رفتن به مطلب

Help Me پایه ی سی پی یو

ShayanC1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان امروز اومدم سیستم جدیدی که از لیون خریدم اسمبل کنم سی پی یو از دستم افتاد و پایه هاش کج شد...همه رو درست کردم اما یکیش در اومد ...یعنی اون گردی ای که پایه ازش دراومد سرجاشه فقط پایه از ریشه کنده شد..... فقط میخوام بدونم از کجا بفهمم اون پایه بی مصرف بود یا کارایی داشت و اینکه قابل ترمیم هس...خدایی خیلی بدشانسم...اخه کیسمم پایه هاش شکست :D

لینک به دیدگاه

نگران نباشید.پردازنده AMD هست حتما!؟

دوستان تعمیرکار فکر می کنم بتونن مشکل شما رو حل کنند.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان امروز اومدم سیستم جدیدی که از لیون خریدم اسمبل کنم سی پی یو از دستم افتاد و پایه هاش کج شد...همه رو درست کردم اما یکیش در اومد ...یعنی اون گردی ای که پایه ازش دراومد سرجاشه فقط پایه از ریشه کنده شد..... فقط میخوام بدونم از کجا بفهمم اون پایه بی مصرف بود یا کارایی داشت و اینکه قابل ترمیم هس...خدایی خیلی بدشانسم...اخه کیسمم پایه هاش شکست :D

دوست عزیز شما بد شانس نیستی ..خیلی بی احتیاطی :D

پایه سی پی یو که بی مصرف نمی شه حتما یه استفاده داشته

یه عکس می تونید بزارید (فقط داری عکس میگیری مواظب دوربین عکاسی  باش )

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

نگران نباشید.پردازنده AMD هست حتما!؟

دوستان تعمیرکار فکر می کنم بتونن مشکل شما رو حل کنند.

بله amd هس

دوست عزیز شما بد شانس نیستی ..خیلی بی احتیاطی :D

پایه سی پی یو که بی مصرف نمی شه حتما یه استفاده داشته

یه عکس می تونید بزارید (فقط داری عکس میگیری مواظب دوربین عکاسی  باش )

:D

اینم از عکس.. :D

شانسه بخداااا :D

http://axgig.com/images/65960785727325701037.jpg

http://axgig.com/images/51691433347879681579.jpg

اینم حرارتیه که نمایه بهتری داره...

http://axgig.com/images/75384825819695915533.jpg

ولی من بدشانسم :d

لینک به دیدگاه

میتونم مدل دوربینتونو بدونم؟:دی

پ ن:دوست عزیز عکس واظح تر بزارید تا بشه دقیق تر بررسی کرد.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

میتونم مدل دوربینتونو بدونم؟:دی

پ ن:دوست عزیز عکس واظح تر بزارید تا بشه دقیق تر بررسی کرد.

داداش خو دوربین از این بهتر ندارم...از یه پسر تک و تنها و دانشجو چه انتظاری داری؟ :D

امرو رفتم دادم پایشو بزنن اما نمیدونم سالمه یا نه ؟ :(

FX 8350 سالم میخوام :( :Praying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداشم مشکلی نداره پایه رو بزار سرجاش :D
منم ای مشکل برام پیش اومد ولی فشار دادم سرجاش وایساد مشکلی هم پیش نیومد البته اون Athlon بود :D

لینک به دیدگاه

داداشم مشکلی نداره پایه رو بزار سرجاش :D

منم ای مشکل برام پیش اومد ولی فشار دادم سرجاش وایساد مشکلی هم پیش نیومد البته اون Athlon بود :D

منم با athlon که داشتم باز هم همین مشکل پیش اومده بود اما اوکیش کردم...کلا پایه ی سی پی یو با من حال نمیکنه :D 8-X

این یکیم که پایش در اومد گم شد...لامصب با میکروسکوپ نمیشه دیدش :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود دوست عزیز ,

بله امکان کار کردن یدون اون پایه وجود داره , چون تعداد زیادی از پایه ها برای تغذیه پردازنده استفاده میشوند که دلیل زیاد بودن اونا شدت جریان مصرفی بالای پردازنده هستش که برای عبور به سطح مقطع بالایی نیاز داره .

به تصویر دقت فرمائید :

16574898195659461572.png

تصویر بالا نقش پایه های در پردازنده Core i7 920 اینتل رو نشون میده , همونطور که مشاهده میکنید تعداد بالایی از پایه ها مربوط به تغذیه میشه که در درون پردازنده هر گروه به هم متصل هستند و لایه یک دستی رو تشکلیل میدهند . بنابراین اگه یکی از این پایه ها کنده باشه یا درست به سوکت متصل نشه به دلیل اینکه پایه های دیگر متصل اند مشکلی را به وجود نخواهد اورد .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ,

بله امکان کار کردن یدون اون پایه وجود داره , چون تعداد زیادی از پایه ها برای تغذیه پردازنده استفاده میشوند که دلیل زیاد بودن اونا شدت جریان مصرفی بالای پردازنده هستش که برای عبور به سطح مقطع بالایی نیاز داره .

به تصویر دقت فرمائید :

16574898195659461572.png

تصویر بالا نقش پایه های در پردازنده Core i7 920 اینتل رو نشون میده , همونطور که مشاهده میکنید تعداد بالایی از پایه ها مربوط به تغذیه میشه که در درون پردازنده هر گروه به هم متصل هستند و لایه یک دستی رو تشکلیل میدهند . بنابراین اگه یکی از این پایه ها کنده باشه یا درست به سوکت متصل نشه به دلیل اینکه پایه های دیگر متصل اند مشکلی را به وجود نخواهد اورد .

اقا محمد عزیز من الان دادم پایه رو بزنن سرجاش ...احتمال داره پایشو بزنن سی پی یو مشکل پیدا کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا محمد عزیز من الان دادم پایه رو بزنن سرجاش ...احتمال داره پایشو بزنن سی پی یو مشکل پیدا کنه؟

شایان جان بستگی داره پایه چطور کنده شده باشه و از کدوم بخش باشه اما در مجموع جایگزاری پین های AMD اکثر مواقع مشکلی نداره , یادمه یکی از دوستان پردازنده رو برعکس گذاشته بود و با مشت زده بود بره داخل سوکت که یه چندتا از پایه ها رو ترکونده بود که داد واسش تعمیرش کردند .

لینک به دیدگاه

شایان جان بستگی داره پایه چطور کنده شده باشه و از کدوم بخش باشه اما در مجموع جایگزاری پین های AMD اکثر مواقع مشکلی نداره , یادمه یکی از دوستان پردازنده رو برعکس گذاشته بود و با مشت زده بود بره داخل سوکت که یه چندتا از پایه ها رو ترکونده بود که داد واسش تعمیرش کردند .

:huh:

:(  8-X

لینک به دیدگاه

به هر حال امیدوارم درست شه...تو رشت هم پیش هرکی میبرم میگن ما تست نمیکنیم...عجب داستانی شده هااااااا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم با athlon که داشتم باز هم همین مشکل پیش اومده بود اما اوکیش کردم...کلا پایه ی سی پی یو با من حال نمیکنه :D 8-X

این یکیم که پایش در اومد گم شد...لامصب با میکروسکوپ نمیشه دیدش :blink:

اوه اوه پس گمش کردی

ببر پیشه ی تعمیر کار ماهر "ماهر" تا از یه پردازنده سوخته ی دیگه برات در بیاره بندازه فقط حواست باشه پایه های دیگه هم که خم شدن موقع گذاشتن رو مادربرد بیشتر خم نشن

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

اوه اوه پس گمش کردی

ببر پیشه ی تعمیر کار ماهر "ماهر" تا از یه پردازنده سوخته ی دیگه برات در بیاره بندازه فقط حواست باشه پایه های دیگه هم که خم شدن موقع گذاشتن رو مادربرد خم نشن

اره حسین جان بردم و گفتند باید یه پایه از سی پی یو های سوخته بهش بزنیم...البته مرده فک 60   70   سالش بود...نمیدونم چطوری سرش میشد....چشم حواسم هس :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره حسین جان بردم و گفتند باید یه پایه از سی پی یو های سوخته بهش بزنیم...البته مرده فک 60   70   سالش بود...نمیدونم چطوری سرش میشد....چشم حواسم هس :wub:

:D خب دیگه پس تو کارش خبره ـس ;)

اینکه میگم حواست باشه اخه یکی از دوستای من بنده خدا مادربرد خرید AM3 بود بعد رفت ی پدازنده خرید Phenom 9550 بود فک کنم خلاصه ب زور فشار داده بود رو مادربرد پایه های پردازنده دار فانی رو وداع گفتن

ولی بازم تعمیر شد و کل پایه ها عوض شدن :D الانم سالمه سالمه نگران نباش انشالله درست میشه ;)

لینک به دیدگاه

:D خب دیگه پس تو کارش خبره ـس ;)

اینکه میگم حواست باشه اخه یکی از دوستای من بنده خدا مادربرد خرید AM3 بود بعد رفت ی پدازنده خرید Phenom 9550 بود فک کنم خلاصه ب زور فشار داده بود رو مادربرد پایه های پردازنده دار فانی رو وداع گفتن

ولی بازم تعمیر شد و کل پایه ها عوض شدن :D الانم سالمه سالمه نگران نباش انشالله درست میشه ;)

راستی سوکت AM3+ به AM3 میخوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی سوکت AM3+ به AM3 میخوره؟

نه داداشم 

AM3 به AM2+ میخوره 

9550 هم AM2 هستش این رفیقمون رو AM3 فشار داده بود :D

لینک به دیدگاه

نه داداشم 

AM3 به AM2+ میخوره 

9550 هم AM2 هستش این رفیقمون رو AM3 فشار داده بود :D

پس شانسم زیاده...حالا منتظریم تا فردا ببینیم چی میشه...از همه ی دوستان ممنونم که کمک کردن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...