاق میوفته

فن cpu را هم عوض کردم اما تاثیر ان فقط در زمان خاموش شدن است چون در فن قبلی تا به دمای حداکثر برای خاموش شدن (بالای 100) میرسد تقربیا 30-45 دقیقه بود ولی الان با فن جدید بین 45-90 دقیقه است

در قسمت setup سیستم حالت الارم را روی 60-90 درجه میزارم اما موقعی که از این درجه هم بالا تر میره اما الارم نمیده لطف کنید کمک کنید

main: M55 giga

cpu :5600 x2 amd

لینک به دیدگاه

شما ابتدا باتری بایوس در بیاورید تا سیستم به بهترین شکل Uptimized بشود.سپس اگر مشکل برقرار بود مشکل از نوع خنک کننده میباشد.حدث من حدث الن جان هست بااین تفاوت که چون پردازنده ایشون نهایتا از قدرت اورکلاتا200مگاهرتز رو برخورداره کسی دنباله اورش نمیره اما حدث میزنم ولتاژ پردازندشون بالا باشه اگر هم نبود یا خمیر حرارتی رو پاک کردند ویا فنشون مشکل داره

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگر دما واقعا به 100 درجه سانتیگراد برسه که پردازنده بدون شک تا حالا سوخته بود.

احتمال زیاد شما مینبوردتون دما رو درست نشون نمیده.شما با یک دماسنج انالوگ یا دیجیتال دمای هیت سینکتون رو که دماش نزدیک هست به دمای پردازنده بسنجید و البته اگر اور کردید دیفالت کنید و همه تنظیمات مینبورد رو به صورت پیش فرض در بیارید و از فیکس بودن فن و هیت سینک با پردازنده و ظامنهای محکم شدن هیت سینک اطمینان حاصل کنید.اگر مشکل از خطای بایوس مینبورد در نشان دادن دما باشه و کنترلر فن به این واسطه درست و اسمارت عمل نکنه با کلر سیموس و آپدیت بایوس حل باید بشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی . دوستان من سیستم اور نکردم وبا نرم افزار (CPUCooL وEasyTune5 وSpeedFan ) دارم دما cpu را نشان میدم وفکر نکنم که نشان دادن دما مشکل داشته باشه گفتم که در حالت عادی دما همان 30-40 درجه است اما زمانی که بازی اجرا میشه دما بعد 20 دقیقه به 94 میرسه وبیشتر ان هم رسیده

فن جدید که گرفتم دور فن خیلی نسبت به فن قبلی کمتر است در فن قبلی به سرعت 3230 میرسیدم اما در فن جدید به 2200 به زحمت میرسد

میخواستم بدونم چگونه میشه دور فن زیاد کرد؟

لینک به دیدگاه

دما به بالاي 82 درجه برسه كه سيستم يا هنگ مي كنه يا ريست .

من هم سيستمم دماش توي حالت لود كامل بين 62-76 مي چرخه و يكي دو باري كه به 81-82 رسيد هنگ كرد و يا پيام خطا تو بازي داد.

شما چطور به 100 درجه رسيده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مشكل 99% از فن است يا دما رو درست اندازه نگرفتيد و خاموش شدن سيستم هم از جاهاي ديگر سيستم مثل ايراد از پاور و كارت گرافيك يا نرم افزاري مي تونه باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

قابل توجه هست که برای اینکه اتصالات داخلی خود پردازنده برقرار بشه تا 120 درجه حرارت میدن .

به هر حال دوست گرامی شما از چه پاوری استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

درود

علی جان نمیشه به این موضوع استناد کرد که چون حین فرایند ساخت پردازنده به فرض چنین حرارتی رو تحمل میکنه پس تا همین حد هم زمان کارکرد میتونه تحمل کنه و برای هر پردازنده ای یک نهایت حرارت که براش مجاز و قابل تحمل هست از سوی کمپانی سازنده اعلام میشه که به طور مثال برای پردازنده 5200 X2 که ایشون استفاده میکنند برای مدل 65 واتش 55 تا 68 درجه اعلام شده و برای مدل 89 وات 55 تا70 درجه.

npnft632yirrkv9tswmw.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

جناب خسروی کلام شما کاملا متین هست ولی بنده براساس اینکه دوستان داشتن بر روی حرارت گفتگو میکردن گفتم این رو هم بگم که در فرایند ساخت 120 درجه حرارت به قطعه اعمال میشه در واقع جنبه اطلاع رسانی داشت

موفق باشید

ویرایش شده توسط AL! REZA
لینک به دیدگاه

دوست عزيز شما نكنه درجه رو به فارنهايت ميخونيد

در ضمن من همين درد تو سيستممم مست نميدونم چه كنم تو رو خدا كمكم كنيد تمام دستگاهام خاموش ميكنه مخصوصا وقتي دارن بچه ها واركرافت بازي ميكنن دستگاهام ريست ميكنن زياد

نبايد پچي بريزم

لینک به دیدگاه

دوست عزيز شما نكنه درجه رو به فارنهايت ميخونيد

در ضمن من همين درد تو سيستممم مست نميدونم چه كنم تو رو خدا كمكم كنيد تمام دستگاهام خاموش ميكنه مخصوصا وقتي دارن بچه ها واركرافت بازي ميكنن دستگاهام ريست ميكنن زياد

نبايد پچي بريزم

درود

اگر اشتباه نکنم شما قرار بود با یک پاور قویتر سیستم هاتون رو چک کنید.انجام دادید ؟ نتیجه ؟

لینک به دیدگاه

این سی پی یو با فن استوک به خوبی کار می کنه و اصلا به همچین دماهایی نمی رسه.

سیستم تهویه کیس رو بررسی کنید و از سالم بودن فن سی پی یو مطمئن بشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...