رفتن به مطلب

4850 یا 9600GT sparkle

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقایون من یه کارت گرافیک واسه بازی میخوام موندم که بین این دو مدل کدوم رو بردارم

MSI ATI RADEON R4850 - 512

msi-r4850-t2d512~1378454.jpg

img_485_21_med.jpg

SPARKLE ( Calibre ) - GeForce 9600GT - 512MB

P960_GP_S.jpg

راهنمایی کنید

بین همین دوتا...

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

4850 خیلی قویتر از 9600 است.گول شکل وشمایل ویا نوع خنک کننده را نخور.مهم مدل کارته.مثل این میمونه که 250 gts رو با4870 مقایسه کنی.

لینک به دیدگاه

خوب معلومه 4850 و اصلا شک نکن

ممنون بابت راهنماییتون

میشه قیمت جفتشون رو بدین؟!

و بگین که gta iv روی msi r4850 512 میاد یا نه !؟

ممنون

ویرایش شده توسط farzadr
لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنماییتون

میشه قیمت جفتشون رو بدین؟!

و بگین که gta iv روی msi r4850 512 میاد یا نه !؟

ممنون

سلام

قیمتش حدودا 155 تومانه و gta iv رو هم میتونید بازی کنید البته در صورتی که باقی قطعاتتون هم با کارت همخونی داشته باشه مثلا حد اقل cpu باید 2 هسته ای باشه یا رم حد اقل 2 گیگ .

لینک به دیدگاه

سلام

قیمتش حدودا 155 تومانه و gta iv رو هم میتونید بازی کنید البته در صورتی که باقی قطعاتتون هم با کارت همخونی داشته باشه مثلا حد اقل cpu باید 2 هسته ای باشه یا رم حد اقل 2 گیگ .

یعنی فقط 20.000 تومان با 1گیگش اختلاف قیمت داره؟!

لینک به دیدگاه

یعنی فقط 20.000 تومان با 1گیگش اختلاف قیمت داره؟!

بله اختلافشون کمه .

لینک به دیدگاه

یه سوالی ذهن من رو مشغول کرده

وقتی میگن کارت گرافیک msi r4850-2d1g-oc

یعنی این کارت گرافیک پایین از 1گیگ بوده و با اورکلاک شده 1گیگ؟!

یا 1گیگ بوده و اورکلاک شده و بالاتر از 1گیگ جواب میده!؟

لینک به دیدگاه

درود :

دوست عزیز منظور این است رم گرافیک 1 گیگ هست و هسته گرافیک اور شده است

لینک به دیدگاه

من یه سوالی رو یه جا مطرح کردم ولی پاسخی نداد کسی . اینجا مطرحش میکنم

هارد اکسترنال واسه بازی مشکل پیدا میکنه!؟توی سرعت!؟

مثلآ بازی GTA - IV رو اگه روی هارد اکسترنال نصب کنیم موقع بازی مشکلی به وجود نمیاره!؟

با همین کارت گرافیک MSI -ATI R4850 1G-OC

رم 2G Dualchannel SuperTalent 800

لینک به دیدگاه

یه سوالی دوستان مگر هر چه بیت گرافیک بالا تر باشه گرافیک قوی تر نیست ؟

چرا مثلاً ati 4770 از ati 4830 قوی تر هست؟

یا تو بعضی بازی ها از far cry 2 از gts 250 قوی تره؟

لینک به دیدگاه

یه سوالی دوستان مگر هر چه بیت گرافیک بالا تر باشه گرافیک قوی تر نیست ؟

چرا مثلاً ati 4770 از ati 4830 قوی تر هست؟

یا تو بعضی بازی ها از far cry 2 از gts 250 قوی تره؟

درود :

دوست عزیز این چیزی که شما گفتی بیشتر مربوط به gpu گرافیک میشه و ربطی به بیت نداره

لینک به دیدگاه

من یه سوالی رو یه جا مطرح کردم ولی پاسخی نداد کسی . اینجا مطرحش میکنم

هارد اکسترنال واسه بازی مشکل پیدا میکنه!؟توی سرعت!؟

مثلآ بازی gta - iv رو اگه روی هارد اکسترنال نصب کنیم موقع بازی مشکلی به وجود نمیاره!؟

با همین کارت گرافیک msi -ati r4850 1g-oc

رم 2g dualchannel supertalent 800

درود :

دوست عزیز هارد های خارج از کیس یک سری مزیت ها و معایبی دارد در کل میشه نصب کرد وبازی کرد

ولی ممکن در انتقال سرعت اطلاعات کمی با هارد داخل کیس تفات داشته باشد ( یعنی هارد اینترنال از نظر سرعت

بهتر از هاردهای اکسترنال هست)

لینک به دیدگاه

باسلام.

دوستان بنده تا به حال با کارتهای سری HD4850کار نکردم.می خواستم ببینم به نظر شما این کارت می تونه انتخاب مناسبی برای بازیها در رزولوشن1680x1050باشه یا نه؟

ومسئله بعدی اینکه ازبرندهای مختلفی که از این کارت وجود داره کدوم برندرو شما انتخاب می کنید؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

باسلام.

دوستان بنده تا به حال با کارتهای سری HD4850کار نکردم.می خواستم ببینم به نظر شما این کارت می تونه انتخاب مناسبی برای بازیها در رزولوشن1680x1050باشه یا نه؟

ومسئله بعدی اینکه ازبرندهای مختلفی که از این کارت وجود داره کدوم برندرو شما انتخاب می کنید؟

با تشکر

درود :

ذوست عزیز گرافیک های ati در حال حاضر توانسته به رقابت با nvisia بپردازه اما مشکلی که گرافیک های ati ( نظر شخصی) داره این است که هنوز در زمینه نرم افزاری هنوز نتوانسته با رقیب خودش nvidia رقابت کنه یا پیشی بگیره

یه نظر می رسه کمی در ارائه نرم افزار از nvidia عقب هست البته در این زمینه ati کارهایی انجام داده و نمیتوان منکر

آن شد در کل اگر بخواهیم در نظر بگیریم کارت مورد نظر شما در رزولیشنهای پایین تری بهتر جواب خواهد داد.

لینک به دیدگاه

درود :

ذوست عزیز گرافیک های ati در حال حاضر توانسته به رقابت با nvisia بپردازه اما مشکلی که گرافیک های ati ( نظر شخصی) داره این است که هنوز در زمینه نرم افزاری هنوز نتوانسته با رقیب خودش nvidia رقابت کنه یا پیشی بگیره

یه نظر می رسه کمی در ارائه نرم افزار از nvidia عقب هست البته در این زمینه ati کارهایی انجام داده و نمیتوان منکر

آن شد در کل اگر بخواهیم در نظر بگیریم کارت مورد نظر شما در رزولیشنهای پایین تری بهتر جواب خواهد داد.

با سلام.

با تشکر از شما.پس با این اوصاف نتیجه می گیریم کارت 4850 بیشتر در رزولوشن های پایین مانند 1440x900کارآمد هست.ولی چطور در تستها وبنچمارمارکهایی که از این کارت ارائه شده مخصوصا اگه اورکلاک هم شده باشه انقدر خوب ظاهر شده؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

با تشکر از شما.پس با این اوصاف نتیجه می گیریم کارت 4850 بیشتر در رزولوشن های پایین مانند 1440x900کارآمد هست.ولی چطور در تستها وبنچمارمارکهایی که از این کارت ارائه شده مخصوصا اگه اورکلاک هم شده باشه انقدر خوب ظاهر شده؟

من به این مسئله اشاره میکنم.1-به تستها هیچوقت اکتفا نکن اکثرا مشکل دار میزنن من اینو بخاطر این میدونم که هر وقتی اسپانسر سایتی که تستها رو میزاره طرف انویدیا باشه تستها برتری نیسبی به سمت انویدیا میره وهرو باالعکس.ر کل به تستها توجه نکن

لینک به دیدگاه

درود :

دوست عزیز این حرف شما برای بعضی از سزی کارتهای گرافیکی ATI درست است

ATI رو از هر نظری بخوای بررسی کنی حداقل یه سرو گردن از Geforce بالاتره به جز قیمت که همیشه ATI بالاتره

من گرافیک قبلیم 128 Ati Gecube بود که با اینکه قدیمی بود Driver 4 رو به راحتی اجرا میکرد با رزوبوشن 1024*1280

اصلآ ATI با Gefroce قابل مقایسه نیست مسلمآ ATI بهتره هم طول عمر و هم کیفیت همون 128 gecube واسه من 7 ساله بدون اینکه کوچکترین مشکلی ایجاد کنه کار کرده

تنها مشکلی که ATI داره گرم شدنشه که اگر یک کیس خوب مثل Green یا CoolerMaster داشته باشی دیگه حله

و یا یه فن اضاف کنی

جدیدین هم مث اینکه Sparkle فن خنک کننده ساخته واسه کارتهای گرافیک ...

خلاصه که ATI همیشه برتری خودش رو ثابت کرده

:-?

:(

ویرایش شده توسط farzadr
لینک به دیدگاه

با سلام

از دوستان عزیز خواهشمندم اطلاعات خودشون رو با استناد به دلایل علمی و ثابت شده بیان کنند.از دادن هر گونه اطلاعات غلط جلوگیری کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این حرف شما برای بعضی از سزی کارتهای گرافیکی ati درست است

ati رو از هر نظری بخوای بررسی کنی حداقل یه سرو گردن از geforce بالاتره به جز قیمت که همیشه ati بالاتره

من گرافیک قبلیم 128 ati gecube بود که با اینکه قدیمی بود driver 4 رو به راحتی اجرا میکرد با رزوبوشن 1024*1280

اصلآ ati با gefroce قابل مقایسه نیست مسلمآ ati بهتره هم طول عمر و هم کیفیت همون 128 gecube واسه من 7 ساله بدون اینکه کوچکترین مشکلی ایجاد کنه کار کرده

تنها مشکلی که ati داره گرم شدنشه که اگر یک کیس خوب مثل green یا coolermaster داشته باشی دیگه حله

و یا یه فن اضاف کنی

جدیدین هم مث اینکه sparkle فن خنک کننده ساخته واسه کارتهای گرافیک ...

خلاصه که ati همیشه برتری خودش رو ثابت کرده

:-?

:(

شما با چه مدرکی استناد به بهتر بوردن ati می کنید؟؟؟

به هیچ وجه مطلب شما درست نیست

لینک به دیدگاه

نمیشه گفت ati بهتر از nvidia هست یا باالعکس .

هر دو کیفیت خوبی دارند و هر کدام از این کمپانی ها طرفدار خودشون رو دارند من خودم به شخصه عاشق ati هستم و هیچ وقت سمت nvidia نرفتم .

لینک به دیدگاه

البته این که چرا گفتم nvidia از نظر نرم افزاری بهتر از ati عمل کرده با توجه به مدارکی که توی همین سایت مشاهده کردم که بعضی

دوستان در اجرای بعضی بازیها با کارتهای ati شکل داشتند که البته با نصب کتالیست جدید تقریبا حل می شد و به غیر از اینجا هم چند

بار شنیدم که به گاهی کارتهای ati در ران کردن بعضی بازیها دچار مشکل می شدند .

لینک به دیدگاه

البته این که چرا گفتم nvidia از نظر نرم افزاری بهتر از ati عمل کرده با توجه به مدارکی که توی همین سایت مشاهده کردم که بعضی

دوستان در اجرای بعضی بازیها با کارتهای ati شکل داشتند که البته با نصب کتالیست جدید تقریبا حل می شد و به غیر از اینجا هم چند

بار شنیدم که به گاهی کارتهای ati در ران کردن بعضی بازیها دچار مشکل می شدند .

سلام

علیرضا جان البته مشکل اجرا و ران کردن و مشکلاتی که کاربران در تهیه کارتهای ati داشتن با درایورهای جدید حل شد و اگر دقت کرده باشید کسی دیگه مشکلی با کارتهای ati نداره .

قربانت.

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان هدف من از طرح این سوال فقط این بود که بدونم دوستانی که از کارت 4850 استفاده می کنند در اجرای بازیها با رزولوشن 1680x1050مشکلی دارند واصلا این کارت برای این رزولوشنها مناسب هست یا نه؟ ودیگر اینکه از برندهای مختلفی که از این کارت هست کدوم یکی از بقیه با کیفیت تره. با تشکر

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...