رفتن به مطلب

مشاوره ی جامع برای خرید کولر CPU 4770k

اشتراک گذاری

کولر مناسب برای 4770k تو کیس Green x5 Fusion   

74 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین کولر برای CPU 4770k تو کیس Green x5 Fusion

• Tuniq Tower 120 Extreme
    • DeepCool Frostwin
    • DeepCool Neptwin
    • Thermaltake Frio
    • THERMALRIGHT AXP-140 RT
    • ThermalRight HR-02 MACHO

Recommended Posts

سلام دوستان ممنون به خاطر حضور و نظرهاتون @};-

به نظرتون میشه macho رو روی x5 بست (با برداشتن فن کنار کیس)؟؟؟

اگه فنشو بردارم چه تغییری توی دما و گردش هوای کیس پیش میاد؟؟؟

در ضمن می ارزه به خاطر نویز کم و فن pwm از خیر frio  و tuniq 120 ex بگذرم؟؟؟

:unsure:  :-?

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

Tuniq Tower 120 Extreme رو بخرید با یک خمیر خوب و تحویه مناسب همه چیز خیلی خوب میشه و نکته مهم دمای اتاق هست من خودم کیس رو کنار پنجره گزاشتم که دماش خیلی کمتره از داخل خونه :دی مخصوصا زمستان

لینک به دیدگاه

???

لینک به دیدگاه

ممنون  میخواستم یه سوال بپرسم شما x7 استفاده میکنید؟من وقتی درو فن ها رو میبرم رو اخر یعنی  تنظیم سرعت رو خیلی تاب میدم  چه برای فن های a چه برای فن های b دو تا فن نارانجی ها می ایستن  ولی وقتی اروم اروم میچرخونم درجه رو زیاد و کمش میکنم دورشون میره تا اخر یا میاد رو پایین ترین حالت ممکن  کار هم میکنن ردیف به نظر شما چرا اونجور میشن منظورم فن های روی درب کیس و خروجی پشت کیسه ممکنه اگر زیاد بچرخونیم درجه رو رو در واقع یه سیستم حفاظت باشه برا فن که دورش بیش از حد نشه؟ ممنون  اگر جواب بدید

یعنی درست تا مرحله قبل از حداکثر شدن ولوم افزایش سرعت دارید ولی تو حداکثر (زمانی که چراغ ولوم چشمک زن میشه) فن ها وایمیستن ؟ اگه اینجوریه ایراد از ولوم فن روی کیس هست ...

احتمالا جا به جا نزدید فن ها رو ؟ دو فن جلو+بغل باید به A وصل باشن و دو فن سقف+عقب باید به B وصل باشن . 

لینک به دیدگاه

نظر دوستان درباره این فن چیه برا 4770?  Thermalright True Spirit 120 این رو ترمالرایت برا miniatx ها زده جمع و جوره دیدم خوب جواب هم داده بود با اینکه کوچیکتره در واقع خیلی جا از نسبت دلار به کاراییش صحبت کرده بودن یعنی قیمتش خیلی نسبت به کارایش خوبه.

از اونجایی که خیلی هم نمیتونید 4770 رو اورکلاک کنید به نظرم بهترین گزینه هست براتون ...  ;)

لینک به دیدگاه

اگه نمیخواید خیلی اور کنید همون Thermalright True Spirit 120 کارتونو راه میندازه. حیفه فن بغل تو X5 تاثیر زیادی تو تهویه داره ...

لینک به دیدگاه

اگه نمیخواید خیلی اور کنید همون Thermalright True Spirit 120 کارتونو راه میندازه. حیفه فن بغل تو X5 تاثیر زیادی تو تهویه داره ...

این فنی که شما گفتید 16 سانت ارتفاع داره در حالی که فضای خالی کیس من بدون خارج کردن فن بقل 15 سانت هست

لینک به دیدگاه

اینم دمای سی پیو سیستم بنده

نصب اصولی کولر

کیس دراگون پرو گرین دوفن 14 جلوی کیس 1 فن بغل کیس 1 فن پشت کیس و یک فن توربو 1500 rpm بر روی ایر کولر

20040383159608092210.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

به نظرتون فن Tuniq Tower 120 Extreme رو x5 جا میشه؟تا چه حد اورکلاک رو میتونه خنک کنه؟میترسم بخرمش بعد جا نشه!!!به نظرتون اگه یه کولر ابی Enermax ELC 120 Liquid 380 تومنی بخرم بهتر نیست چون حداقل مطمئنم جا میشه.راستی قدرت این کولر تا چه حد است منظورم اینه که تی cpu 4770K تا چه فرکانسی رو تو اورکلاک خنک میکنه؟

راستی nzxt kraken x40 میتونم گیر بیارم؟؟؟؟ چه قدر واسم آب می خوره؟؟؟؟

لطفا جواب بدید

ویرایش شده توسط very Pro Gamer
لینک به دیدگاه

سلام

به نظرتون فن Tuniq Tower 120 Extreme رو x5 جا میشه؟تا چه حد اورکلاک رو میتونه خنک کنه؟میترسم بخرمش بعد جا نشه!!!به نظرتون اگه یه کولر ابی Enermax ELC 120 Liquid 380 تومنی بخرم بهتر نیست چون حداقل مطمئنم جا میشه.راستی قدرت این کولر تا چه حد است منظورم اینه که تی cpu 4770K تا چه فرکانسی رو تو اورکلاک خنک میکنه؟

لطفا جواب بدید

کسی نیست جواب مارو بده؟

لینک به دیدگاه

درود

حتما به ارتفاع توجه کنید چون بنده هم این مشکل رو داشتم.کیس x9  و کولر THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E که مجبور شدم یه تیکه از فن روی در کیس ببرم که در خوب بسته بشه.از کولر خعلی راضی هستم.3770k  مدل سی پی یو هستش و اینجا توی بندرعباس هم هوا خعلی گرمه ولی بخوبی ج میده و هیچ مشکلی نداره.دمای کیس از خونه هم پایین ترهه...ددی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

لطفا جواب بدید

کسی نیست جواب مارو بده؟

واترکولرهای کلوز توی ایران مدل های خیلی محدودی وارد شده قیمت ها هم که...

Kraken x40 موجود نیست اگر هم پیدا کنید رادیاتور و فنش 14 سانتی هستن و تا تا جایی که من می دونم در سقف یا کنار کیس x5 فقط رادیاتور یا فنهای 12 سانتی نصب میشن

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

ELC 120 هم خوبه ولی گرونه 390تومان به نظر من با 160ت هزینه ایرکولر با ارتفا کم تهیه کنید

لینک به دیدگاه

راستی اون فن هایی که pwm نیستند و HAND CONTROLLER دارند با سرعت فنشون با مادربرد تنظیم میشه یا باید خودمون دستی تنظیمش کنیم؟چون تنظیم کردن دستی سرعت CPU خیلی خطرناکه

مشکل من اینه که متاسفانه کل فضای کیس برای کولر 15 سانتی متر هست  تا الان کوتاه ترین کولری که پیدا کردم البته منظورم ایستاده هست 150.7 mm ارتفاع داره که شک دارم جا بشه یا نه,تازه اگه جا بشه هم تقریبا میچسبه به فن 20 cm کاور بغل.دوستان اگه کولر ایستاده با ارتفاع کمتر هم سراغ داشتید ممنون میشم بگید

لینک به دیدگاه

راستی اون فن هایی که pwm نیستند و HAND CONTROLLER دارند با سرعت فنشون با مادربرد تنظیم میشه یا باید خودمون دستی تنظیمش کنیم؟چون تنظیم کردن دستی سرعت CPU خیلی خطرناکه

مشکل من اینه که متاسفانه کل فضای کیس برای کولر 15 سانتی متر هست  تا الان کوتاه ترین کولری که پیدا کردم البته منظورم ایستاده هست 150.7 mm ارتفاع داره که شک دارم جا بشه یا نه,تازه اگه جا بشه هم تقریبا میچسبه به فن 20 cm کاور بغل.دوستان اگه کولر ایستاده با ارتفاع کمتر هم سراغ داشتید ممنون میشم بگید

???

لینک به دیدگاه

راستی اون فن هایی که pwm نیستند و HAND CONTROLLER دارند با سرعت فنشون با مادربرد تنظیم میشه یا باید خودمون دستی تنظیمش کنیم؟؟؟

لینک به دیدگاه

این فنی که شما گفتید 16 سانت ارتفاع داره در حالی که فضای خالی کیس من بدون خارج کردن فن بقل 15 سانت هست

شرمنده من معمولا حواسم به ارتفاع نیست (فکر میکردم ارتفاع true spirit 120 همون 120 میلیمتره که نوشتن 120) :lol:  .

معمولا تمام فن هایی که رو کولر ها هست PWM هستن و میشه مستقیم به مادربرد وصل کرد . تنظیم دستی سرعت فن خطر خاصی نداره شما دور فن رو رو متوسط میزاری و هم موقع که کار سنگین داشتی افزایش میدی . حتی تو پایین ترین ولوم، فن ها با دور مناسب کار میکنن و خاموش نمیشن که سی پی یو خیلی داغ شه ...

ظاهرا چاره ای ندارید یا باید کیس رو عوض کنید و حداقل یه X7 بگیرید یا یه کولر افقی بگیرید ...

ویرایش شده توسط Amir751
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب من ترمال رایت ماچو رو گرفتم هنوز دستم نرسیده فردا صبح جمعه میرسه cpu  من هم4770 هست تست میکنم اگر احتیاج بود یه سری اطلاعات جدید بهت میدم منتظر باشید البته کیس من x7ver2و مین هم ماکسیموس شش هیرو از ایسوس از لحاظ ابعاد برای کیس و مین مورنظر شما تجربه ندارم ولی کارایی کولر روبا 4770 kمنتشر میکنم موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود

حالا ایکس 5 که فضای محدودی داره و قدر مسلم بخاطر این مورد تعداد نوع کولر های محدودی هم رو اون نصب میشه .

ولی یه موردی رو که من بارها با اون تو تاپیکهای متعدد برخورد کردم و نسبت بهش توجه چندانی ندیدم  وزن کولرها ست .

اونهم نه فقط در حالت استاتیک و یا ایستای اون کولر بلکه حتما بایستی وزن و فشار کولر مورد بحث رو تو حالت دینامیک

و یا پویای اون تو موقعیت عمود حتما باید در کیسهای ایستاده در نظر گرفت .  چونکه اینگونه کولرهای سنگین انهم با دارا بودن

مثلا 2 ویا 3 فن قدرتمند با دبی هوای بالا ( cfm و یا فوت مکعب در دقیقه ) تو حالت عمود بطور قطع با فشار داینامیکی که به

بورد وارد میکنند یقینا" حد اقل هر چقدر هم اون بورد محکم و از متریال با کیفیت بالایی هم ساخته شده باشه با فرض خیلی خوشبینانه

بمرور زمان میتونن به اون اسیب برسونن ! پس باید حتما در نظر داشته باشیم که بسیاری از این کولرها برای کیسهای خوابیده که بمنظور

اوور کلاک ساخته شدن طراحی شده و حتی اگر فضا باندازه کافی هم در کیس موجود باشه وزن کولر تو حالت کارکردن و بچرخش در اومدن

فن هارو اونهم تو حالت  پیک  قضیه و با حساب موقعیت داینامیک بر اساس میزان فشار وارده متمرکز ویا نقطه ای بر بورد رو باید حتما مد نظر داشته باشیم .

البته محاسبه اونهم همچین مسئله پیچیده و خیلی مشکلی نیست و حدودا" با در نظر گرفتن وزن اون کولر تو حالت ایستا و تعداد فن ها و قطر و میزان دور اونها

و حتی مقدار دبی که اعمال میکنند تا حدود زیادی فشار داینامیک به بورد رو رومیشه  محاسبه کرد . ولی همون خیلی بهتر اونه که برای فن های حرفه ای سنگین از

کیسهای خوابیده به همین منظور استفاده بشه . مثل حد اقل همین کیس گرین زیر .

http://lioncomputer.ir/product/86/GREEN%20OC%20STATION/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اگر قصد over clock نداشته باشی کولر cpu جوابگو نیست؟

با درود

دوست گرانقدرم اگه قصد اوور کلاک نداشته باشی که قضیه منتفی میشه و اصلا نیازی به خرید سی پی یو های

سری  K  وجود نداره و هزینه گزاف برای خرید کولر های گرانقیمت هم کاملا" بی معنی میشه .

لینک به دیدگاه

با درود

دوست گرانقدرم اگه قصد اوور کلاک نداشته باشی که قضیه منتفی میشه و اصلا نیازی به خرید سی پی یو های

سری  K  وجود نداره و هزینه گزاف برای خرید کولر های گرانقیمت هم کاملا" بی معنی میشه .

پس i7 4770 non k  نیازی به خرید cpu cooler جدا نداره؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از نظرات دوستان 

من فقط یه مورد رو متوجه نشدم بعضی کولر ها مثل frio pwm نیستند اینا رو دور فنشون با دست تنظیم میشه یا خودکار توسط مادربرد تعیین میشه؟

راستی شما بین macho و frio کدوم رو پیشنهاد میکنید؟من اورکلاک سنگین نمیکنم ولی توی گیم ها cpu داغ میکنه متاسفانه

لینک به دیدگاه

با تشکر از نظرات دوستان 

من فقط یه مورد رو متوجه نشدم بعضی کولر ها مثل frio pwm نیستند اینا رو دور فنشون با دست تنظیم میشه یا خودکار توسط مادربرد تعیین میشه؟

راستی شما بین macho و frio کدوم رو پیشنهاد میکنید؟من اورکلاک سنگین نمیکنم ولی توی گیم ها cpu داغ میکنه متاسفانه

???

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...