رفتن به مطلب

سوال درباره کیس x7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

من به تازگی یه کیس x7  ورژن 2گرفتم فکر میکنم یه جای کار میلنگه!! دوتا فن نارنجی توربو کوگار یکی روی در کیس یکی هم خروجی پشت کیس نصب هست led نارنجی دارن چهار تا فن دیگه هم مدل عادی کوگار هستن .وقتی که میخوام دور فن رو حالا چه از فن ها ی گروه a و چه از فن های گروه b زیاد کنم  بعضی مواقع یکدفه دور فن  نارنجی که داره زیاد میشه کم میشه تا بایسته. عجیبه ولی اگر اروم اروم یا مرحله مرحله زیاد کنم مثلا یکم زیاد کنم بزارم چراغ ولوم ابی بشه دور ثابت بشه بعد دوباره یکم زیاد کنم تا برسه به اخرین حد اون مشکل پیش نمیاد.

وقتی که اونجور میشه کم میشه دورش باید برگردونی ولوم رو رو کمترین حالت صبر کنی تا عادی بشه بعد دوباره برا زیاد کردن اقدام کنی.

فن ها درست نصب شدن سه تا ورودی به گروه a یعنی  دو تای جلوی کیس و روی در کیس به کانکتورa ,و دو تای سقف کیس و پشت کیس هم به کانکتور 'b.

اصلا نمیشه دور فن ها رو چه گروه a و چه گروه b تند تند زیاد کرد  چون اگر تند سریع ولوم رو تاب بدم حتما وسط راه یه دفعه نور فن نارنجی کم میشه و دورش هم کم میشه باید اروم اروم زیاد کنم ولوم رو اروم تاب بدم تا فن خودش رو adjust  کنه.جالبه با در کیس باز امتحان کردم همه فن ها رو کشیدم فقط  فن های نارنجی رو یکی کی وصل کردم  درب کیس هم باز بود نه اون که روی دره مشکلی داشت نه اون که پشت کیسه چون اگر ولوم کیس مشکل داشت باید همیشه خراب باشه ولی میشد سریع دور فن رو زیاد و کم کرد خیلی راحت به اخرین دور می رسیدنو بر میگشتن. ولی همه 6 تا که وصل هستن دو تاگروه سه تایی و درب کیس بسته اون دوتا نارنجی ها اینجور میشن.نمیدونم حالا جریان چیه .

با گرین هم تماس گرفتم ایمیل فرستادم آقای عمرانی  بودن فکر کنم واحد تعمیرات اینجور جواب دادن:

""خیر، مشکلی نیست. چرخش سریع ولوم موجب کاهش سریع تر ولتاژ و شبیه به شوک ناگهانی است که منجر به کاهش سریع تر ولتاژ ورودی به پایین تر از دامنه ولتاژ کاری فن خواهد شد. این موضوع بیشتر به تغییر شرایط فنی فن های جدید مربوط می شود که دامنه کاری اشان محدود تر از فن های قبلی است. علت آن هم استفاده از چراغ های نورانی بر روی آن هاست و اگر دامنه را محدود تر نمی کردند، احتمال آسیب چراغ های LED وجود داشت""

ایشون اینجور گفته ولی من که نمیتونم هر دفعه میخوام یه دور فن کم و زیاد کنم چند دقیقه منتظر این فن ها باشم هی  کم وزیاد کنم تا برسن به حداکثر تازه بعضی مواقع میاستن   دوتا نارنجی ها والبته نه با هم چون هر کدوم سیستم جدا و کانکتوره جدا داره. نمیدوم   این مشکل یا نه ؟چون میشه ولوم رواروم کم و زیاد کرد . چون کسایی که کیس x7 دارن میدونن چی میگم  ولوم چرخش فن یه حالت  چرخش دندانه دارداره یعنی وقتی داری تاب میدی  متوجه میشه انگار یه چرخ دنده است که داره مرحله مرحله یا  جهت عقربه ساعت یا خلاف جهت تاب میخوره.  با اروم تاب دادن و زیاد کردن فن هیچ  مشکلی پیش نمیاد.

ولی به نظرم یه جای کار میلنگه یعنی  شرکت کوگار که اینقدر برند قدیمی هستش نمیتونسته ولتاژ دو تا فن رو تنظیم کنه توی سری جدید؟ جای سوال داره !

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به نظرم دلیلی که آوردن منطقی نیست . چون وقتی ولوم کیس رو زیاد میکنی مقاومت مسیر فن ها کمتر میشه و جریان بیشتری از فن ها میگذره و متعاقبا سرعت فن ها باید بیشتر شه (اگر هم ولتاژ کاری ال ای دی ها پایین تر از موتور فن باشه با یه مقاومت کوچیک در مسیر ال ای دی ها حل میشه و قطعا این مقاومت رو تو فن کار میزارن). یه مدار کاملا سادست و چیز خاصی نداره. پس به احتمال زیاد مدار پنل بالای کیس مشکل داره ...

اگه درست نشد و نمیخواستید ببیرید گارانتی فن خروجی پشت کیس رو به مادربرد وصل کنید و بقیه رو به کیس . به احتمال زیاد حل بشه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من سعی میکنم ببینم میتونم یک تیکه فیلم بزارم از عملکرد سیستم تا بفهمید دقیقا چطوره. هرچند فن ها روی کمترین حالت  هم کاملا سیستم رو خنک نگه میدارن تازه بدون اینکه از کولینگ خاصی برای cpu استفاده کنم با فن رفرنس هم دما خیلی بالا نمیره البته الان  ما از ایر کاندیشن استفاده میکنیم ولی ماه دیگه نه.البته کلا سیستم داغی نیست من اصلا مشکل حرارت نداشتم .فقط وقتی میخوام بازی های سنگین  رو اجرا کنم دور فن ها رو زیاد میکنم که حرارت دفع بشه ولی در حالت عادی همش روی کمترین حالت ممکن هستن چون توی حالت idle دمای cpu و گرافیک ها دور ور 25 تا 35 میگرده که کاملا عادیه و دمای نزدیک به محیطه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن پشت کیس 3 پین هستش pwm رو از طریق ولوم کیس انجام  میشه ولی مین من asus hero هستش به غیر از  کانکتور برق cpu چهار تا کانکتور برق جا های مختلف داره ولی اونا چهار پین هستن  ولی فکر کنم مشکلی نداشته باشه  فن سه پین به چهارپین چون سه پین میتونه دور فن رو نشون بده ولی چهار پین برای pwm ساپورته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه هم فن پشت رو بست کف کیس ( چون x7 هفت عدد فن میخوره) و یک فن چهار پین pwm ساپورت برای |شت گرفت فن بزرگتر 140m مثلا. از فن های deepcool یا ترمالرایت  یا مدل های خوبی که دردسترس هست

لینک به دیدگاه

من ورژن 1 کیسو دارم و همه pwm هستن و میشه به مادربرد وصل کرد. وقتی دور فن به مادربرد برسه پس مادربرد میتونه کنترلشون کنه (با تغییر جریان) و نیازی به خرید فن چدید نیست. شما امتحان کن ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره فن رو دیشب که گفتید به مین وصل کردم بقیه درست شدن عادی کار میکنن اون هم که به مین وصه خود مین کنترلش میکنه ممنون یادم رفته بود میتونم به مین هم وصل کنم نه خودشون کنترل داشتن به اون ایده فکر نمیکردم.ممنون ولی نمیدونم چرا اینجوره ؟

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...