رفتن به مطلب

بهترین SSD با ظرفیت 128 گیگ بازار چیه؟

omid.gh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دروغ

چیزی که استفاده کردین بعدا نظر بدین 

در واقع کورسیر بهترین شما چشاتون دروغ میبنه

نتایج تست من تو رید0

سیستم تست

ssd corsair force gs 128gb raid0

Asus, Rampage IV Extreme X79 

Core i7 3930K OC 4.8GHz

و سرعت که تو لیست سامسونک تو 128گیگ میبنم که سرعت 256گیگ شما واسه 128گیگ نگاه میکنین

من کاملا با ایشون موافقم کورسیر یه چیز دیگه هست به هر حال تصمیم گیری با خود استارتر هست ولی دیگه ما گفتنی ها رو گفتین فقط و فقط کورسیر 

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

گویا شما اصلا حرفهایی که من زدمو نخوندید.

اول اینکه SSD های شما رید شده است نه یک دونه 128 گیگ.

شما که تست گرفتید حالا لطفا با اون دو برنامه ای که گفتم تست بذارید ممنون میشم.

رید نباشه همون 550-520 باز میده متوسط افت نداره تو سرعت

لینک به دیدگاه

رید نباشه همون 550-520 باز میده متوسط افت نداره تو سرعت

شما با برنامه هایی که من گفتم تست بذار اگر این سرعتو داد من بهت یه 840 پرو مجانی میدم.

لینک به دیدگاه

آقایون  با هم کل کل نکنید ... خوب هرکی دلایلی برای خرید یه برند داره ... لطفا دلایلتون رو بگید نه به صرف اینکه طرفدار یه برند هستید اون رو تبلیغ کنید... فکر کنم تنها بنچمارکها ای که در شرایط یکسان و با یه سیستم گرفته بشه بتونه ملاک انتخاب قرار بگیره..و میتونه قدرت ssd های مختلف رو به درستی نشون بده. اگه سایتی رو سراغ دارید که با این شرایط بنچ گرفته و معتبر هست معرفی کنید تا دوستان دیگه هم که مثل من قصد انتخاب یه ssd مناسب رو دارند ، از این سردرگمی نجات پیدا کنند.

لینک به دیدگاه

آقایون  با هم کل کل نکنید ... خوب هرکی دلایلی برای خرید یه برند داره ... لطفا دلایلتون رو بگید نه به صرف اینکه طرفدار یه برند هستید اون رو تبلیغ کنید... فکر کنم تنها بنچمارکها ای که در شرایط یکسان و با یه سیستم گرفته بشه بتونه ملاک انتخاب قرار بگیره..و میتونه قدرت ssd های مختلف رو به درستی نشون بده. اگه سایتی رو سراغ دارید که با این شرایط بنچ گرفته و معتبر هست معرفی کنید تا دوستان دیگه هم که مثل من قصد انتخاب یه ssd مناسب رو دارند ، از این سردرگمی نجات پیدا کنند.

آفرین منم همینو میگم

اینم چندتا لینک:

http://ssdboss.com/ssds/Samsung-840-Pro-vs-Corsair-Force-GS

http://www.ssdreview.com/review/solid-state-ssd/

http://www.anandtech.com/bench/product/637?vs=665

http://www.techpowerup.com/reviews/Samsung/840_Pro_SSD_256_GB/

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/Force_GS_240_GB/

لینک به دیدگاه

کامنت ها و نظرات کاربران و استقبال اونها در Newegg هم میتونه کمک بسیاری کنه در انتخاب بهتر. ضمن اینکه مدل با مدل رو باید مقایسه کرد و نه برند با برند. هر دو شرکت کورسیر و سامسونگ مدلهای بسیار خوب و جذابی از SSD رو تولید و روانه ی بازار میکنند. 

لینک به دیدگاه

SSD کورسیر force GS یکس از مشکلاتش اینه که مصرفش بالاست!

تقریبا 2.5watt !

که خیلی زیاده!
در مقابل OCZ Vertex 4 که فقط 0.6 وات هست! (تقریبا!)

کورسیر مدل Neutron 256 گیگ واقعا عالی هست!

توی 128 ها هم، من Samsung  و OCZ Vertex 4 رو پیشنهاد میکنم!

البته از قدرت Neurton 128  هم نباید گذشت!

http://solid-state-drive-review.toptenreviews.com/

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام

من میخاستم یه Plextor M5S 128GB SATA3 SSD بخرم. یه سرچی که کردم توی سایت zoomit این SSD رو بررسی کرده و سرعت خوندن و نوشتنش رو زیر 200 زده! واقعا اینقدر سرعتش نسبت به بقیه کمتر یا من دارم اشتباه میکنم ؟

http://www.zoomit.ir/articles/hardware/hard-disk-drive/6094-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-m5s-%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1

لینک به دیدگاه

سلام

من میخاستم یه Plextor M5S 128GB SATA3 SSD بخرم. یه سرچی که کردم توی سایت zoomit این SSD رو بررسی کرده و سرعت خوندن و نوشتنش رو زیر 200 زده! واقعا اینقدر سرعتش نسبت به بقیه کمتر یا من دارم اشتباه میکنم ؟

http://www.zoomit.ir/articles/hardware/hard-disk-drive/6094-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-m5s-%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1

سلام. بله سرعت این مدل از پلسکتور افتضاحه. مدل M5P رو بخرید خیلی بهتره.

ویرایش شده توسط ehsan1344
لینک به دیدگاه

سلام. بلخ سرعت این مدل از پلسکتور افتضاحه. مدل M5P رو بخرید خیلی بهتره.

چه بد. خب اگه زیر 200 مگ باشه که با هارد های معمولی تفاوت آنچنانی نداره.

لینک به دیدگاه

سلام

سلام ....اگه میخوای تا 400 تومن هزینه کنی من توی 128 گیگ ، سامسونگ 840 رو پیشنهاد میکنم چون سرعت خواندن خوبی داره...من خودم گرفتم و به نظرم با این پولی که دادم کارایی خوبی برام داره....

لینک به دیدگاه

سلام ....اگه میخوای تا 400 تومن هزینه کنی من توی 128 گیگ ، سامسونگ 840 رو پیشنهاد میکنم چون سرعت خواندن خوبی داره...من خودم گرفتم و به نظرم با این پولی که دادم کارایی خوبی برام داره....

قیمتش چقدره ؟ تو لیون که قیمت نزده

http://lioncomputer.ir/category/705/Samsung/

لینک به دیدگاه

قیمتش چقدره ؟ تو لیون که قیمت نزده

http://lioncomputer.ir/category/705/Samsung/

من تو بازار رضا حدود یک ماه پیش 400 تومن قیمت داشتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

صد در صد قطعه مورد تست اون دانشمندان زومیت مشکل داشته دوست عزیز! بنده M5S پلکستور دارم با همون ظرفیت 256 گیگ که زومیت زحمت کشیده... این تست تازه با فریمور قدیمی هست که خودم چند وقت پیش گرفتم (دیگه فرمور جدید فرصت تست گرفتن نداشتم):

post-11166-0-34472900-1386012487_thumb.jpg

برای بررسی همیشه از سایت های معتبر خارجی یا فروم های سخت افزاری معتبر ایرانی استفاده کنید نه سایت های درپیت

لینک به دیدگاه

ببین هر ssd می خری فقط با گارانتی بخر چون اگر زیاد ازشون کار بکشی می سوزن. حتی سامسونگش!

تجربه داشتم همین چند روز پیش... پس گارانتی اون هم 2 ساله به بالا.

هر شب یا نهایتا هر هفته از اطلاعات روی ssd بک آپ بگیر.

نگی نگفتن بم/////// ;)

لینک به دیدگاه

ببین هر ssd می خری فقط با گارانتی بخر چون اگر زیاد ازشون کار بکشی می سوزن. حتی سامسونگش!

نگی نگفتن بم/////// ;)

سعید جان اس اس دی شما چی مدل و چه حجمی بود؟

لینک به دیدگاه

به نظر من فقط samsung 840pro

لینک به دیدگاه

صد در صد قطعه مورد تست اون دانشمندان زومیت مشکل داشته دوست عزیز! بنده M5S پلکستور دارم با همون ظرفیت 256 گیگ که زومیت زحمت کشیده... این تست تازه با فریمور قدیمی هست که خودم چند وقت پیش گرفتم (دیگه فرمور جدید فرصت تست گرفتن نداشتم):

attachicon.gifSSD 123.jpg

برای بررسی همیشه از سایت های معتبر خارجی یا فروم های سخت افزاری معتبر ایرانی استفاده کنید نه سایت های درپیت

آقا مجید این حجمی که گذاشتید حجم 256 گیگشه. وقتی 256 گیگش سرعتش 380 مگ باشه دیگه شما خودتون ببینید سرعت 128 گیگش چقدر میشه؟

ضمن اینکه خود شرکتش داره میگه سرعت رایت این مدل 200 مگه.

128 PX-128M5S

• Sequential Read (MB/s) - 520
  • Sequential Write (MB/s) - 200

نگی نگفتن بم/////// ;)

آقا سعید پس طبق حرف شما کلا باید دور SSD درستو حسابی رو خط بکشن. به عبارتی اصلا تو ایران SSD نخرن.

چون اون زمانها SSDهای OCZ رو یک شرکت میاورد اونم کولینگ سیس اونم یکسال گارانتی میکرد. تازه این یکی شما که خریده بودید به نظرم از خودم خریدید و مدل Agility 4 128GB بود که طبق گفته تون براتون دو سال عمر کرد.

ضمن اینکه این مدل از SSD شرکت OCZ کلا خرابی زیاد داشته که میتونید به این لینک مراجعه کنید و ببینید:

http://www.amazon.com/OCZ-Technology-2-5-Inch-Max-IOPS-AGT4-25SAT3-512G/product-reviews/B007ZWVEN8/ref=cm_cr_pr_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0&sortBy=bySubmissionDateDescending

Failed after 7 months

died after 4 months

DOA in 4 months DOES NOT WORK WITH WINDOWS 8

Dead after 1 day

Failed after less than 60 days of use

شرکت OCZ اینقدر گند زد که ورشکست شد. ولی سامسونگ داره روز به روز قوی تر میشه و بیشترین فروش رو داره.

این مدل از OCZ از ماه می 2012 ریلیز شده تا الان کلا براش 147 ریویو نوشته شده تو آمازون که 26 تاش کمترین امتیازو بهش دادن ولی سامسونگ 840 ایوو طی سه ماه 378 ریویو براش نوشته شده که تنها 8 تاش کمترین امتیاز رو بهش دادن تازه اونم نه بخاطر اینکه SSDشون خراب شده بلکه اکثرا بخاطر اینکه توش مثلا براکت نداشته.

http://www.amazon.com/Samsung-Electronics-EVO-Series-2-5-Inch-MZ-7TE120BW/product-reviews/B00E3W15P0/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?showViewpoints=1

به نظر من فقط samsung 840pro

با نظر شما موافقم.  ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا مجید این حجمی که گذاشتید حجم 256 گیگشه. وقتی 256 گیگش سرعتش 380 مگ باشه دیگه شما خودتون ببینید سرعت 128 گیگش چقدر میشه؟

ضمن اینکه خود شرکتش داره میگه سرعت رایت این مدل 200 مگه.

128 PX-128M5S

• Sequential Read (MB/s) - 520
  • Sequential Write (MB/s) - 200

لینکی که دوستمون گذاشته بودن و مربوط به بررسی زومیت بود رو نگاه کنید ظرفیت 256گیگ رو مورد آزمایش قرار دادن مثلاً! عکسش رو دوباره براتون میگذارم خودتون ملاحظه بفرمائید:

asssd_benchmark.jpg

سرعت رایت در بالا آمدن ویندوز یا اجرای بازی و برنامه تاثیری نداره.چیزی که برای 80درصد مصارف مهمه سرعت خواندن هست که در همه ظرفیت های سری m5s به ادعای خود پلکستور بالای 500 هست.اون تست بنده البته با فرمور قدیمی بود.ظرفیت 256 با فرمور جدید سرعت نوشتن بالای 390 و سرعت خواندن تا 524 هم میرسه

(اگر در نوشته ها و ادعاهای بنده اشکالی وجود داره دوستان و اساتید تصحیح بفرمایند)

لینک به دیدگاه

attachicon.gifSSD 123.jpg

ممنونم از شما

پس من Plextor M5S 128GB رو میخرم چون قیمتش هم خیلی مناسبه ( 340 تومن )

لینک به دیدگاه

لینکی که دوستمون گذاشته بودن و مربوط به بررسی زومیت بود رو نگاه کنید ظرفیت 256گیگ رو مورد آزمایش قرار دادن مثلاً! عکسش رو دوباره براتون میگذارم خودتون ملاحظه بفرمائید:

asssd_benchmark.jpg

سرعت رایت در بالا آمدن ویندوز یا اجرای بازی و برنامه تاثیری نداره.چیزی که برای 80درصد مصارف مهمه سرعت خواندن هست که در همه ظرفیت های سری m5s به ادعای خود پلکستور بالای 500 هست.اون تست بنده البته با فرمور قدیمی بود.ظرفیت 256 با فرمور جدید سرعت نوشتن بالای 390 و سرعت خواندن تا 524 هم میرسه

(اگر در نوشته ها و ادعاهای بنده اشکالی وجود داره دوستان و اساتید تصحیح بفرمایند)

منم نگفتم اون ریویو درسته چون ظاهرا یه مشکلی داره که با رنگ قرمز نوشته BAD.

منظور من این بود که در حجم 256 گیگ سرعتش خیلی بالا نیست. و از اون بدتر سرعتش در حجم 128 گیگ. بله سرعت ریدش خوبه.

البته در کل نسبت به قیمتش خوبه.

cdmssd-300x272.png

Plextor-M5S-300x297.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم نگفتم اون ریویو درسته چون ظاهرا یه مشکلی داره که با رنگ قرمز نوشته BAD.

منظور من این بود که در حجم 256 گیگ سرعتش خیلی بالا نیست. و از اون بدتر سرعتش در حجم 128 گیگ. بله سرعت ریدش خوبه.

البته در کل نسبت به قیمتش خوبه.

cdmssd-300x272.png

Plextor-M5S-300x297.png

حق با شماست.سرعت نوشتنش کمتر از مدل های تاپ مثل 840پرو یا m5p یا نوترون هست ولی سرعت خواندش(که اصل کاری هستش) با اون مدل های فوق برابری میکنه. قیمتش مناسبتره. واز همه مهمتر آپدیت های منظم و موثر پلکستور هست.از وقتی که SSD رو خریدم تا الان 4 مرتبه آپدیت فرمور براش ریلیز شده.

ضمناً گارانتی 2 ساله سازگار داره

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

نگی نگفتن بم/////// ;)

1-سامسونگ و کورزایر با گارانتی هم هست ؟

2-کار کشیدن  زیاد منظورتون رایت کردن روش هست یا فقط روشن بودن ؟

3-میشه تجربتون در نحوه استفاده  را بگین  

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان ..من میخوام یه اس اس دی 128تو رنج 400تا 500بخرم.ولی هر چی ریویوها رو میبینم بیشتر گیج میشم..بهترین مدل تو این رنج چیه ?? از لحاظ سرعتش نوشتن و خواندن و کنترلر و اینا ?? این مدل چطوره ?PLEXTOR M5‎ PRO XTEREME ‎128GBیا SX ‎910..کلا خواهشا راهنمایی کنید که یه مدل که تو بنجمارک های و بررسیهای کاملا معتبر خوب بوده رو بگید.

ویرایش شده توسط Blacksound
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ..من میخوام یه اس اس دی 128تو رنج 400تا 500بخرم.ولی هر چی ریویوها رو میبینم بیشتر گیج میشم..بهترین مدل تو این رنج چیه ?? از لحاظ سرعتش نوشتن و خواندن و کنترلر و اینا ?? این مدل چطوره ?PLEXTOR M5‎ PRO XTEREME ‎128GBیا SX ‎910..کلا خواهشا راهنمایی کنید که یه مدل که تو بنجمارک های و بررسیهای کاملا معتبر خوب بوده رو بگید.

سلام. تا ۵۲۰ من میتونم بهترین SSD رو بدم که مدل سامسونگ ۸۴۰ پرو هست.

بعداز اون ۸۴۰ ایوو و بعدشم ۸۳۰.

البته این از نظر سرعته.

طرف ادیتا و کورسیر نرو که بدرد نمیخورن.

پلکستور M5S که هیچی ولی مدل M5P ش در حد سامسونگ 830 هست.

اما با اینکه 830 مثل اونه قیمت بهتری داره.

Tapatalk 4.4.1

ویرایش شده توسط ehsan1344
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...