رفتن به مطلب

مشاوره در مورد خرید لپ تاپ تا 2 میلیون تومان

amin7x
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
من یک لپ تاپ میخوام که جواب گوی نیازهای زیر من باشه.

1- برنامه نویسی

2- شاید 1 یا 2 تا بازی (زیاد اهل بازی نیستم)

3- سخت افزار خوب چون میخوام pc رو بفروشم لپ تاپ بخرم.

من خودم HP ProBook 4540s-D مد نظرم هست. میخوام نظر شما رو هم بدونم.

ممنون

ویرایش شده توسط amin7x
لینک به دیدگاه

این HP لپ تاپ خوبیه . یکی از دوستانم گرفته و راضیه . لپ تاپ Acer V3 سری جدید رو هم نگاه کن . اونهایی که رنگ نوک مدادی دارن . مشکی سری قدیمه . اون هم مشخصات خوبی داره . کیفیت خوبی هم داره . تو این رنج اینها بهتر از بقیه هستن .

لینک به دیدگاه

این HP لپ تاپ خوبیه . یکی از دوستانم گرفته و راضیه . لپ تاپ Acer V3 سری جدید رو هم نگاه کن . اونهایی که رنگ نوک مدادی دارن . مشکی سری قدیمه . اون هم مشخصات خوبی داره . کیفیت خوبی هم داره . تو این رنج اینها بهتر از بقیه هستن .

ممنون

این مدل ProBook میشه به عنوان یک pc ازش استفاده کرد؟ چون من دانلودم زیاده و باید نزدیک 10 ، 11 ساعت روشن باشه. مشکلی براش پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

روشن بودن زیاد مشکلی پیش نمیاره . به شرطی که یک فن خوب زیرش بذاری .

شرکت های مختلفی گارانتی میکنن . ولی فکر کنم گارانتی مادیران  بهتر باشه . هست با این گارانتی . قیمت خوبی هم داشت . آخرین بار برای یکی از دوستان 1980 قیمت گرفتم . هارد 1 ترا ، 6 گیگ رم و گرافیک هم 7670 بود فکرکنم . دقیق یادم نیست . پردازنده i5

لینک به دیدگاه

ببخشید یک سوال دیگه ای داشتم.

HP ProBook 4540s-D معماری سی پی یوش ivy هست؟ یا sandy؟

لینک به دیدگاه

درود

امین جان

از نوع IVY BRIDGE هست

Intel 3230M Core i5 2.5GHz UpTo 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz

لینک به دیدگاه

درود

امین جان

از نوع IVY BRIDGE هست

Intel 3230M Core i5 2.5GHz UpTo 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz

منظورش از upto 3.1 GHz یعنی با اورکلاک دیگه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز گزینه خوبیه 4540

این لپ تاپ هم بررسی کنید

Fujitsu Ah532 i7 6 750 1G

دستگاه ساخت آلمان با باطری  ژاپنی

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان عزیز

من امروز رفتم بازار یک قیمتی گرفتم (حدود 2100 الی 2120).

ولی یک موردی به نظر امد ٰمشخصات روی کارتن مثل HP ProBook 4540s-D ولی روی کارتنش فقط نوشته بود HP ProBook 4540s. به نظر شما فرقی داره؟

راستی برای این لپ تاپ چه خنک کننده ی خوبی معرفی میکنید؟

یک جا هم شنیدم که میگن این لپ تاپ ، مانیتور خوبی نداره و کیفیتش خیلی بده. به نظر شما راسته؟

ویرایش شده توسط amin7x
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان عزیز

من امروز رفتم بازار یک قیمتی گرفتم (حدود 2100 الی 2120).

ولی یک موردی به نظر امد ٰمشخصات روی کارتن مثل HP ProBook 4540s-D ولی روی کارتنش فقط نوشته بود HP ProBook 4540s. به نظر شما فرقی داره؟

راستی برای این لپ تاپ چه خنک کننده ی خوبی معرفی میکنید؟

یک جا هم شنیدم که میگن این لپ تاپ ، مانیتور خوبی نداره و کیفیتش خیلی بده. به نظر شما راسته؟

این کانفیگش تو لیون هست : http://lioncomputer.ir/product/1866/HP%20ProBook%204540%20i5%204%20750GB%202G%20Laptop/

اون حروف رو بعضی سایت ها برای مشخص کردن کانفیگ میزنن  .روی خود کارتن لپ تاپ نیست .

من توصیه میکنم دیپ کول بگیری . این جا رو ببین : http://lioncomputer.ir/category/601/Notebook%20Coolpad/

مدل N7 رو برای یکی از دوستانم گرفتم . خیلی خوبه . بهتر از اون N8 الترا هست . فقط اسپیکر دار نگیری بهتره .

مانیتورش HD هست . فکر نکنم خیلی با لپ تاپ های HD دیگه تفاوت داشته باشه . من تصویرش رو دیدم خوب بود.  نمیگم عالی هست . ولی بد هم نیست .

لینک به دیدگاه

منظورش از upto 3.1 GHz یعنی با اورکلاک دیگه؟

نه عزیز به صورت turbo درصورت نیاز به فرکانس 3.1 ghz می رسد

لینک به دیدگاه

استفاده از لپ تاپ برای کارهای معمولی و کوتاه مدت منطقیه و برای کارهای مداوم اصولا منطقی نیست مانیتور لپتاپ کفایت برنامه نویسی رو نمیدهد پردازنده هم کم میاورد 

برای برنامه نویسی که کاملا کافی نیست و کسی که اینکاره باشه روی هوا میگه نه

برای روشن ماندن بلندمدت هم خیر خوب نیست

طراحی خارجی آلومینیومی که در مواردی که خودم دیدم باعث برق گرفتگی میشود که البته همیشگی نیست ولی در مواردی دیدم

بطور کلی لپتاپ برای کوتاه مدت مناسبه البته خیلی ها قبول ندارد 

همچنین باید یادآوری کنم برای کارهای بلندمدت انواع خاصی ساخته میشود مانند سری های گیم و workstation که قیمت بالاست ولی باز هم برای کار بلند مدت نیست و از اونها کسانی که دائم توی سفر هستند استفاده میکنند و کسانی که در منزل استفاده می کنند بهتره از سیستم استفاده کنند

به هر شکل با این مبلغ شما سیستمی متوسط که برای کارهای روزمره بسیار مناسب است بدست خواهید آورد

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

من تصمیم رو گرفتم و میخوام HP Probook 4540s-d رو بخرم.

فقط میخواستم بدونم این لپ تاپ توی چند رنگ عرضه میشه؟

و بعد از خرید لپ تاپ چه تست هایی روش بکنم تا ببینم کاملا سالمه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

رنگش که یکیه . فقط یک رنگ داره . بژ هست روش . تست رو نمیدونم . تست خاصی نیست . مگر با نرم افزارهای تست سیستم .

لینک به دیدگاه

رنگش که یکیه . فقط یک رنگ داره . بژ هست روش . تست رو نمیدونم . تست خاصی نیست . مگر با نرم افزارهای تست سیستم .

همون نرم افزار هارو معرفی می کنید؟

مثلا برای تست رم ، هارد ، گرافیک ، سی پی یو و... چه نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

CPUZ برای تست پردازنده و رم ، HD Tune Pro برای تست هارد ، GPUZ برای تست گرافیک . نرم افزارهای تست کلی سیستم هم هستن . مثل Sisoft Sandra . تو مجموعه های نرم افزاریی موارد مشابه هم هست . نرم افزار SIV هم هست که عملکرد کلی سیستم رو مانیتور میکنه . حرارت ، برق ، فرکانس های در حال کار .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...