رفتن به مطلب

مشاوره ی جامع برای خرید کولر CPU 4770k

اشتراک گذاری

کولر مناسب برای 4770k تو کیس Green x5 Fusion   

74 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین کولر برای CPU 4770k تو کیس Green x5 Fusion

• Tuniq Tower 120 Extreme
    • DeepCool Frostwin
    • DeepCool Neptwin
    • Thermaltake Frio
    • THERMALRIGHT AXP-140 RT
    • ThermalRight HR-02 MACHO

Recommended Posts

سلام
میخواستم با هزینه ی 200-230 تومن یکی از این 5 تا کولر ها رو واسه CPU 4770k توی کیس x5 fusion بخرم تاپیک های مشابه هم بود ولی به نتیجه ای نرسیدم
البته با کولر استوک 4770k تو بازی ها به دمای 76-75 هم میرسه که خطرناک نیست؟؟؟

1- Tuniq Tower 120 Extreme
2- DeepCool Frostwin
3- DeepCool Neptwin
4- Thermaltake Frio
5-THERMALRIGHT AXP-140 RT

ممنون میشم اگه پیشنهاد دیگری داشته باشید بگید
اگه میشه با دلیل مقایسه بکنید
بازم ممنونم
ویرایش شده توسط very Pro Gamer
لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

میخواستم با هزینه ی 200-230 تومن یکی از این 5 تا کولر ها رو واسه CPU 4770k توی کیس x5 fusion بخرم تاپیک های مشابه هم بود ولی به نتیجه ای نرسیدم

البته با کولر استوک 4770k تو بازی ها به دمای 76-75 هم میرسه که خطرناک نیست؟؟؟

1- Tuniq Tower 120 Extreme

2- DeepCool Frostwin

3- DeepCool Neptwin

4- Thermaltake Frio

5-

THERMALRIGHT AXP-140 RT

ممنون میشم اگه پیشنهاد دیگری داشته باشید بگید

اگه میشه با دلیل مقایسه بکنید

بازم ممنونم

اون دما مشکلی نداره، ولی کلا 4770 از نسل قبلیش هم کمی گرمتره

پیشنهاد من به شما Thermal Right TureSprit 120 هست به همراه یک فن اضافه (قیمت کولر حدود 120 هست)

توی کولرهای زیر 200 رقیبی نداره بسیار هم جمع جوره

کاملا جوابگو خواهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا دوست عزیز کولرهای کورسیر نمیگیرین مثلا corsir h100 یا h100i یا h80 کولراش واقعا خوبه کورسیر 

لینک به دیدگاه

مشکل دمای سی پیو بیشتر از داخل خود سی پیو است ولی یک کولر خوب با یک تحویه خوب در داخل کیس و استفاده خمیر liguid ultra   دما رو تا حد قابل قبول کم خواهد کرد

لینک به دیدگاه

بستگی به فرکانس اورکلاک شما داره!

اکثر Air cooling ها بیشتر از 4400 نمیتونن این پردازنده رو کنترل کنن!

البته جدای از سی پی یوی های low voltage

thermaltake frio واقعا کارایی خوبی داره و قدرت بالایی هم داره نسبت به قیمت 165 تومنی انتخاب بسیار منطقی و خوبی هست!

لینک به دیدگاه

سلام . به نظر من که deep cool رو فراموش کن . و همینطور Tuniq Tower هم یه زمانی حرفی برای گفتن داشت و الان مدل های با کارایی و قیمت بهتر تو بازار هستن . THERMALRIGHT AXP-140 RT هم افقی هست و اگه یه کولر عمودی بگیرید که در جهت جریان هوای کیس باشه بهتره به نظرم .

پیشنها من Thermalright HR-02 Macho هست و در درجه بعدی frio ( البته در رنج بالای 200 مدل های بهتری هم هست ) . . .

راستی مردونه هر کدوم رو گرفتی نتایج تست استرس رو با prime 95 بزار برا دوستانی که میخوان با ظرفیت اورکلاکینگ haswell بیشتر آشنا بشن ... ;) 

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

راستی هر چی گرفتی archon نگیر . چون کارایی بسیار نزدیکی به macho داره و تو بعضی رویو ها حتی از macho ضعیفتر عمل کرده و در عین حال 100 تومن گرون تره ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

من تعجب می کنم !!! بچه های لیون توی این تاپیک حواسشون نبوده و می خواستن سریع به شما کمک کنند، بعد دقت نکردن که کیس شما X5 هستش. دوست عزیز کیس X5 کولر تا ارتفاع 15 سانت داخلش جا می شه و تمامی موارد 1 تا 4 که فرمودید ارتفاع کولر بیش از 15 هستش و فقط مورد 5 کولر خوابیده هستش و من هم همون رو پیشنهاد می کنم ، چون فن کاور بغل جریان هوا رو مستقیم می ده به فن خوابیده و هم عملکرد توی این حالت بهتره هم عمر قطعات و کامپوننت های مادربرد.

اگر کولر ارزون می خوای می تونی مدل های دیپ کول کوچک رو انتخاب کنید که البته عملکرد خوبی ندارند. یک پله بالاتر می شه بوفالو 100 که عملکردش نسبت به دیپ کول ها خیلی بهتره ....

اگر می خواهی پول بیشتری بدی و عملکرد خوبی داشته باشی بایستی از کولرهای خوابیده استفاده کنی... @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

ممنون که نظراتتونو بیان کردین

@};-  :x

راستی پوریا جان x5 به خاطر فن بغلش نمیتونه بیشتر از 15 جابگیره؟؟؟

یعنی با در آوردن فن بغلش و اضافه کردن یک فن ورودی در پایین مشکلش حل میشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون که نظراتتونو بیان کردین

@};-  :x

راستی پوریا جان x5 به خاطر فن بغلش نمیتونه بیشتر از 15 جابگیره؟؟؟

یعنی با در آوردن فن بغلش و اضافه کردن یک فن ورودی در پایین مشکلش حل میشه؟؟؟

اگر فن باز بشه حدوداً 1 سانتی متر به ارتفاع کولرت می تونی اضافه کنی (یعنی 16 سانت) ولی باز هم کولر هایی مثل HR02 Macho و Tower 120 Extreme داخلش جا نمی شن چون ارتفاعشون 16.5 سانت هست. بعد از باز کردن فن روی کاور بغل اگر پایه های اون فن رو نگاه کنی می بینی که یکی از پایه های اون فن روی کاور بغل هست که محدود کننده ارتفاع کولر می شه. شما می تونید اون پایه رو با دست بشکونید و کولر تا ارتفاع بیشتر از 16.5 هم داخلش جا بدید ولی این راهکار آخری رو پیشنهاد نمی کنم. برید یک کولر خوابیده بگیرید به صرفه تر و استانداردتر هستش. درسته عملکرد کولرهای خوابید از ایستاده کمتره و اگر کولر ایستاده بگیرید CPU خنک تر می شه ولی توی کولرهای خوابیده مادربرد عمر بیشتری می کنه و توی کیس شما این مورد به نظر من منطقی تره. @};- 

لینک به دیدگاه

الان اگه یه فن ایستاده با ارتفاع  15 سانتی بندازیم روش مشکلی که پیش نمیاد؟ ( چون تقریبا میچسبه به فن بغل کیس )

frostwin  و tuniq 120 extreme ارتفاع 15 سانتی دارند به نظرتون کدوم بهتره و اصلا روی 1150 نصب میشه؟؟؟؟؟؟

متاسفانه به قول شما فن های خوابیده کارایی کمتری دارند

در ضمن اگر فن بغل کیس با اون پایه برداشته بشه و یک فن 14 خفن توی ورودی پایین کیس که آپشن هست گذاشته بشه تو دمای کیس که تغییری نمیکنه؟؟؟

اونوقت تا 17 سانتیمتر واسه کولر جا باز میشه

فقط کولر های بزرگ مثل frio & neptwin به هیت سینگ های مادربرد و رم برخوردی نمی کنن؟؟؟

ویرایش شده توسط very Pro Gamer
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میدونم توی لیست نیست این پیشنهاد من ولی جدا از این فن ها میتونید از شرکت کولر مستر کولر هایی نظیر hyper 212 , hyper tx3 تهیه کنید چون خودم تستشون کردم و به راحتی داخل کیس جا شدن و اختلاف دمای اینا با مثلا فریو حدود 5 درجه هست که به نسبت پولی که میپردازید خیلی به صرفه تره...

بازم خود مختارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستام من هم دارم کولینگ میگیرم برای 4770  اوایل فکر میکردم که 4770 خیلی گرمه زیادی دیگه شورش رو در آورده بودن من یه فایل ویدیوی گرفتم معرفی 4770 توش اصلا نمیشد روشن کنی cpu رو یارو میگفت تا روشن میکنی میره رو 90!!!! الکی همش دروغ بود من دارم  همش تو بازی ها ازش استفاده میکنم حتی تو 3dmark 2013 هم دماش از 74 بالاتر نرفت تازه با فن خودش و بدون اورکلاک کلا خیلی داغ نیست همین الان  دماش 32 تا 35 که دمای نزدیک به دمای اتاقه اینجا خوزستان ما خنک کننده استفاده میکنیم اتاق دماش پایینه.کیس من x7 ver2 همه فن هاش کوگاره توش خیلی خنک حتی رو دور پایین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میخواستم بپرسم کسی فن macho بسته توی  x7 ?از ارتفاع که مشکل نداره چون مقایسه کردم بلندی فن کمتره ولی از سمت سقف کیس میخوام بدونم چون دوتا فن کوگار با محفظه به سقف بست به نظر شما جا میشه؟

لینک به دیدگاه

من تعجب می کنم !!! بچه های لیون توی این تاپیک حواسشون نبوده و می خواستن سریع به شما کمک کنند، بعد دقت نکردن که کیس شما X5 هستش. دوست عزیز کیس X5 کولر تا ارتفاع 15 سانت داخلش جا می شه و تمامی موارد 1 تا 4 که فرمودید ارتفاع کولر بیش از 15 هستش و فقط مورد 5 کولر خوابیده هستش و من هم همون رو پیشنهاد می کنم ، چون فن کاور بغل جریان هوا رو مستقیم می ده به فن خوابیده و هم عملکرد توی این حالت بهتره هم عمر قطعات و کامپوننت های مادربرد.

اگر کولر ارزون می خوای می تونی مدل های دیپ کول کوچک رو انتخاب کنید که البته عملکرد خوبی ندارند. یک پله بالاتر می شه بوفالو 100 که عملکردش نسبت به دیپ کول ها خیلی بهتره ....

اگر می خواهی پول بیشتری بدی و عملکرد خوبی داشته باشی بایستی از کولرهای خوابیده استفاده کنی... @};-

عجیبه من تصور میکردم X5 حداقل اندازه X7 خودم ارتفاع داشته باشه . یادمه اون موقع که میخواستم X3 خودم و بفروشم که بتونم کولر استفاده کنم نظرم رو X5 بود (به خاطر قیمت بهترش) خوب شد نگرفتم .   :D

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

میخواستم بپرسم کسی فن macho بسته توی  x7 ?از ارتفاع که مشکل نداره چون مقایسه کردم بلندی فن کمتره ولی از سمت سقف کیس میخوام بدونم چون دوتا فن کوگار با محفظه به سقف بست به نظر شما جا میشه؟

سلام . دوست عزیز بله بنده از فن MACHO در کیس X7 استفاده میکنم و کاملا راضی هستم و مزاحمتی برای درب کیس و فن های سقف کیس و رم های شونه بلند ایجاد نمیکنه. خیالت راحت ...   ;)

البته منظورتون رو از فن کوگار با (محفظه) رو نفهمیدم . چه محفظه ای ؟! ارتفاع فن کوگار از فن های سقف کیس اصلی کمتره مگه اون محفظه ای که میگید مشکل ساز شه ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

فن thermalright HR-02 MACHO توی کیس X7 به راحتی جا میشه!

لینک به دیدگاه

الان اگه یه فن ایستاده با ارتفاع  15 سانتی بندازیم روش مشکلی که پیش نمیاد؟ ( چون تقریبا میچسبه به فن بغل کیس )

frostwin  و tuniq 120 extreme ارتفاع 15 سانتی دارند به نظرتون کدوم بهتره و اصلا روی 1150 نصب میشه؟؟؟؟؟؟

متاسفانه به قول شما فن های خوابیده کارایی کمتری دارند

در ضمن اگر فن بغل کیس با اون پایه برداشته بشه و یک فن 14 خفن توی ورودی پایین کیس که آپشن هست گذاشته بشه تو دمای کیس که تغییری نمیکنه؟؟؟

اونوقت تا 17 سانتیمتر واسه کولر جا باز میشه

فقط کولر های بزرگ مثل frio & neptwin به هیت سینگ های مادربرد و رم برخوردی نمی کنن؟؟؟

???

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . دوست عزیز بله بنده از فن MACHO در کیس X7 استفاده میکنم و کاملا راضی هستم و مزاحمتی برای درب کیس و فن های سقف کیس و رم های شونه بلند ایجاد نمیکنه. خیالت راحت ...   ;)

البته منظورتون رو از فن کوگار با (محفظه) رو نفهمیدم . چه محفظه ای ؟! ارتفاع فن کوگار از فن های سقف کیس اصلی کمتره مگه اون محفظه ای که میگید مشکل ساز شه ...

ممنون از اینکه جواب دادید .میدونی فن هاش توی یه حفاظ ضد لرزش هستن یه قاب پلاستیکی  یکم ضخامت خود فن ها رو بیشتر میکنه من برای اینکه مین بوردم رو مدل hero asus از قسمت بالاش جا بدم مجبور شدم یکی از فن ها روی سقف رو اون که نزدیک به پشت کیسه باز کدون بدون اون حفاظ پلاستیکی با پیچ ببیندم مادربورد درست جا نمی افتاد گیر میکرد به لبه قاب فن  ولی بدون حفاظ فن  راحت بسته شد .حالا به نظرت خوبه همون macho دیگه خسته شدم از بس دنبال فن گشتم چون cpu هم اونقدر که میگن داغ نمیشه دماش گفتم تاالان با فن خودش تو سنگین ترین حالت کاری از 72 نگذشته با کولینگ  غیر رفرنس فکر کنم همش رو 50 باشه که برا این cpu فکر کنم کافی باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن thermalright HR-02 MACHO توی کیس X7 به راحتی جا میشه!

ممنون از راهنمایتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان من روی 4770K کولر Hyper 212 Plus بستم و در بدترین حالت ممکن دمای داغ ترین هسته از 64 درجه بیشتر نمیشه و 2 تا هسته هم خدود 58 درجه هستن. البته با فرکانس و ولتاژ دیفالت

لینک به دیدگاه

ممنون از اینکه جواب دادید .میدونی فن هاش توی یه حفاظ ضد لرزش هستن یه قاب پلاستیکی  یکم ضخامت خود فن ها رو بیشتر میکنه من برای اینکه مین بوردم رو مدل hero asus از قسمت بالاش جا بدم مجبور شدم یکی از فن ها روی سقف رو اون که نزدیک به پشت کیسه باز کدون بدون اون حفاظ پلاستیکی با پیچ ببیندم مادربورد درست جا نمی افتاد گیر میکرد به لبه قاب فن  ولی بدون حفاظ فن  راحت بسته شد .حالا به نظرت خوبه همون macho دیگه خسته شدم از بس دنبال فن گشتم چون cpu هم اونقدر که میگن داغ نمیشه دماش گفتم تاالان با فن خودش تو سنگین ترین حالت کاری از 72 نگذشته با کولینگ  غیر رفرنس فکر کنم همش رو 50 باشه که برا این cpu فکر کنم کافی باشه .

خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد براتون . نهایت فن ها رو بدون قاب میبندید (فن کوگر لرزش و نویزی نداره به اون صورت) . البته حدس من اینه که فن کوگر با قابشم ارتفاع کمتری نسبت به فن های استوک سقف خود x7 داشته باشه و بعیده مشکلی پیش بیاد براتون .

من از macho راضی هستم . اون موقع منم تاپیک زدم و در نهایت با راهنمایی دوستان macho رو خریدم . البته hyper 212 هم خوبه . اگه اور نمیکنید مدل های hyper 212 و true spirit 120 کارتون رو راه میندازه و macho هزینه اضافی هست و به دمای دلخواهتون میرسید .

این دمای 50 هم که میگید خیلی ایده آل هست . اگه دمای اتاق زیر 25 باشه و موقعیت کیس برا دفع حرارت خوب باشه و سی پی یو تون هم های ولتاژ نباشه بله دست یافتنی است . شما انتظار 57-63 درجه رو داشته باشید در حالت غیر اورکلاک ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد براتون . نهایت فن ها رو بدون قاب میبندید (فن کوگر لرزش و نویزی نداره به اون صورت) . البته حدس من اینه که فن کوگر با قابشم ارتفاع کمتری نسبت به فن های استوک سقف خود x7 داشته باشه و بعیده مشکلی پیش بیاد براتون .

من از macho راضی هستم . اون موقع منم تاپیک زدم و در نهایت با راهنمایی دوستان macho رو خریدم . البته hyper 212 هم خوبه . اگه اور نمیکنید مدل های hyper 212 و true spirit 120 کارتون رو راه میندازه و macho هزینه اضافی هست و به دمای دلخواهتون میرسید .

این دمای 50 هم که میگید خیلی ایده آل هست . اگه دمای اتاق زیر 25 باشه و موقعیت کیس برا دفع حرارت خوب باشه و سی پی یو تون هم های ولتاژ نباشه بله دست یافتنی است . شما انتظار 57-63 درجه رو داشته باشید در حالت غیر اورکلاک ...

ممنون  میخواستم یه سوال بپرسم شما x7 استفاده میکنید؟من وقتی درو فن ها رو میبرم رو اخر یعنی  تنظیم سرعت رو خیلی تاب میدم  چه برای فن های a چه برای فن های b دو تا فن نارانجی ها می ایستن  ولی وقتی اروم اروم میچرخونم درجه رو زیاد و کمش میکنم دورشون میره تا اخر یا میاد رو پایین ترین حالت ممکن  کار هم میکنن ردیف به نظر شما چرا اونجور میشن منظورم فن های روی درب کیس و خروجی پشت کیسه ممکنه اگر زیاد بچرخونیم درجه رو رو در واقع یه سیستم حفاظت باشه برا فن که دورش بیش از حد نشه؟ ممنون  اگر جواب بدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر دوستان درباره این فن چیه برا 4770?  Thermalright True Spirit 120 این رو ترمالرایت برا miniatx ها زده جمع و جوره دیدم خوب جواب هم داده بود با اینکه کوچیکتره در واقع خیلی جا از نسبت دلار به کاراییش صحبت کرده بودن یعنی قیمتش خیلی نسبت به کارایش خوبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...