رفتن به مطلب

سوال در مورد رم kingstone 2*4gig hyperx blu و cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

مادربورد asus h87m-e و پردازنده core i5 4570 هست

و دوتا رم kingstone 4gig hyperx blu 1600 روی اسلاتهای اول و سوم گذاشتم که به نطر میاد باید 1600 باشه ولی 800 نشون داده میشه یا من اشتباه میکنم

عکس از دو نرم افزار AIDA و cpuz هم میذارم لطفا نظر بدید همه چی درست هست؟ و لطفا در مورد عکس دوم هم که مربوط به cpu هست نظر بدید که آیا همه چی از جمله ولتاژ و فرکانس درسته؟ چون نمیدونم چرا توی نرم افزار AIDA نوشته 3400 MHZ ؟ و تغییر مدام ولتاژ cpu مشکلی نداره؟

انشاءالله سربلند باشید

06754393572736428290.png

-----------------------------------

-----------------------------------

17887275633313246788.png

ویرایش شده توسط hamid3pnn
لینک به دیدگاه

سلام اول اینکه عکسها رو یک جای دیگه آپ کنید یا بهتره تو سرور خو انجمن آپ کنید .نه مشکلی نیست درسته فرکانس اسمی ضرب در 2 میشه گفته میشه. رو بعضی از رمها هم فرکانس ضرب 8 هست که رو بعضی از رمهای 1600 بجای فرکانس نوشته 12800.

این عکس cpuz  2133 هست 

post-10600-0-85459500-1380431281_thumb.png

ویرایش شده توسط HUAWEI
لینک به دیدگاه

شما در قسمت جنرال سیستم یه نگاه بکنید ببینید آیا هر دو رم رو شناسایی کرده؟

یعنی الان 8 گیگ رم دارید یا 4

یه بار CPU  رو باز کنید و ببینید آیا پایه های CPU کج نشده باشه

چون این در نوع سیستم ها کنترلر های رم روی پایه CPU هست و اگر پایه ها کج شده باشند رم ها رو درست شناسایی نمی کنه

این موردی که عرض کردم رو حتما چک کنید

لینک به دیدگاه

شما در قسمت جنرال سیستم یه نگاه بکنید ببینید آیا هر دو رم رو شناسایی کرده؟

یعنی الان 8 گیگ رم دارید یا 4

یه بار CPU  رو باز کنید و ببینید آیا پایه های CPU کج نشده باشه

چون این در نوع سیستم ها کنترلر های رم روی پایه CPU هست و اگر پایه ها کج شده باشند رم ها رو درست شناسایی نمی کنه

این موردی که عرض کردم رو حتما چک کنید

برادر سيستم ايشون به نظر اصلا" مشكلى نداره، رمهاى 1600 بايد در نرم افزار CPUz فركانس 800 رو نشون بده و بايد به دليل Intel-Speed Step‌ ولتا‍ژ و فركانس (3.2 تا 3.6) تمام مدت بر اساس لود سيستم بالا و پايين بشن.

براى چى راهنمايى غلط ميكنيد؟

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون این عکس قسمت memory هست و روی آپلودسنتر کلیک میکنم میره توی انجمن

و توی بایوس یه قسمت XPM هست که الان غیرفعاله اون رو فعال کنم بهتره یا همینطور auto بمونه ؟

28821213738508331174.png

لینک به دیدگاه

حتما" بايد XMP‌رو فعال كنيد. چون نه تنها فركانس، بلكه تايمينگ رم هم از اين طريق اصلاح ميشه.

لینک به دیدگاه

ممنون پس برم از بایوس فقط xpm رو enable؟ فقط چرا پیش فرض فعال نیست؟ و من شنیدم با اینکار cpu هم اورکلاک میشه ولی نمیخوام اینطور بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر پردازنده اورکلاک نمیشه و با فعال کردن XMP فقط رم به تایم ها و فرکانس پیش فرضی براش تنظیم شده کار میکنه.

لینک به دیدگاه

عدد 800 که نشون داده میشه ضربدر 2 میشه؟ و الان تایمینگ رو 11-11-11 -28 نشون میده درحالی که باید 9-9-9-27 باشه
فکر کنم در حالت auto کمتر از مقدار اصلی خود رم کار میکنه و وقتی xpm رو فعال کردم لازم هست کار دیگه ای کنم یا فقط enable رو بزنم؟
انشاءالله سربلند باشید

لینک به دیدگاه

عدد 800 که نشون داده میشه ضربدر 2 میشه؟ و الان تایمینگ رو 11-11-11 -28 نشون میده درحالی که باید 9-9-9-27 باشه

فکر کنم در حالت auto کمتر از مقدار اصلی خود رم کار میکنه و وقتی xpm رو فعال کردم لازم هست کار دیگه ای کنم یا فقط enable رو بزنم؟

انشاءالله سربلند باشید

حمید جان،

یک بر دیگه میگم باید XMP رو فعال کنی تا تایمینگ و فرکانس درست تنظیم بشه!

شما XMP رو که فعال کنی  گزینه ی Profile زیرش روشن میشه که احتمالا" یک یا دو تا پروفال در آن هست، ببین کدومش فرکانس 1600 و تایمینگ 9 داره، اونو انتخاب کن و F10 رو بزن بیا بیرون.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی شما عزیز

همین کار رو میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...