رفتن به مطلب

تایمینگ رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

یه چند تا سوال داشتم

اول اینکه، من 2تا رم مختلف دارم، با مشخصاتی که لینکش رو میزارم، میخواستم ببینم روی سیستم استفاده کنم مشکل پیش نمیاد؟

Gskill Ares

Corsair Vengeance

دوم اینکه، توی برنامه CPU-Z قسمت SPD حالتهای استیبل واسه تایمینگ ارائه شده؟؟ یا باید ازمون خطا کنیم؟

از کجا بفهمیم که تایمینگ که ست کردیم روی رم، استیبل هستش؟

لینک به دیدگاه

در بیشتر موارد مشکلی پیش نمیاد.

بفرمایید که مادربرد و پردازنده تون چیه !!!

یکی از رم ها که لینک دادید فرکانس 1600 و دیگری 2133 هستش. از اونجایی که بیشتر ونجنس های کورسیر خوب اور نمی شن شما بایستی با هر دو ماژول رو 1600 یا 1866 (اگر ونجنس اور بشه) کار کنید تا بیشترین حالت پایداری رو داشته باشید ...

تایمینگ هایی رو هم که ست می کنید می تونید توی سربرگ Memory توی برنامه CPU-Z ببینید. و بایستی به صورت آزمون و خطا جلو برید.

پیشنهاد من: رم ها رو تک تک بگذارید روی سیستم. اول ونجنس 1600 رو بگذارید، فرکانس رو ببرید روی 1866 و بعد تایمینگ ها رو گشاد بگذارید، ببینید اگر بوت کرد، شروع به تنگ تر کردن تایمینگ ها بکنید. بعد از این که به پایدارترین حالت رسیدید رم ARES رو بگذارید و ببینید که با همون تایمینگ و فرکانس و ولتاژ پایدار هست یا خیر. برای تست پایداری از نرم افزار SuperPi و تست 32m استفاده کنید. معمولاً 4 تا 5 لوپ رو که پشت سر بگذاره یعنی استیبل هست.

@};-

لینک به دیدگاه

در بیشتر موارد مشکلی پیش نمیاد.

بفرمایید که مادربرد و پردازنده تون چیه !!!

یکی از رم ها که لینک دادید فرکانس 1600 و دیگری 2133 هستش. از اونجایی که بیشتر ونجنس های کورسیر خوب اور نمی شن شما بایستی با هر دو ماژول رو 1600 یا 1866 (اگر ونجنس اور بشه) کار کنید تا بیشترین حالت پایداری رو داشته باشید ...

تایمینگ هایی رو هم که ست می کنید می تونید توی سربرگ Memory توی برنامه CPU-Z ببینید. و بایستی به صورت آزمون و خطا جلو برید.

پیشنهاد من: رم ها رو تک تک بگذارید روی سیستم. اول ونجنس 1600 رو بگذارید، فرکانس رو ببرید روی 1866 و بعد تایمینگ ها رو گشاد بگذارید، ببینید اگر بوت کرد، شروع به تنگ تر کردن تایمینگ ها بکنید. بعد از این که به پایدارترین حالت رسیدید رم ARES رو بگذارید و ببینید که با همون تایمینگ و فرکانس و ولتاژ پایدار هست یا خیر. برای تست پایداری از نرم افزار SuperPi و تست 32m استفاده کنید. معمولاً 4 تا 5 لوپ رو که پشت سر بگذاره یعنی استیبل هست.

@};-

اول مرسی از پاسخ کاملتون

پردازنده من 4770K هستش، مادربورد هم Maximus Vi Hero

چقدر سخت شد :D

اینجا 2 تا سوال مطرح میشه!

اولی اینکه، به صورت دوال نزارم رم هارو؟ تک تک؟

و اینکه تایمینگ رو گشاد بزارم یعنی چه؟؟ :D

:wub: @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...