رفتن به مطلب

انتخاب مونیتور "27 با زمان پاسخگویی 6 یا زمان پاسخگویی 2 میلی‌ثانیه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود

انتخاب مونیتور "27 با زمان پاسخگویی 6 یا زمان پاسخگویی 2 میلی‌ثانیه چه قدر در فیلم وبازی تاثیر دارد

بین این دو مونیتور کدوم بهتره برای فیلم وبازی چرا ؟

Dell UltraSharp 2709W

ASUS VE278Q LED

لینک به دیدگاه

سلام اگه وسواس نداشته باشی به چشم نمیاد . تو بازی های اکشن که نیاز به حرکت سریع موس هست باید دقت کنی تا تفاوت رو احساس کنی.

قیمتهاشون رو میگید؟

لینک به دیدگاه

سلام اگه وسواس نداشته باشی به چشم نمیاد . تو بازی های اکشن که نیاز به حرکت سریع موس هست باید دقت کنی تا تفاوت رو احساس کنی.

قیمتهاشون رو میگید؟

بله در کل چه قدر تفاوت دارن . منظورم فقط کارایی هست

لینک به دیدگاه

در باره ی 

زمان پاسخگویی و هرتز رزلوشن کانترست میزان روشنایی وپنل وخروجی ها دو مونیتور اگر توضیح بفرمایید
لینک به دیدگاه

با درود

انتخاب مونیتور "27 با زمان پاسخگویی 6 یا زمان پاسخگویی 2 میلی‌ثانیه چه قدر در فیلم وبازی تاثیر دارد

بین این دو مونیتور کدوم بهتره برای فیلم وبازی چرا ؟

Dell UltraSharp 2709W

ASUS VE278Q LED

یک سوال داشتم البته ربطی به موضوع نداره

شما گرافیکتون Sli کردین؟؟؟

لینک به دیدگاه

ASUS VE278Q LED  یکی از بچه ها داشت 1.5 میداد dell رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

یک سوال داشتم البته ربطی به موضوع نداره

شما گرافیکتون Sli کردین؟؟؟

نه یه کارت دارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مسلما مانیتوری که از تاخیری کمتری برخورداره حتما در شرایط ویژه مثله تماشای فیلم های Full HD و اجرای بازیها اونهم با نرخ بیت ریت بالا دچار دیفریم نمیشه,یعنی شما شکستگی اجسام رو در تصاویر خیلی کمتر احساس میکنین,چون تصاویر با سرعت بیشتری پروگسیو میشن و مات شدگی در تصاویر مشخص نمیشه.

با این توضیح گزینه دوم یعنی ASUS VE278Q بهترین انتخاب برای شماست;بازهم تاکید میکنم که این اختلاف فقط در شرایط ویژه محسوس پذیره. 

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز هر کدوم از اینها یک مزیتهای نسبت به دیگری دارند

ایسوس :

زمان پاسخ گویی کمتر ، LED و مصرف کمتر انرژی ، کنتراست عددی  بالاتر

دل:

پورتهای خروجی بیشتر و کاملتر ، روشنایی بیشتر در حد 100cdm ،زاویه دید بهتر،تفکیک پذیری رنگ بیشتر1.07 بیلیون رنگ، فرکانس رزولیشن ساپورت کمی بالاتر 1200*1920

و موارد دیگه ای که میتونید در تصویر مقایسه ای زیر مشاهده کنید

26844b30367bbc041.png

لینک به دیدگاه

فرکانس کدوم بالا تره

asud 85 hz  هستش؟؟

dell ؟؟

لینک به دیدگاه

ایسوس بخر خودت را راحت کن. من خودم دل دارم که بهت اینو میگم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بیشتر دنبال زمان پاسخگویی باش چون بیشتر از 2ms که باشه موقع حرکات سریع توی بازیها سایه میندازه (تجربه ی شخصی)

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

ایسوس بخر خودت را راحت کن. من خودم دل دارم که بهت اینو میگم

دل مشکلش چیه؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

dooste aziz manam ye ASUS VE278Q daram ke 2mah kar karde va dar hade ake...1.500 ham baraye forosh gozashtam...inam linke agahiye age kharidar boodi behem khabar bede مشخصات محصول - allDIGITall - فروشگاه اينترنتي موبايل و كامپيوتر آل دیجیتال

لینک به دیدگاه

شما به نسبت کنتراست هم توجه داشته باش(نسبت روشنایی رنگ سیاه به روشنایی سفید) که هر چی اون نسبت کوچکتر باشه بهتره یعنی تیرگی و روشنایی زتده تری خواهی داشت

لینک به دیدگاه

2ms و 6 ms

فقط و فقط تو ghosting تاثیر داره

مثلا تو بازیهای سریع و اکشن 6 ام اس باعث گوستینک میشه

ghosting.jpg

البته تو 6ms از بین میره و این عمل تو مانیتوربا تاخیر کمتر تو 2ms از بین میره و دیده نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شخصیه من اینه که برای رزولوشن 1920x1080 سایز 27 اینچ یه مقدار بزرگه و باعث میشه Pixel Pitch بالا بره یعنی اندازه پیکسل ها بزرگ میشه و چون مانیتور نسبت به تلویزیون در فاصله خیلی کمتری از چشم قرار داره حالت خوشایندی نداره. به نظر من شما با هزینه کمتر میتونید یه 24 اینچ با زمان تاخیر 2 میلی ثانیه بگیرید. یا اگر بودجه زیادی برای مانیتور کنار گذاشتید  27 اینچ با رزولوشن 2560x1440 بگیرید که بسیارعالیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شخصیه من اینه که برای رزولوشن 1920x1080 سایز 27 اینچ یه مقدار بزرگه و باعث میشه Pixel Pitch بالا بره یعنی اندازه پیکسل ها بزرگ میشه و چون مانیتور نسبت به تلویزیون در فاصله خیلی کمتری از چشم قرار داره حالت خوشایندی نداره. به نظر من شما با هزینه کمتر میتونید یه 24 اینچ با زمان تاخیر 2 میلی ثانیه بگیرید. یا اگر بودجه زیادی برای مانیتور کنار گذاشتید  27 اینچ با رزولوشن 2560x1440 بگیرید که بسیارعالیه

سلام بهمن جان / منم با نظرت موافقم و اینو شخصا تجربه کردم که اصلا خوشایند نیست و چشم رو اذیت میکنه 

مثلا از ایسوس مانیتور  PA279Q  با کنتراست 100 میلیون / زمان پاسخدهی مناسب 6 / و زاویه دید عالی 178 و کیفیت فوق العاده که من از نزدیک شاهد این مانیتور شاهکار بودم و چند دقیقه ای هم باهاش کار کردم یا مدلهای مشابه دیگر

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام بهمن جان / منم با نظرت موافقم و اینو شخصا تجربه کردم که اصلا خوشایند نیست و چشم رو اذیت میکنه 

مثلا از ایسوس مانیتور  PA279Q  با کنتراست 100 میلیون / زمان پاسخدهی مناسب 6 / و زاویه دید عالی 178 و کیفیت فوق العاده که من از نزدیک شاهد این مانیتور شاهکار بودم و چند دقیقه ای هم باهاش کار کردم یا مدلهای مشابه دیگر

با سلام

من درصدد تهیه مونیتور ایسوس مدل  PA279Q هستم کسی از دوستان سراغ داره برای فروش ؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...