رفتن به مطلب

آپدیت بایوس MSI

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یه مادربورد MSI DDR I دارم و میخوام دو تا رم یک گیگ روش بذارم ولی هرکاری میکنم بالا نمیاد تو یکی از سایت ها  یک روش واسه آپدیت بایوس نوشته بود ولی من هرکاری کردم نتونستم بایوس رو آپدیت کنم میدونم خیلی الان میگید ارزش نداره این حرفا ولی این داستان بیشتر جنبه رو کم کنی داره :smug:  درکل ممنون میشم اگه کسی روشی برای آپدیت بایوس این مدل MSI یعنی 848P Neo-V داره کمک کنه.Not%20Worthy.gif

http://www.msi.com/product/mb/848P-Neo-V.html#/?div=Overview

ویرایش شده توسط ehsanvaniusha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

ابتدا آخرین ورژن بایوس مادربوردتون رو از لینک زیر دانلود میکنید.

http://www.msi.com/product/mb/848P-Neo-V.html#?div=BIOS

این یک فایل zip هست که دو فایل با پسوند exe و پسوند 620 داره.هر دو فایل رو داخل یک usb که با فرمت fat32 فرمت شده کپی میکنید:

post-11166-0-88213200-1381172178_thumb.png

بعد سیستم رو ریستارت میکنید و دکمه del رو میزنید تا وارد محیط بایوس بشید و دیوایس اول بوت رو usb انتخاب کنید مطابق با شکل های زیر:

post-11166-0-88140600-1381172362_thumb.png

post-11166-0-76799600-1381172409_thumb.png

post-11166-0-28181500-1381172454_thumb.png

و در نهایت ذخیره میکنید و خارج میشید:

post-11166-0-26263800-1381172524_thumb.png

بعد وارد صفحه زیر میشید. جلوی عبارت C:\> نام فایل بایوس رو با پسوند بنویسید و در ادامه اینتر بزنید:

post-11166-0-62522300-1381172737_thumb.png

صبر کنید عملیات فلش بایوس کامل بشه در این مدت سیستم رو خاموش نکنید تا فلش کردن کامل بشه:

post-11166-0-61711900-1381172895_thumb.png

post-11166-0-84401000-1381172951_thumb.png

بعد از اتمام فلش و زمانی که سیستم ریستارت کرد,دکمه F1 رو بزنید تا وارد تنظیمات بایوس بشید و همه چیز رو به حالت پیش فرض ذخیره کنید:

post-11166-0-99047800-1381173071_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام.

ابتدا آخرین ورژن بایوس مادربوردتون رو از لینک زیر دانلود میکنید.

http://www.msi.com/product/mb/848P-Neo-V.html#?div=BIOS

این یک فایل zip هست که دو فایل با پسوند exe و پسوند 620 داره.هر دو فایل رو داخل یک usb که با فرمت fat32 فرمت شده کپی میکنید:

attachicon.gif1.png

بعد سیستم رو ریستارت میکنید و دکمه del رو میزنید تا وارد محیط بایوس بشید و دیوایس اول بوت رو usb انتخاب کنید مطابق با شکل های زیر:

attachicon.gif2.png

attachicon.gif3.png

attachicon.gif4.png

و در نهایت ذخیره میکنید و خارج میشید:

attachicon.gif5.png

بعد وارد صفحه زیر میشید. جلوی عبارت C:\> نام فایل بایوس رو با پسوند بنویسید و در ادامه اینتر بزنید:

attachicon.gif6.png

صبر کنید عملیات فلش بایوس کامل بشه در این مدت سیستم رو خاموش نکنید تا فلش کردن کامل بشه:

attachicon.gif7.png

attachicon.gif9.png

بعد از اتمام فلش و زمانی که سیستم ریستارت کرد,دکمه F1 رو بزنید تا وارد تنظیمات بایوس بشید و همه چیز رو به حالت پیش فرض ذخیره کنید:

attachicon.gif10.png

باتشکر از توجه و راهنمایی تون ممنون میشم اگه بگید با چه نرم افزاری فلش رو بوتیبل کنم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فک نکنم برای آپدیت بایاس نیازی به بوتیبل کردن باشه، اما در صورت نیاز نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool دانلود کنید و فایل win98boot.zip سپس هر دو فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و اکسترکت کنید و بعد مطابق تصویر با باز کردن HP flash utility گزینه create a dos startup disk رو بزنید و فایل های اکگسترک شده win98boot رو browse کنید از قسمت پایین و بعد فلشتون Fat 32 فرمت کنید و بعد فایل های آپدیت بایاس رو کپی کنید

HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool_1.png

ویرایش شده توسط Aeonxul
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فک نکنم برای آپدیت بایاس نیازی به بوتیبل کردن باشه، اما در صورت نیاز نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool دانلود کنید و فایل win98boot.zip سپس هر دو فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و اکسترکت کنید و بعد مطابق تصویر با باز کردن HP flash utility گزینه create a dos startup disk رو بزنید و فایل های اکگسترک شده win98boot رو browse کنید از قسمت پایین و بعد فلشتون Fat 32 فرمت کنید و بعد فایل های آپدیت بایاس رو کپی کنید

HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool_1.png

متاسفانه الان چک کردم و به علت قدیمی بودن مادربورد گزینه ای برای بوت از روی usb  وجود نداره و باید از فلاپی استفاده کرد ممنون میشم روشی برای آپدیت کردن بایوس از طریق فلاپی بگید.Not%20Worthy.gif

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه بالاخره تونستم با فلاپی و با کمک های دوستان مادربورد رو آپدیت کنم ولی متاسفانه رم ها رو که میندازم بوت نمیکنه انگار نه انگار نمیدونم مشکل از کجاست چون تو سایت مادربورد نوشته تا 2 گیگ ساپورت میکنه در هر صورت ممنون. :( ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از همه بالاخره تونستم با فلاپی و با کمک های دوستان مادربورد رو آپدیت کنم ولی متاسفانه رم ها رو که میندازم بوت نمیکنه انگار نه انگار نمیدونم مشکل از کجاست چون تو سایت مادربورد نوشته تا 2 گیگ ساپورت میکنه در هر صورت ممنون. :( ;)

بجای usb اگر بوت رو فلاپی انتخاب میکردید راحت آپدیت میشد.

رم ها به صورت تکی بوت میکنن؟ مثلاً 1گیگ به تنهایی بوت میکنه؟

به توجه به کانفیگ سیستمتون لیست رم های 1گیگ که ساپورت میکنه و تست شده رو بررسی کنید.براتون لیست رو ضمیمه کردم

TR10_582.pdf

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...