رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعات سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من قصدخرید یک سیستم دارم با مشخصات حدودی
cpu: core i5 3470
main: asus p 61
رم

Ares 4GBx2 PC3-17000 / DDR3 2133 Mhz F3-2133C10D-8GAB = 269000 toman

http://www.gskill.co...3-2133c10d-8gab

graphic: Gt640 msi

دارم

مادربورد درحدمطلوب هست ؟ اگر نه لطفا پیشنهاد بدین
گرافیک حدود 380 قیمتش هست

هارد 3 عدد 2 ترا دارم ..اگر ممکنه درمورد پاور یک راهنمایی بفرمایید..به نظر شما چه پاوری ببندم ؟ Thermaltek 470W  دارم خوبه آیا ؟ یا ارزش داره که بفروشم گرین 600W  بخرم ؟

کول مستر هم اگر ممکنه یه چیزی که تو کیس X9 جا بشه 

سپاس

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

سلام عزیز . ورودتون رو به فروم لیون کامپیوتر خوش آمد میگم .

مادربورد انتخابی شما برای سیستمی که در نظر گرفتید مناسب نیست . نه اینکه کار نکنه . ولی امکانت خیلی کمی داره و نمیتونید از قطعات دیگه تون استفاده کامل کنید . به نظر من از سری H77 بگیرید.

پاور 470 وات کافیه برای این سیستم . نیازی به 600 وات ندارید .

گرافیک 640 رو میتونید با Gainward GTX650 Golden Sample 1GB GDDR5 عوض کنید . 40 تومان گرونتره . ولی خیلی بهتر هست . باز هم نیازی به تغییر پاور نیست .

مظورتون ازکول مستر چیه ؟ کولر پردازنده ؟ اگر کولر پردازنده میخواهید بگیرید ، هر مدلی تو این کیس جا میشه . نگران نباشید . برای چه کاری نیاز دارید تا مناسبترین رو به شما پیشنهاد بدیم .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام عزیز . ورودتون رو به فروم لیون کامپیوتر خوش آمد میگم .

مادربورد انتخابی شما برای سیستمی که در نظر گرفتید مناسب نیست . نه اینکه کار نکنه . ولی امکانت خیلی کمی داره و نمیتونید از قطعات دیگه تون استفاده کامل کنید . به نظر من از سری H77 و یا H87 بگیرید . ترجیحا H87 که بتونید از Pci-E 3.0 هم استفاده کنید . البته هزینه  بیشتری باید انجام بدید .

پاور 470 وات کافیه برای این سیستم . نیازی به 600 وات ندارید .

گرافیک 640 رو میتونید با Gainward GTX650 Golden Sample 1GB GDDR5 عوض کنید . 40 تومان گرونتره . ولی خیلی بهتر هست . باز هم نیازی به تغییر پاور نیست .

مظورتون ازکول مستر چیه ؟ کولر پردازنده ؟ اگر کولر پردازنده میخواهید بگیرید ، هر مدلی تو این کیس جا میشه . نگران نباشید . برای چه کاری نیاز دارید تا مناسبترین رو به شما پیشنهاد بدیم .

درود گرامی

سپاسگزارم از شما

-این سری مادربوردی که فرمودین حدودقیمت دارید ؟

-آیا شما به پاور Thermaltek 470W اعتماد دارید ؟ فروشنده گفت حتی برای سیستم های سرور هم استفاده کرده ..البته گفتم بیام اینجا بپرسم تا مطمن بشم ! برندش معتبره آیا ؟

-گرافیک پیشنهادی شما انویدیا هست دیگه درسته ؟ قیمت حدودی رو دارید ؟

-SSD samsung G pro 8500   128GiG  خوبه به نظرتون برای سیستم ؟

-برای کولرپردازنده هم نمیخوام زیاد هزینه کنم اما اگر مجبور باشم مشکلی نیست ...برای سیستم خانگی..گاهی اوقات یعنی چندساعت درهفته بازی pes & call of dutty  و در همین حد ...

ممنون بابت پاسخگویی کاملتون

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد سی پی یو یک کارکرده حدود 2 ماه Core i5 3570  با قیمت 470 سراغ دارم ارزش داره آیا و یا بهترنیست برم سراغ I5 Hasswell 3750  با قیمت 695 ت ؟

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

پیشنهاد میشه همون i5 3570  رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میشه همون i5 3570  رو تهیه کنید

یعنی در عمل تفاوت چندانی نداره ؟

لینک به دیدگاه

درود گرامی

سپاسگزارم از شما

-این سری مادربوردی که فرمودین حدودقیمت دارید ؟

-آیا شما به پاور Thermaltek 470W اعتماد دارید ؟ فروشنده گفت حتی برای سیستم های سرور هم استفاده کرده ..البته گفتم بیام اینجا بپرسم تا مطمن بشم ! برندش معتبره آیا ؟

-گرافیک پیشنهادی شما انویدیا هست دیگه درسته ؟ قیمت حدودی رو دارید ؟

-SSD samsung G pro 8500   128GiG  خوبه به نظرتون برای سیستم ؟

-برای کولرپردازنده هم نمیخوام زیاد هزینه کنم اما اگر مجبور باشم مشکلی نیست ...برای سیستم خانگی..گاهی اوقات یعنی چندساعت درهفته بازی pes & call of dutty  و در همین حد ...

ممنون بابت پاسخگویی کاملتون

مادربورد ASUS P8H77-V هست که قیمتش حدود 390 تومانه .

پاور ترمال تیک معتبره . ولی باید گارانتی دارش رو بگیری . با گارانتی معتبر . اسم شرکت گارانتی کننده اون رو نمیدونم .

گرافیکی که گفتم انویدیا هست . حدود 420 تومانه .

SSD رو به نظر من Corsair Force GS 128GB SATA3 بگیرید که حدود 435 تومانه . از اون سامسونگ مناسبتره .

اگر نیازتون در همین حده ، کولر همراه پردازنده کافیه. کیس شما هم X9 هست و تهویه خوبی داره .

پردازنده رو 3570 بگیرید . اگر سری هاسول بخواهید بگیرید ، مادربورد رو هم باید گرونتر بردارید . تفاوت کارایی خیلی زیادی هم نمیبینید . اگر با حدود 120 تومان هزینه اضافه برای مادربورد و هزینه ای که برای پردازنده باید اضافه کنید مشکلی ندارید ، سری هاسول رو بردارید .

لینک به دیدگاه

مادربورد ASUS P8H77-V هست که قیمتش حدود 390 تومانه .

پاور ترمال تیک معتبره . ولی باید گارانتی دارش رو بگیری . با گارانتی معتبر . اسم شرکت گارانتی کننده اون رو نمیدونم .

گرافیکی که گفتم انویدیا هست . حدود 420 تومانه .

SSD رو به نظر من Corsair Force GS 128GB SATA3 بگیرید که حدود 435 تومانه . از اون سامسونگ مناسبتره .

اگر نیازتون در همین حده ، کولر همراه پردازنده کافیه. کیس شما هم X9 هست و تهویه خوبی داره .

پردازنده رو 3570 بگیرید . اگر سری هاسول بخواهید بگیرید ، مادربورد رو هم باید گرونتر بردارید . تفاوت کارایی خیلی زیادی هم نمیبینید . اگر با حدود 120 تومان هزینه اضافه برای مادربورد و هزینه ای که برای پردازنده باید اضافه کنید مشکلی ندارید ، سری هاسول رو بردارید .

پس همینایی که شما فرمودید رو میگیرم

فقط یک نکته مادربورد 77 خودش گرافیک داره درسته ؟ ممکنه تا یک مدتی برام کار راه انداز باشه تا زمانیکه صبرکنم و یک گرافیک بهتر مثل 670 و مدلهای بالاتر بخرم ؟

تصحیح میکنم مدل سی پی یو 3470 هست !

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

تو نسل جدید ( البته از 2-3 سال پیش ) گرافیک از روی برد به داخل پردازنده منتقل شده . یعنی پردازنده خودش واحد گرافیکی داخلی داره . مادربورد H77 قابلیت این رو داره که از اون گرافیک استفاده کنه . یعنی خروجی برای مانیتور داره . میتونید منتظر بمونید و با این گرافیک سر کنید . اما گرافیک داخلی پردازنده به درد بازی نمیخوره . ضمنا اگر بخواهید کارت گرافیک بالاتر از اونی که معرفی کردم بگیرید ، باید پاور قویتری تهیه کنید . برای کارت 660 و 670 حداقل باید 600 وات پاور داشته باشید . بهتره که این میزان بیشتر هم باشه . مثلا تا 700 وات . مخصوصا برای 670 . بالاتر از این هم که پاور بالاتری میخواد .

3470 دست دوم 470 تومان ؟ آکبندش 560 تومانه .

لینک به دیدگاه

تو نسل جدید ( البته از 2-3 سال پیش ) گرافیک از روی برد به داخل پردازنده منتقل شده . یعنی پردازنده خودش واحد گرافیکی داخلی داره . مادربورد H77 قابلیت این رو داره که از اون گرافیک استفاده کنه . یعنی خروجی برای مانیتور داره . میتونید منتظر بمونید و با این گرافیک سر کنید . اما گرافیک داخلی پردازنده به درد بازی نمیخوره . ضمنا اگر بخواهید کارت گرافیک بالاتر از اونی که معرفی کردم بگیرید ، باید پاور قویتری تهیه کنید . برای کارت 660 و 670 حداقل باید 600 وات پاور داشته باشید . بهتره که این میزان بیشتر هم باشه . مثلا تا 700 وات . مخصوصا برای 670 . بالاتر از این هم که پاور بالاتری میخواد .

3470 دست دوم 470 تومان ؟ آکبندش 560 تومانه .

پس فعلا با گرافیک کار راه انداز خودش کار میکنم تا یک گرافیک بهتر بگیرم و یک پاور بهتر از همین الان تهیه میکنم

ممکنه که با قیمتی که شما فرمودید این قطعات رو پیدا کنم ؟

ازکجا باید بگیرم ؟

ممنونم که با حوصله پاسخ دادید

لینک به دیدگاه

شما میتونید از فروشگاه لیون کامپیوتر خرید کنید . هم به صورت تلفنی و هم اینترنتی . بالای همین صفحه لینک فروشگاه هست . تمام قطعاتی که نیاز دارید رو میتونید از اونجا تهیه کنید . البته امروز پنجشنبه هست و احتمالا میمونه برای شنبه .

لینک به دیدگاه

دوستان با عرض معذرت اما این پاور

http://lioncomputer.ir/product/168/GREEN%20GP6000A-EU/

به نسبت Thermaltek 470W  بهتره ؟ ارزش داره ؟

و اینکه لیست موجودی های سایت لیون واقعا موجود دارن یا باید صبرکنیم و هماهنگ بشه ؟

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

سلام 

برای p8-h77-v  چه رمی مناسب و پیشنهاد می کنید؟ 

میزان بودجه برای خرید رم حداکثر 200 ت

http://www.asus.com/Motherboards/P8H77V/#support

البته : cpu: i3 3220 

ویرایش شده توسط tak11
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...