رفتن به مطلب

راهنمایی فوری در مورد بدسکتور SSD و ارور مربوطه

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان الان SSD رو با برنامه HD tune چک کردم یدونه بدسکتور پیدا کرده چیکار کنم

توی قسمت سلامتی هارد هم 2 تا ارور  داده که اصلاً سر در نمیارم

لطفاً راهنمایی بفرمائید

کلاً سیستم همین یدونه SSD روش هست

یه نکته دیگه اینکه وقتی از 2 تا رم روی سیستم یکی رو برمیدارم و بعد ویندوز میاد بالا 4 گیگ فضای درایو C خالی میشه و وقتی میاندازم روش دوباره پر میشه

البته تاپیک این مورد رو زدم ویندوز هم 8 هست 64 بیتی

اینم عکس مربوطه

09354512629832174598.jpg

لینک به دیدگاه

5316 ساعت  معادل 221 روز استفاده تو این مدت چطور ازش استفاده کردید

کی متوجه این مشکل شدید اگر گارانتی دارد بفرستید گارانتی

لینک به دیدگاه

محمد جان

در مورد بد سکتور SSD کاری نمیتونی انجام بدی، فیرمورش رو آپدیت کن - شاید از بین بره. گارانتی هم برای 1 دونه بد سکتور کاری نمیکنه حداقل باید 5 تا 10 درصد SSD بدسکتور بگیره.

در مورد رم، شما ببین در سایز Page File تغییری حاصل میشه یا نه. اگر اون تغییر از Page File باشه نرماله.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله گارانتی داره

قبول میکنه ؟؟؟ ماتریس هستش

اصلاً این ارور ها مربوط به گارانتیه

هیچ راه درمونی نداره ؟؟

همین الان متوجه شدم

راستش اومدم یکی از رمهای سیستم رو برداشتم بعد سیستم رو با یدونه رم آوردم بالا

سیستم رو خاموش کردم و رم دو رو گزاشتم بعد هر چی سیستم زور میزد بالا نمی اومد

الان هم که اومده SSD اینجوری شده

سیستم 24/7 روشن هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان

در مورد بد سکتور SSD کاری نمیتونی انجام بدی، فیرمورش رو آپدیت کن - شاید از بین بره. گارانتی هم برای 1 دونه بد سکتور کاری نمیکنه حداقل باید 5 تا 10 درصد SSD بدسکتور بگیره.

در مورد رم، شما ببین در سایز Page File تغییری حاصل میشه یا نه. اگر اون تغییر از Page File باشه نرماله.

آقا آرمین شما در جریان تاپیک دیروزی هستید

بعد از آپدیت ویندوز اینجوری شد

فریم ویر SSD هم آخریش هست کمتر از 3 هفته هست که آپدیتش کردم

دوستان گارانتی قبول میکنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

آقا آرمین شما در جریان تاپیک دیروزی هستید

بعد از آپدیت ویندوز اینجوری شد

فریم ویر SSD هم آخریش هست کمتر از 3 هفته هست که آپدیتش کردم

دوستان گارانتی قبول میکنه ؟؟؟

فیرمور رو Re-install کن.

بعید میدونم گارانتی قبول کنه. مگر اینکه بهشون بقبولونی.

SSD به این راحتی بد سکتور نمیگیره مگر اینکه فرمت کلی بشه یا یه چیزیش بشه.  تعجب میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقاً الان میخوام کلاً فرمت کنم

یعنی بیخیال فرمت بشم ؟؟؟

ضرر داره

مطمئنم هیچ کاری نکردم نه ضربه ایی نه ولتاژ اضافه ایی و ...

پاور هم که تازه عوض کردم 750 گرین گرفتم

البته خودم یخورده به پاور شک دارم چون سابقه سوزوندن SSD رو توی پاور های گرین دیدم قبلاً

لینک به دیدگاه

اتفاقاً الان میخوام کلاً فرمت کنم

یعنی بیخیال فرمت بشم ؟؟؟

ضرر داره

مطمئنم هیچ کاری نکردم نه ضربه ایی نه ولتاژ اضافه ایی و ...

پاور هم که تازه عوض کردم 750 گرین گرفتم

البته خودم یخورده به پاور شک دارم چون سابقه سوزوندن SSD رو توی پاور های گرین دیدم قبلاً

نه اصلا" - کلا" فرمت نکن ممکنه تعداد بدسکتور ها بالا بره.

ممکنه کنترلر ساتا مادربرد این مشکل رو برای SSD بوجود آورده باشه و یا اینکه خود SSD مشکل داشته الان بروز کرده.

لینک به دیدگاه

بایوس رو تو حالت دیفالت بزار سوکت کابل ساتارو دربیار به پورت دیگه ساتا  بزن درایور مادربرد رو دوباره فول اینستال نصب کن همه اینکارهارو انجام بده

لینک به دیدگاه

هواست به تعداد ارور ها باشه که یه موقع بیشتر نشه.

ولی خوب اس اس دی خیلی کم پیش میاد بد سکتور بگیره

ضربه خورده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان الان رفتم خونه دستم و تمام اطلاعات رو انتقال دادم

الان میخوام دوباره ویندوز بریزم

یه نکته دیگه اینکه

آقا آرمین گفتن که فریم ویر رو Re-install کن من هم الان همین کار رو کردم دوباره تست کردم بدسکتور رفته ولی اون ارور ها همچنان هستن

اینم عکسش

02823821132432583967.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان الان رفتم خونه دستم و تمام اطلاعات رو انتقال دادم

الان میخوام دوباره ویندوز بریزم

یه نکته دیگه اینکه

آقا آرمین گفتن که فریم ویر رو Re-install کن من هم الان همین کار رو کردم دوباره تست کردم بدسکتور رفته ولی اون ارور ها همچنان هستن

اینم عکسش

آره دیگه حله. شما که میدونی اون ارور ها در LOG صرفا" ذخیره میشن و هرگز از بین نمیرن حتی اگر مورد برطرف شده باشه. مهم اینه که تست سلامت رو پاس کرده و الان مورد برطرف شده.

بعد شما ارور کابل هم دارید. 2 تا کار انجام بدید. یکی کابل SSD رو عوض کنید و دیگه اینکه پورت SSD رو هم عوض کنید. هر ماه بهش سر بزنید اگر تعداد ارورها در کابل بیشتر شد و یا اینکه دوباره بدسکتور ها نمایان شدند و تعدادشان بیشتر شد، 2 حالت بیشتر نداره، یا SSD شما مشکل داره، یا چیپ مادربردتون مورد داره که کنترلرش درست کار نمیکنه و باعث ایجاد ارور در SSD میشه.

به هر صورت با بازگشت و یا بوجود آمدن بد سکتورهای بیشتر میتوانید SSD رو به گارانتی بسپارید ولی اگر ایراد از چیپ مادربرد باشه، کار یه کم سخته. چون فقط بعد از تعویض SSD و جایگزین کردن SSD دیگر و دوباره بوجود آمدن همین مشکل میتوانید به داشتن مشکل در چیپ مادربرد اطمینان حاصل کنید.

فعلا" که خدا رو شکر بدسکتور کاملا" از بین رفته و SSD سالمه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره دیگه حله. شما که میدونی اون ارور ها در LOG صرفا" ذخیره میشن و هرگز از بین نمیرن حتی اگر مورد برطرف شده باشه. مهم اینه که تست سلامت رو پاس کرده و الان مورد برطرف شده.

بعد شما ارور کابل هم دارید. 2 تا کار انجام بدید. یکی کابل SSD رو عوض کنید و دیگه اینکه پورت SSD رو هم عوض کنید. هر ماه بهش سر بزنید اگر تعداد ارورها در کابل بیشتر شد و یا اینکه دوباره بدسکتور ها نمایان شدند و تعدادشان بیشتر شد، 2 حالت بیشتر نداره، یا SSD شما مشکل داره، یا چیپ مادربردتون مورد داره که کنترلرش درست کار نمیکنه و باعث ایجاد ارور در SSD میشه.

به هر صورت با بازگشت و یا بوجود آمدن بد سکتورهای بیشتر میتوانید SSD رو به گارانتی بسپارید ولی اگر ایراد از چیپ مادربرد باشه، کار یه کم سخته. چون فقط بعد از تعویض SSD و جایگزین کردن SSD دیگر و دوباره بوجود آمدن همین مشکل میتوانید به داشتن مشکل در چیپ مادربرد اطمینان حاصل کنید.

فعلا" که خدا رو شکر بدسکتور کاملا" از بین رفته و SSD سالمه.

سلام

ارمین جان وجود دوستان و متخصصانی همچون جنابعالی برای ما نعمته و گرانبها که / تشکر میکنم که جناب رمضانی رو راهنمایی کرده و از نگرانی دراوردینش

محمد جان خدارو شکر مشکل خاصی نبود و اگر هم باشه ما ارمین جان رو داریم .

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عطا جان؛ ما هرچی یاد گرفتیم از اساتید لیون بوده.

راستی فکر کنم اسم دوستمون آقا محمد رمضانی هستش. :) چون از نزدیک ایشون رو زیارت کردم و با هم معامله داشتیم یادم مونده.

لینک به دیدگاه

هواست به تعداد ارور ها باشه که یه موقع بیشتر نشه.

ولی خوب اس اس دی خیلی کم پیش میاد بد سکتور بگیره

ضربه خورده؟

دوست خوبم آقا محمد حاجتی؛

عزیز دل، SSD ضد ضربه است. البته نه اینکه با چکش بکوبی روش ولی با ضربه خوردن اونطور که هارد آسیب میبینه، SSD اصلا" هیچ چیزیش نمیشه. که از برتری های SSD به حساب میاد برای همین در لپ تاپ بسیار Recommend شده.

شما درست میفرمایید خیلی کم پیش میاد که بد سکتور بگیره. اگر فنی هم بخوایم قضاوت کنیم، سکتور هم نداره، بلوک اطلاعات داره، در حقیقت Bad Block میگیره و به این معنا که در اون بلوک دیگر امکان ذخیره ی اطلاعات وجود نداره و لایه های ایجاد اطلاعات از بین رفته اند. خوشبختانه اگر چنین چیزی بوجود بیاد SSD به خوبی میتونه بد بلاک ها رو Skip کنه بدون کاهش در Performance خودش.

در دوران پایان عمر یک SSD به دلیل Wear & Tear این بد بلاک ها کم کم ظاهر میشن و تعدادشون کم کم زیاد میشه تا اینکه دیگه خراب بشه و غیر قابل استفاده.

لینک به دیدگاه

دوست خوبم آقا محمد حاجتی؛

عزیز دل، SSD ضد ضربه است. البته نه اینکه با چکش بکوبی روش ولی با ضربه خوردن اونطور که هارد آسیب میبینه، SSD اصلا" هیچ چیزیش نمیشه. که از برتری های SSD به حساب میاد برای همین در لپ تاپ بسیار Recommend شده.

شما درست میفرمایید خیلی کم پیش میاد که بد سکتور بگیره. اگر فنی هم بخوایم قضاوت کنیم، سکتور هم نداره، بلوک اطلاعات داره، در حقیقت Bad Block میگیره و به این معنا که در اون بلوک دیگر امکان ذخیره ی اطلاعات وجود نداره و لایه های ایجاد اطلاعات از بین رفته اند. خوشبختانه اگر چنین چیزی بوجود بیاد SSD به خوبی میتونه بد بلاک ها رو Skip کنه بدون کاهش در Performance خودش.

در دوران پایان عمر یک SSD به دلیل Wear & Tear این بد بلاک ها کم کم ظاهر میشن و تعدادشون کم کم زیاد میشه تا اینکه دیگه خراب بشه و غیر قابل استفاده.

به به...

مرسی آقا آرمین از اطلاعات مفیدتون...

از اول چون اطلاعاتی در مورد آسیب ددن ذخیره ساز اس اس دی نداشتم ادعایی نداشتم و نکردم.

بازم از این که ما رو از اطلاعاتتون بهره مند میکنید تشکر میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم عطا جان؛ ما هرچی یاد گرفتیم از اساتید لیون بوده.

راستی فکر کنم اسم دوستمون آقا محمد رمضانی هستش. :) چون از نزدیک ایشون رو زیارت کردم و با هم معامله داشتیم یادم مونده.

اصلاح شد ارمین جان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

با سپاس فراوان از همه دوستان گرامی

الان ویندوز هم عوض کردم و 7 ریختم و دوباره تست سکتور رو زدم هیچی نشون نداد

در مورد اسم هم من هم مثل بعضی دوستان 2 تا نام دارم یکی اصلی و یکی اونی که باهاش صدام میکنن . آقا عطا گرامی نام دوم رو گفتن (مجید)

برای صحبت پایانی، از تمامی دوستانی که من رو راهنمایی کردن بسیار سپاسگزارم

امیدوارم این اطلاعات که گفته شد روزی بدرد کسی دیگه هم بخوره

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

با سپاس فراوان از همه دوستان گرامی

الان ویندوز هم عوض کردم و 7 ریختم و دوباره تست سکتور رو زدم هیچی نشون نداد

در مورد اسم هم من هم مثل بعضی دوستان 2 تا نام دارم یکی اصلی و یکی اونی که باهاش صدام میکنن . آقا عطا گرامی نام دوم رو گفتن (مجید)

برای صحبت پایانی، از تمامی دوستانی که من رو راهنمایی کردن بسیار سپاسگزارم

امیدوارم این اطلاعات که گفته شد روزی بدرد کسی دیگه هم بخوره

سلام

بازم خوشحالم مشکلتون حل شده و عذرخواهی میکنم که اسم زیباتونو اشتباهی گفتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...