رفتن به مطلب

windows 8 یا windows 7 ؟

silvermn
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

توی چند تا فروم دیگه هم که گشت و گذار کردم، دیدم که بیشتر با ویندوز 7 کار میکنن

تنها افرادی که میخوان بوت سیستم بره بالا 8 نصب میکنن!

خوب چه کاریه؟ وقتی هنوز کامل استیبل نشده، 100 بار باید هر ماه هی ویندوز عوض کنیم که!

یه بار 7 نصب میکنیم، تا نسخه کامل و استیبل 8 بیاد!

لینک به دیدگاه

برای بازی تا حدودی وضعیت ویندوز 8 بهتر هست. لینک پایین فریم ریت بازی ها رو به تفکیک ویتدوز مشخص کرده: حتما قسمت AND FINALLY CONCLUSIONS  رو هم بخونید.

http://www.game-debate.com/blog/?b_id=4853&author=WorryBear

همچنین پرفرمنس و زمان بازگشایی ویندوزو نرم افزار های دیگه مایکروسافت در ویندوز 8 و 7 مقایسه شده:

http://usabilitygeek.com/windows-8-vs-windows-7-speed-and-performance-testing/

ویرایش شده توسط ParadaimiX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به صورت کلی ویندوز7 بهتره.امکانات شخصی سازی بیشتر و کاربرپسند تره.ولی سرعت ویندوز8 رو بهتر میدونم مخصوصاً در اجرای بازی ها.اما این مترو خیلی تو مخه. ویندوز 8.1 هم که طبق آخرین خبرها 18 اکتبر ورژن نهاییش میاد و فعلاً آزمایشی هست

----------

راستی برای نصب ویندوز7 بهتر نیست از خود مایکروسافت دانلود کنیم؟ بیشتر ویندوزهایی که دیدم سایت های دیگه مخصوصاً سایتهای فارسی زبان برای دانلود و نصب قرار میدهند,دستکاری شده.برای نصب ویندوز7 اصل :دی از لینک زیر میشه استفاده کرد؟ و بعداً برای فعالسازیش به مشکل برنمیخوریم؟

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5842

لینک به دیدگاه

در ضمن ویندوز 8 بیشتر برای دستگاه هایی که لمسی باشه ساخته شده چونکه چند سالی هست که سایر سیستم عامل ها (اعم از آندروید و IOS و...) توی این راه قدم گذاشتن و با اقبال خوبی روبرو بودن.

و ویندوز 7 هم بیشتر کارکرد سنتی خودش رو داره.برای کسایی که بیشتر با صفحه کلید و ماوس راحتن

اینم نظر بنده حقیر

سلام دوست عزیز
منم کاملا با این گفته شما موافقم طراحی این ویندوز بگونه ای هست که بیشتر برای صفحه نمایش لمسی طراحی شده و برای ما که سال هاست با با کیبورد موس کار کردیم یکمی مشکل بنظر میاد

خودم شخصا همیشه دنبال جدیدترین ورژن ها بودم چه سیستم عامل چه انواع نرم افزارهای جدید

و ورژن های جدید در این راه هم تا حالا منو رو سیاه نکردن

به دوستان توصیه می کنم از تجربه کردن نترسن و تکنولوژی های جدیدتر رو با نگاه و دید وسیع ببینن

من هم ویندوز 8 و هم 8.1 رو نصب و تست کردم اما هیچ طوری نتونستم با خودم کنار بیام که بیش از یک روز  ازش استفاده کنم مخصوصا با این رابط کاربریش مترو  (ایکون های درشت و رنگارنگ , حذف قابلیتAero Glassو... )

ایراد ها و باگ هاش با نرم افزار ها و گیم ها به کنار که به مرور حل میشه اما از یک سری پیشرفت نامحسوس که بگذریم به نظر من ویندوز 8.1 همون ویندوز 7هست+ تنها نکته مثبتی که در این ویندوزچشمگیر بود سرعت Boot and shutdownهست

دیر یا زود همه ما به سمت سخت افزار و سیستم عامل های جدیتر کوچ میکنیم اما همینطور که دوستان گفتند این موضوع زمان میبره :)

راستی برای نصب ویندوز7 بهتر نیست از خود مایکروسافت دانلود کنیم؟ بیشتر ویندوزهایی که دیدم سایت های دیگه مخصوصاً سایتهای فارسی زبان برای دانلود و نصب قرار میدهند,دستکاری شده.برای نصب ویندوز7 اصل :دی از لینک زیر میشه استفاده کرد؟ و بعداً برای فعالسازیش به مشکل برنمیخوریم؟

http://www.microsoft...ls.aspx?id=5842

سلام mm65 عزیز

بنده هم آپدیت May2013 رو ازسایت مایکروسافت دانلود و بدون هیچ مشکلی با ویندوز لودر اکتیوش کردم فکر نکنم شما هم به مشکل بر بخورید ;)

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام mm65 عزیز

بنده هم آپدیت May2013 رو ازسایت مایکروسافت دانلود و بدون هیچ مشکلی با ویندوز لودر اکتیوش کردم فکر نکنم شما هم به مشکل بر بخورید ;)

سلام @};-

فقط گزینه اول را دانلود کردید یا تمام گزینه ها رو دانلود کردید؟

post-11166-0-90930100-1380395700_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام @};-

فقط گزینه اول را دانلود کردید یا تمام گزینه ها رو دانلود کردید؟

attachicon.gifUntitled.png

اگر میخواهید ویندوز فعلیتون آپدیت کنید دانلود گزینه 1  شامل سرویس پک و تمام آپدیت ها هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتر نبود یه نظر سنجی هم راه مینداختین بالایه تایپیک 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ^_^

من نمی دونم دوستان با مترو مشکل دارن حالا یا خوششون نمیاد یا بلد نیستن چرا به ویندوز 8 گیر میدن ؟؟؟ واقعا هم اگه باهاش مشکل دارن این یکچیز اضافی هست خب باهاش کار نکنید فکر نکنم اونایی که 7 کار کردن تو دسکتاپ بمشکل بر بخورن چون همونی هست که تو 7 بوده...

بازم میگم من بشخصه 8 رو از اون اوایل دارم هنوزم یک بار هم عوض نکردم دوباره بریزم(بجان خودم)، اینهمه وقته داره مثل ساعت کار میکنه یک عالمه بازی هم انجام دادم باهاش خیلی هاش رو پاک کردم اما اونهایی که بیشتر بازی می کنم رو هنوز دارم(عکس)... با این سیستم متوسط هم دارم کار می کنم خیلی هم عالی هست و راضیم... نمی دونم چیکار می کنن بعضیها کشتی میگیرن با ویندوز، این رفیق خودم رو 4بار تا حالا ویندوز عوض کرده روشم نمیشه ولی از قیافش معلومه می خواد بگه 7 بریز راحت ترم من بروی خودم نمیارم البته خداییش 7 هم ندارم که براش بریزم هر چی ازم بخواد کسی جدیدترین ورژن رو فقط موجود دارم بقیه رو دور میریزم یا پاک میکنم... :D

.................

حالا یک سوال دوستان این 8ی که دارم رو نمیشه یجوری آپدیت کرد به 8.1 که دیگه مشکل فعال کردن نداشته باشم و در ضمن از این راضیم حال ندارم ویندوز عوض کنم... :D

یعنی اینکه می خوام بدونم  8.1 یه ویندوز جدا از 8 هست و باید جداگانه نصب کرد یا نه برای 8 دارها یه آپدیت حساب میشه و براشون جدا میاد تو آپدیتهای ویندوز، دوستان اگه اطلاعات و توضیحات دقیقی در این مورد دارند بگن یا ادرس بدهند ممنون میشم!

UNFORGIVEN جان شما راهکاری پیدا نکردی ؟؟؟ هنوز ویندوزم همون قبلیس که اون دفعه روش فعال کردن با ویندوز مدیا سنتر رو گفتید... ممنون

...............

post-2742-0-95694300-1380435325_thumb.png

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

محمد جان بدون شک ویندوز se7en بهتره .

لینک به دیدگاه

بهتر نبود یه نظر سنجی هم راه مینداختین بالایه تایپیک 

درود 

والا فکر نمیکردم که اینقدر دوستان لطف نشون بدن و توی تاپیک شرکت کنن!

از همینجا مخلص همه دوستان هستم، و دستشون رو میبوسم! :wub: :)

لینک به دیدگاه

سلام

محمد جان بدون شک ویندوز se7en بهتره .

درود فراوان به عطا جان گل

منم فکر کنم همین استفاده از 7 بهترین گزینه باشه!

شاید بعدها استفاده از 8 توصیه بشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود فراوان به عطا جان گل

منم فکر کنم همین استفاده از 7 بهترین گزینه باشه!

شاید بعدها استفاده از 8 توصیه بشه!

عرض احترام / بله کاملا درسته تا زمانی که پایدارتر و مشکلاتش به حداقل برسه جایز نیست که رو سیستم نصب بشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا یک سوال دوستان این 8ی که دارم رو نمیشه یجوری آپدیت کرد به 8.1 که دیگه مشکل فعال کردن نداشته باشم و در ضمن از این راضیم حال ندارم ویندوز عوض کنم... :D

یعنی اینکه می خوام بدونم  8.1 یه ویندوز جدا از 8 هست و باید جداگانه نصب کرد یا نه برای 8 دارها یه آپدیت حساب میشه و براشون جدا میاد تو آپدیتهای ویندوز، دوستان اگه اطلاعات و توضیحات دقیقی در این مورد دارند بگن یا ادرس بدهند ممنون میشم!

...............

attachicon.gifUntitled.png

اگر 8 رو به صورت قانونی خریداری کرده باشید میشه به 8.1 آپدیت کرد. در غیر اینصورت از روشی که در لینک زیر قرار داده شده استفاده کنید و 8 رو به 8.1 آپگرید کنید

http://forum.soft98.ir/25925-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-upgrade-%D8%A7%D8%B2windows-8-pro.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط xp  :D

منم ویندوز 7 استفاده میکنم 

یک سری ویندوز 8 نصب کردم با بعضی از برنامه های کاریم به مشکل خوردم  

کلا با 7 راحتترم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

UNFORGIVEN جان شما راهکاری پیدا نکردی ؟؟؟ هنوز ویندوزم همون قبلیس که اون دفعه روش فعال کردن با ویندوز مدیا سنتر رو گفتید... ممنون

اون سوراخ :D رو مایکروسافت پچ کرد . البته کلیدی که تو فایل token و دیتا بوده کلید retail بود و قاعدتا باید بشه 8.1 WMC رو باهاش اکتیو کرد فقط باید 8.1 رو به WMC تبدیل کرد و با اون لایسنس بک آپ منیجر یا دستی یک کپی از اون فایل ها رو تو مسیر خودش تو 8.1 جایگزین کرد . من تست نکردم یعنی کلید وین 8 من اصلی بود . راحت ترین روش فعلا همون روش Skype هست .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم  یه کم راجب به نظرتون توضیح بدین

قضیه شده مثل ویندوز xp که دو سال پیش کسی حاظر نبود بزاره کنار 7 نصب کنه

ویندوز 8 خیلی سبکه و زود بوت میشه(سیستم من زیر 10 ثانیه بوت میشه) سازگاریش با قطعات جدید بهتره و کلی امکانات دیگه............................................................

خیلی از دوستان فقط با ظاهر ویندوز 8 مشکل دارن 

البته اگه یه کم وقت و سلیقه به خرج بدن استایل ویندوزشون از وین 7 بهتر میشه:

3c3a930304623c151.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...