رفتن به مطلب

نظرتون در مورد این سیستم چیه؟

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز به کمکتون احتیاج دارم قصد دارم این سیستم رو خریداری کنم نظرتون در مورد قطعاتش چیه؟

motherboard: ASUS H87-Pro 1150 MB 479/000 toman

CPU: Intel Core™ i5-4570 Haswell Processor 630/000 toman

Ram : Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 x2 258/000 toman

HDD: Seagate barracuda 1TB : 196/000 TOMAN

POWER: GREEN gp 600 a - eu : 200/000 toman

Graphic card: Gainward GTX 660 GOLDEN SAMPLE 2 GB GDDR5 : 799/000 TOMAN

اگر در این رده ی قیمت مادربرد بهتری وجود داره لطفا بهم معرفی کنید. ممنون

ویرایش شده توسط mohammadjavad
لینک به دیدگاه

سلام . سیستم خوبیه . فقط چند تا مورد :

اول اینکه قیمت مادربورد رو مطمئنی ؟ بالاتر باید باشه . مدل Pro این بورد بهتره . اختلاف قیمتی هم با این مدال نداره به اون صورت . در حد 10-15 تومان .

پاور 600 وات نیازی نداری . 530 وات کافیه . اما اگر فکر میکنی در آینده ممکنه ارتقاء بدی همین 600 وات رو بگیر .

لینک به دیدگاه

سلام . سیستم خوبیه . فقط چند تا مورد :

اول اینکه قیمت مادربورد رو مطمئنی ؟ بالاتر باید باشه . مدل Pro این بورد بهتره . اختلاف قیمتی هم با این مدال نداره به اون صورت . در حد 10-15 تومان .

پاور 600 وات نیازی نداری . 530 وات کافیه . اما اگر فکر میکنی در آینده ممکنه ارتقاء بدی همین 600 وات رو بگیر .

از نظر قیمت مطمئنم و مدل فقط در فروشگاه قیمتش بالاست فقط میخواستم بپرسم چقدر ظرفیت رم داره منظورم از نظر باس هستش که دیدم تا 1600 هست که شک کردم چطوره از این نظر؟ 

خیلی ممنون از کمکت

لینک به دیدگاه

تا 32 گیگ رم با باس 1600 ساپورت میکنه . این مادربورد برای کسانی که اورکلاک نمیکنن خیلی خوبه . مشکلی بابت رم نیست .

لینک به دیدگاه

تا 32 گیگ رم با باس 1600 ساپورت میکنه . این مادربورد برای کسانی که اورکلاک نمیکنن خیلی خوبه . مشکلی بابت رم نیست .

ببخش این آخرین سؤالمه یکی از دوستام گفت این پردازنده مورد نظرم تو بازی ها کم میاره و قدرتی نداره نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

کم که نمیاره . بستگی به بازی و رزولوشن اجرای اون داره . با کارت گرافیکی که انتخاب کردی ، این پردازنده مناسبه . روی فول اچ دی شاید نتونی یک سری از بازی ها رو با جزئیات کامل اجرا کنی . ولی روی رزولوشن های 1600*900 و پایینتر مشکلی نداره و بیشتر بازیها رو با کیفیت مناسبی میتونی اجرا کنی .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قیمت شما اصلا به روز نیست.

قیمت رم که کمتره.

پاور رو 200 تومن سراغ دارم.

در ضمن شما که می خوای 700 تومن برای گرافیک هزینه کنی یه 100 بیشتر بزار روش یه 660 گینوارد بگیر که خیلی بهتره.

در کل مناسبه.

پس قیمت ها من از سایت لیون به روز کردم الآن از سایتی دیگه اقدام می کنم

لینک به دیدگاه

ارزش داره کمی بیشتر هزینه کنم core i5 4570 رو بگیرم؟ اون بازی ها رو با کیفیت بالا در رزولوشن فول اچ دی اجرا میکنه؟

لینک به دیدگاه

داداش بهتره بازار رو ملاک قرار بدی شک نکن قیمت بازار از قیمت  سایت پایین تره .

قربانت اگه جواب اون سؤالمو هم میدادی خیلی خوب بود

لینک به دیدگاه

ارزش داره کمی بیشتر هزینه کنم core i5 4570 رو بگیرم؟ اون بازی ها رو با کیفیت بالا در رزولوشن فول اچ دی اجرا میکنه؟

ارزش که داره . ولی اگر این کار رو میکنی ، بهتره کارت گرافیک رو هم کمی قویتر برداری . ولی باز هم انتظار نداشته باش همه بازیها رو روی فول اچ دی با بالاترین جزئیات اجرا کنه . ولی راضی میکنه در کل .

لینک به دیدگاه

ارزش که داره . ولی اگر این کار رو میکنی ، بهتره کارت گرافیک رو هم کمی قویتر برداری . ولی باز هم انتظار نداشته باش همه بازیها رو روی فول اچ دی با بالاترین جزئیات اجرا کنه . ولی راضی میکنه در کل .

نه من که روی فول اچ دی بازی نمی کنم ولی دوست دارم سیستمی که دارم بتونه بازی ها رو حتی رو فول اچ دی اجرا کنه

لینک به دیدگاه

یه مطلبی رو بگم شما اگه سیستم رو برای بازی میخوای بهتره اول از cpu به گرافیک اهمیت بدی.

نه که سی پی یو مهم نباشه نه بعد این همه خرید قطعات و ارتقا سیستم به این نتیجه رسیدم سیستم گیمینگ رو باید رو گرافیک بست.

جسارت نباشه که میگم چرا سوکت 1155 تهیه نمی کنی قیمت تموم شدش ارزون تر میشه. میتونی قطعات بهتری ورداری.

من جای شما باشم به کارتی که معرفی کردم فکر میکنم GTX 660 کارت خیلی خوبیه و قیمتش هم خیلی مناسبه.

از کارت GTX 660 این مدل چطوره؟

Gainward GTX 660 Golden Sample 2GB GDDR5

بی زحمت خودتون یه مدل رو از این کارت به من معرفی کنید و قیمتش رو هم بگید

لینک به دیدگاه

اتفاقا نظر خودم روی همین کارتی هستش که معرفی کردین.

کارت خوبیه زیر 800 تومن هم قیمت داره. خدا رو شکر فروشگاه لیون هم موجود داره 799 تومن.

که تو این محدوده قیمت کارت بی رقیبی هستش.

برند های دیگه هم هستن ولی باید زیادی خرج کنی.

گینوارد شرکت خوبیه کارت های خوبی هم میزنه.

گزینه دیگه ای به ذهنم نمیرسه.

ممنون بعد سی پی یو کدوم رو بهم پیشنهاد میکنی؟

در ضمن نظرت راجع به مادربرد چیه و کدوم رو بهم پیشنهاد میکنی؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

برای خرید سیستمتون به همون فرمول مهم performenc/price

یا همونpp توجه کنید!

باتوجه به تجربه شخصیم از 10 نمره میدم به انتخاباتون و نسبت کارایی به قیمتشون!

گرافیک:9(بهترین انتخاب تو این کیس..هرچند برند رو msi بهتره بگیرید)

رم:8

هارد:8(فقط گارانتی 1ساله نخرید!2یا3ساله باشه خوبه و وسترن باشه باز بهتر)

پاور:7(پیشنهاد میکنم از برند تاپ پاور بگیرید از لیون تو این محدوده pp بهتری دارن )

سی پی یو:6(درحد افتضاس این انتخاب چون سری کا نیست پس توجیهی نداره هزینه برای این نسل!i5 2400 بگیرید اگر اور نمیکنید400تومن گیر میاد!به اونم6میدم!)

مین:7

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

یا همونpp توجه کنید!

پاور:7(پیشنهاد میکنم از برند تاپ پاور بگیرید از لیون تو این محدوده pp بهتری دارن )

سی پی یو:6(درحد افتضاس این انتخاب چون سری کا نیست پس توجیهی نداره هزینه برای این نسل!i5 2400 بگیرید اگر اور نمیکنید400تومن گیر میاد!به اونم6میدم!)

دوست عزیز شما که پیشنهاد میدید هارد وسترن بگیرن ، بدونید که سری گرین این هارد برای آرشیو استفاده میشه  و سری بلک هم قیمت نسبتا بالایی دارد . به نظر بنده بهترین انتخاب سیگیت می باشد .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

یا همونpp توجه کنید!

من نمیدونم سی پی یو رو چی بگیرم پول بیشتری هم ندارم . اون قدر هم افتضاح نیست و قصد اور رو ندارم . نمیدونم از چه نظر می گی بده. LOL

دوما من قصد ندارم که با سی پی یوم محسابات 100000000000 رقمی انجام بدم برای بازی میخوام فقط. 

در مورد رم هم خودم شک داشتم و باید راهنمایی می کردید.

پاور رو بهترین انتخاب کردم چون Topower ایرادات متعددی داره.

مادربرد هم همه می دونن که ایسوز بهترینه.

مارک ام اس آی در کارت گرافیک هم 1 میلیون قیمتشه

بهت رای مثبت دادم تا افکارت مثبت بشه. ( به قول یکی )

لینک به دیدگاه

نظرتون در مورد رم چیه؟

همین گینگستون خوبه؟

KINGSTON برند خوب و پرفورمنس خوبی هم داره و به نظر بنده از کورسیر بهتر هست!

دراین رنج قیمت میتونید یه نیم نگاهی هم به برند  GEIL بندازید اون هم میتونه انتخاب خوبی باشه!

پیشنهاد بنده سری KINGSTON هست!

لینک به دیدگاه

KINGSTON برند خوب و پرفورمنس خوبی هم داره و به نظر بنده از کورسیر بهتر هست!

دراین رنج قیمت میتونید یه نیم نگاهی هم به برند  GEIL بندازید اون هم میتونه انتخاب خوبی باشه!

پیشنهاد بنده سری KINGSTON هست!

دستت درد نکنه حمید جان . 

یکی از دوستان نمراتی به قطعات انتخابی بنده دادند نظرتون در مورد قطعات انتخابی چیه؟

به نظرتون سی پی یو ای که مد نظرم هست قدرت کافی داره؟

لینک به دیدگاه

البته یادم رفته بود کارت گرافیکی که مد نظرم هست رو بنویسم اون Gainward GTX 660 Golden Sample  هست نظرتون در موردش چیه؟

لینک به دیدگاه

خواهش محمد جان

امتیازات داده شده نظر شخصی هرکس هست وممکنه با نظر شما یا بنده تفاوت داشته باشه!

شما خودتون بهترین قاضی هستین برای این امتیازدادن ، چون بهتر میدونید که به چه چیزی نیازدارین و درآینده به چه چیزی نیاز خواهید داشت!

درکل پردازنده i5 پردانده خوبی هست برای بازی و فکرنمیکنم حالا حالا کمبود داشته باشید!

چون اورکلاک نمیکنید گزنیه خوبی هست!

البته میتونید به پردازنده های نسل قبل مانند i5 3470 هم نگاهی بندازید حدودا ارزون تر و خنک ترهم هست!

با فن استوکی که این پردانده haswell داره ممکنه دربازی هایی که به سی پی یو فشاروارد میکنن دما بالا بره و به مرز 75تا80 هم برسه!

پس احتمالا باید به فکریه کولر تا 100 تومن هم باشین (البته اگه تهویه کیس خوب باشه فکرنمیکنم نیازی باشه) این رو باید امتحان کنید.

رم هم توضیح دادم

درمورد هارد چون بازی می کنید و سرعت لود براتون مهم تر هست بنده سیگیت رو پیشنهاد میدم!

پاور600 وات کاملا جواب گو هست!

مادربرد رو هم بهتره سری pro تهیه کنید چون از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار هست و تفاوت قیمت ناچیزی داره که قابل چشم پوشیه!

میریم سراصل مطلب!

شما که دارین تا800تومن برای گرافیک هزینه می کنید گزینه خوبی هست ولی اگه بتونید اندکی هزنیه بیشتری بکنید و gtx 760 galaxy رو تهیه کنید عالی هست و ارزش هزینه اضافی رو داره!

درکل بنده اگه بخوام به قطعات پیشنهادی خودتون امتیاز بدم از 10 نمره!

البته با توجه به بودجه و هدف شما از تهیه این قطعات که فقط گیم هست و اورکلاک نمی کنید به طور میانگین عدد9 رو میدم به کل قطعات!

البته این معیار درمحدوده قیمتی و کارایی مد نظر شما بوده!

لینک به دیدگاه

خواهش محمد جان

امتیازات داده شده نظر شخصی هرکس هست وممکنه با نظر شما یا بنده تفاوت داشته باشه!

شما خودتون بهترین قاضی هستین برای این امتیازدادن ، چون بهتر میدونید که به چه چیزی نیازدارین و درآینده به چه چیزی نیاز خواهید داشت!

درکل پردازنده i5 پردانده خوبی هست برای بازی و فکرنمیکنم حالا حالا کمبود داشته باشید!

چون اورکلاک نمیکنید گزنیه خوبی هست!

البته میتونید به پردازنده های نسل قبل مانند i5 3470 هم نگاهی بندازید حدودا ارزون تر و خنک ترهم هست!

با فن استوکی که این پردانده haswell داره ممکنه دربازی هایی که به سی پی یو فشاروارد میکنن دما بالا بره و به مرز 75تا80 هم برسه!

پس احتمالا باید به فکریه کولر تا 100 تومن هم باشین (البته اگه تهویه کیس خوب باشه فکرنمیکنم نیازی باشه) این رو باید امتحان کنید.

رم هم توضیح دادم

درمورد هارد چون بازی می کنید و سرعت لود براتون مهم تر هست بنده سیگیت رو پیشنهاد میدم!

پاور600 وات کاملا جواب گو هست!

مادربرد رو هم بهتره سری pro تهیه کنید چون از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار هست و تفاوت قیمت ناچیزی داره که قابل چشم پوشیه!

میریم سراصل مطلب!

شما که دارین تا800تومن برای گرافیک هزینه می کنید گزینه خوبی هست ولی اگه بتونید اندکی هزنیه بیشتری بکنید و gtx 760 galaxy رو تهیه کنید عالی هست و ارزش هزینه اضافی رو داره!

درکل بنده اگه بخوام به قطعات پیشنهادی خودتون امتیاز بدم از 10 نمره!

البته با توجه به بودجه و هدف شما از تهیه این قطعات که فقط گیم هست و اورکلاک نمی کنید به طور میانگین عدد9 رو میدم به کل قطعات!

البته این معیار درمحدوده قیمتی و کارایی مد نظر شما بوده!

بسیار عالی ممنون از توضیحات

خدا کنه هر چه سریع تر قیمتا بیاد پایین ( طبق گفته انویدیا ) تا بتونم دیگه راحت این کارت رو خریداری کنم من خودم برند گلکسی رو به خوبی میشناسم و میدونم که حتی از برند های معروفی مانند گیگابایت هم بهترن . در کل خیلی خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام به همگی رم تا فرکانس 2200 چی بهم پیشنهاد میکنین؟

قیمتش رو بهم بگین بی زحمت

لینک به دیدگاه

سلام به همگی رم تا فرکانس 2200 چی بهم پیشنهاد میکنین؟

قیمتش رو بهم بگین بی زحمت

برای مادربورد سری H87 رم این فرکانس کار نمیکنه . حداکثر 1600 کار میکنه . ولی اگر فرکانس بالا میخوای Gskill Ares 8GB 4GBx2 2133MHz DDR3 Ram با قیمت حدود 370 تومان هست . رم خیلی خوبیه .

لینک به دیدگاه

برای مادربورد سری H87 رم این فرکانس کار نمیکنه . حداکثر 1600 کار میکنه . ولی اگر فرکانس بالا میخوای Gskill Ares 8GB 4GBx2 2133MHz DDR3 Ram با قیمت حدود 370 تومان هست . رم خیلی خوبیه .

مادربرد مد نظرم اینه http://lioncomputer.ir/product/1186/Asus%20P8B75-V/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...