رفتن به مطلب

مشاوره ی جامع برای خرید کولر CPU 4770k

اشتراک گذاری

کولر مناسب برای 4770k تو کیس Green x5 Fusion   

74 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین کولر برای CPU 4770k تو کیس Green x5 Fusion

• Tuniq Tower 120 Extreme
    • DeepCool Frostwin
    • DeepCool Neptwin
    • Thermaltake Frio
    • THERMALRIGHT AXP-140 RT
    • ThermalRight HR-02 MACHO

Recommended Posts

اقا کولر خوب چی هست واسه 4770k . main maximus vi ext . رم هم شونه بلنده . ولی کیس هنوز نگرفتم دستم بازه . اور هم نمیکنم . دور فن هم اتوماتیک توسط main تنظیم شه ؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

اقا کولر خوب چی هست واسه 4770k . main maximus vi ext . رم هم شونه بلنده . ولی کیس هنوز نگرفتم دستم بازه . اور هم نمیکنم . دور فن هم اتوماتیک توسط main تنظیم شه ؟ 

ببخشید شما که اور نمی کنید چرا این بورد رو گرفتین ؟؟

----------

اگه رمتون شونش خیلی بلنده باید برین سمت واتر کولر چون AirCooler های حرفه ای هیت سینکاشون به رماتون روی این بورد گیر میکنه

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

ببخشید شما که اور نمی کنید چرا این بورد رو گرفتین ؟؟

----------

اگه رمتون شونش خیلی بلنده باید برین سمت واتر کولر چون AirCooler های حرفه ای هیت سینکاشون به رماتون روی این بورد گیر میکنه

رمم ripjawz x 2400 2*4 . به نظرت thermaltake frio یا frio ock جواب میده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من ترمال رایت ماچو رو بستم روی 4770k کارایی خیلی خوبی داره   بیست تا سی درجه با فن رفرنس اختلاف داره . نصبش یکم سخت بود چون توی همه سایت ها دیده بودم با ایم مدل پیچ گوشتی هست که از طریق سوراخ مرکز رادیات بسته میشه ولی این نسخه یه اچار داشت  که اصلا به درد نخورد چون جای دست اصلا نداشت که با اچار پیچو ببندم با پیچ گوشتی به زور بستم چه برسه با اچار یه سری مشکلات هم داشت مثلا چهار تا واشر اینتل دو تاشون یکم گشاد بودن برا  پیچ های براکت پشت سوکت ولی بهرحال وقتی بستم نتیجه شگفت انگیز بود .

توی بازی ghost recon future soldier  روی اخرین حد تنظیمات با فیزیک اخرین حد و استفاده از sweetfx که یه  fx injector هستش و خودش فشار زیادی به پردازنده و گرافیک وارد میکنه دما رو تست کردم با همین شرایط بادمای اتاق یکسان   و فشار هوای یکسان توی کیس دما با فن رفرنس به 84 هم رسید من با coretemp دمای همه هسته ها رو چک کردم. ولی با ماچو 49 و 51 بودن که خیلی اختلاف زیادیه  با اورکلاک هم کردم تا4200 و 4300 باز دما روی 60 بود که باز م عالیه توجه کنید که این دما ها روی حالت لود هستن در حالت idle روی بیست و پنج تا بیست هشت در نوسانه.

لینک به دیدگاه

دوستان من ترمال رایت ماچو رو بستم روی 4770k کارایی خیلی خوبی داره   بیست تا سی درجه با فن رفرنس اختلاف داره . نصبش یکم سخت بود چون توی همه سایت ها دیده بودم با ایم مدل پیچ گوشتی هست که از طریق سوراخ مرکز رادیات بسته میشه ولی این نسخه یه اچار داشت  که اصلا به درد نخورد چون جای دست اصلا نداشت که با اچار پیچو ببندم با پیچ گوشتی به زور بستم چه برسه با اچار یه سری مشکلات هم داشت مثلا چهار تا واشر اینتل دو تاشون یکم گشاد بودن برا  پیچ های براکت پشت سوکت ولی بهرحال وقتی بستم نتیجه شگفت انگیز بود .

توی بازی ghost recon future soldier  روی اخرین حد تنظیمات با فیزیک اخرین حد و استفاده از sweetfx که یه  fx injector هستش و خودش فشار زیادی به پردازنده و گرافیک وارد میکنه دما رو تست کردم با همین شرایط بادمای اتاق یکسان   و فشار هوای یکسان توی کیس دما با فن رفرنس به 84 هم رسید من با coretemp دمای همه هسته ها رو چک کردم. ولی با ماچو 49 و 51 بودن که خیلی اختلاف زیادیه  با اورکلاک هم کردم تا4200 و 4300 باز دما روی 60 بود که باز م عالیه توجه کنید که این دما ها روی حالت لود هستن در حالت idle روی بیست و پنج تا بیست هشت در نوسانه.

رمات چیه ؟ بهشون گیر نداد از نظر اندازه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه  رم هام کرسیر xms3 1600 4x4هستش ولی کلا فکر نکنم به هیچ رمی گیر بده چون من نگاه که میکنم با اولین سوکت رم هم یک فاصله داره فن اش چه برسه که بخواد روشون رو بگیره البته مین بورد مهمه و جایه سوکت های DIMM من ایسوس هیرو دارم نمیدونم برا بقیه مین بورد ها ولی فکر کنم محل DIMM ها روی مین های Z87 اکثرا یه جا  باشه و در واقع فکر کنم یه چیز استاندارد هستش چون نزدیک تر از این محلی که الان من رویه مین میبینم فکر نکنم بشه سوکت قرار داد.

لینک به دیدگاه

من فقط یه مورد رو متوجه نشدم بعضی کولر ها مثل frio pwm نیستند اینا رو دور فنشون با دست تنظیم میشه یا خودکار توسط مادربرد تعیین میشه؟

راستی شما بین macho و frio کدوم رو پیشنهاد میکنید؟میخوام فن بغل x5 رو دربیارم من اورکلاک سنگین نمیکنم ولی توی گیم ها cpu داغ میکنه متاسفانه

لینک به دیدگاه

من فقط یه مورد رو متوجه نشدم بعضی کولر ها مثل frio pwm نیستند اینا رو دور فنشون با دست تنظیم میشه یا خودکار توسط مادربرد تعیین میشه؟

راستی شما بین macho و frio کدوم رو پیشنهاد میکنید؟میخوام فن بغل x5 رو دربیارم من اورکلاک سنگین نمیکنم ولی توی گیم ها cpu داغ میکنه متاسفانه

منم میخواستم frio بگیرم ولی تو یکی دوتا از این پستا که واسه همین لیون بود دیدم که دوستان گفتن دستیه . حالا نمیدونم فعلا دست نگه داشتم . اگه اتوماتیک باشه frio میگیرم . تو مقایسه ها دیدم یکم frio بهتر بوده . حالا اگه چیزی دستگیرت شد منم خبر کن . 

مرسی 

لینک به دیدگاه

ولی من از لیون کامپیوتر  بصورت چت پرسیدم گفتند که دور فنش توسط مادربرد تعیین میشه!؟!

لینک به دیدگاه

ولی من از لیون کامپیوتر  بصورت چت پرسیدم گفتند که دور فنش توسط مادربرد تعیین میشه!؟!

اگه اینطور باشه که عالیه . تو بنچمارکا عالی عمل کرده 

لینک به دیدگاه

حالا از کجا میشه اینو فهمید؟که دستی هست یا خیر؟یعنی هیچ کس تا الان frio نخریده؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان امروز به thermaltake اییل و زدم و پرسیدم گفتند که دور فنش متاسفانه دستی تنظیم میشه و اگه بخواییم که بصورت اتومات و توسط مادربرد تعیین بشه باید Frio extreme و frio Advance بخریم

که متاسفانه تو ایران من ندیدم اینا رو

پس با این حساب یا باید netwin ور داریم یا هم macho به نظرتون macho بهتر نیست؟

ویرایش شده توسط very Pro Gamer
لینک به دیدگاه

سلام

این فن macho توی کیس x5 جا میشه؟البته میخوام فن بغل رو که حدود 2 سانت ارتفاع کولر رو کم میکنه باز کنم

ولی خب این macho هم چیز بزرگی هست

ویرایش شده توسط very Pro Gamer
لینک به دیدگاه

سلام

این فن macho توی کیس x5 جا میشه؟البته میخوام فن بغل رو که حدود 2 سانت ارتفاع کولر رو کم میکنه باز کنم

ولی خب این macho هم چیز بزرگی هست

کسی نیست جواب مارو بده

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان من دارم از ترمال ماکو استفاده میکنم روی 4770 اور عالیه وکیس هم x7ver 2 و حتما باید مین رو باز کنید سوار کنید بخوایدرو مین بسته توی کیس سوار کنید  یکم اذیت میکنه. در کل دما idle همش دور ور 25 تا 30 و دمای لود خیلی کم به 60 میرسه در سنگین ترین کارهایڙ( (0که انجام داده همش رو 57 58  هستش که برای 4770kاصلا دما حساب نمیشه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان من دارم از ترمال ماکو استفاده میکنم روی 4770 اور عالیه وکیس هم x7ver 2 و حتما باید مین رو باز کنید سوار کنید بخوایدرو مین بسته توی کیس سوار کنید  یکم اذیت میکنه. در کل دما idle همش دور ور 25 تا 30 و دمای لود خیلی کم به 60 میرسه در سنگین ترین کارهایڙ( (0که انجام داده همش رو 57 58  هستش که برای 4770kاصلا دما حساب نمیشه.

این دما در حالت اور یا معمولی؟

لینک به دیدگاه

اعلام کردن که درحالت اور این شرایط هست!

باید دید اورتا چه فرکانس و چه ولتاژی این شرایط حاکم هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا 4.3 و 4.4 هم دما  عادی بود من اور کردم دما بین 60 تا 70 در نوسان بود که بازم کاملا عادیه . البته تابستان بود و دمای اتاق هم خیلی سرد بود .فکر میکنم  شما جا دارین که تا 4.5 هم با این فن  بالا برید تازه الان همون سیستم رو بستم توی کیس کولر مستر استورم اسناپیر دیگه اصلا CPU توی حالت IDLE از روی 30 تکون نمیخوره!!توی سنگیت ترین حالت های کاری از 51 نمیگذره درواقع شما یه یک هیولای کاملا رام و سرد شده در اختیار داریدبا هزینه معقول و بدون نیاز به واتر کولینگ. البته  خمیر خوب و و کیس با تهویه خوب هم خیلی مهمه برای این CPU.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اعلام کردن که درحالت اور این شرایط هست!

باید دید اورتا چه فرکانس و چه ولتاژی این شرایط حاکم هست!

حمید رضا جان سلام آقا دلمون تنگ شد براتون !!؟اقا من تا 4.4 بیشتر نبردم از طریق AI SUITخیلی مرحله مرحله  رفتم بالا

فکر کنم بهترین حالت که اصلا کرش نداشتم  کلاک 4.3 با ولتاژ 1.235یا 1.237 کاملا پایدار بود بدون هیچ کرشی افرایش کارایی هم کاملا مشخص بود.البته برای 4.4  1.25V   یه بار کرش داشتم.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

حمیر رضا جان سلام آقا دلمون تنگ شد براتون !!؟اقا من تا 4.4 بیشتر نبردم از طریق AI SUITخیلی مرحله مرحله  رفتم بالا

فکر کنم بهترین حالت که اصلا کرش نداشتم  کلاک 4.3 با ولتاژ 1.235یا 1.237 کاملا پایدار بود بدون هیچ کرشی افرایش کارایی هم کاملا مشخص بود.البته برای 4.4  1.25V   یه بار کرش داشتم.

درود رضا جان دل ما هم تنگ شده بود عزیز :wub:

یه پیشنهاد؟

سعی کن تغییرات اورکلاک رو ازطریق بایوس اعمال کنی !

ازسی پی یو روی فرکانسی استفاده کن که توی سنگین ترین برنامه ها دما بالای 70 نره برای 7/24

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

این تاپیک چجوری اومد بالا؟؟؟ :-? 

با ارسال نظر در نظرسنجی

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

max دمای قابل تحمل این سی پی یو 72.72 درجه است و در دما های بالاتر به

آن آسیب می رسد ، چون سی پی یو نیم سوز هم می شود و ممکن است بطور ناگهانی نسوزد

برای کاهش دما در بایاس در AI Tweaker بخش DIGI + VRM بخش  CPU Power Duty Control

را روی  T.Probe قرار دهید که این در مورد مادربوردهای ASUS هست .

post-17388-0-48641300-1416815363_thumb.gif

post-17388-0-61634500-1416815644_thumb.gif

ویرایش شده توسط msh2008
لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E کولر نیست یک شاهکاره همه چیز یک کولر خوب رو داره 

لینک به دیدگاه

THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E کولر نیست یک شاهکاره همه چیز یک کولر خوب رو داره [/size]

میدونم هدفتون کمک هستش اما شما یه نگاه به تاریخ تاپیک بندازین تا حالا شاید طرف کلا فروخته باشه!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...