رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید قصد تهیه کارت دارم تا نهایت بودجه 1800 اکبند یا کارکرده مهم نیست هر پیشنهادی دارید دریق نکنید البته....!!!

من قبلا کارت6990 داشتم و میخام کارتی بگیرم که جزعییات دقت رنگ یا همون پیکسل و تکسل ریت بهتری از 6990 بهم بدن واسم خیلی مهمه این مساله فریم دهی هم مهمه اما در درجه بعدی

البته اگه با دو ملیون بشه اس ال ای یا کراس کنم هم پیشنهاد بدید ایا اصلا به صرفه هست یا خیر!!!   

مشخصات سیستمم: 

cpu i7 950  3.8ghz

main  asus rampage iii exteram

ram  6*2gb 1600 patriot

power  green 1035b w

لینک به دیدگاه

سلام .دوست عزیز نظر من اینه که این مدل رو بردار ASUS GTX 770 OC DCII 2GB  گرافیکی عالی و قذرتمند و نسل جدید Nvidia  :)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

با توجه به اینکه مادربرد شما قابلیت ساپورت SLI در حالت dual x16 or x16 دارد, بهتون پیشنهاد میکنم که با مقداری هزینه بیشتر به فکر تهیه 2 عدد کارت با هسته گرافیکی 760 باشید, میتونید GALAXY GTX 760 2GB GDDR5 رو از لیون با قیمت 10,190,000  بگیرید, انتخاب این دو کارت علاوه بر اینکه دارای جدیدترین تکنولوژی مهندسی ساخت رو داراست, دارای توان مصرفی پایینتری هم نسبت به کارت کنونی شماست, با هزینه ای که می خواهید بکنید هیچ کارت دیگری رو نمیتونید انتخاب کنید که توان پردازش بالاتری نسبت به این کارت داشته باشه و با توجه به اینکه بازی های نسل آینده سازگاری خیلی بهتری نسبت به بازی های قدیمی به مولتی کور دارند میتونید روی استفاده از حداکثر توان دو تا کارتتون حساب کنید.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1823&gid2=458&compare=geforce-gtx-760-sli-vs-radeon-hd-6990

لینک به دیدگاه

یعنی 2تا 760 قدرتش به 770 یا 780 نیز میرسه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی 2تا 760 قدرتش به 770 یا 780 نیز میرسه؟؟؟

این دوتا رو میزاره تو جیبش  :D

و چونکه یک پاور قویی داری دیگه نیاز به تعویض پاور هم ندارین و این یک امتیاز خوبی هست برای شما 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به نظرتون کدام برند رو بخرم دوتا 760؟

galaxy 1019000  با   asus  msi و... فرقی ندارن؟

لینک به دیدگاه

بخاطر قیمت مناسبی که برند galaxy داره به شما پیشنهاد دادم, ولی اگر میتونید هزینه بیشتری بکنید بهتره که انتخابتون از برندهایی که از کیفیت ساخت بهتری تو کولر کارتهاشون دارن انتخاب کنید, معمولا کارت هایی که کولرهای عالی دارن اورکلاک کارخونه هم هستند و در نهایت دارای قدرت بیشتریند, البته به این معنی نیست که galaxy  معرفی شده کیفیت خوبی نداره!!!

لینک به دیدگاه

اساتید کسی اگه اطلاعاتش تکمیله جواب بده

کلا و دقیقا این اصلاح texel rate و pixel rate یعنی چی چه کاری رو تو گیم یا پردازش چه اطلاعاتیو بر عهده دارند؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان اگر سوالم اشتباهه بگید ویرایش کنم!!؟؟

لینک به دیدگاه

Texel Rate: Texel rate is the maximum number of texture map elements (texels) that are applied in one second. This number is calculated by multiplying the total number of texture units by the core clock speed of the chip. The higher the texel rate, the better the video card will be at texture filtering (anisotropic filtering - AF). It is measured in millions of texels processed per second.

Pixel Rate: Pixel rate is the maximum number of pixels that the graphics chip could possibly record to the local memory per second - measured in millions of pixels per second. The figure is calculated by multiplying the amount of ROPs by the clock speed of the card. ROPs (Raster Operations Pipelines - aka Render Output Units) are responsible for drawing the pixels (image) on the screen. The actual pixel fill rate is also dependant on lots of other factors, especially the memory bandwidth of the card - the lower the bandwidth is, the lower the potential to get to the max fill rate.

لینک به دیدگاه

pixle rate : تعداد پیکسل هایی که کارت میتونه توی هرثانیه رندر و پردازش کنه

برای نحوه محاسبه :

Pixel Fill Rate = (# of ROPs) x (Core Clock)

texel rate :  مخفف Texture Element می باشد و کوچکترين جزء تشکيل دهنده عناصر گرافيکی سه بعدی می باشند.Pixel کوچکترين جزء تشکيل دهنده عناصر دو بعدی می باشد

عواملی که باعث افزايش قدرت شتاب دهنده گرافيکی هستن ميزان حافظه ،سرعت ساعت حافظه ، پهنای باند حافظه ، نوع حافظه و سرعت RAMDAC آن می باشد. ميزان حافظه رابطه مستقيمی با کيفيت Texture توليد شده دارد . هر چه قدر ميزان حافظه بيشتر باشد می توان Texture با کيفيت بهتری توليد کرد.

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحات پس نتیجه گرفتم که فقط کارتایی مثل780 تایتان میتونن پیکسل و تکسل ریتی مشابه 6990 یا بیشتر بدن!!!

و فردا برای خرید 2تا 760 اقدام میکنم که 6990 و 780 770 به قول دوستان بزاره تو جیبش ممنون از راهنمایی استید :D

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها من ی گرافیک میخوام ک بتونه بازی های روز رو خوب اجرا کنه حدودا 300 تومن هم بودجه دارم ممنون میشم معرفی کنید

در ضمن ی سوال دیگه هم میخواستم بپرسم کارت های gddr5 ب مادر بورد های ddr3 میخوره و کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها من ی گرافیک میخوام ک بتونه بازی های روز رو خوب اجرا کنه حدودا 300 تومن هم بودجه دارم ممنون میشم معرفی کنید

در ضمن ی سوال دیگه هم میخواستم بپرسم کارت های gddr5 ب مادر بورد های ddr3 میخوره و کار میکنه؟

دوست عزیز با 300 تومن فک نکنم بتونید کارتی بخرید که بازیهای روز رو اجرا بکنه!

برای این کار حداقل باید 500 برای اکبند و 400 برای دست دو بودجه داشته باشی که بتونه بازیهارو در حد متوسط و قابل قبول اجرا کنه!

مثل hd 7770 با قیمت اک حدود 500!

ساپورت رم مادربرد ربطی به رم گرافیک نداره!

مثلا مادربرد ddr3باشه و گرافیک ddr5 کاملا توسط مادربرد ساپورت میشه!.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با 300 تومن فک نکنم بتونید کارتی بخرید که بازیهای روز رو اجرا بکنه!

برای این کار حداقل باید 500 برای اکبند و 400 برای دست دو بودجه داشته باشی که بتونه بازیهارو در حد متوسط و قابل قبول اجرا کنه!

مثل hd 7770 با قیمت اک حدود 500!

ساپورت رم مادربرد ربطی به رم گرافیک نداره!

مثلا مادربرد ddr3باشه و گرافیک ddr5 کاملا توسط مادربرد ساپورت میشه!.

دویت من میخوام گرافیک بگیرم ک از برند NVIDIA باشه ممنون میشم تا 550 تومن ی گرافیک خوب معرفی کنی

در ضمن این گرافیک خوبه؟

ASUS GTX570

لینک به دیدگاه

سلام

می خوام کارت گرافیک gtx 770 رو بخرم. کدوم برند کارت از همه بهتره؟گیگابایت یا ام اس ای یا....

لینک به دیدگاه

ASUS . توی لیون هم هستش با قیمت مناسب . عادلانه هست قیمتش نسبت به بقیه مارک ها و البته مارکی هست که خودش رو ثابت کرده و نیاز به تعریف نداره  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...