رفتن به مطلب

سوال در باره خرید واتر کولر برای سی پس یو core i7 4770k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه

دوستان من یک سیستم دارم که دارای پردازنده اینتل 4770k هستش و روی اون خنک کننده deepcool gamma 200 نصب هست و دما سی پس یو هنگام کار در حالت idle شبها حدود 32-35 هست و روز ها حدود 35-40 و هنگام لود چیزی حدود 52 هستش و من احساس می کنم که گرمای زیادی داره و با در نظر گرفتن اینکه زمستون در پیشه و من گرما رو دوست دارم و اتاق رو گرم نگه میدارم میترسم با افزایش چشمگیر دمای پردازنده مواجه بشم مخصوصا هنگام رندرینگ و گیم به همین خاطر هم هست که به فکر یک واتر کولر هستم و با توجه به بودجم میتونم این دو مدل رو انتخاب کنم http://lioncomputer.ir/product/2937/ENERMAX%20ELC120%20all-in-one%20Liquid%20CPU%20Cooler/ از انرمکس و http://lioncomputer.ir/product/2731/Corsair%20H60%20Liquid%20CPU%20Cooler/ از کورسیر/کیسم هم مدل RAIDMAX RAPTOR هست الان میخواستم از چند جهت لطف کنینو منو راهنماییم کنید/

تفاوت دو واتر کولر بالا در چه حده ایا ارزش 50 تومن اختلافو داره؟ اصلا این اختلاف قیمت سر چی هست؟

دومم اینکه من اصلا از نحوه و چگونگی نصبشون اطلاعی ندارم و خیلی بابت این موضوع استرس دارم جوری که خوابو از چشا میگیره :D و از طرفی هم از تهران 700 کیلومتر دورم این مورد رو چه کنم خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه

شما از یک کولر نه چندان گرون زیر 200 ت تهیه کنید ولی اینو بدونید دمای سی پیو از داخل سی پیو است چون از خمیر غیر مرغوب درونش به کار رفته

به دفترچه راهنمایی کولر توجه کنید و اهسته مراحل را تا آخر انجام بدید و از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده کنید

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

شما از یک کولر نه چندان گرون زیر 200 ت تهیه کنید ولی اینو بدونید دمای سی پیو از داخل سی پیو است چون از خمیر غیر مرغوب درونش به کار رفته

به دفترچه راهنمایی کولر توجه کنید و اهسته مراحل را تا آخر انجام بدید و از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده کنید

ممنون دوست عزيز از راهنماييت ولي ميتونم ببرسم جرا واتر كولر رو توصيه نكردين؟

يعني ارزش بول برداختي رو نداره؟

دليلم از اجتناب براي كولر معمولي بخاطر اينه كه كولر مي جسبه به كارت كرافيك و كارت كرافيكم به اندازه كافي كرم هست ميترسم كرم تر شه.

بازم ممنون.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزيز از راهنماييت ولي ميتونم ببرسم جرا واتر كولر رو توصيه نكردين؟

يعني ارزش بول برداختي رو نداره؟

دليلم از اجتناب براي كولر معمولي بخاطر اينه كه كولر مي جسبه به كارت كرافيك و كارت كرافيكم به اندازه كافي كرم هست ميترسم كرم تر شه.

بازم ممنون.

دوست عزیزم به نسبتی که شما پول میدید کارایی نداره..

مگه این که خودتون بیفتید توی جریان کار ساخت واتر کولر دست ساز که اونم دردسر های خودش داره..

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم به نسبتی که شما پول میدید کارایی نداره..

مگه این که خودتون بیفتید توی جریان کار ساخت واتر کولر دست ساز که اونم دردسر های خودش داره..

ممنونم دوستان از راهنمايي هاتون بس لطفا بكين جه كنم تا به بهترين دماي ممكن برسم.

لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان از راهنمايي هاتون بس لطفا بكين جه كنم تا به بهترين دماي ممكن برسم.

با توجه به مشکلتون(:دی)که در پست اول فرمودید مشکل دما دارید که در واقع این دما ایده عال هست برای یه چنین سی پی یو ئی اصلا نیاز به تعویض فن و خنک کننده ندارید.

ولی برای این که خیال خودتون حداقل راحت بشه میتونید فن فریو ساخت شرکت ترمال تیک رو تهیه کنید و خیالتون از دما راحت باشه..

لینک به دیدگاه

با توجه به مشکلتون(:دی)که در پست اول فرمودید مشکل دما دارید که در واقع این دما ایده عال هست برای یه چنین سی پی یو ئی اصلا نیاز به تعویض فن و خنک کننده ندارید.

ولی برای این که خیال خودتون حداقل راحت بشه میتونید فن فریو ساخت شرکت ترمال تیک رو تهیه کنید و خیالتون از دما راحت باشه..

اقا محمد ممنونم از توجهتون واقيتش مي خوام با يك هزينه درست و حسابي و خريد يك جنس خوب هم كار و كيفيت لوازم رو حفظ كنم براي همين دنبال يك جيز خر كار هستم كنم، يه سوال ديكه هم در اين رابطه داشتم،من با توجه به اينكه كيم هم بازي ميكنم و كارهاي رندرينك هم انجام ميدم يكي از كزينه هام هم deepcool assassin بود كه اين ها هم جند مورد دارن اينا يكي جثه بزركشون هست يكي هم وزنشون كه جيزي بين 1 تا 1.2 كيلو هستن ميخواستم بدونم كه اين موارد رو برد كه وصل ميشن از لحاظ وزني جه برا سي بي يو و جه براي مادربرد مشكل ايجاد نكن؟

لینک به دیدگاه

اقا محمد ممنونم از توجهتون واقيتش مي خوام با يك هزينه درست و حسابي و خريد يك جنس خوب هم كار و كيفيت لوازم رو حفظ كنم براي همين دنبال يك جيز خر كار هستم كنم، يه سوال ديكه هم در اين رابطه داشتم،من با توجه به اينكه كيم هم بازي ميكنم و كارهاي رندرينك هم انجام ميدم يكي از كزينه هام هم deepcool assassin بود كه اين ها هم جند مورد دارن اينا يكي جثه بزركشون هست يكي هم وزنشون كه جيزي بين 1 تا 1.2 كيلو هستن ميخواستم بدونم كه اين موارد رو برد كه وصل ميشن از لحاظ وزني جه برا سي بي يو و جه براي مادربرد مشكل ايجاد نكن؟

خواهش میکنم دوست گلم وظیفه ست جواب دادن به سوالات شما..

از لحاظ کیفیت اون فنی که بهتون معرفی کردم میتونم به جد بگم 5 درجه از فن ماچو گرم تره که نسبت به جسه و وزن و قیمتش میارزه که حتی میتونم دو فن دیگه هم بهتون معرفی کنم که خودم هر جفتشونو امتحان کردم و پرفرمنس بسیار بالایی داره بر خلاف ظاهر سادشون

hyper 212

hyper tx3

از لحاظ وزن خنک کننده خوب طبیعتا فشار روی برد میاد ولی اگه قرار بود این فشار در حدی باشه که برای بردی که به سینی کیس محکم شده مضر باشه اصلا فن ها رو نمیساختن...

اگه اورکلاک نمیکنید و مشکل مالی هم ندارید همون واتر کولر کورسیری که در پست اول زدید رو تهیه کنید ولی خوب بهتون گفتم به نسبت پول پرداختی پرفرمنس دریافت نمی کنید.

پیروز باشید. @};- 

لینک به دیدگاه

اقا محمد اينجور نفرماييد وظيفه نيست اين نشون دهنده لطف و بزركي شماست من خيلي مخلصم،

اقا محمد عزيز قبل از عضويت اينجا سوابق كاريتون و تجربتون رو از تو بست هاي زيادي ديدم و حرفتون كاملا حجت و رو جشم بندست،والا زياد تمايل و اصراري روي اينكه واتر كولر باشه ندارم،و فعلا به اين زوديا قصد اور تا مدت ها رو ندارم فقط مي خوام جيز درست و حسابي تضمين كننده داشته باشم راستيتش فشار و هزينه زيادي صرف خريد اين سيستم كردم،واس همين تهويه سيستمم تو الويت قرار دادم،و فك كنم اونجور كه خوندم شما تجربه استفاده از واتر كولر رو داشته بوديد و ميخوام بدونم اكه بخوام اون حدود ها هزينه كنم كدوم يكي بازده خوبي خواهد داشت؟ابي يا كولينك راديات فن؟

لینک به دیدگاه

اقا محمد اينجور نفرماييد وظيفه نيست اين نشون دهنده لطف و بزركي شماست من خيلي مخلصم،

اقا محمد عزيز قبل از عضويت اينجا سوابق كاريتون و تجربتون رو از تو بست هاي زيادي ديدم و حرفتون كاملا حجت و رو جشم بندست،والا زياد تمايل و اصراري روي اينكه واتر كولر باشه ندارم،و فعلا به اين زوديا قصد اور تا مدت ها رو ندارم فقط مي خوام جيز درست و حسابي تضمين كننده داشته باشم راستيتش فشار و هزينه زيادي صرف خريد اين سيستم كردم،واس همين تهويه سيستمم تو الويت قرار دادم،و فك كنم اونجور كه خوندم شما تجربه استفاده از واتر كولر رو داشته بوديد و ميخوام بدونم اكه بخوام اون حدود ها هزينه كنم كدوم يكي بازده خوبي خواهد داشت؟ابي يا كولينك راديات فن؟

مرسی لطف دارید

طبیعتا واتر کولینگ مزایای زیادی نسبت به رادیاتی که با فن و دمای محیط خنک میشه داره,سوء تفاهم نشه واتر کولینگ هم با هوای محیط خنک میشه ولی به جای لوله های مسی آب وسیله ی انتقال حرارت میباشد.

در تابستون ها (طبق گفته ی دوستمون آقا محمود)به میزان قابل توجهی واتر بهتر از اِیر هست ولی تمام این ها در صورتی که تجهیزات واتر هم به خوبی اِیر انتخاب شده باشند.(که به راهانداختن و تهیه ی یه واتر خوب حدودا 1.700 خرج بر میداره)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...